Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 26

Wątek: Która chust najlepsza na lato dla 9 kg dziecka?

  1. #1
    Chustomanka Awatar kista1
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    1,491

    Domyślnie Która chust najlepsza na lato dla 9 kg dziecka?

    Witam
    Proszę o radę chciałabym kupić dobrą chustę na lato, która jest odpowiednia dla większego dziecka (9 kg). Powiem szczerze, że jestem raczej zielona w temacie chust. Do tej pory mam jedna, którą dostałam w prezencie, jest to samoróbka i raczej mało jej używałam najwyżej pół godziny dziennie i w domu. Na początku było ok ale teraz Bianusia jest chyba za ciężka bo kiedy ją nosze chusta strasznie się wpija w ramiona i szybko luzuje. Dodam, że córcia lubi być noszona w chuście szczególnie na dworze. Słyszałam, że chusty z lnem są bardzo nośne? Czy może bambus bedzie lepszy? Myślałam o jakiejś chuście nati ale jest tyle rodzajów i wzorów, że naprawdę nie wiem na co się zdecydować. Doradźcie coś.

  2. #2
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,879

    Domyślnie

    Ale trochę chyba wiesz, czego chcesz (jednolita, pasiak, indio itd.)? Bo jeśli nie, to chyba ciężko będzie Ci coś konkretnego z całego morza chust doradzić.

  3. #3
    Chusteryczka Awatar Kanga
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa,Mokotów
    Posty
    2,709

    Domyślnie

    najlepsza będzie ta, która ci się najbardziej spodoba

  4. #4
    Chustomanka Awatar kista1
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    1,491

    Domyślnie

    Myślałam o chuście Sweet Place nati albo jakimś pasiaku. Nie wiem tylko, jak chusta jest bardziej nośna bambus czy len. Zależy mi przede wszystkim na komforcie noszenia

  5. #5
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gniezno
    Posty
    5,827

    Domyślnie

    Ileż to ja czasu ryłam po forum, by znaleźć odpowiedź na to pytanie... I jednoznaczniej nie znalazłam- niestety albo na szczęście. Ostatecznie zdecydowałam się na bambus Nati (pasiakowy, rzecz jasna, bo ja kocham pasiaki).
    Ale jaki nośny? Jak się sprawdzi latem? Tego niestety nijak stwierdzić nie mogę. Albowiem chustę nówkę obchodzę na razie trwożliwie dokoła głowiąc się nad tym, jak ją najprościej uprać, coby nie zepsuć.
    Tu też ryję po forum i nijak nie mogę znaleźć odpowiedzi: "daj sobie na luz, kobito, wrzucaj do pralki i pierz jak leci!". A tak bym chciała właśnie, bom leniwa...


    "Czytelnik może żyć życiem tysiąca ludzi, zanim umrze. Człowiek, który nie czyta, ma tylko jedno życie." G.R.R. Martin

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar modrooczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,853

    Domyślnie

    Miałam identyczny dylemat. Powiem tak, mam strorchenwige leo natur - jakiś bardzo miękki egzemplarz, kupiony tu na bazarku. Byłby idealny, gdyby nie to, że za krótki. Dlatego nabyłam sweet place z lnem i już kocham tę chustę. (Kupiłam już miękką, używaną). Jest cienka, przewiewna a Zuzka - 9 kg siedzi w niej bardzo fajnie.
    Mam też bebelulu, długą, ale strasznie jest sztywna, trzeba by ją przystosować. Co prawda u Vernei widziałam na własne oczy złamaną bebelulu, ale ona ma kilka lat
    Jeśli podoba Ci się SP z lnem to myślę, że nie pożałujesz.

  7. #7
    Chustomanka Awatar kista1
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    1,491

    Domyślnie

    Ja mam ten sam problem godzinami czytam fora i z nadmiaru wiadomości głowa mi pęka i im wiecej czytam tym mniej wiem. Czy lepiej jest kupić chuste nowa czy używana i czy ktosmi mi wytłumaczy co to jest łamanie chusty?

  8. #8
    Chusteryczka Awatar Anais
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Gocław
    Posty
    2,173

    Domyślnie

    Najprościej rzecz ujmując: W czasie użytkowania, włókna bawełniane ulegają łamaniu, dzięki czumu przestają być sztywne, a chusta staje się bardziej miękka, przestaje być sztywna, jest przyjemniejsza w dotyku. Wystarczy chustę intensywnie użytkować: prać, składać, wiązać, a przede wszystkim nosić dziecko
    de la Vega 08.07.2010
    Dzidźka 09.07.2015

  9. #9
    Chusteryczka Awatar edoro
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    lublin
    Posty
    2,589

    Domyślnie

    Oczywiście lepiej używaną bo jest już 'złamana' czyli zmiękczona przez noszenie

    Co prawda niektóre nowe są od razu mięciutkie i przytulaśne- jak bambus diament Nati, ale niektóre cholery długo trzymają się sztywno

    Fajnie by było jakbyś mogła gdzieś sobie pomacać różne chusty i zobaczyć 'na żywo', ale jak nie masz możliwości to kupuj to co ci się spodoba, potem najwyżej sprzedasz i kupisz coś innego- a jak będziesz czytać i szukać chusty idealnej to i tak nie znajdziesz a ramiona ci od samoróbki odpadną

    A Bianusia to od Bianki?
    Ostatnio edytowane przez edoro ; 04-04-2011 o 23:27
    Mama Czterech Księżniczek, Pięciu Rozbójników i jednej Świętej w Niebie
    Małe dzieła mojej Dużej już panny Co robią moje dwie lewe ręce

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar modrooczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,853

    Domyślnie

    No właśnie, może to z początku nie wydaje się super fajne (miło mieć coś nowego prosto ze sklepu) ale w przypadku chusty przekonałam się, że jeszcze milej mieć miękką od razu Ja po elastycznej okropnie się mordowałam z jedną nową i dopiero ten używany Leoś dał się porządnie zawiązać.

  11. #11
    Chustomanka Awatar kista1
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    1,491

    Domyślnie

    Do moodroczka: odnośnie sp jaka jest w niej zawartość lnu bochyba im większa tym chusta sztywniejsza?
    Do edoro: Własnie nie mam gdzie pomacac i stad moje pytania, chciałabym kupić i wypróbować ale z kasa kiepsko odkąd jestem na maciezynskim a i mąż koniecznie chce dla siebie nosidlo kupić bo twierdzi ze chusta jest babskachyba dam ogłoszenie na bazarku czy ktoś ma używana skoro mówicie ze taka najlepsza. A Bianusi to Bianka

  12. #12
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gniezno
    Posty
    5,827

    Domyślnie

    Właśnie dlatego nowy bambus Nati leży wciąż niewyprany, ze razem z nim przyszła kupiona za pół darmo Grecja, pierwsza chusta Aurory, od której kupowałam te dwie chusty.
    Ta Grecja nie za bardzo w moim guście, gdyby nie to, że taka promocję Aurora zrobiła, nigdy bym się na nią nie zdecydowała. Ale jest taka cudnie wynoszona!!! Naprawdę, mój wcześniejszy pasiak Nati poszedł na dłuższą chwilę w kąt, bo w porównaniu z ta staruteńką Grecją, to był taki jakiś... nieprzytulny...
    Teraz wrócił do łask z ciepłymi dniami, a i bambus w końcu wypiorę, bo ciekawa jestem go szczerze...
    ... ale
    ...dziś znów zimno i w czym wyszliśmy na spacer?
    Oczywiście w starej, wiele razy łamanej Grecji!


    "Czytelnik może żyć życiem tysiąca ludzi, zanim umrze. Człowiek, który nie czyta, ma tylko jedno życie." G.R.R. Martin

  13. #13
    Chustomanka Awatar kista1
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    1,491

    Domyślnie

    A i muszę wam podziękować dziewczyny za tak szybka odpowiedz, nigdy nie udzielalam się na żadnych forach ale to jest naprawdę dobre i nie ma tu tyle jadu jak na niektórych. I to nie jest wazelina

  14. #14
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gniezno
    Posty
    5,827

    Domyślnie

    To życzę dalej takich pozytywnych doznań i zadowolenia z wyboru chusty!


    "Czytelnik może żyć życiem tysiąca ludzi, zanim umrze. Człowiek, który nie czyta, ma tylko jedno życie." G.R.R. Martin

  15. #15
    Chustomanka Awatar ania
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Częstochowa okolice
    Posty
    750

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dirk5 Zobacz posta
    Właśnie dlatego nowy bambus Nati leży wciąż niewyprany, ze razem z nim przyszła kupiona za pół darmo Grecja, pierwsza chusta Aurory, od której kupowałam te dwie chusty.
    Ta Grecja nie za bardzo w moim guście, gdyby nie to, że taka promocję Aurora zrobiła, nigdy bym się na nią nie zdecydowała. Ale jest taka cudnie wynoszona!!! Naprawdę, mój wcześniejszy pasiak Nati poszedł na dłuższą chwilę w kąt, bo w porównaniu z ta staruteńką Grecją, to był taki jakiś... nieprzytulny...
    Teraz wrócił do łask z ciepłymi dniami, a i bambus w końcu wypiorę, bo ciekawa jestem go szczerze...
    ... ale
    ...dziś znów zimno i w czym wyszliśmy na spacer?
    Oczywiście w starej, wiele razy łamanej Grecji!
    Ja bym tam grecji staruteńką nie nazwała, bo w końcu to one chyba z rok-półtora temu "wyszły" ? No chyba, że inne pojęcie "starości" mamy na myśli
    Grecje po prostu od samego początku mięciutkie i przytulaśne są i łamania nie potrzebują
    mama Julci (06.05.2005) i Lilki (06.12.2009)
    wymianki: http://chusty.info/forum/showthread....h-doda%C5%82am
    na forum bywam troszkę rzadziej, więc proszę o cierpliwość jeśli nie odpisuję od razu

  16. #16
    Chustoholiczka Awatar modrooczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,853

    Domyślnie

    [QUOTE=kista1;1156359]Do moodroczka: odnośnie sp jaka jest w niej zawartość lnu bochyba im większa tym chusta sztywniejsza?
    Nie wiem ile ma, ale jest mięciutka. Nie mam porównania, bo nie miałam nigdy innej z lnem.

  17. #17
    Chustomanka Awatar kista1
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    1,491

    Domyślnie

    http://m.allegro.pl/przedmiot,galeri...544265889.html dziewczyny a co myślicie o tej? Kolor śliczny czy będzie dobra dla większego dziecka. I wybaczcie laikowi czy diament to tez splot skosnokrzyzowy? Czy łatwo się dociaga?

  18. #18
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    ROD Pokój
    Posty
    2,107

    Domyślnie

    Agave

  19. #19
    Chusteryczka Awatar Mika
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Wa-wa Jelonki
    Posty
    1,968

    Domyślnie

    ja pamiętam dokłądnie jak w ubiegłym roku szukałam na lato i kupiłam nowa nati z jedwabiem, i qrde dobrze ponosiła całe lato
    teraz wiem że jesli kupie na lato to tez jedwabik (choc młoda już sporawa i raczej samobieżna )

  20. #20
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    353

    Domyślnie

    kista1, z Lublina jesteś , więc zapraszam do mnie na macanie. Mam kilka chust więc wyrobisz sobie jakiś pogląd co ci pasuje.
    syn i córka: I.2003, córka: IX.2005, syn: IX.2008

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •