Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 90

Wątek: ile płacicie za wodę przy wielo?

  1. #1
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,911

    Domyślnie ile płacicie za wodę przy wielo?

    Przyszedł nasz pierwszy rachunek za wodę od kiedy uzywamy wielo. 350 zł niedopłaty mamy do czynszu... Woda wychodzi nam przez ten kwartał po ok. 200-250 zł miesięcznie. Wcześniej mieściliśmy się w tym, co spółdzielnia naliczała ryczałtem, czyli jakieś 180 zł na kwartał, 60 zł miesięcznie. Jest nas dwoje plus użytkowniczka wielo.
    Czy Wam też tak rachunki podskoczyły?? Pamiętam z wyliczeń na różnych stronach, że pranie miało być tanie jak barszcz...
    Piorę pieluszki co drugi dzień, na długim cyklu na 60 stopni, wstępne płukanie i potem dodatkowe płukanie. Pralkę mamy Whirpool klasę ekonomiczną A. Dziś testowo patrzę na licznik po każdym etapie. Wstępne płukanie wyciągnęło 45 litrów wody... Pranie stanmdardowe wg producenta pralki to 60 l - zaraz zobaczymy...
    Rozważam też to, że jak się siedzi w domu ,to po prostu zużycie wody rośnie - wcześniej jednak przez większość dnia byłam w pracy i wody nie zużywałam... ale z drugiej strony - ile ja mogę tej wody zużyć na mycie naczyń i rąk??

  2. #2
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Oct 2008
    Miejscowość
    Włocławek
    Posty
    5,572

    Domyślnie

    Na pytanie nie odpowiem jeszcze bo czekam na rachunek ale u mnie pranie ubrań też jest teraz cześciej bo w domu noworodek. A wątek będę śledzić

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,737

    Domyślnie

    Nam drastycznie podkoczyło nie po wielo, ale po pojawieniu się tego największego członka rodziny - kąpiele, pranie, pranie, pranie.... Wielo zaczęłam uzywać jak Piotrek miał ponad pół roku - od tamtej pory takiego skoku już nie było - owszem czasem wiecej czasem na styk, ale w miedzyczasie zmienialismy np spluczkę ( a to też sporo leci) teraz Mlodziez kapie się w duzej wannie - i uwielbia bawic się lejącą woda... woda wychodzi nam niecale 100 zl miesiecznie
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  4. #4
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Powiedzmy, ze to 15 prań w miesiącu max. Jedno pranie to 40l wody (w mojej pralce na programie eco), czyli 600l wody więcej (0,6 kubika). 1 kubik kosztuje max 10zł, czyli 6zł nam rachunki podniosły sie

  5. #5
    Chustofanka Awatar mynia
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    329

    Domyślnie

    poważnie?? kurcze muszę się przyjrzeć jak to u nas wygląda... ja też piorę co dwa dni. płuczę na 15 min programie... i piorę różnie - najczęściej na 60st ale czasem i na 40st. Ostatnio również z praniem wstępnym.
    Nie zanotowałam żadnych drastycznych dopłat... U nas sprawdzają liczniki co jakiś czas, więc może masz jednorazową dopłatę za jakiś okres?
    ale sprawdzę... bo mnie trochę zaskoczyłaś i boję się aż u nas sprawdzić...
    No ale przecież zanotowałabym od wakacji.... chyba
    Ostatnio edytowane przez mynia ; 07-04-2011 o 10:14

  6. #6
    Chustomanka Awatar Nadarienne
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    560

    Domyślnie

    Ja nie używałam wielo, a mimo to po narodzinach młodej w zeszłym roku także drastycznie (mniej więcej dwukrotnie - zużywaliśmy najpierw ok. 6 m3 a teraz 12 m3 na miesiąc) podskoczyły nam rachunki za wodę. Przed narodzinami młodej robiłam pranie 1-2 razy w tygodniu, po narodzinach 3-5 razy. Dodać do tego kąpiele malucha. Częste mycie rąk. Kiedy siedzi się w domu, to także częstsze spłukiwanie toalety - to jest wbrew pozorom całkiem sporo wody - chyba 10 l na jedno spłukanie jeśli dobrze pamiętam.

    pozdrawiam
    Maria 17.01.2010, Aleksandra 4.01.2013

  7. #7
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    odczułam skończyły się dopłaty po 150 zł

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar goralka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    kraków
    Posty
    3,534

    Domyślnie

    u nas niedopłata wyszła 30 zł, ale to wcześniejsze wyrównanie było większe (ok 100 zł jeśli dobrze pamiętam), ale właśnie - ja końcówkę ciąży siedziałam w domu, częste spłukiwanie wody w toalecie (ciężarna częęęęsto siusia )+mycie rąk, pranie maluchowej wyprawki itp.
    A teraz w sumie tak samo wychodzi - z tym że zamiast w toalecie, woda idzie w pralce
    Aha, no i mężucho pochwalił za ekonomiczność wielo
    A. 5.2010, M. 5.2012, A. 9.2016, M. 9.2016

  9. #9
    Chustoholiczka Awatar pszczoła
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    3,950

    Domyślnie

    My mielismy w tym kwartale dopłatę 250 zł. Masakra, zawsze było ok. 100. Nie uzywalismy jeszcze wielo, ale wyprawka sie prała, a ja polewałam codziennie swoje uczulenie na ciążę (coś mi się ze skórą porobiło) hektolitrami wrzątku. Mam nadzieję, że to ostatni taki rachunek, bo inaczej przyjdzie rozstac sie z wielo:/
    Ale wierzę, że jest tak, jak pisze Demona. Piorę dużo, ale wielo to raptem 15 pran w m-cu więcej, nie moze to kosztować 150 zł.
    wspieram w rodzicielstwie

    Doradczyni Noszenia ClauWi®
    Doradczyni po kursie podstawowym Die Trageschule ®

  10. #10
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,913

    Domyślnie

    my zawsze mielismy niedoplate
    odkad mieszka z nami Michal wychodzimy na zero
    ale ja piore minimum raz dziennie
    wielo co 3 dni a ta reszta to nasze wszystkie ciuchy itp
    Michal nie brudzi tylko siebie ale i nas

  11. #11
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,911

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez demona Zobacz posta
    Powiedzmy, ze to 15 prań w miesiącu max. Jedno pranie to 40l wody (w mojej pralce na programie eco), czyli 600l wody więcej (0,6 kubika). 1 kubik kosztuje max 10zł, czyli 6zł nam rachunki podniosły sie
    A nie jest tak, że pieluszek nie powinno się prać na programach z mniejszą ilością wody, bo proszek się gorzej wypłukuje i ogółem nie dopierają się...?

  12. #12
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,913

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anyczka Zobacz posta
    A nie jest tak, że pieluszek nie powinno się prać na programach z mniejszą ilością wody, bo proszek się gorzej wypłukuje i ogółem nie dopierają się...?
    nie jesli pierze sie w ecokulach

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar JustNik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    3,775

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anyczka Zobacz posta
    Piorę pieluszki co drugi dzień, na długim cyklu na 60 stopni, wstępne płukanie i potem dodatkowe płukanie. Pralkę mamy Whirpool klasę ekonomiczną A.
    ja mam nadpłatę. nie tylko używam wielo ale mam też zmywarkę do naczyń. 4 osoby, min 1 pranie dziennie. Wielo piore 2-3 pralki tygodniowo, ale ekonomicznie (czasowo): tzn wstepne plukanie i szybkie pranie na 40st. Raz na miesiac gotowanie, kwasek i bajery.
    edit: sprawdze rachunek ile place ryczaltu za wode
    lato 2008, jesień 2010, zima 2013... i jesieniozima 2022
    --------------------------------
    doradca Akademii Noszenia Dzieci od 2010
    instruktor Masażu Shantala od 2013




  14. #14
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    Program ECO to nie mniej wody (przynajmniej w mojej) ale głównie prądu - wolniej się nagrzewa woda więc jest taniej w sumie.

    Nie zauważyłam drastycznej podwyżki - tzn zauważyłam, jak podnieśli cenę za metr szescienny wody...
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  15. #15
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,911

    Domyślnie

    No dobrze, pranie się wyprało, sprawdziłam liczniki, czas na chwilę prawdy:
    - płukanie wstępne 45 l
    - pranie na pełen cykl bawełny (2 h 5 min) z dodatkowym płukaniem na końcu 65 l
    Razem: 110 l. Jeśli metr sześcienny kosztuje 7,6 zł, to jedno pranie wychodzi mi ok. 80 gr. 15 prań miesięcznie: 12 zł. Gdyby darować sobie to wstępne płukanie, wyszłoby jakieś 8 zł miesięcznie, ale ja piorę wielo z ubrankami, i jakoś mam opory przed wsadzeniem ich od razu do zasikanych pieluch. Poza tym, oszczedziłabym zawrotne 4 zł...

    Wniosek taki, że to nie wielo podrażają koszty wody w czynszu. Chyba jest tak, jak piszecie - przy dziecku w domu i sobie w domu wody idzie dużo.
    Uff, a już się bałam, że całe moje zaangażowanie w wielo, eko itd. okaże się droższe, niż pampersy w rezultacie... Pszczoła, nie rozstajemy się więc z wielo, a przynajmniej nie z racji zużycia wody

  16. #16
    Chustoholiczka Awatar Limonka
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    5,448

    Domyślnie

    Ja nie wielo niestety, mam natomiast doświadczenie z rosnącymi rachunkami przy przebywaniu w domu. Niestety tak to własnie jest, że jak się jest w domu to jednak rachunki to odzwierciedlają. Niby tylko toaleta, trochę więcej naczyń, a jednak!

  17. #17
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anyczka Zobacz posta
    A nie jest tak, że pieluszek nie powinno się prać na programach z mniejszą ilością wody, bo proszek się gorzej wypłukuje i ogółem nie dopierają się...?
    Zależy ile proszku sypiesz. Ja sypie mało, wszystko mi się dopiera i proszek nie zostaje bo pieluchy nie przeciekają.
    Cytat Zamieszczone przez Mayka1981 Zobacz posta
    Program ECO to nie mniej wody (przynajmniej w mojej) ale głównie prądu - wolniej się nagrzewa woda więc jest taniej w sumie.
    W moim Boshu program eco zużywa 40l a zwykły 60l, więc oszczędność wody tez obejmuje. A nawet jakby się prało na zwykłym programie to zamiast 600l będzie 900l, 3zł miesięcznie różnicy
    Ostatnio edytowane przez demona ; 07-04-2011 o 16:14

  18. #18
    Chustomanka Awatar Malina
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    904

    Domyślnie

    wprawdzie za wode place ryczaltem, ale za to za prad juz nie, i nie zauwazylam drastycznej roznicy w rachunkach.
    Wlasnie, co do proszku, to ja sypie max lyzke, a czesto mniej, plus nappy fresh i spoko wychodzi wszystko doprane.
    Normalne pranie tez dostaje mniej proszku niz kiedys
    http://www.przytulmniemamo.pl/

    Malinowka wrzesien 2009

  19. #19
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Malina Zobacz posta
    Normalne pranie tez dostaje mniej proszku niz kiedys
    O właśnie! Ja tez

  20. #20
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,911

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Malina Zobacz posta
    wprawdzie za wode place ryczaltem, ale za to za prad juz nie, i nie zauwazylam drastycznej roznicy w rachunkach.
    Wlasnie, co do proszku, to ja sypie max lyzke, a czesto mniej, plus nappy fresh i spoko wychodzi wszystko doprane.
    Normalne pranie tez dostaje mniej proszku niz kiedys
    Ja sypię 2 łyżki Loveli na pełną pralkę, i niestety ostatnio marchewka się nie doprała po raz kolejny...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •