Strona 14 z 19 PierwszyPierwszy ... 4678910111213141516171819 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 261 do 280 z 366

Wątek: wysadzanie

  1. #261
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    1,467

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez camee Zobacz posta
    A to poszukam jakiś bez sciagaczy. Pocieszylyscie mnie, bo już myślałam, ze tylko my tak mamy. Bo wszędzie się pisze jakie getry są super, a nie natknelam się na info o uciskaniu.

    A dziś po kilku nieudanych próbach wysadZenia na sik, posadzialam Mlodego na nocnik, sama siebie na kibel i mówię mu " dobra. Sikamy razem" i zrobił !!! Hahaha pierwszy raz do nocnika! Wcześniej w ogóle nie chciał na nocniku siedzieć widocznie lubi chłopak towarzystwo w każdej sytuacji))
    u nas też się getry odciskają na nóżkach.
    Ha, kolejny patent na nocnik muszę spróbować, bo u nas wciąż wysadzanie nad miską, a na nocniku owszem siedzi, ale chyba nadal nie rozumie do czego to...


    J. 2010, W. 2013, A. 2021

  2. #262
    Chustomanka Awatar marlei
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Poole, UK
    Posty
    1,469

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez margeritta Zobacz posta
    dziewczyny a może uszyjcie sobie takie majteczki treningowe? to nic trudnego naprawdę

    A przepis jakis masz??? Ja totalnie nie szyjaca, ale moze na probe bym cos zrobila, tylko wykroj i wszystko co potrzebne musze wiedziec


    Cytat Zamieszczone przez margeritta Zobacz posta
    my nadal walczymy z biegunką (już 2 tygodnie) więc w nocy pieluszki
    Wspolczuje! Uwazajcie tylko na odwodnienie

  3. #263

    Domyślnie

    marlei wykrój to sobie z pieluszki podpatrz tylko np. zrób z boku rzep albo gumeczkę na górze jak w majteczkach, zszyj np. 3 warstwy flanelki albo do jednej warstwy przyszyj na środku mały wkładzik chłonny np. z frotki jakiejś, zszyj z drugą warstwą wykroju i przewróć na prawą stronę
    trzeba pokombinować, ja też do niedawna nie miałam pojęcia o szyciu ale zobaczysz po dwóch dojdziesz do wprawy, jak nie masz maszyny to nawet ręcznie dasz radę bo takie majteczki nie są duże zrób jakąś regulacje gumkę, rzep, napy, haftki żeby posłużyły trochę
    zobacz wykrój z wątku o pieluszce formowanej, ja z niego zaczynalam
    możesz też majteczki bawełniane rozpruć na bokach i masz gotowy wykrój tylko zostaw po 2 cm więcej na gumki przy nóżkach i na górze
    Ostatnio edytowane przez margeritta ; 22-05-2011 o 21:06

  4. #264
    Chustoholiczka Awatar ktosikowa
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    4,209

    Domyślnie

    To i ja sie tu przywitam
    Zupełnie przypadkiem małą wysadzamy...znaczy- łapiemy kupki do miseczki. W ogóle zamierzenia takiego nie miałam, nastawiłam sie na system mieszany wielo i jedno na noc i spacer(bom leniwa matka...). O EC czytałam i stwierdziłam, ze tak to sie bawic można przy jednym dziecku i nadmiarze wolnego czasu(przepraszam). Po powrocie ze szpitala trzy dni to była rozpacz- kupa za kupą, pupa na skraju odparzenia... Przy któryms przewijaniu młoda stekała i sie pręzyła, więc mysle- hmmm...może cos jeszcze chce zrobić??? No to młoda nad miseczke- zrobiła poobserwowałam ja i wyszło mi, że "woła". W dodatku czeka I od 4 dni wszystkie kupy były w miseczce. tylko siku nie woła. Albo nie widze... Ciekawa jestem, czy dalej tez tak bedzie????
    Taka-jestem-ładna(nastolatka...ech...)-1999, Nikt-mnie-nie-rozumie(takoż...)- 2000, Brykacz-nad-brykacze- 2004, Trzeba-to-policzyć- 2006, Królewna(królewny NIE sprzątają)-2011,Tylko-sprawdzam! -2012, Żółwina- 2015


    Dziecko jest jak prąd- ma fazy. Nic dziwnego, że u nas są spięcia... Sieć przeciążona

  5. #265
    Chusteryczka Awatar moniska
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Koszałkowo
    Posty
    2,061

    Domyślnie

    ktosikowa, fajnie! my też wróciliśmy ze szpitala z odparzeniem, które dopiero porzadne wietrzenie nam pomogło w leczeniu. A jak wietrzenie przy chłopaku, to trzeba siusiu pilnować, więc jak nie ma mnie w pobliżu, to junior woła i wtedy łapiemy Kupa stety/niestety w trakcie karmienia, a ja nie potrafię w naszą miskę złapać... więc ląduje w pieluszce, poza tym kręcąca się Ania dookoła, to dla mnie wizja, że zaraz to gdzieś wyląduje...

    a zajrzałam tu, bo bardzo chciałam się Wam pochwalić!

    ostatnio jakoś nie miałam weny/siły/czasu/abmicji, by małego wysadzać, coraz rzadziej nam się udaje... ale nie o tym! Dziś przed kąpielą po przyjeździe od rodziców, patrzę - sucha pielucha i se myślę: "jeszcze nie robił?" to trach - nad zlew i mówię "synuś robimy siusiu" a ten SIK!!!! bomba normalnie sobie myślę przynajmniej nie na mojej bluzce jak się na samym początku zdarzało hihi
    a po kąpieli zaczął płakać, to se myślę może i teraz zrobi siusiu. Biorę go nad zlew, ten się uspokoił, mówię "synuś siusiu" a ten SIK!!!! P. był w takim szoku (pozytywnym), że aż zrobiło mi się miło...

    tak siem chciałam pochwalić

  6. #266

    Domyślnie

    ktosikowa świetnie że tak szybko zaczęłaś! przez pierwsze 2,3 tygodnie prawie każde dziecko coś sygnalizuje, później to zanika gdy rodzice nie reagują jeśli nad tym popracujesz to wróżę Wam ogromne sukcesy
    trzymam za Was kciuki i w ogóle bardzo Cię podziwiam, jesteś dla mnie wzorem mamy choć do tej pory tak cichaczem Ci kibicowałam

  7. #267
    Chustofanka Awatar camee
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    291

    Domyślnie

    a u nas dzis byla sucha noc
    wysadzialam Malego o 24 i pozniej o 5 i byl cala noc suchy!szok!!! ale wysadzany baaardzo duzo siku zrobil. pozniej juz go wysadzalam normalnie bo o tej 5 to On juz postanowil wstac ..wrrr...
    ciekawe czy tak jednorazowo nam wyszlo czy uda sie powtorzyc sukces?



  8. #268

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez camee Zobacz posta
    a u nas dzis byla sucha noc
    wysadzialam Malego o 24 i pozniej o 5 i byl cala noc suchy!szok!!! ale wysadzany baaardzo duzo siku zrobil. pozniej juz go wysadzalam normalnie bo o tej 5 to On juz postanowil wstac ..wrrr...
    ciekawe czy tak jednorazowo nam wyszlo czy uda sie powtorzyc sukces?
    może już wchodzić w ten wiek u nas to się zaczęło gdzieś w 8/9 miesiącu chyba, nie pamiętam dokładnie ale dość dawno

  9. #269
    Chustofanka Awatar camee
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    291

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez margeritta Zobacz posta
    może już wchodzić w ten wiek u nas to się zaczęło gdzieś w 8/9 miesiącu chyba, nie pamiętam dokładnie ale dość dawno
    fajnie by bylo dzis nawalilam bo bylam nieswiadoma o 5-6 ( pamietam ze sie wiercil ) i zasnelam
    musze wczesniej chodzic spac zamiast na forum siedziec



  10. #270
    Chustomanka Awatar marlei
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Poole, UK
    Posty
    1,469

    Domyślnie

    A u nas nastapil prawdziwy bunt nocnikowy
    Mamy idzie do nocnika, przy probach posadzenia drze sie w nieboglosy, a za chwile siku w pieluszke albo na podloge, jak mam pieluchy nie zalozy. Kupe dzis zrobil - w pozycji kleczacej i tylko patrzyl na mnie tymi wielkimi oczkami! Krzyczy jak proponuje toalete, nocnik i wanne... Kilka dni temu pozwalal chociaz przed chusta i po spaniu - dzis nic!!! Maly staje i probuje stawiac pierwsze kroki - wiec moze dlatego

    Wiec latal w pieluszkach caly dzien! Za to noce suuuuchusienkie! Wczoraj byl suchy od 19 do 6 rano, mimo, ze proponowalam - nie chcial nic zrobic!
    Odpuszcze na kilka dni... tylko nie wiem co mam robic z nocami

  11. #271

    Domyślnie

    marlei z nocami to witaj w klubie pisałam o tym tu jakiś czas temu i trochę żałuję że posłuchałam rad i zaczęłam wysadzać...
    mam nadzieję że bunt chwilowy, ale chyba z chłopcami jest trudniej

    u nas dwie nocki bez kupki, chyba jej przeszło ale nie będę się znów żegnać żeby nie zapeszyć
    Ostatnio edytowane przez margeritta ; 25-05-2011 o 11:32

  12. #272
    Chustomanka Awatar marlei
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Poole, UK
    Posty
    1,469

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez margeritta Zobacz posta
    u nas dwie nocki bez kupki, chyba jej przeszło ale nie będę się znów żegnać żeby nie zapeszyć
    To super! I jak utrzymuje sie????

    U nas bez zmian, ma lepsze dni i gorsze, czasem bardzo krzyczy jak go wysadzam - to daje spokoj, a czasem pojawia sie najwiekszy usmiech na twarzy... Ostatnie noce z wpadkami - zaczelam zakladac znowu pieluchy... mysle, ze po gornych dwojkach, ida gorne jedynki, bo maly wisi na mnie i ze mna spi, a i tak noce mamy przechlapane - no i w dzien maruda okropny, jak tylko zmeczony

    OT:
    Dzis mi wywinal numer - w chuscie na spacerze tak plakal, ze az mu powietrza brakowalo Musialam go wyjac i niesc na rekach - dobre 45 minut Cale szczescie, ze mu zalozylam body - bo bym golasa niosla - a i tak w moj sweter go zapakowalam
    Ostatnio edytowane przez marlei ; 28-05-2011 o 12:57

  13. #273
    Chustoholiczka Awatar ktosikowa
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    4,209

    Domyślnie

    U nas przerwa w bajce Mała zaczęła kupkać przez sen i w czasie jedzenia, więc nie wszystko łapiemy... Ale- nie jest źle
    Taka-jestem-ładna(nastolatka...ech...)-1999, Nikt-mnie-nie-rozumie(takoż...)- 2000, Brykacz-nad-brykacze- 2004, Trzeba-to-policzyć- 2006, Królewna(królewny NIE sprzątają)-2011,Tylko-sprawdzam! -2012, Żółwina- 2015


    Dziecko jest jak prąd- ma fazy. Nic dziwnego, że u nas są spięcia... Sieć przeciążona

  14. #274
    Chustomanka Awatar marlei
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Poole, UK
    Posty
    1,469

    Domyślnie

    Dziewczyny,
    chcialam tylko dac znac, ze u nas wszystko wrocilo do normyI tu sie potwierdza, ze razem mozemy wszystko przetrwac Trzymam za Was kciuki!!

    U nas wczoraj tylko dwie pieluszki mokre, dzis jak na razie tez 2, a nawet mamy calkiem zajety dzien!
    Kupy - odkad wprowadzilismy stale pokarmy sa latwiejsze do rozpoznania i laduja pieknie w kibelku
    Zauwazylam tylko, ze maly korzysta z nocnika, glownie jak go tata wysadza, ze mna woli albo do kibelka, albo do wanny - mam nadzieje, ze mu tak nie zostanie

  15. #275

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marlei Zobacz posta
    To super! I jak utrzymuje sie????
    utrzymuje się ale czasem jak nie chce siąść na nocnik zakładam na wszelki wypadek pieluchę (bo jeszcze się w nieprzemakalny podkład na łóżko nie zaopatrzyłam)
    a ogólnie trochę żałuję że zaczęłam w nocy wysadzać bo jestem często nieprzytomna jak 4 razy wstaję dlatego wracamy do starego systemu trzymania siku i teraz staram sie wysadzać gdy wyraźnie się tego domaga, dziś od 1 do 7.30 wytrzymała bez wysadzania

  16. #276
    Chustoholiczka Awatar ktosikowa
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    4,209

    Domyślnie

    margeritta- super!!!!

    U nas powrót bajki chwilowy zapewne. Od 3-4 dni ilośc zuzytych pieluch wynosi 2-3 plus nocna i siusiu sie woła, o!
    Taka-jestem-ładna(nastolatka...ech...)-1999, Nikt-mnie-nie-rozumie(takoż...)- 2000, Brykacz-nad-brykacze- 2004, Trzeba-to-policzyć- 2006, Królewna(królewny NIE sprzątają)-2011,Tylko-sprawdzam! -2012, Żółwina- 2015


    Dziecko jest jak prąd- ma fazy. Nic dziwnego, że u nas są spięcia... Sieć przeciążona

  17. #277
    Chustomanka Awatar marlei
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Poole, UK
    Posty
    1,469

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ktosikowa Zobacz posta
    U nas powrót bajki chwilowy zapewne. Od 3-4 dni ilośc zuzytych pieluch wynosi 2-3 plus nocna i siusiu sie woła, o!
    rewelacja!!!! gratuluje!!

  18. #278

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ktosikowa Zobacz posta
    margeritta- super!!!!

    U nas powrót bajki chwilowy zapewne. Od 3-4 dni ilośc zuzytych pieluch wynosi 2-3 plus nocna i siusiu sie woła, o!
    ktosikowa genialnie jak na takiego maluszka! dobrze że nie przeoczyłaś tego momentu i mała nie zatraciła tych fizjologicznych odruchów, wróżę Wam szybki sukces

  19. #279
    Chustomanka Awatar Mazi
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    KRK/BCN
    Posty
    909

    Domyślnie

    Dziewczyny, ja tez z informacja, ze mielismy wiiiiiiielki bunt nocnikowy, o ktorym wczesniej nie wspominalam :/ Wysadzalam, sterczalam nad ubikacja 5 minut nic, a za chwile sik w pieluche , lomaaaatko i tak kilka dni. Od dwoch dni porzadnie przysiadlam i te dni poswiecilam tylko na obserwacje i wysadzanie, nawet co chwile, w samej formowance i udalo sie od nowa weszlam w rytm potrzeb nocnikowych mojego dziecka. Dzisiaj to juz w ogole sukcesior, prawie kazdy sik wylapany
    Bylam przekonana, ze mala juz nauczyla sie *lac* w pieluche, a ja ostatnio tez troche odpuscilam, sama chyba przechodzilam lekki kryzys w tym temacie..
    ..ale, jestesmy z powrotem ...

    ​​

  20. #280
    Chustomanka Awatar marlei
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Poole, UK
    Posty
    1,469

    Domyślnie

    Mazi - super, ze jestes z powrotem dziel sie z nami swoimi obserwacjami, nigdy nie wiadomo co nam sie przyda

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •