Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19

Wątek: Nośna kółkowa?

  1. #1
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    1,081

    Domyślnie Nośna kółkowa?

    Istnieje czy to oksymoron?

    Jesteśmy na takim etapie samobieżności i przy takiej pogodzie, że najlepiej nam aktualnie idzie wskakiwanie w kółka, które noszę pod rozpiętą kurtką. Plecak na kurtkę mi nie idzie.
    Czasem jednak się przedłuża w tej chuście i wtedy robi mi się niewygodnie...
    Zastanawiam się, czy to kwestia szmatki? Mamy cieniutką. Czy kółkowa z jakiejś Lany albo innego lnu lepiej poniesie?
    Czy po prostu kółkowe są niewygodne przy 10kg?

    A, i czy Wasze dzieci wracały jeszcze po tym etapie na plecy? Bo liczę, że to nie koniec jeszcze naszego chustowania
    {HomeBirthing . BreastFeeding . Co-sleeping . BLWeaning . BabyWearing . Cloth Diapering . Work at Home . Veg*n momma to Kiki girl (IX 2009) & baby Surprise (Spring 2012)}

  2. #2
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,913

    Domyślnie

    ja jak zwykle polecam pslinga
    dla mnie najbardziej nosna kolkowa
    natomiast za pslingiem byla kolkowa szyta z girasolka przez vombati

    aaaaaaa i psling lniany jest baaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo cienki ale nosi wysmienicie
    moze dlatego ze ma szerokosc chyba z 1,5metra

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    Na tyle na ile może być nośna chusta na jedno ramię.
    Musi mieć:
    1) ramie takie jak lubisz
    2) grubszy materiał, raczej skośnokrzyżowy niż zwykłe płótno
    No ale wiesz, cudów się nie spodziewaj. Jak Ci zaśnie daleko od domu w kółkowej to i tak będzie Ci ramię odpadać jak przyjdziesz (wiem z doświadczenia )

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  4. #4
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,746

    Domyślnie

    dla mnie najnosniejsza okazała sie bb-sling (babbylonia) ale własnie to ramie najodpowiedniejsze dla mnie. no i sie nauczyłam jak zakładac. super.

    ale to w kategorii kółkowych, bo wiadomo ,nie mozna porównac jej do wiazanki lub nosidła.

  5. #5
    Chustofanka Awatar vombati
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    440

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Olapio Zobacz posta
    aaaaaaa i psling lniany jest baaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo cienki ale nosi wysmienicie
    moze dlatego ze ma szerokosc chyba z 1,5metra
    no właśnie.. jedni p-slingi kochają inni nie gdybym brała pod uwage jedynie subiektywne wrażenia napisałabym ze chusta przereklamowana i to zdecydowanie
    Ale to czy dogadasz się z p-sliniem zależy to od budowy anatomicznej - szerokie szczupłe ramiona raczej nie współpracuja z tą chustą; spadziste i wąskie dogadają sie świetnie.
    Aga, mama Tymka (20.04.2006) i Zoi (28.11.2007)

    Moje Vombati - chusty kółkowe www.vombati.eu i nie tylko...

  6. #6
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Canada`s armpit :P
    Posty
    4,268

    Domyślnie

    dla mnie psling tylko i wylacznie najlepiej len lub bambus na tbw mozna upolowac za nieduze pieniadze

  7. #7
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez vombati Zobacz posta
    no właśnie.. jedni p-slingi kochają inni nie gdybym brała pod uwage jedynie subiektywne wrażenia napisałabym ze chusta przereklamowana i to zdecydowanie
    Dla mnie też Po prostu trzeba różne chusty wypróbować co podpasuje, z kółkową się warto dogadywać bo dobrze dobrana się bardziej przekłada na komfort noszenia niż różne wiązanki IMO. W sensie że jest większa różnica, w tkanych mało co mnie zniechęca, w kółkowych "nie moich" prawie wszystko

    Wypróbować różne ramiona, ja nosiłam i jeszcze czasem noszę syna 12kg w hopku z ramieniem płaskim - no duużo wygodniej niz na rękach i specjalnie nie czuję bólu, ale to raczej opcja na doniesienie z placu zabaw do domu a nie na godzinne zakupy...

    I tak, ma chęć na plecy - a nawet czasami na przód
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    dla mnie rewelacyjne są lniane oppamymy, mam kilka sztuk i każda spokojnie poniesie 20kg
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  9. #9
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    a ja sie jednak najlepiej dogaduje z nandu w tym ramieniem węgierskim, w którym ciągle zapominam, która część jest do góry a która do dołu ino kółka w niej zmieniłam na slingringi

  10. #10
    Chustoguru Awatar odynka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    odiland
    Posty
    7,861

    Domyślnie

    mi dwulatke genialnie nosilo sie w szytej przez myre kolkowej z lany tattoo i Rockin Baby Sling
    Wataha: Nelly: 14/06/2007 Lilly i Zuzka: 15/09/2010

    http://zakamarek.eu - targowisko rzeczy różnych
    http://shewolf-foto.blogspot.com - moja pasja

    2014 będzie nasz!

  11. #11
    Chustoholiczka Awatar guzik
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    5,850

    Domyślnie

    babylonia- super nosi, choć mała nie jest zbyt ciężka jeszcze
    Marysia16.09.2010, (*)2011,Ryś 2.09.2019, Helenka 7.05.2021

  12. #12
    Chustomanka Awatar basiaT
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Szczecin/Świnoujście
    Posty
    854

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez dankin-82 Zobacz posta
    dla mnie rewelacyjne są lniane oppamymy, mam kilka sztuk i każda spokojnie poniesie 20kg
    albo są aż tak genialne albo masz mega-kondycję do noszenia - ja po Julkowych 16 kg w kółkowej noszonych przez 20 minut mocno czuję przeciwległe biodro i kręgosłup (niby powinnam mieć wprawę, bo więcej w kółkowej nosiłam niż w wiązanej)
    Przyjaciele są rodziną, którą sami sobie wybieramy.


    "Z
    abawki w stylu retro"
    "Na końcu tęczy"


  13. #13
    Chustonówka Awatar Kefka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Krakowie
    Posty
    46

    Domyślnie

    Mój klocek waży ponad 11 kilo i noszę go stale w kółkowych z prostym ramieniem, najczęściej w org. indio i szytych przeze mnie pawiach i ellaro... Póki co nie narzekam na kręgosłup. No chyba,że dzieciowi się za chce chodzić i muszę się pochylać ale to całkiem inny temat

  14. #14
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    7

    Domyślnie

    Chustomamy drogie!

    Proszę o wsparcie i poradę.

    Mam 8 m-czne bobo. do tej pory uzywaliśmy skośnokrzyzykowej Nati, ale czas na zmiany.
    Marzy mi sie chusta na szybkie wyskoki, zebysmy sie nie motali za dlugo, bo jak jestesmy poza domem i tzeba wejsc i wyjsc, to juz za wielki ambaras z tradycyjnie wiazaną.
    Jestem drobnej budowy 160cm 52 kg.

    Doradzcie mi prosze jakis sensowny model kółkowej.

    Szukam uzywanej, wygodnej w noszeniu (mały sypia w chuscie).

    Slyszalam, ze duze kolka sa stabilniejsze, ale wowczas cienszy material odpada.

    Co za tem wybrac, biorac pod uwage, ze niedlugo (az strach myslec) jesien...?

    Gdzie znajde uzywane kółkowe w senswonych cenach?

    Z góry dziekuje za wsparcie.
    Pozdarwiam ciepło
    Monika

  15. #15
    Chusteryczka Awatar atelka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    2,901

    Domyślnie

    ja kocham kółkowe lany na małych kółkach (M) i nie ma dla mnie lepszych, ale trzeba uszyć bo chyba oryginalnych nie ma
    Aś, Julek '08 i Alik '11

  16. #16
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez laloonia Zobacz posta
    Chustomamy drogie!

    Proszę o wsparcie i poradę.

    Mam 8 m-czne bobo. do tej pory uzywaliśmy skośnokrzyzykowej Nati, ale czas na zmiany.
    Marzy mi sie chusta na szybkie wyskoki, zebysmy sie nie motali za dlugo, bo jak jestesmy poza domem i tzeba wejsc i wyjsc, to juz za wielki ambaras z tradycyjnie wiazaną.
    Jestem drobnej budowy 160cm 52 kg.

    Doradzcie mi prosze jakis sensowny model kółkowej.

    Szukam uzywanej, wygodnej w noszeniu (mały sypia w chuscie).

    Slyszalam, ze duze kolka sa stabilniejsze, ale wowczas cienszy material odpada.

    Co za tem wybrac, biorac pod uwage, ze niedlugo (az strach myslec) jesien...?

    Gdzie znajde uzywane kółkowe w senswonych cenach?

    Z góry dziekuje za wsparcie.
    Pozdarwiam ciepło
    Monika
    tak na szybko dla mnie idelane kółkowe to te od oppamamy lniane, noszą 20kg młodą i wszystko jest ok jeśłi chcesz to mozesz przerobic u którejś z forumowym szyjących mam swoją natkę na kłókową wyjdą dwie przeważnie kółka większe są właśnie przy kółkowych z chust
    a gdzie możesz dostac? u nas na bazarku lub na allegro lub na bazarku kawałka szmaty
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  17. #17
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    7

    Domyślnie

    Atelko,

    co to są lany?

    Mierzyłam ostatnio Lenny Lamb z bambusem.
    Fajny ten bambus, lżej się dociąga niz taka zwykła bawełenka.
    Milusi w dotyku.

    No i ramie Lenny i nati zdecydowanie wygodniejsze sie wydawalo niz Babylonii.

    Czy któraś z was zna chusty tej firmy (LL mam na mysli)?
    Warto czy nie?

  18. #18
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    LANY to chusty firmy LANA - boskie, cudowne szmatany - bawełna ale nosi jak sam Lucyfer. Lany można albo kochać albo nienawidzieć - stanów pośrednich nie stwierdzono

    ... a pytasz dlatego, że Lana kółkowa olive wypłynęła gdzieś na bazarku? ... i tu się zaśliniłam

  19. #19
    Chustoguru
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Sydney
    Posty
    9,491

    Domyślnie

    Nie wiem gdzie sie podpiac, a dla jednego pytania glupio zakladac caly watek
    No wiec pytam, kolkowa zara original za 57 eurasow to duzo czy okazyjnie?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •