Strona 4 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 123

Wątek: Pielucha, która najbardziej zawiodła..

  1. #61
    Chustoholiczka Awatar barbamama
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Sumatra
    Posty
    3,107

    Domyślnie

    IB sio, charlie banana, alva
    (*) 08, barbidou VIII '09 barbabelle II '11 barbotine & barbalala II '13



  2. #62
    Chustomanka Awatar scarlet
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,088

    Domyślnie

    Nie lubię pieluszek AIO - tak po prostu...
    Ale nie sprawdziła mi się pupeko - gumka jest strasznie sztywna, źle się układa i jakieś za wąskie są te pieluszki. Do tego mikropolar bardzo szorstki.Choć opieram się na jednej kieszonce którą wzięłam na próbę. Ale przez to nie kupie już tych pieluszek
    Marcinek luty 2009, Emi luty 2011, Bartuś marzec 2013
    Doradca Noszenia ClauWi® www.chusty.opole.pl // Sklep: www.graszki.pl
    "Kiedy dołączamy do dzieci w świecie zabawy, otwieramy drzwi do ich życia wewnętrznego i spotykamy się z nimi serce w serce." (L.J.Cohen)

  3. #63
    Chustomanka Awatar Linus
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Reda
    Posty
    616

    Domyślnie

    kieszonka Issy Bear, rzekomo przy dwóch wkładach na noc a u nas przecieka na całej powierzchni nawet w dzień

  4. #64
    Chustofanka Awatar świetlik
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Bydgoszcz/Nowy Duninów
    Posty
    184

    Domyślnie

    U naszego maluszka (jeszcze we wtorek noworodka) kiepsko się sprawdziła Lenny Lamb - po prostu PUL cieknie! No i EkoMama (otulacze i kieszonki) na razie nie zdała egzaminu, bo przy nóżkach leci sik - całego dzieciora trzeba przebierać. - Jak czas pokazał, przy nóżkach przestało cieknąć, jak "zgrubły"
    Formowanka welurowa dla noworodka EkoMamy też nie podeszła - trochę moczu i już mokro na całych biodrach... Za to Małe Me, chinki, Babyetta, GroVia ok
    Mam nadzieję, że Jagódka dorośnie do EkoMamy, bo taka szkoda...
    Ostatnio edytowane przez świetlik ; 17-02-2013 o 21:09

  5. #65
    Szukajguru
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Sopot/Gdańsk
    Posty
    7,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Linus Zobacz posta
    kieszonka Issy Bear, rzekomo przy dwóch wkładach na noc a u nas przecieka na całej powierzchni nawet w dzień
    a u mnie wkłady Issy Bear to żelazny zestaw na noc, wytrzymują najdłużej i najgorsze ząbkowanie - pod warunkiem, że są w innej pieluszce niż Issy Bear, mój zestaw nr 1 to te wkładki i kieszonka Babyetta

  6. #66
    Chustomanka Awatar koleszna
    Dołączył
    Dec 2012
    Miejscowość
    lubuskie
    Posty
    982

    Domyślnie

    Dla nas najgorsza chińszczyzna (tak smierdziały jak zapach w sklepie "wszystko po 4 złote i nie odważyłam sie ich załozyć córce)
    Z polskich rozczarowały mnie Lenny lamb
    jakaś dziwna budowa pieluszki, te podwójne napy w pasie jakoś mi nie podeszły i za każdym razem przeciekają (nie jestem w stanie ich dobrze ubrać)
    ale dostałam 2 wkłady gratis i przesyłka dotarła w dwa dni.
    Dla nas najlepsze są Itti Bitti Tutto (mozna wymienic wkładki a nie od razu całą pieluszkę- choć jest dość sztywna), pozytywnie minie zaskoczyła charlie banana (nigdy nie przeciekła), poza tym używamy Babyetta i Małe me (fajne sa z coolmaxem)


  7. #67
    Chustonoszka Awatar ela84
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    56

    Domyślnie

    1. Lenny Lamb - ciekła od nowości,
    2. MayLily - mam 2 sztuki, ciekły od nowości i nic im nie pomogło,
    3. Close Parent - bambus zesztywniał na papier ścierny, 2 wkłady są grube i niewygodne, wszystko się zawija i uwiera (widzę odciski na skórze), do tego szybko przeciekają - wkłady są wąskie i idzie bokiem,
    4. Bumgenius Flip przy zmniejszonym wkładzie jest trudny do założenia - wkłąd się rozwija, nie ma napki, poza tym to niewygodne dla dziecka.
    Tomek ur. 8 lipca 2011
    Testuję pieluchy i inne rzeczy: http://ekotest.blog.pl/

  8. #68
    Chustonoszka Awatar ela84
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    56

    Domyślnie

    Aha i chińskie - przeciekały.
    Tomek ur. 8 lipca 2011
    Testuję pieluchy i inne rzeczy: http://ekotest.blog.pl/

  9. #69
    Chustomanka Awatar tytanowa@
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    974

    Domyślnie

    TO ja się podpiszę pod lenny lamb :/ Porażka, teraz używam ich jako awaryjnego otulacza. Mimo kiepskich opinii zaś Naughty Baby jakoś tam dawały radę. Nie były to moje ulubione pieluszki, ale w użyciu. Tak samo: CP, Flip moje ulubione otulacze! Kurczaki jakie to gusta i dzieci są różne
    Trochę zawiodłam się na moich wymarzonych, pięknych, kolorowych od jednej z tutejszych forumek. Przez wiele użytkowniczek bardzo cenione chyba więc nie będę pisała które, bo to ja najwyraźniej miałam pecha. Są piękne, ale kieszonki ciekną po nogach, a w otulaczu pękła napka. Jedna z pieluch szeleści jakby była uszyta z foliowej torebki Tak mi smutno z tego powodu, bo tak o nich marzyłam ;( niestety okazało się, że o niebo lepiej nam się sprawdzają chińczyki Bambams - moje ulubione kieszony :/

    Hey ho! Let's go!
    miluni.pl

  10. #70
    Chustoguru Awatar Pat
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    7,569

    Domyślnie

    IB Tutto
    A! No i CP! Porażka...
    Ostatnio edytowane przez Pat ; 09-01-2013 o 11:08

  11. #71
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,533

    Domyślnie

    Cushie Tushie sa okropne wizualnie i przy zapinaniu, jakies takie wory. I eksploatuja sie przy praniu bardzo, bardzo. Przestalismy uzywac. I nie lubie Baby Beehinds, te niuborny to normalnie na wczesniaki chyba tylko pasuja. A wieksze jakies nieforemne, wielkie i przeciekaja piorunem.
    W ogole im starsze dziecko tym u mnie szybciej przeciekaja, wiec na starszaka zakladam tylko po domu (o ile w ogole ma pieluche) - dwa i pol ma.

  12. #72
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Najgorsze
    Lenny Lamb
    MayLily
    IB Tuto
    Pupeko (ale nie formowanka bambusowy puch)

    Ulubione
    Ecopipo, Imse Vimse (aczkolwiek formowanki dla większego przemieszczającego się dziecia juz mocno obcierały nóżki, dla leżącego OK) i Close Parents nr 1
    Issy Bear
    Bambinex (AIO te z takim misiem w środku)
    edit: zapomniałam o fluffy fly i baby jungel - super formowanki
    Ostatnio edytowane przez spadłamznieba ; 10-01-2013 o 11:02

  13. #73
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,911

    Domyślnie

    wcześniej pisałam co prawda, ale jeszcze wtedy Maćka nie było
    Najgorsze
    Imse Vimse w szczególności otulacze
    Cushie Tushies
    Naughty baby
    Bambinex AIO rozmiarowe (przy Liwii były ok, przy Maćku ledwo siknął i ju trzeba było zmieniać bo falbanka mokra i mokre ubranko)
    Close Parents
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  14. #74
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,596

    Domyślnie

    U nas wszystko zawodzi poza Bumgenius (kieszonki V3, V4 i AIO organic to nasze skarby) i otulaczami Małe Me łączonymi z wkładami do flipa.

    Najgorsza pielucha jaką miałam to każda minkee lub z rzepem - rzep na plecach drażni moją córę (nie wiem dlaczego ale nie mamy tego problemu w kieszonkach BG te mogą być zarówno z napami jak i rzepami - może są luźniejsze w pasie? ) a materiał zewnętrzny minkee odkąd rok skończyła doprowadza ją do ataku wściklizny
    Doradca Noszenia ClauWi®
    Mama dwóch córek: H. (03.2008) i K. (08.2011)

  15. #75
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,533

    Domyślnie

    aha, i zapomnialam, zadna z rzepami, bo dziecko po prostu odpina i zdejmuje po krotkiej chwili od zalozenia

  16. #76
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Polska
    Posty
    811

    Domyślnie

    Jestem na NIE w przypadku:
    Lenny Lamb - podobnie jak u Was od początku przeciekała, wg mnie nie nadaje się dla dziecka o wadze np. 10kg jest za mała
    Otulacz Bambino Mio - porażka... strasznie sztywny, potrafił często obcierać nóżki albo brzuszek.
    No i niestety nie lubię pieluszek z rzepami..

  17. #77
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    562

    Domyślnie

    U nas na nie:
    Issy bear- przecieki pomimo kombinowania nie wiadomo jakiego ;/
    pupeko kieszonka- gumka zawsze nam się jakoś wywijała, do tego twarda i gruba , wszystko mokre...
    otulacze i formowanki schiselle- cieniutkie na jedno siknięcie..
    IB SIO- zawsze boki mokre, a szkoda ,bo takie ładne i zgrabne ..

  18. #78
    Chustonoszka
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    139

    Domyślnie

    Z ciekawości dlaczego otulacz schiselle wam nie odpowiadał? Ja dostałam od niej Flipa i jest bardzo fajny

  19. #79
    Chustonoszka Awatar ela84
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    56

    Domyślnie

    Podpisuję się pod tym, że rzepy są do kitu! Niezależnie od tego, jakiej firmy. Nie wiem po co się ich w ogóle używa. Może na początku nie ma to znaczenia, jak w nowych pieluszkach trzymają mocno, ale jak zaczynają puszczać... tragedia. Aż na blogu o tym napisałam: http://ekotest.blog.pl/2012/06/11/napy-czy-rzepy/, może ktoś jeszcze przeczyta ostrzeżenie Mam 2 kieszonki bumgeniusa z rzepami, które są do wywalenia - myślicie, że da się je jeszcze "zanapować"?
    Tomek ur. 8 lipca 2011
    Testuję pieluchy i inne rzeczy: http://ekotest.blog.pl/

  20. #80
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    562

    Domyślnie

    avelaa- u nas od razu gumki bardzo mocno łapały wilgoć

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •