Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 21

Wątek: Czy znacie nosidło WOMAR RAINBOW ZAFIRRO??? Proszę o radę...

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    6

    Smile Czy znacie nosidło WOMAR RAINBOW ZAFIRRO??? Proszę o radę...

    Hej,
    Jestem jeszcze zielona w temacie chust i nosideł i potrzebuję fachowej porady, mam nadz, że pomożecie....? Poszukuję czegoś dla mojego 8-mies synka . W trakcie szukania natrafiłam na nosidło WOMAR RAINBOW ZAFFIRO. Czy macie jakieś doświadczenia z tym nosidłem? Proszę o pomoc.

  2. #2
    Chusteryczka Awatar rhodiana
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Bieruń
    Posty
    1,501

    Domyślnie

    ................
    A inaczej nie dałoby rady? Post nic nie wniósł, a jego wydźwięk jest mało sympatyczny.
    Może warto się ugryźć w język następnym razem.

    Zatem się gryzę.. a i przepraszam jeśli kogoś uraziłam to nie było w mojej intencji
    Ostatnio edytowane przez rhodiana ; 21-03-2011 o 09:32

  3. #3
    Chustoholiczka Awatar Bonita
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    W-wa
    Posty
    4,117

    Domyślnie

    Nikt tu nie używa nosideł WOMARa. Tu się nosi zdrowo, w chustach lub ergonomikach Poczytaj forum a zrozumiesz
    Basia 29/08/2009 Jacuś 15/08/2012

    Bycie położną grozi tym, że pęknie ci serce, ale to nic złego,
    ponieważ wydostanie się w ten sposób mnóstwo miłości.
    Staniesz się dzięki temu lepszą położną. [Stephen, mąż Iny May Gaskin]


  4. #4
    Chustoguru Awatar yanettee
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    8,342

    Domyślnie

    Kup dla smyka nosidło ergonomiczne, z prawdziwego zdarzenia, tak by nosić go zdrowo dla Niego i dla Ciebie z przyjemnością.
    Mama Kubusia i Basi

  5. #5
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,792

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mogway_aisha Zobacz posta
    Hej,
    Jestem jeszcze zielona w temacie chust i nosideł i potrzebuję fachowej porady, mam nadz, że pomożecie....? Poszukuję czegoś dla mojego 8-mies synka . W trakcie szukania natrafiłam na nosidło WOMAR RAINBOW ZAFFIRO. Czy macie jakieś doświadczenia z tym nosidłem? Proszę o pomoc.
    To nie jest nosidło ergonomiczne mimo że producent tak napisał. Jest za sztywne a dobre nosidło powinno otulać dziecko a nie tworzyć pancerz.

    Poza tym rozmiar producent promuje niezdrowe noszenie - "wiszenie dziecka" - a nie siedzenie w nosidle.
    W dobrym nosidle (i dobrze dobranym) dziecko siedzi i ma całe uda oparte o nosidło, przyjrzyj się - rzeczony womar (ze str producenta)


    Zobacz jak modelka musi się odchylić do tyłu zeby zrównoważyć ciężar dziecka, zwróć też uwagę że chodząc będzie się kopać zwisające nóżki dziecka...

    Przeczytaj tę ulotkę http://klubkangura.com.pl/kangur/wolisznosidlo.pdf

    poza tym producent promuje noszenie przodem do świata czego NIE WOLNO robić! a tutaj dlaczego: http://www.chustomania.pl/online/chu...arza_do_swiata
    Ostatnio edytowane przez Mayka1981 ; 20-03-2011 o 23:26
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  6. #6
    Chustofanka Awatar AJ
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    396

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mogway_aisha Zobacz posta
    Hej,
    Jestem jeszcze zielona w temacie chust i nosideł i potrzebuję fachowej porady, mam nadz, że pomożecie....? Poszukuję czegoś dla mojego 8-mies synka . W trakcie szukania natrafiłam na nosidło WOMAR RAINBOW ZAFFIRO. Czy macie jakieś doświadczenia z tym nosidłem? Proszę o pomoc.
    Czyli podsumowując - nie polecamy!
    A. mama J. (13.12.2008) i T. (15.11.2010)

  7. #7
    Chusteryczka Awatar Gina
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,095

    Domyślnie

    tylko się nie przestrasz!
    dziewczyny są ostre w swoich opiniach ale na prawdę wiedzą o czym piszą!!
    Ja też byłam zielona a teraz nie kupiłabym "wisiadła" bo zrozumiałam o co w tym wszystkim chodzi

  8. #8
    Chustoguru Awatar grimma
    Dołączył
    Sep 2007
    Miejscowość
    joli bord - warszawa
    Posty
    6,105

    Domyślnie

    za 105pln mozesz kupic juz jakies ergonomiczne
    http://www.ononatural.pl/start/nosidla.htm
    te sa fajne podobno

    albo MT jakis na bazarku chustowym.
    fajnie ze chcesz nosic
    "za każdym razem, kiedy sprawiasz przykrość swojemu dziecku, powinieneś wrzucić do skarbonki dolara na jego przyszłą terapię"

  9. #9
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    6

    Domyślnie

    No to mnie zjechałyście....
    jak pisałam jestem jeszcze zielona, więc proszę o wyrozumiałość. forum zaczęłam czytać, ale chyba zanim bym wszystko przeczytała i zrozumiała, to moje dziecko już chyba by nie potrzebowało nosidła/ chusty
    Oczywiście wszystkie uwagi przyjmuję z pokorą i dziękuję za zainteresowanie i reakcję.

    Czy możecie mi podać mniej więcej co można kupić żeby było zdrowe i nie kosztowało majątku (moja obecna sytuacja mi na to nie pozwala...)

    Czy to w ogóle możliwe żeby kupić coś dobrego w rozsądnej cenie?

    Z góry dzięki za wszystkie uwagi

  10. #10
    Chustoholiczka Awatar erithacus
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Tczew
    Posty
    3,315

    Domyślnie

    Przejrzyj bazarek. Tu raczej nie znajdziesz wisiadła, a w modelach i cenach możesz przebierać






    Czasem mnie nie ma. Można mnie złapać na maila: [mój nick z forum] @ tlen.pl


  11. #11
    Chustoholiczka Awatar rzufik
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    StW
    Posty
    4,873

    Domyślnie

    poszukaj na allegro "timaru" infant
    to chinska tania podóbka nosidła ergo.
    ale jest ok i nie kosztuje wiecej niz 100 zł powodzenia
    poza tym grimma podała linki do ono no i ma przeszukaj chustostragan, tylko chyba gdzies tam było jakies wisiadło tyle ze sprzedajaca została poinformowana o tym ze TU (na tym forum) wisiadeł nikt nie promuje i nie kupuje (do noszenia) bez reakcji niestety


    wnosze zatem do moderacji/administracji
    o dodanie do regulaminu określenia ze wisiadeł tu nie wolno wystawiac bo własnie mzoe sie trafic osoba zupełnie nie znająca sie na tym wszystkim i widząc tanie nosidło skusi sie na nie
    :/
    acz dobra wieść jest taka, źe wyjście z tego forum się jednak znalazło. r.i.p.

  12. #12
    Chustoguru Awatar Dagmara
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    6,210

    Domyślnie

    Bardzo fajnie że chcesz nosić, niestety nosidło o którym piszesz to zwykłe wisiadełko
    Jeśli znajdziesz chwilę poczytaj o chustach i ergonomicznych nosidłach, przejrzyj bazarek. Często można kupić coś w bardzo przyzwoitej cenie.
    Pozdrawiam
    Konstanty 16.04.2014
    Lilianna 7.04.2010
    Kacper 29.07.2007


  13. #13
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,792

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mogway_aisha Zobacz posta
    No to mnie zjechałyście....
    jak pisałam jestem jeszcze zielona, więc proszę o wyrozumiałość. forum zaczęłam czytać, ale chyba zanim bym wszystko przeczytała i zrozumiała, to moje dziecko już chyba by nie potrzebowało nosidła/ chusty
    Oczywiście wszystkie uwagi przyjmuję z pokorą i dziękuję za zainteresowanie i reakcję.
    Iiii tam zjechałyśmy po prostu na gwałt chcemy Cię powstrzymać przed popełnieniem błędu

    Najtaniej to chyba kupić używanego mei-tai'a, faktycznie zajrzyj na bazarek albo daj ogłoszenie, za 100zł zdarzały się całkiem fajne nosidła (albo nawet i taniej )

    Poza tym jest jeszcze opcja pożyczena czegoś od jakiejś niedalekiej chustomamy - skąd jesteś? Są wątki lokalne w dziale warsztaty/spotkania, są podfora dla większych miast i regionów, wreszcie możesz się wybrać na jakieś spotkanie Klubu Kangura i poprzymierzać bo nie wszystko każdemu pasuje...
    Powodzenia!
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  14. #14
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    6

    Domyślnie

    Dzięki, jestem wdzięczna za wszystko.

    Właśnie najbardziej chciałabym mei tai'a. Będę szukać na bazarku.

    Grimma dzięki- weszłam na tą str ale niestety chwilowo w przebudowie.

    A co myślicie o tym- to poleciła mi koleżanka:

    http://allegro.pl/nosidlo-ergonomicz...505537792.html

    A tak w ogóle to jestem z Lublina i gorąco pozdrawiam!!!

  15. #15
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,769

    Domyślnie

    ten mei tai wygląda ok!

    jak jesteś z Lublina, tam jest duuuużo chustomam, moze warto sie spotkać i zobaczyć parę nosideł, zanim wybierzecie ostatecznie!

    tak w ogóle, to witaj na forum!
    życzę dobrych wyborów!
    K. 2009M. 2012

  16. #16
    Chustoholiczka Awatar qmpeela
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    UK
    Posty
    5,044

    Domyślnie

    Tutaj jest podforum lublin, zajrzyj możesz się z kimś spotkać, nawet teraz dziewczyny ustalają termin spotkania
    http://chusty.info/forum/forumdisplay.php?f=135
    Lena '07Nina '10 Blanka '12 Gabriel '16 Matilda ‘18
    A. 06.14 (*)

    https://m.facebook.com/thetwoowls/ -dzieciecy handmejd
    Mój świat fotografii - fejsbukowy fanpejdż, zapraszam!

  17. #17
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    no właśnie najlepiej się spotkac i "pomacac" a może jakaś szmata Ci wpadnie w oko
    Jeśli chodzi o mt to zależy od posiadanego dziecka, musisz panel wybrac pod jego faktyczne potrzeby (chodzi o szerokośc) i jak to już będziesz wiedziała to możesz spokojnie buszowac po bazarku czy all. Pamiętaj że dzieciak powinien sam siedziec
    Timaru jako nosidło jest fajne, nie rewelacyjne i majątku nie kosztuje Lepsze takie niż womar
    Krytyką z naszej strony się nie martw, my tak zawsze i to z dobrego serca choc wisiadła zawsze wywołują gorącą dyskusje
    miłego noszenia
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  18. #18
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,505

    Domyślnie

    mt do którego dałaś link wygląda bardzo porządnie. tak jak dziewczyny radzą przed zakupem najlepiej sie spotkac -
    mt powinien byc na wymiar dziecka - dziewczyny na pewno podpowiedza jak zmierzyć, zeby było ok. (szerokość i wysokośc panela) no i jak poprzymierzasz to tez zobaczysz jak sie czujesz Ty i dziecko (nie każdy lubi np grubo wypełnione lub bardzo szerokie pasy, nie zawsze tez potrzebny jest 2 m pas biodrowy -to od Twoich gabarytów zależy)
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://jim.ultra3.done.pl/nasze-dzieci/profil?id=778572


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  19. #19
    Chustoguru Awatar sylvetta
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    7,114

    Domyślnie

    O hej!!! Ja tez z Lublina!!!
    Jakbys chciała wypróbowac chuste to wal smiało
    Ciesz sie Moja Droga, ze Cie tu chustoswirki przed Womarem uchroniłY - araczej Twojego synka. A ja moga jeszcze Manduce dac pomacac jakbys chciała
    Miłego noszenia

  20. #20
    Chustonówka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    6

    Smile

    Dzięki wszystkim za cenne info. Wczytam się w wątek lubelski i bazarek i mam nadz, że jakoś pójdzie. Nie martwcie się, nie kupię nic pochopnie . Pozdrawiam wszystkie chustofanki i dziękuję za przyjęcie do swojego grona, mam nadz, że za jakiś czas też będę miała tak bogatą wiedzę

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •