Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 30

Wątek: polećcie otulacz

  1. #1
    Chustonoszka
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    116

    Domyślnie polećcie otulacz

    szukam otulacza PUL-owego, który będzie mięciutki i przewiewny. kupiłam tot botsa- cerata, cotton babies- sztywny plastik, little lamb- sztywny. teraz chciałabym spróbować z Imse Vimse ale już mam trochę dość próbowania- a dobrego otulacza jak nie miałam, tak nie mam.

  2. #2
    Chustofanka Awatar Pastela
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    lubuskie
    Posty
    319

    Domyślnie

    ja mam 3 popolini i dla mnie też ceratowe i do tego sztywne gumki przy nóżkach, więc jak dla noworodka to nie bardzo, więc zamówiłam polarkowy i zobaczę jak przyjdzie
    Wiktor lipiec 2007r. i Zosieńka 11 marzec 2011r.

  3. #3
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    1,044

    Domyślnie

    ja mam dwa flipy i są świetne, nic nie przecieka i są miękkie, szczerze polecam.

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar aginia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,139

    Domyślnie

    Ale Flipy będą na noworodka za duże. Mój ponad 2 miesięczny Franek nadal ma luzy. Nam się sprawdza otulacz Babyetta - bardzo cieniutki i miękki, Nappieme - moim zdaniem idealny do formowanek i wełniany storchenkinder.
    Kuba - 2004, Jaś -2006, Franio -2011 i Józio 2014

  5. #5
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Praga Północ podwórka
    Posty
    1,776

    Domyślnie

    Imse Vimse jest super!

  6. #6
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    Nature Babies, ma falbanki ale coraz ciężej kupić
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  7. #7
    Chustofanka Awatar maminkastasinka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała, sercem - krakowianka
    Posty
    261

    Domyślnie

    Ja też myślę że Imse Vimse jest fajny, u nas na małym Franiu sie sprawdza. Flip tez jest OK, to z doświadczeń ze Stasiem wiem, na Frania go nie mierzyłam, ale rzeczywiście będzie raczej za duży.
    Szukasz otulacza PUL, ale może skusiłabyś się na wełenkę. Ja dziś mojemu Franiowi założyłam wełniany otulaczyk, który wczoraj dla niego skończyłam robić i muszę stwierdzić, że nie ma nic bardziej miękkiego i przewiewnego i choć jest krzywy i dziurawy (gubiłam oczka, to pierwsza rzecz jaka na drutach zrobiłam) to nieskromnie powiem, że bije na głowę wszystkie inne
    Mama Stasia (28 II 2009) i Franka (7 III 2011) i Łusi (22 VI 2013) i Józia (15 VIII 2015)
    Mój blog: "Ania tworzy" - zapraszam!!!

  8. #8
    Chustofanka Awatar satey
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Białystok
    Posty
    368

    Domyślnie

    Mam flipy i uważam, że to świetne otulacze.
    Używam prawie od urodzenia dziecka ( waga urodzeniowa 3100).
    Kolor nie ulega zmianie po praniach. Otulacz wygląda jak nowy i świetnie się dopiera ( w zasadzie wystarczy przetrzeć).
    Pupa dziecka ładnie wygląda we flipie.

    Lubię też wełniany otulacz tetro, ale to już trudniejsza miłość. Przecieki są możliwe.

  9. #9
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    1,044

    Domyślnie

    nie przyjrzalam się, ze o noworodka chodzi, na początku też miałam iv i też polecam. Rzeczywiście flip spory przy takim 3-6kg iv wychodzi choć zależy, co tam w środku, ale im więcej tym pupa większa

  10. #10
    Chustonoszka
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    116

    Domyślnie

    dzięki za pomoc. otulacze wełniane mam bo akurat dziergać umiem, i głównie ich używam, ale np na dłuższą podróż w foteliku wolałabym coś pulowego. no i niestety wełna nie pod wszystkie ciuszki się mieści. spróbuję w takim razie z imse vimse, a jak małe podrośnie to flipa.

  11. #11
    Chusteryczka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,606

    Domyślnie

    flip flip flip
    synek 2007 córol 2010 ​proszę nie cytuj moich zdjęć taka podstawa autonommii.

  12. #12
    Chustopróchno Awatar marjen
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    12,947

    Domyślnie

    ja miałam Imse Vimse i byłam zadowolona... ale specjalnego porównania jednak nie miałam. IV używałam na tetrę. A to że niektóre ciuszki są za małe na wielo - cóż, trzeba się przyzwyczaić do tego...
    Kasia 11.2010, Mati 10.2013, Jadzia 6.2015, Michaś 11.20

  13. #13
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    213

    Domyślnie

    Ja olecam IV, jest cienki i rozmiarowy, pupa mniejsza niż we flipie. Ja zakładałm jeszcze cieniutką tetrę do otulacza z Itti Bitti u noworodka się sprawdzało. Można też pogadać z jakąś forumką, która szyje otulacze, żeby uszyła coś malutkiego i cienkiego

  14. #14
    ChustoTata
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    179

    Domyślnie

    Witaj fijonka.
    Szukasz orginałka, czy miałabyś ochotę poeksperymentowac?
    My mamy w swoim stosiku Papoose z pulowych i taki biały z bawełny laminowanej od dziewczyny z pieluszkomanii. O taki: http://pieluszkomania.blogspot.com/2...pieluszki.html Jest bardzo mięciutki i przewiewny jak typowe Pule- zaraz mnie pewnie forumki zlinczują, ze ta bawełna z laminatem to też PulPapooski taki sredni;/ Trzeba z nim jak z jajkiem sie obchodzić- na grzejniku nie, temp max 60. Schnie średnio szybko.
    O Flipach słyszałem wiele dobrego Nasza koleżanka ma Flipy i ten - podobno nie zauważyła zbytniej róznicy.
    Ja uwielbiam też synka pakować w otulacze z polarku- znakomita przewiewnośc i jakoś nie przeciekają- nawet w czasie nocnych ulew 9 miesięczniaczka
    Próbowałaś takiego rozwiazania??
    Ostatnio edytowane przez ekotata ; 20-03-2011 o 09:27

  15. #15
    Chustoholiczka Awatar erithacus
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Tczew
    Posty
    3,315

    Domyślnie

    Otulacz Kikko jest mięciutki i świetnie się dopasowuje. Byłby idealny, gdyby nie był podszyty bawełną. Ale może dla kogoś to zaleta.






    Czasem mnie nie ma. Można mnie złapać na maila: [mój nick z forum] @ tlen.pl


  16. #16
    Chustoguru Awatar mTuśka
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    7,660

    Domyślnie

    a Weehugger?
    jest rozmiarowy co prawda ale cieniutki i z falbankami.
    edit o taki http://www.pieluszkarnia.pl/product-...-na-rzepy.html
    Ostatnio edytowane przez mTuśka ; 20-03-2011 o 12:11
    Zu(09) ZO (* 13) Bru(14)

  17. #17
    Chustonoszka
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    116

    Domyślnie

    jeszcze raz dziękuję za propozycje, pooglądam i posprawdzam.

    Ekotata- nie mieszkam w PL, więc kupowanie od szyjących dziewczyn nie bardzo mi jest po drodze, ale ten zalinkowany przez Ciebie otulacz baaaardzo mi się podoba, podasz proszę dokładniejsze na niego namiary? generalnie kupuję firmowe, bo jak mi nie przypasuje to mogę praktycznie bez straty je odsprzedać, z niefirmowymi to trudniejsze albo wręcz niemożliwe. ale z tym Twoim zaryzykuję.

  18. #18
    ChustoTata
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    179

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fijonka Zobacz posta
    jeszcze raz dziękuję za propozycje, pooglądam i posprawdzam.

    Ekotata- nie mieszkam w PL, więc kupowanie od szyjących dziewczyn nie bardzo mi jest po drodze, ale ten zalinkowany przez Ciebie otulacz baaaardzo mi się podoba, podasz proszę dokładniejsze na niego namiary? generalnie kupuję firmowe, bo jak mi nie przypasuje to mogę praktycznie bez straty je odsprzedać, z niefirmowymi to trudniejsze albo wręcz niemożliwe. ale z tym Twoim zaryzykuję.
    Fijonko, pierwszy otulacz na allegro znalazłem, potem przez tą stronkę. Ostatnio zamawiałem przez email- tam gdzieś jest adres- poszukam jeszcze na swojej poczcie. Dziewczyna szyje w wolnej chwili - naszemu Synkowi uszyła na wymiar- tj. od wymiarów jakie jej wysłalem w zwyż.

  19. #19
    Chustofanka Awatar satey
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Białystok
    Posty
    368

    Domyślnie

    Również zamawiałam w "pieluszkomanii" .
    Pieluszki przecudne a dziewczyna, któa szyje przesympatyczna. Chętnie radzi. Ceny konkurencyjne. Polecam!

  20. #20
    Chustomanka Awatar goldhind
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    660

    Domyślnie

    a gdzie się te flipy kupuje??

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •