Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11

Wątek: Co na szybkie zakupy?

  1. #1
    Chustonówka Awatar Majanka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Wroc
    Posty
    9

    Domyślnie Co na szybkie zakupy?

    Hej! Moją 11 miesięczną małą noszę od początku w tkanej chuście. Próbowałyśmy z elastyczną ale bez przekonania.
    A teraz poszukuję czegoś co jest najwygodniejsze dla nas obu a dobre na szybkie wypady do warzywniaka
    Widziałam ostatnio jak szybko można się zamotać w chustę kółkową - a i miejsca nie zajmuje dużo. No i po kilku miesiącach noszenia tej samej chusty, człowiek nabiera ochoty na coś nowego
    Zatem proszę o poradę: w co zamotać prawie roczniaka na krótkie dystanse?

  2. #2
    Chusteryczka Awatar IzaBK
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Pruszków/Warszawa
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    jestem miłośniczką pouchów, sama używam własnie poucha na dojścia, krótkie wypady. Zajmuje mniej miejsca niż kółkowa, nie trzeba go dociągać. Trzeba tylko dobrze dobrać rozmiar polecam!
    G- X 2009 E- VI 2003 M- XII 1998

    NaturalnaMama.pl - ot, zwykły sklep.
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi, Instruktor Shantala: PogotowieChustowe.pl

    konsultacje także poprzez SKYPE

  3. #3
    Chustonówka Awatar Majanka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Wroc
    Posty
    9

    Domyślnie

    Zerknęłam tylko w neciepobieżnie - rozumiem, że tu też jeśli chodzi o rozmiar to noszącej ? Czy gabaryty dziecka też mają znaczenie?

  4. #4
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,792

    Domyślnie

    Poucha musisz dobrać do siebie i wziąć pod uwagę, że np a kurtce jesteś większa niż latem w topiku

    Ja do takich celów mam kółkową i sobie chwalę, bo mąż też do siebie dopasuje jak tzreba...
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  5. #5
    Chusteryczka Awatar IzaBK
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Pruszków/Warszawa
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    poucha dopasowujesz do siebie. Wielkość dziecka ma drugorzędne znaczenie ( ale też ma. Dziecko w zimowym kominezonie wchodzi mi płycej i jest mocniej ściśnięte, niż ubrane po domowemu).
    Ja w zimie mam poucha pod kurtką, po rozpięciu kurtki w każdej chwili mogę do niego włożyć dziecko (np przemieszczając się z samochodu do domu). A założenie poucha na płaszcz, czy polar, czy sweter nie sprawia, że jest w nim mniej miejsca. Toteż ja jednego poucha używam w każdym sezonie i niezależnie od ubrania
    G- X 2009 E- VI 2003 M- XII 1998

    NaturalnaMama.pl - ot, zwykły sklep.
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi, Instruktor Shantala: PogotowieChustowe.pl

    konsultacje także poprzez SKYPE

  6. #6
    Chustofanka Awatar nadia.r
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Białołęka
    Posty
    484

    Domyślnie

    Ja osobiście polecam kółkową


  7. #7
    Chustonówka Awatar Majanka
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Wroc
    Posty
    9

    Domyślnie

    No i pat Myślę, że poszukam w najbliższym czasie jakichś warsztatów we Wroc. Powiem szczerze, że kółkowa przez możliwość regulacji podoba mi się póki co bardziej. Ale z drugiej strony poucha to nigdy nie oglądałam z bliska.
    A powiedzcie proszę jak maluchy reagowały na zmianę z chusty zwykłej w kółkową/ poucha?

  8. #8
    Chusteryczka Awatar ovejablanca
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    1,559

    Domyślnie

    u nas kółkowa wcale się nie sprawdziła, dużo szybiej wiążę kieszonkę, już o plecaku prostym nie wspominając
    na szybkie wypady, dla mnie, najlepiej sprawdza się MT, ergo lub hybryda
    najszybsze jest oczywiście ergo, ale ja jednak lubię wiązać




  9. #9
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    7,056

    Domyślnie

    Na bardzo szybki wypad, szczególnie z auta do sklepu, używam nosidła scootababy (dla mnie genialne rozwiązanie).

  10. #10
    Chusteryczka Awatar lemniscus
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,777

    Domyślnie

    wez tez pod uwage jesli chodzi o zakupy ze w kolkowej nie masz rowno obciazonych ramion i jesli dolozysz do tego 2 kg ziemniakow, 1kg marchwi jeszcze troche owocow itp to moze byc ciezko jednak tkana lepiej rozklada ciezar a przy wprawie plecak np wiaze sie bardzo szybko
    co nie zmienia faktu ze kolkowa jest swietna, praktyczna i zajmuje malo miejsca w torebce (co wazne przy juz chodzacym dziecku)
    Maja 16.08.2009
    Pola i Lena 04.06.2013

  11. #11
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    42

    Domyślnie

    Podepnę się pod ten temat... też szukam czegoś na szybkie wypady, co można w sekundę założyć, bo nie mamy cierpliwości...Do tej pory miałyśmy ergo, ale jednak ergo wcale takie szybkie nie jest...muszę założyć je w pasie, do czego potrzebuję dwóch rąk, potem wsadzić młodą, pasy i jeszcze podociągać...no i zajmuje trochę miejsca...

    no dobra...tak naprawdę, to ergo jest wystarczające, ale chciałabym spróbować czegoś nowego. Młoda ma już 14 miesięcy i waży ok. 11 kg

    Jak dobrać pouch? Do wzrostu, wagi/ czytam to forum i czytam i mam w głowie taki mętlik...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •