Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23

Wątek: Jaki rozmiar chusty ?

  1. #1
    Chustonówka Awatar ariska
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Lędziny
    Posty
    3

    Domyślnie Jaki rozmiar chusty ?

    Witam!
    Chciałabym kupić chustę ale kompletnie nie wiem jaki rozmiar. Mam 166 wzrostu ale rozmiar 44. No i mam zagwozdkę czy wziąść M czy L ? Żeby później L nie plątała mi się po nogach szukam czegoś niedrogiego i myślałam nad Nati albo LennyLamb proszę o pomoc

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar AMK
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Leśny zakątek Śląska
    Posty
    4,457

    Domyślnie

    weź 4,6 zawsze możesz wymienić/sprzedać

  3. #3
    Chustomanka Awatar ania
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Częstochowa okolice
    Posty
    750

    Domyślnie

    ja mam 173 cm wzrostu i też rozm. 44 - spokojnie 4,6 starcza i nawet czasem z zapasem
    mama Julci (06.05.2005) i Lilki (06.12.2009)
    wymianki: http://chusty.info/forum/showthread....h-doda%C5%82am
    na forum bywam troszkę rzadziej, więc proszę o cierpliwość jeśli nie odpisuję od razu

  4. #4
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Czeladź/Sosnowiec
    Posty
    925

    Domyślnie

    Zdecydowanie polecam Nati, LennyLamb jakoś mnie nie przekonał, a była to moja pierwsza chusta.
    4,6 spokojnie wystarczy, 5,2 za długa będzie, ja wiąże się w rozmiar 4,2.


  5. #5
    Chustonówka Awatar MaBo
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    6

    Domyślnie

    Mam 170 cm i rozmiar S - jaką dłgość i jaki RODZAJ chusty powinnam wybrać???? Zaznaczam, że będzie to moja piersza chusta i kompletnie nie mam pojęcia "co sie z czym je" pierwszy synek miał straszliwe kolki i jedynym "lekarstwem" było kangurowanie. Straszliwie polubiłam taką formę uspokajania (mimo jej wysokiego stopnia absorbowania matczynych kończyn ) i chciałabym teraz robić to samo ale bardziej "profesjonalnie" (czyt.bezpiecznie dla malucha). Czy ktoś mi może doradzić?

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar Basinda
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    5,469

    Domyślnie

    MaBo to zależy ile zamierzasz mieć chust bo jak kilka to do różnych wiązań różne długości.
    Jeśli chcesz nosić maleństwo w kangurku (moim zdaniem optymalne wiązanie dla noworodka) to chusta 3,6 metra wystarczy. Natomiast kieszonka jest bardzo popularnym wiązaniem ale bardziej chustochłonnym i tu będziesz potrzebować rozmiar 4,2 lub nawet 4,6 w zależności od realnej długości.

    A z rodzaju to hm... cienki bawełniany pasiaczek najlepiej "złamany" czyli używany.
    Na początek odradzam chusty o ponadstandardowej szerokości (chyba Babylonie) boprzy malutkim dziecku ciężko ogarnąć nadmiar materiału
    Basia mama 5 małych Trolli
    Doradca Noszenia ClauWi, Certyfikowany Instruktor Masażu Shantala



  7. #7
    Chustoguru Awatar mamaslon
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    WLKP
    Posty
    6,033

    Domyślnie

    kup dobrze złamaną coby Michu miał miękko, no i łatwość w wiazaniu wieksza
    nie żakardową czy jakąś inną wymyslną, a taką podstawową skośnokrzyzową bawełne
    myslę że ze spokojem na poczatek 4,6
    to i kangurek i kieszonka

    MaBo, tez mam 170 i taki S/M powiedzmy...zaczynałam od 4,6, teraz mam też dwie 4,2 i robie w nich wszytko, ale tak jak wspomniała Basinda 3ba uważać na realną długość chusty
    Ostatnio edytowane przez mamaslon ; 09-04-2011 o 00:46
    Kruszynka 2010
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci
    LULAMY Akademia Chustonoszenia
    Specjalistka od metody karmienia dzieci- BLW (Bobas Lubi Wybór), Certyfikowany uczestniczka szkolenia z BLW prowadzonego przez Gill Rapley.
    BabyLedWeaning
    oraz Stowarzyszenie Poznań w Chuście
    moje zwierzaki i

  8. #8
    Chusteryczka Awatar AS
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,729

    Domyślnie

    Mnie w decyzji pomogła taka tabelka, bo długość chusty zależy od wiązania http://www.chusty.com.pl/materialy/rozmiarowka.jpg
    Z długiej chusty łatwiej zrobić dodatkowy węzeł i ją skrócić, trudniej poradzić sobie z za krótką chustą.
    Ania - dawniej AS_MS_?, mama MichuChichu 22.11.2008 i Manfreda-Mandziuka vel Borysa Szyca 28.10.2010
    i

  9. #9
    Chustonówka Awatar MaBo
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dziękuję Wam za cenne rady.
    Myślę, że najpierw zakupię 4,2 używkę, poćwiczę na Juniorze i zdecyduję co dalej.

  10. #10
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    120

    Domyślnie

    Mam dokładnie ten sam problem. Mam 168 cm wzrostu, rozmiar góra 42 a dół 44 (taka budowa) i nie wiem jaki rozmiar. Trochę boje się, że 4,6 m będzie za mały do niektórych wiązań. Poradźcie proszę!

  11. #11
    Chusteryczka Awatar sensibileanima
    Dołączył
    May 2012
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    2,738

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ryu_o Zobacz posta
    Mam dokładnie ten sam problem. Mam 168 cm wzrostu, rozmiar góra 42 a dół 44 (taka budowa) i nie wiem jaki rozmiar. Trochę boje się, że 4,6 m będzie za mały do niektórych wiązań. Poradźcie proszę!
    za mały na pewno nie ja z tego wiążę praktycznie wszystko, a większe rozmiary od Ciebie nosze

  12. #12
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    120

    Domyślnie

    Naprawdę?! To super. Pocieszyłaś mnie bardzo! To mogę brać się za wybrzydzanie i kupować 4,6

  13. #13
    Chusteryczka Awatar AS
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,729

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ryu_o Zobacz posta
    Mam dokładnie ten sam problem. Mam 168 cm wzrostu, rozmiar góra 42 a dół 44 (taka budowa) i nie wiem jaki rozmiar. Trochę boje się, że 4,6 m będzie za mały do niektórych wiązań. Poradźcie proszę!
    Jesteśmy podobnych wymiarów i nigdy mi nie zabrakło z 4,6m.
    Ania - dawniej AS_MS_?, mama MichuChichu 22.11.2008 i Manfreda-Mandziuka vel Borysa Szyca 28.10.2010
    i

  14. #14
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    120

    Domyślnie

    A ja z obawy że za krótka opuściłam kilka chust na allegro... Już tego nie zrobię, dzięki!!

  15. #15
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    120

    Domyślnie

    A ja muszę się wszystkim pochwalić. Mam już swoją pierwszą chustę i jestem nią zachwycona. Już nawet z jaśkiem się zamotałam na próbę i to dociąganie to dość trudna sprawa...

  16. #16
    Chustonoszka
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    142

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ryu_o Zobacz posta
    A ja muszę się wszystkim pochwalić. Mam już swoją pierwszą chustę i jestem nią zachwycona. Już nawet z jaśkiem się zamotałam na próbę i to dociąganie to dość trudna sprawa...
    Gratuluję Jaką chustę kupiłaś? Jeżeli chusta jest mało złamana to trudniej się ją będzie dociągać, może popracuj nad nią trochę, to na pewno będzie lepiej

  17. #17
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    spokojnie wystarczy, ja mi wystarcza jak jestem sporo grubasza to tobie tym bardziej 4,6 wystarczy
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  18. #18
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    120

    Domyślnie

    Odkupiłam LenyLamb od FatalFuchsia. Jest mięciutka ale nie wiem jak bardzo może być. Jest piękna, kolorowa i wieeeelka! 4,6m Poprzednia właścicielka mało ją używała.
    Ostatnio edytowane przez ryu_o ; 19-02-2013 o 12:00

  19. #19
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,491

    Domyślnie

    Ja mam 178cm i rozmiarowo jakies 46, szostka (4,6) wystaecza w zupelnosci; mam tez czworke (3,7) na biodrowe.

  20. #20
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    6

    Domyślnie

    Wybaczcie że pytam się o coś oczywistego...
    nie mogę nigdzie znaleźć jakiegoś przelicznika rozmiarów chust na długości. Rozglądam się za chustą 4.2m, ale nie wiem jaki to rozmiar - chyba 5? Ale jakby gdzieś był cały przelicznik...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •