Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: zbior basni dla 4 latka

  1. #1
    Chustoguru Awatar grimma
    Dołączył
    Sep 2007
    Miejscowość
    joli bord - warszawa
    Posty
    6,105

    Domyślnie zbior basni dla 4 latka

    szukam takich klasycznych.
    2tomowi grimmowie sa jescze pisani za trudnym jezykiem i basnie tez nie wszystkie wydaja mi sie konieczne do czytania.
    mielismy takie:
    http://www.edukacyjna.pl/ksiazka.php...0c464bc1cdb7d0
    polecam jakby co.
    ladne ilustracje, ciekawe i roznorodne basnie.
    "za każdym razem, kiedy sprawiasz przykrość swojemu dziecku, powinieneś wrzucić do skarbonki dolara na jego przyszłą terapię"

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    My czytamy Grimmów, Bajarkę i Śpiewającą lipkę, ale tylko co po niektóre bajki z tych książek.
    bardzo podoba mi się ta seria bajek z różnych stron świata wyd. Media Rodzina, ale młoda jest jeszcze za młoda na nie....

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  3. #3
    Chustoguru Awatar grimma
    Dołączył
    Sep 2007
    Miejscowość
    joli bord - warszawa
    Posty
    6,105

    Domyślnie

    Ci Grimmowie sa klasyczni prawda?
    nie zmienione w stylu "czerwony kapturek wszedl do szafy" ?
    "za każdym razem, kiedy sprawiasz przykrość swojemu dziecku, powinieneś wrzucić do skarbonki dolara na jego przyszłą terapię"

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    Masakrycznie klasyczni Pomijam w kopciuszku wydziobywanie oczu starszym siostrom i nie czytam młodej tej bajki w której macocha ucięła chłopcu głowę wiekiem skrzyni

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  5. #5
    Chustoguru Awatar grimma
    Dołączył
    Sep 2007
    Miejscowość
    joli bord - warszawa
    Posty
    6,105

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Agnen Zobacz posta
    Masakrycznie klasyczni Pomijam w kopciuszku wydziobywanie oczu starszym siostrom i nie czytam młodej tej bajki w której macocha ucięła chłopcu głowę wiekiem skrzyni
    a krwiawiace stopki przyciete zeby sie miescily w bucikach czytasz ?
    "za każdym razem, kiedy sprawiasz przykrość swojemu dziecku, powinieneś wrzucić do skarbonki dolara na jego przyszłą terapię"

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar Agnen
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    4,411

    Domyślnie

    czytam

    W Poznaniu też nosimy!
    Doradca Akademii Noszenia
    Doradca noszenia ClauWi®

    nawróć się!


  7. #7

    Domyślnie

    Ja baśni nie polece, ale moja czterolatka uwielbia serię "Julek i Julka" Schmidt, ponadto wybieram książki Wolfa Erlbrucha, wiersze Agnieszki Frączek, teraz wyszła seria "Poczytaj mi mamo" (ale to już dla trochę młodszego dziecka). Z książek, które Kalina lubi są jeszcze: "Cukierek dla dziadka Tadka", "Rok z Linneą" "Rudzielec". Ja bardzo zwracam uwagę na estetykę książek, bo tej dziecko uczy się od najmłodszych lat.
    A jeśli chodzi o baśnie, te klasynczne, raczej ich unikam. Stereotpy które często są w nich zawarte nie przemawiają do mnie za bardzo...
    Mama Kaliny (05.10.2006) i Gaji (06.04.2010)
    www.niezlamama.blogspot.com
    www.archtipi.pl

  8. #8
    Chustoguru Awatar grimma
    Dołączył
    Sep 2007
    Miejscowość
    joli bord - warszawa
    Posty
    6,105

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez niezlamama Zobacz posta
    Ja baśni nie polece, ale moja czterolatka uwielbia serię "Julek i Julka" Schmidt, ponadto wybieram książki Wolfa Erlbrucha, wiersze Agnieszki Frączek, teraz wyszła seria "Poczytaj mi mamo" (ale to już dla trochę młodszego dziecka). Z książek, które Kalina lubi są jeszcze: "Cukierek dla dziadka Tadka", "Rok z Linneą" "Rudzielec". Ja bardzo zwracam uwagę na estetykę książek, bo tej dziecko uczy się od najmłodszych lat.
    A jeśli chodzi o baśnie, te klasynczne, raczej ich unikam. Stereotpy które często są w nich zawarte nie przemawiają do mnie za bardzo...
    hmm
    stereotypy?
    w sensie bierna ksiezniczka i dzielny rycerz?
    "za każdym razem, kiedy sprawiasz przykrość swojemu dziecku, powinieneś wrzucić do skarbonki dolara na jego przyszłą terapię"

  9. #9
    Chustopróchno Awatar Budzik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    13,478

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez niezlamama Zobacz posta
    Ja baśni nie polece, ale moja czterolatka uwielbia (...)
    A jeśli chodzi o baśnie, te klasynczne, raczej ich unikam. Stereotpy które często są w nich zawarte nie przemawiają do mnie za bardzo...
    Właśnie sobie uświadomiłam, że ja równiez wybieram dla dzieci książki "obyczajowe" - w stylu własnie "Julka i Julki", "Dzieci z Bullerbyn", książki Piątkowskiej, Kasdepke itp. Poza tym wszelkie Plastusie, Kajtki i inne. Baśni wcale nie czytam.
    Moja pediatra ma piękne wydanie baśni polskich - od Popiela i myszy, przez Wandę, złotą kaczkę i Bazyliszka do... nie wiem, czego. Naprawdę ładne, nie kiczowate wydanie. Myślę, że te bajki zwłaszcza warto przeczytać, jako element wdrażania dziecka w naszą narodową tradycję Sprawdzę dokładnie kto to wydał i co to za książka, bo tylko pobieżnie przeglądałam.

  10. #10
    Chustoguru Awatar grimma
    Dołączył
    Sep 2007
    Miejscowość
    joli bord - warszawa
    Posty
    6,105

    Domyślnie

    kupilam grimmow i jestem b zadowolona.
    b dobre tlumaczenie, przystepny jezyk i hmm ryssunki ktore moj syn okresla jako straszne i lubi je ogladac
    "za każdym razem, kiedy sprawiasz przykrość swojemu dziecku, powinieneś wrzucić do skarbonki dolara na jego przyszłą terapię"

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •