Strona 18 z 19 PierwszyPierwszy ... 810111213141516171819 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 341 do 360 z 366

Wątek: wysadzanie

  1. #341
    Chusteryczka Awatar mist
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    2,248

    Domyślnie

    Lauren, no to po prostu daj jej czas, 1,5 roku to jeszcze małe dziecko A pieluchowanie 2 naraz to jeszcze nie koniec świata

    Moja córka nie chciała siadać na nocniku ani nakładce, mimo że kontrolowała już zwieracze. Nie i już. Odpieluchowała się z sikaniem sama z dnia na dzień, ale miała już bliżej 2,5 roku. Kilka następnych miesięcy jej zajęło namyślenie się, że do kupy też można usiąść na nocniku. I tak samo, z dnia na dzień odpieluchowała się już całkiem, sama. Bez wpadek od tej pory

  2. #342
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Nocnik to szatański wynalazek, przecież ty nie siadasz na niego to czemu ona ma chcieć siedzieć?


  3. #343
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    2,715

    Domyślnie

    bez przesady moj nie chce na kibelku siadać nawet na podkładce... ciagle na nocnik.
    Moj ma 2,5 i juz robi sie za duzy na swoj nocnik a na kibelku sie boi. Moze sikać na chłopaka ale na kupę nie usiądzie...podnózek ma i tak sie boi. W przedszkolu mają małe kibelki ale tam akurat robi tylko siku...

  4. #344
    Lauren
    Guest

    Domyślnie

    macie rację, nic na siłę i na chciejstwo mamusi, będę ją nadal zachęcać,próbować z kibelkiem i nocnikiem ale będę cierpliwa,poczekam, w życiu nie chciałabym żeby moje dziecko nabawiło się jakiejś fobii nocnikowej.

  5. #345
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    2,715

    Domyślnie

    Lauren Tobie teraz ciezko pewnie z dwójką w pieluchach
    Rozne sa dzieci nasz szybko załapał nocnik ale wysadzany od 5 mca... nadal musze mu przypominać o siku, bo sie kreci i czeka na ost. moment. Moje 3 kolezanki odpieluchowały dziewczynki w dzień ok. 2,5 roczku w 2 tygodnie... Widac kazdy ma swój czas. Normalnie szybko wg mnie... i wołaja siku czasem kupe a czasem wpadki...
    Teraz bedzie maluszek w domu i młody wie ze bedzie w pieluszkach i bedziemy go szybko uczyć na mały nocniczek robić siku. Takie tam bajki sobie opowiadamy...

  6. #346
    Chustomanka Awatar Roanna
    Dołączył
    Apr 2014
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,105

    Domyślnie

    Tez mi sie wydaje, ze trochę wcześnie... Są te bajki o nocnikach, moze spróbujecie poczytać i pooglądać, żeby sie oswoić?
    Pokazywanie , ze dzidzia robi w pieluszkę, a ona ma robić do nocia, troche ryzykowne,bo moze miec dwa skrajne efekty.. Bo albo zrozumie, że juz duza i ma robić do nocia, albo wlasnie będzie chciała wszystko tak jak dzidzia: cycusia, smoczek, pieluszkę tez..
    Ponoć zwieracze się kształtują do piątego roku zycia, wiec nie ma co pośpieszać jak nie gotowa.
    Roan+Roanna 9.2010
    Roaniątko Synek 8.2013
    Roaniątko Córcia 8.2015

  7. #347
    Chustoholiczka Awatar Tulli
    Dołączył
    Feb 2015
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    5,194

    Domyślnie

    Maks bez problemu robi poranna kupę do nocnika. Jakieś siku po drzemce też. Ale popołudniowa kupa musi być w pieluszkę. Z tym nocnikiem to już 4 miesiące tak trwa. Lubi nawet robić te poranna kupę, siedzi, póki nie zrobi.
    Na szczęście obydwie kupy od jakiegoś czasu robi podczas zmiany męża

    Wysłane z mojego XT1039 przy użyciu Tapatalka
    mama Młodego, Młodej i Młodszego|`15,`17,19.
    PS codziennie dziękuję Bogu za to forum <3.

  8. #348
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jun 2016
    Posty
    2,715

    Domyślnie

    To u mnie był chyba jakis okaz, bo nasz nie mógl zrobić kupy i meczył sie strasznie. Do tego odparzenia w 5s sie pojawiały. Po tym jak poczuł jak sie robi na nocnik to czasem sam sie jakoś prosił o ten sprzet albo było widac, ze cos kombinuje i to ciezka sprawa sie zbliza...
    My wysadzanie zaczelismy wczesnie choć nie tak szybko jak spora czesc EC. Wiem z rozmów wielu mam, ze jak dziecko nie oswoi sie z nocnikiem do momentu chodzenia to potem kolejny etap do samoswiadomość dziecka albo upór rodziców... Jak dziecko jest gotowe to szybko łapie o co chodzi.
    Pamietam samo odpieluchowanie juz na dobre to stresujące i frustrujące...

  9. #349
    Lauren
    Guest

    Domyślnie

    melduję,że jest postęp ponieważ nocnik już nie parzy i udaje się na niego usiąść i to nawet ze ściągniętą pieluszką,hehe... zawsze to coś mam nadzieję,że już niedługo uda się zrobić kupę do nocnika

  10. #350
    Chustofanka Awatar Ewulinek
    Dołączył
    Aug 2016
    Miejscowość
    Krasne
    Posty
    430

    Domyślnie

    U mnie córka (już prawie 3 latka) odpieluchowała się na dobre dopiero niedawno (2,5 latka). Wcześniej korzystała z nocniczka ale musiałam ją dopilnować, no i oczywiście przeszliśmy przez uciekanie z nocnika itp... Teraz czasami jeszcze jest problem z kupką, bo woli sobie kucnąć gdzieś w kącie niż zrobić do nocnika, ale jak się ją zapyta czy chce nocniczek to potwierdza Z tym, że te kupki to zawsze są problemowe, nigdy łatwo wyjść nie chcą. Jak się upieraliśmy, że kupka musi być zrobiona do nocniczka, to zaczęła zatrzymywać... Więc odpuściliśmy i teraz już jest ok.
    Za to synka zaczęłam wysadzać jak skończył 7 mc-y, najpierw do zlewu, pod prysznic... na nocniczek nie był gotowy. Ale po jakichś dwóch miesiącach zaczął się do nocniczka przekonywać i teraz już nie ma problemu - i siku i kupka idzie do nocniczka a ma 10 i pół miesiąca Ale oczywiście sam nie woła trzeba obserwować

  11. #351
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2016
    Posty
    1

    Domyślnie

    Lauren może mniejsze maleństwo też spróbuj wysadzać?, starszą córkę może to zachęcić. Chyba tak zaczęła się przygoda z NHN autorki książki "pożegnanie z pieluszkami".

  12. #352
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    U nas jakiś wstręt do nocnika nabyty. Syn siedzi na nocniku jakoś od 7msż, teraz ma 18 msc. Nie było problemu do tej pory, sadzało się to siedział, raz z rezultatem, raz nie. Teraz jest protest na słowo nocnik, na widok nocnika i w ogóle na nie. Uda się ewentualnie posadzić zaspanego, po drzemce i zrobi do nocnika. Inaczej ucieka. Kurcze, tak fajnie się sprawy nocnikowe miały, a tu jakoś krok w tył. Druga sprawa, że jak zostaje u mojej mamy, to nie robi takich akcji. Jak robił na nocnik, tak robi nadal, jest często sadzany.

    Dać na luz? A może już nakładka na sedes, czy w ogóle chwilowo zluzować temat?

  13. #353
    Chustoguru Awatar HoliPoli
    Dołączył
    Mar 2013
    Miejscowość
    Belgrad
    Posty
    7,676

    Domyślnie

    Na pewno dać na luz. Nakładkę możesz spróbuwać ale grunt to się wyluzować, dzieci miewają regresy a potem zazwyczaj jest skok do przodu


  14. #354
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez HoliPoli Zobacz posta
    Na pewno dać na luz. Nakładkę możesz spróbuwać ale grunt to się wyluzować, dzieci miewają regresy a potem zazwyczaj jest skok do przodu
    Pewnie tak, tylko winie siebie bo mi ucieka a jak zostaje u dziadkow to tego nie robi.

  15. #355
    Chustofanka Awatar Ewulinek
    Dołączył
    Aug 2016
    Miejscowość
    Krasne
    Posty
    430

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez martamwmw Zobacz posta
    U nas jakiś wstręt do nocnika nabyty. Syn siedzi na nocniku jakoś od 7msż, teraz ma 18 msc. Nie było problemu do tej pory, sadzało się to siedział, raz z rezultatem, raz nie. Teraz jest protest na słowo nocnik, na widok nocnika i w ogóle na nie. Uda się ewentualnie posadzić zaspanego, po drzemce i zrobi do nocnika. Inaczej ucieka. Kurcze, tak fajnie się sprawy nocnikowe miały, a tu jakoś krok w tył. Druga sprawa, że jak zostaje u mojej mamy, to nie robi takich akcji. Jak robił na nocnik, tak robi nadal, jest często sadzany.

    Dać na luz? A może już nakładka na sedes, czy w ogóle chwilowo zluzować temat?
    U mnie jest bardzo podobnie, z tym ze ja właśnie syna odpieluchowuje. Ale zauważyłam że o ile na nocnik nie chce siadać (chyba ze bardzo mu się chce) to na kibelek da się posadzić i to najchętniej bez nakładki - trzymam go pod paszkami i jest mu po prostu wygodniej się załatwić, bo jest bardziej zgiety.
    Zuzia 27.11.2013 Gabryś 19.11.2015

  16. #356
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ewulinek Zobacz posta
    U mnie jest bardzo podobnie, z tym ze ja właśnie syna odpieluchowuje. Ale zauważyłam że o ile na nocnik nie chce siadać (chyba ze bardzo mu się chce) to na kibelek da się posadzić i to najchętniej bez nakładki - trzymam go pod paszkami i jest mu po prostu wygodniej się załatwić, bo jest bardziej zgiety.
    Odpieluchowujesz? Jak ? Syna mam 10 dni mlodszego i jakos na razie tego nie widze. Sygnalizuje Ci potrzeby? Moj co najwyzej pokazuje na pieluche jak wlasnie zrobil. Na kibelku siedziec nie chce, kurczy sie tak jak jest wystraszony i wspina sie po mnie.

  17. #357
    Chustofanka Awatar Ewulinek
    Dołączył
    Aug 2016
    Miejscowość
    Krasne
    Posty
    430

    Domyślnie

    Po prostu ściągnęłam pieluchę Tu jest wątek: http://www.chusty.info/forum/showthr...93#post3434993
    Najczęściej mi sika na podłogę jak nie patrzę Ale często też sygnalizuje, np. nieruchomieje i szuka mnie wzrokiem. A zaczęłam odpieluchowanie bo mi po prostu zaczął pokazywać, że chce siku - przy czym robił to tylko wieczorem przy zasypianiu albo w nocy jak się obudził do karmienia i nie mógł zasnąć. Jest dużo wpadek, bo nie daję rady być przy nim non stop, ale i tak wolę jak jest bez pieluszki
    Zuzia 27.11.2013 Gabryś 19.11.2015

  18. #358
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ewulinek Zobacz posta
    Po prostu ściągnęłam pieluchę Tu jest wątek: http://www.chusty.info/forum/showthr...93#post3434993
    Najczęściej mi sika na podłogę jak nie patrzę Ale często też sygnalizuje, np. nieruchomieje i szuka mnie wzrokiem. A zaczęłam odpieluchowanie bo mi po prostu zaczął pokazywać, że chce siku - przy czym robił to tylko wieczorem przy zasypianiu albo w nocy jak się obudził do karmienia i nie mógł zasnąć. Jest dużo wpadek, bo nie daję rady być przy nim non stop, ale i tak wolę jak jest bez pieluszki
    A no dobra, chodzenie bez pieluchy i sikanie na podłogę tez mamy. Wiesz, odpieluchowanie sobie wyobraziłam że woła już i w ogóle super. I ojej, nocne karmienie, u nas śpi całą noc odkąd ma jakieś 3msc, chociaż tu nie mam problemu .

    Dzięki za link, to przenoszę się czytać.

  19. #359
    Chustomanka Awatar Kabanos
    Dołączył
    Dec 2014
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,466

    Domyślnie

    U nas podobnie z nocnikiem było. W pewnym momencie nie i już Próbowałam podstępem, sadzać na desce, sikał miś itd. Czasem się udawało a jak nie to dawałam na luz. Przeszło
    Mania 09.2014 Ala 10.2017

  20. #360
    Chustoguru
    Dołączył
    Jan 2016
    Posty
    6,920

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kabanos Zobacz posta
    U nas podobnie z nocnikiem było. W pewnym momencie nie i już Próbowałam podstępem, sadzać na desce, sikał miś itd. Czasem się udawało a jak nie to dawałam na luz. Przeszło
    No właśnie podstępem idzie, tu coś do ręki, albo miska przed nogami do zabawy. Ale chyba nie o to chodzi .
    Ostatnio u nas w kratkę, raz siada, raz nie. I dla mnie uff, bo nie tylko mi ucieka, u babci już też jest opór.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •