Strona 10 z 19 PierwszyPierwszy ... 23456789101112131415161718 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 200 z 366

Wątek: wysadzanie

  1. #181
    Chustomanka Awatar czuppi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Gdynia, obecnie Gdańsk
    Posty
    1,118

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mazi Zobacz posta
    Zobaczysz jak Wam pojdzie, a gwarantuje Ci , ze po pierwszym zlapanym siusku bedziesz chciala chwalic sie calemu swiatu, a potem juz pojdzie
    No właśnie dziś nam się trochę udało złapaliśmy pierwsze siku i trochę kupki. Trochę, bo reszta była później i już nie zdążyliśmy rozpływając się nad pierwszymi bobkami A jeszcze raz nam się udało do sedesu a pięć minut potem Miłek obsikał jeszcze tatusia Postanowiliśmy go zostawić chwilę bez pieluchy w nagrodę. Jakoś tak sika pod rząd chyba. Dzięki dziewczyny za wsparcie, oj przyda się
    Miłosz-11.05.2010

  2. #182
    Chustofanka Awatar camee
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    291

    Domyślnie

    margeritta, jestem pelna podziwu! gratuluje!!! ale super, na prawde i rzeczywiscie zywy dowod na to,ze wychowanie bezpieluszkowe dziala i istnieje to teraz mozesz wystepowac w tym watku w roli eksperta

    Zaatar, ja po domu najczesciej ubieram w getry i one sa najwygodniejsze. ale czasem tez rajtuzy czy spodnie. wiecej sciagania, ale co zrobic. ja nawet body zakladam chociaz teoretycznie one niewygodne.


    a chcialam Wam powiedziec, ze na swieta bylismy u mojej mamy. i pierwszego dnia ( po wielkim kryzysie ) wysadzialam Mlodego i siknal od razu!i tak zostalo moze mu sie nasza lazienka znudzila? w kazdym razie zaczelam go tam kilka razy dziennie wysadzac i robil siczki ladnie. takze wstapila we mnie nadzieja. od dzis jestesmy juz w domu i podejmuje akcje na full. wysadzam go juz normalnie i zobaczymy co bedzie. a jak bedzie znowu cieplo to zaplanowalam akcje majtkową-zupelnie bezpieluchową na razie sie nie prezy!ale super. ciesze sie bardzo i trzymajcie kciuki, zeby tak zostalo



  3. #183

    Domyślnie

    camee super! pewnie przed babcią chciał się pochwalić i oby tak zostało
    nie wiem co w tym jest ale moja Łucja też się u rodziców odpieluchowała..
    wiesz co jeśli masz jakieś formowanki używaj bez otulacza na początku, efekt podobny do majteczek a wyciek zdecydowanie mniejszy i pupa się do chłodu stopniowo przyzwyczai, u nas na początku w majteczkach były wpadki jak weszła na zimne płytki
    do eksperta mi daleko, zresztą jak widzisz każde dziecko jest inne

  4. #184
    Chusteryczka Awatar moniska
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Koszałkowo
    Posty
    2,061

    Domyślnie

    Witajcie, wreszcie po dobrym tygodniu alo i dwóch przebrnęłam przez ten wątek i póki co na szybko napiszę o nas, a więcej wieczorkiem.
    Niuniuś kilka razy siknął do umywalki, po karmieniu a wczoraj podstawiłam miseczkę i była kupka
    Muszę się w sobie zebrać, mocniej, ale najpierw czekaliśmy aż odpadnie kikut i wprowadziliśmy dopiero wielo, a teraz pomału wkręcam się w EC. Córę dzięki temu odpieluchowałam, a zaczęłyśmy jak miala 7-8 miesięcy - był to stycz-luty, a skończyłyśmy z pieluchami w wakacje Więc taka informacja mamom zaczynającym w podobnym etapie

    Co do cofania się moczu od wysadzania, przychodzi mi aż na myśl porównanie do mleka maminego po jakimś miesiącu, położne kiedyś sprawdzały: "oooo, jest sine, skończ karmić, bo zagłodzisz dziecko!"

    Będę zaglądać i się dzielić naszymi osiagami! A teraz zupa czeka buźka

  5. #185
    Chustomanka Awatar marlei
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Poole, UK
    Posty
    1,469

    Domyślnie

    Ja tez gratuluje wszelkich sukcesow!!!

    Zaatar - U nas w domu goruja getry i formowanka bez otulacza ale zdarza mi sie body zalozyc, a nawet spiochy... noca trudniej, bo pizama (koszulka i spodnie), a na to spiworek, wiec czasami nie zdarzymy do lazienki, a tu strumyk leci!

    Czuppi - u nas tez tak bylo, ze nigdy nie wiedzialam kiedy maly kupe skonczyl i czesto byla dokladka w pieluche teraz czekam, az sie zaczyna prezyc i wyginac w moja strone, wtedy wiem, ze skonczyl!

    Camee - no my caly czas w Was wierzylismy, bardzo sie ciesze z takich newsow!!! Tak trzymac i koniecznie dziel sie z nami swoimi spostrzezeniami

    Moniska - witaj, gratuluje pierwszych sukcesow, wiem, ze one najwiekszego kopa daja, no i checi oczywiscie! Czekamy na dalsze wiesci

    A ja mam prosbe - trzymajcie za nas kciuki Maly pierwszy raz dzis bez pieluchy spi! Musialam sprobowac, akcja gotowa w razie wpadki, malz w pogotowiu, przescieradlo, pizama, no i pielucha tez Mam jednak nadzieje, ze sie obudzi i da znac...

    Do mam dziewczynek szukajacych majteczek - dostepne sa w MotherCare, takie z falbankami - niestety nie dla chlopcow, rozmiar 6 do 12 miesiecy! Moze warto poszukac

  6. #186
    Chustomanka Awatar czuppi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Gdynia, obecnie Gdańsk
    Posty
    1,118

    Domyślnie

    marlei trzymam kciuki
    nam dzisiaj nic nie szło. Miłek nie chciał ani na toalecie ani na nocniku siedzieć, nic nie złapaliśmy i w ogóle się zdołowałam, że nie wiem co i jak
    Miłosz-11.05.2010

  7. #187
    Chustofanka Awatar charlie
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Piaseczno
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marlei Zobacz posta
    Do mam dziewczynek szukajacych majteczek - dostepne sa w MotherCare, takie z falbankami - niestety nie dla chlopcow, rozmiar 6 do 12 miesiecy! Moze warto poszukac
    Dzięki za info Jak zrobi się naprawdę ciepło, to mam w planach puścić Młodą w majcioszkach tylko i postawić nocnik w zasięgu doopki

    A u nas w sumie nadal całkiem nieźle. Tzn. nocnikowanie idzie fajnie. Sygnały kupowe wyraźnie, jak nie wyraźniejsze, bo ostatnio doszło stękanie A sygnałów sikowych albo brak, albo ja ich nie kumam Za to Młoda nie chce się przełamać jeśli chodzi o wysadzanie na "dorosły kibelek". A chciałabym, bo inaczej, to wszędzie z nocnikiem trzeba będzie chodzić/jeździć I tak jestem z niej dumna, bo nawet jak nie chce siku czy kupy, to nie ucieka z nocnika tylko chociaż książeczkę obejrzy

    Moniska
    Marlei

    Sama się odstawiła po roku, 4 miesiącach i 2 dniach

  8. #188
    Chustoholiczka Awatar erithacus
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Tczew
    Posty
    3,315

    Domyślnie

    Nie czytałam całości, ale widzę, że się tu o majtkach rozmawia
    Ja bardzo polecam takie, jak te: http://allegro.pl/majtki-bawelniane-...578651144.html
    Pasowały na Zuzę już od ok 10kg, nie mają żadnych koronek i innych drapiących metek, są bawełniane no i są polskie a nie chińskie.
    Te też fajne: http://allegro.pl/pierwsze-majteczki...566140805.html
    Ostatnio edytowane przez erithacus ; 05-05-2011 o 14:40






    Czasem mnie nie ma. Można mnie złapać na maila: [mój nick z forum] @ tlen.pl


  9. #189
    Chustofanka
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    442

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez erithacus Zobacz posta
    Pasowały na Zuzę już od ok 20kg
    20????? To nie błąd? Byłyby jeszcze za duże na mojego 5 latka (waży 17)

  10. #190
    Chustofanka Awatar charlie
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Piaseczno
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez erithacus Zobacz posta
    Pasowały na Zuzę już od ok 20kg
    Erithacus, jeśli dopiero od 20 kg, to odpadają, bo moja waży dopiero 7,5 kg... Chyba, że się rąbnęłaś i miało być 2 kg

    Sama się odstawiła po roku, 4 miesiącach i 2 dniach

  11. #191
    Chustomanka Awatar Mazi
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    KRK/BCN
    Posty
    909

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez camee Zobacz posta

    a chcialam Wam powiedziec, ze na swieta bylismy u mojej mamy. i pierwszego dnia ( po wielkim kryzysie ) wysadzialam Mlodego i siknal od razu!i tak zostalo moze mu sie nasza lazienka znudzila? w kazdym razie zaczelam go tam kilka razy dziennie wysadzac i robil siczki ladnie. takze wstapila we mnie nadzieja. od dzis jestesmy juz w domu i podejmuje akcje na full. wysadzam go juz normalnie i zobaczymy co bedzie. a jak bedzie znowu cieplo to zaplanowalam akcje majtkową-zupelnie bezpieluchową na razie sie nie prezy!ale super. ciesze sie bardzo i trzymajcie kciuki, zeby tak zostalo
    Gratuluje!!
    czesto czytalam, ze wlasnie dzieciaki chca sie popisac przed innymi doroslymi i ladnie do nocniczka sikaja, badz toalety, ale widownia pewnie musi byc

    ​​

  12. #192
    Chustofanka Awatar camee
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    291

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mazi Zobacz posta
    Gratuluje!!
    czesto czytalam, ze wlasnie dzieciaki chca sie popisac przed innymi doroslymi i ladnie do nocniczka sikaja, badz toalety, ale widownia pewnie musi byc
    dziekuje
    a wlasnie zauwazam, ze Mlodemu "widownia" zaczyna sie podobac szczegolnie bijaca brawo hahaha i w ogole ostatnio tak sie cieszy ( i chyba dumny z siebie jest ) jak bije mu brawo i inne oznaki radosci okazuje. wczesniej tego nie bylo. fajnie

    a i jeszcze jedna "nowosc". od kilku dni jak sika - trzyma sie za pisiaka. tzn najpierw chwyta, a pozniej zaczyna sikac. zastanawiam sie czy o to chodzi, ze zajarzyl co to sik?i ktoredy leci? nie zrobil tego przypadkiem, bo juz duzo razy tak bylo... ciekawe...



  13. #193
    Chustoholiczka Awatar erithacus
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Tczew
    Posty
    3,315

    Domyślnie

    O raju, no jasne, że się rąbnęłam Ona wciąż nie ma 20kg.
    Miało być 10. Na 7,5 tez będą dobre, bo jest gumka, najwyżej troche luźniejsze będą. Spaść nie spadną.






    Czasem mnie nie ma. Można mnie złapać na maila: [mój nick z forum] @ tlen.pl


  14. #194
    Chustofanka Awatar charlie
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Piaseczno
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez camee Zobacz posta
    a i jeszcze jedna "nowosc". od kilku dni jak sika - trzyma sie za pisiaka. tzn najpierw chwyta, a pozniej zaczyna sikac. zastanawiam sie czy o to chodzi, ze zajarzyl co to sik?i ktoredy leci? nie zrobil tego przypadkiem, bo juz duzo razy tak bylo... ciekawe...
    Moja córa zanim siknie wkłada rękę do nocnika i na nią sika "Pozwalam" jej na to i czekam, do czego nas to doprowadzi. Może wyjdzie z tego miguś na siusiu?

    Dziś dwa razy sik wpadł do dorosłego kibelka

    Erithacus, dzięki za rozwianie wątpliwości wagowych A tak z ciekawości - ile par majtek powinnam mieć na początek? 10 wystarczy na dzień?
    Ostatnio edytowane przez charlie ; 05-05-2011 o 15:49

    Sama się odstawiła po roku, 4 miesiącach i 2 dniach

  15. #195
    Chustomanka Awatar marlei
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Poole, UK
    Posty
    1,469

    Domyślnie

    Spiesze doniesc, ze pierwsza bezpieluchowa noc za nami!!!
    Bylo.... ciezko, a nawet bardzo ciezko... maly budzil sie wiele, wieeeeele razy, az w koncu zdecydowalam, ze bedziemy spac razem, co niewiele pomoglo, ale za to pupa sucha, az do 8 rano - wtedy obudzil sie juz na calego i jak go do toalety bralam, to okazalo sie, ze mokry... Ostatni raz wysadzony okolo 5 - wiec musialo sie to przydazyc miedzyczasie, ale nie mam pojecia kiedy, bo jak wspominalam wiercil sie i jeczal przeokrutnie cala noc.

    Generalnie to nie bardzo wiem dlaczego taka noc mielismy... wydaje mi sie, ze przez to, ze zaczal raczkowac na calego, i w ciagu dnia tez taki bardzo przytulasny byl... a potem na podloge i zwiedzac swiat, do nastepnych przytulanek!

    Dzis kolejna noc bez pieluchy... zobaczymy jak bedzie


    edit:
    chcialam tylko dodac, ze cudownie sie przytula takie male cialko bez wielkiej pieluchy... tak jakby go troche brakowalo

  16. #196
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    1,467

    Domyślnie

    Podczytuję sobie wątek, bo my też wysadzamy już prawie od pół roku, od prawie pięciu miesięcy kupki tylko do miseczki, z siku to różnie bywa
    czy ktoś mnie może oświeci, co to jest ten "timing", o którym tutaj ktoś wspominał?


    J. 2010, W. 2013, A. 2021

  17. #197
    Chustomanka Awatar marlei
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Poole, UK
    Posty
    1,469

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KaiDo Zobacz posta
    czy ktoś mnie może oświeci, co to jest ten "timing", o którym tutaj ktoś wspominał?
    Witaj no i gratuluje sukcesow!!!

    a "timing" tylko tak strasznie brzmi, ale calkiem fajne jest... jak zrobisz dzien bez pieluszki, to zapisz sobie czas kiedy dzec siusia, z reguly jest jakis schemat. Moj np. sika przed/po jedzeniu i okolo 50 minut pozniej - wiec nawet jak nie widze sygnalow to wiem, mniej wiecej, kiedy powinno cos byc

    ale moze ktos to lepiej wytlumaczy, bo ja nigdy "w tym" dobra nie bylam

  18. #198
    Chustofanka Awatar charlie
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    Piaseczno
    Posty
    257

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marlei Zobacz posta
    chcialam tylko dodac, ze cudownie sie przytula takie male cialko bez wielkiej pieluchy... tak jakby go troche brakowalo
    Dziś mój małż zapomniał Młodej założyć pieluchę pod piżamkę. Chodził z nią na rękach dobry kwadrans zanim się zorientował, co jest nie tak.
    Swoją drogą ciekawa jestem, jak by się to skończyło, gdyby jednak została bez pieluchy

    Sama się odstawiła po roku, 4 miesiącach i 2 dniach

  19. #199
    Chustofanka Awatar camee
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    291

    Domyślnie

    marlei, gratulacje! super! na pewno z kazda kolejna noca bedzie co raz lepiej

    KaiDo, timing to po prostu wysadzanie zgodnie z okreslonym schematem np. co 50 min + po jedzeniu, spaniu (wiadomo). czyli nawet jak nie widac sygnalow to co te 50 min wysadzasz. oczywiscie najpierw testujesz co ile mniej wiecej Dzieć sika

    Charlie, no wlasnie ja tez pozwalam "obsikiwac reke". pomyslalam, ze moze zajarzy jak to dziala ze "sii"=>sik=>mokro. oby!



  20. #200
    Chusteryczka Awatar moniska
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Koszałkowo
    Posty
    2,061

    Domyślnie

    No to powiedzmy, że mam chwilę

    od kiedy tu napisałam, wzięłam się do roboty i pierwsze kupki i siusiu w zlewie za nami jednak rano nie bardzo mam możliwość zająć się tym, bo albo ubieram siebie albo młodą albo śniadanie albo usypiam młodego... i tak na prawdę w południu około mam dla niego i na nhn czas. A junior od kiedy zaczęłam go wysadzać, przerywa co chwilę jedzenie i bardzo mało ssie... a jak ssie, to dość niespokojnie. Kupa i siku w trakcie karmienia są łapane o ile nam się uda, ale nie rozumiem tego "zmniejszonego" apetytu... Miałyście tak?

    A do tego jeszcze jedno pytanie - prężyły Wam się dzieciaczki przy wysadzaniu? Maly nawet jak zrobi kupkę, to za chwilę tak się pręży i zaczyna płakać, że nie wiem co robić... Nawet teraz, nie chciał ssać, kupa zrobiona w zlewie i wielki ryk! Nie rozumiem... przecież powinno być mu lepiej, czy nie?

    No i jeszcze jedno - noce. Wysadzacie? Z tego co trochę czytałam, to wiem, że nie zawsze, ale mam wrażenie, że mały tego oczekuje...

    A i jeszcze - do tej pory jadł dość długo, tak ok 30-40 minut,m przysypiał sobie, ssał a teraz kupa albo siku i koniec jedzenia a za godzinę znowu jeść... wcześniej jadł co 2-3 godz....

    Dziwnie mi z tym i nie wiem co myśleć.

    Podpowiedzcie czy miałyście cos takiego u siebie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •