Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: 14 miesiąc - efekty ec

  1. #1
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie 14 miesiąc - efekty ec

    no muszę się pochwalić! a raczej madzię

    po różnych buntach, skokach rozwojowych i wszelkich atrakcjach rozwijającego się szkraba moje maleństwo mnie kompletnie zaskoczyło.

    opiszę co było dziś przy zasypianiu - rytuał jak zwykle: sprzątanie zabawek, nocnik, kąpiel, piżamka, żegnanie misiów, pierś i łóżeczko.
    potem czasem musimy trochę potulić a czasem zasypia bez problemu.
    dzisiaj - rozpacz! pokazuje na drzwi - to wołam M., madzia dalej pokazuje na drzwi i marudzi. M olśniło i to już drugi dzień z rzędu: NOCNIK
    po nocniku młoda nawet dokładki z piersi nie chciała tylko prosto łóżka - cisza, sen, spokój.....

    ponieważ w ciągu dnia często pokazuje na nocnik i mówi e-e lub y-y po czym faktycznie okazuje się, że miała potrzebę to dodatkowo po dzisiejszym wieczorze chyba mogę napisać, że moje dziecię WIE i ROZUMIE o co w tym wszystkim chodzi!!!!! przynajmniej z kupką choć siusiu też potrafi zasygnalizować.

    to wszystko się pięknie wiąże z nabywanymi umiejętnościami kojarzenia obrazków z przedmiotami, rozpoznawaniem i pokazywaniem przedmiotów, wskazywaniem osób po zapytaniu i co najważniejsze - pokazywaniem czego chce: pić - pokazuje na bidon, chrupka - pokazuje na odpowiednie miejsce etc. czyli kupka - pokazuje na nocnik. ale to tylko dlatego, że tak samo jak na potrzebę picia i jedzenia reagowaliśmy na potrzebę wypróżnienia.

    aniu - wielkie dzięki raz jeszcze za wprowadzenie nas w ec!!!!

  2. #2
    Chustoguru Awatar Dagmara
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Warszawa Bielany
    Posty
    6,210

    Domyślnie

    Mart gratuluję Tobie, mężowi i przede wszystkim Madzi! Zuch Dziewczyna... I po cichutku zazdroszczę...
    Konstanty 16.04.2014
    Lilianna 7.04.2010
    Kacper 29.07.2007


  3. #3
    Chustomanka Awatar jujama
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    okolice Legionowa :)
    Posty
    1,328

    Domyślnie

    Wspaniale! Gratulacje dla Madzi i dla was za to, że jej słuchacie i reagujecie na wszystkie potrzeby, a nie tylko te, które podręcznikowo przypisuje się dzieciom w jej wieku.
    Propagować, rozpowiadać!!!!
    JUlcza (16.04.2006), JAcusiowa (9.05.2008) i MAćkowa (14.12.2012) mama Magda
    http://jama-jujamy.blogspot.com/

  4. #4
    Chustomanka Awatar aniuki
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    Wołomin
    Posty
    545

    Domyślnie

    Fantastycznie!! To odpieluchowanie zbliża się do was wielkimi krokami!
    Gratulacje także za konsekwencję

  5. #5
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    wielkopolska
    Posty
    671

    Domyślnie

    Miło przeczytać, że Wam sie udaje. Gratuluje sukcesów .

    U nas niestety zdecydowany bunt nocnikowo- wszelaki, trwa juz i konca nie widac
    Nika sierpien 1996
    Miosz listopad 2007

  6. #6
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    pomiędzy Łodzią a Warszawą
    Posty
    1,620

    Domyślnie

    marta,
    gratuluję wam serdecznie i z całego serca.
    podziękowania nie należą się mnie, absolutnie nie. cała zasługa leży po waszej, czyli rodziców i madziuli stronie. i tak byś na to wpadła, nawet beze mnie, znam cię

    my w 15 miesiącu też kojarzymy nocnik z siusiu i eee, mówimy sisi jak zrobimy kałużę na podłodze prowadzimy tam grzecznie mamusię i bierzemy już nawet ściereczkę do sprzątania , ale nadal często biegamy z mokrymi spodniami
    Trener Szkoły Noszenia ClauWi®, http://www.clauwi.pl

  7. #7
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    no to Wam opowiem, co moje sprytne dziecko dzisiaj wymyśliło.
    drzemki w dzień były dwie, więc wieczorem chętka do snu średnia.
    rytuał jak wyżej.
    .....łóżeczko - ryk. pokazuje na drzwi. no to my z M. przynosimy nocnik.
    i wiecie co?
    moje dziecię sobie po dwóch poprzednich wieczorach wydumało, że taki nocnik to dodatkowe 10minut zabawy i kolejne 10 przebywania z rodzicami....

    no paskuda jedna nas bezczelnie oszukała

    ale to dodatkowo potwierdza, że naprawdę kuma, o co chodzi.
    rano znowu pięknie z fotelika przy śniadaniu pokazała nocnik i "e-e"

    do odpieluchowania to jeszcze długa droga, bo ja jakoś nie lubię jak ona sika w spodnie i jej się po nóżkach leje. ale może się uda przed drugimi urodzinami.

  8. #8
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annamamaalexa
    i tak byś na to wpadła, nawet beze mnie, znam cię
    no nie jestem taka pewna...
    choć moja pierwsza reakcja na chustę wiązaną była porównywalna z tą na Twój długi post o ec.
    a teraz????
    co to forum z człekiem robi

  9. #9
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Wawa
    Posty
    695

    Domyślnie

    Mart, gratulacje!!!! He he, u nas mlody trzy dni temu skumal ze jak matke sie poklepie po piersiach i powie "ko" "ko" (od mleko), pociagnie za bluzke to sie dostaje mleko. Zazdroszcze Wam tego wysadzania powiem szczerze. U nas kupy ida w pieluchy (bunt trwa nadal), tylko siusie mozna zlapac w nocnik. Mlody czasem jak zrobi siku w pieluche (jest ciepla wtedy), pokazuje sobie ja palcem i wiem ze siusie tam sa.
    Moje stwory dwa: Marelek 07.2007 i Pepelek 06.2009

  10. #10
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    734

    Domyślnie

    gratki dla Madzi i dla Was

    u nas wiekszość kup w nocniku ląduje, chyba, że jest czas buntu aktualnie
    ostatnio nocnik to miejsce fajowej zabawy - często tam babcię zaciąga sugerując potrzebę zrobienia kupy... wczoraj przed południem 6 razy
    i co mu zrobić?
    Mama Wiktora (2007) czterech Aniołków[*][*][*][*] Igora (2013) i Borysa (2015)

  11. #11
    Chustomanka Awatar jujama
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    okolice Legionowa :)
    Posty
    1,328

    Domyślnie

    Gratulacje!
    A to z nocnikiem jako sposobem na zabawę znam, bo wykorzystywał to z upodobaniem mój starszaczek - dzieci są istotami myślącymi
    U nas też większość kupek młodszego w nocniczku.
    JUlcza (16.04.2006), JAcusiowa (9.05.2008) i MAćkowa (14.12.2012) mama Magda
    http://jama-jujamy.blogspot.com/

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •