Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 41

Wątek: refleksje po ksiązce o Lasse i Mai

  1. #21
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez demona Zobacz posta
    ja nie sadzę, żeby Witek za 3 lata był jeszcze zainteresowany Biurem. Sam czytał Tajemnice urodzin, ale tak się skupiał na czytaniu samym w sobie, ze nie załapał o co chodzi
    F starszy - i w sumie czyta sam tak generalnie - ale jojczy, ze to jednak dla niego za dlugie. a chce juz, koniecznie natychmiast, bo lubi. imo jako pierwsza ksiazka do czytania to jest zdecydowanie za dlugie...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  2. #22
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez murmle Zobacz posta
    A ja z takkim OT małym, pamiętam że w podstawówce zaczytywałam się książeczkami detektywistycznymi Alfreda Hitchcocka dla dzieci, nazywało się to zbiorczo Przygody trzech detektywów, każdy tom miał swój tytuł, było to wydawane na bardzo podłym papierze. Może jeszcze do dostania gdzieś? Pamięta ktoś, czytał? Ja uwilebiałam.

    A to czasem nie było: "Tajemnica krzyczącego zegara", "Tajemnica futrzanego misia", "Tajemnica szepczącej mumii" ... ???



    generalnie od koloru
    http://allegro.pl/listing/listing.ph...v6-p-4-ce-0718
    Ostatnio edytowane przez dankin-82 ; 13-08-2014 o 22:25

  3. #23
    Chustoholiczka Awatar aniakom
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,203

    Domyślnie

    Nie do końca mnie zrozumiałyście. Nie uważam, że to mogą być pierwsze książki do samodzielnego czytania (za długie, za żmudne). Zosia używa do tego celu Czytam sobie.
    Ja traktuję te książki jako jedne z pierwszych książek do wciągnięcia się w bycie czytelnikiem-pasjonatem, złapania bakcyla, czy jak to nazwać... Na przykładzie Julki - przychodzi paczka, dziecko wyrywa Tajemnicę i znika na swoim łóżku na dwie-trzy godziny i szczęśliwe po tym czasie oznajmia "przeczytałam, jaka jest następna część?" Albo jęczy codziennie, że już chce następną (względnie weekendu chce, by mieć czas przeczytać).

  4. #24
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    moje młode mają inną taktykę czytania "biura" najpierw męczą mnie bym przeczytała całość szybko a potem ze spokojem one same czytają przy tej serii okropnie ciekawość je zżera

  5. #25
    demona
    Guest

    Domyślnie

    Wybaczcie, ja mętnie tłumaczę (chyba dlatego, ze mało czytam ostatnio)
    To nie są jego pierwsze książki do czytania, jest w miarę sprawnym czytelnikiem. Bardziej się zastanawiałam ogólnie nad tego typu pozycjami dla nas, bo objętościowo książka jest ok, ale fabuła jest na tyle skomplikowana, ze musi się bardzo skupić na ogarnięciu całokształtu.

  6. #26
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    Ania - zrozumialam. tylko dla F one za dlugie, troche za skomplikowane (nawet jak czytam ja, to mam wrazenie, ze czasem czegos nie lapie) a chce juz, natychmiast. przychodzi paczka i F wrzeszczy - najpierw czytaj te, a potem tamta! w sumie moglam poczekac z kupowaniem, ale wzielam jedna na probe - bo mi brakowalo pomyslow na kolejne detektywistyczne - a chlopaki maja swir na takie - i sie juz nie dalo skonczyc... co robie zamowienie to F wybiera kolejna. ale, ze on z 'inzynierow mamoniow' jest, wiec pewnie za jakis czas przeczyta sam
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  7. #27
    Chustoholiczka Awatar aniakom
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    3,203

    Domyślnie

    Bo ja uważam, że to są książki dla 8-9 latków (a nawet 10). Wydawca chyba też tak uważa, z tego, co pamiętam. Na starszej mi się sprawdziło, więc nie zmieniam strategii (Zośka nie z Mamoniów raczej, niech ma frajdę za rok-dwa).

  8. #28
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    5,221

    Domyślnie

    Książki mają rożne oznaczenia wieku, większość jest 7 +
    Największe szczęście- moja Hanulka ur. 03.06.2008,
    sprawdziłam swoje BMI, i wyszło mi że jestem za niska...

  9. #29
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,608

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez murmle Zobacz posta
    A ja z takkim OT małym, pamiętam że w podstawówce zaczytywałam się książeczkami detektywistycznymi Alfreda Hitchcocka dla dzieci, nazywało się to zbiorczo Przygody trzech detektywów, każdy tom miał swój tytuł, było to wydawane na bardzo podłym papierze. Może jeszcze do dostania gdzieś? Pamięta ktoś, czytał? Ja uwilebiałam.
    Mój mąż to czytał, stoją u nas dumnie na półce z książkami z naszego dzieciństwa.
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

  10. #30
    Chustomanka Awatar Nalia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    podlasie :)
    Posty
    1,111

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annia Zobacz posta
    Mój mąż to czytał, stoją u nas dumnie na półce z książkami z naszego dzieciństwa.
    Hitchcocka nie pamiętam z dzieciństwa, ale "Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai" to jedyne książki chłopaków które czyta mój mąż i nie marudzi przy tym że nie lubi czytać
    Ania - mama Wiktora (22.08.2008) i Dariusza (02.07.2012)



  11. #31
    Chustofanka
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    159

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez murmle Zobacz posta
    A ja z takkim OT małym, pamiętam że w podstawówce zaczytywałam się książeczkami detektywistycznymi Alfreda Hitchcocka dla dzieci, nazywało się to zbiorczo Przygody trzech detektywów, każdy tom miał swój tytuł, było to wydawane na bardzo podłym papierze. Może jeszcze do dostania gdzieś? Pamięta ktoś, czytał? Ja uwilebiałam.
    Murmle, przypomniałaś mi czas podstawówki, po książki z tej serii potrafiłam być w osiedlowej bibliotece 2-3 razy w tygodniu. Ile ja miałam wtedy czasu na czytanie Przy okazji przypomniałam sobie, że w tym samym czasie była wydawana inna seria książek dla dzieci. Miały mniejszy, broszurowy format. Samemu wybierało się jak potoczy się dana historia, w każdej opowieści dokonywało się 5-7 wyborów. Może ktoś przypomni.

  12. #32
    Chustoholiczka Awatar calineczka
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    100km od Torunia i 100km od 3Miasta
    Posty
    3,250

    Domyślnie

    mam tajemnicę mumii. Starszak sam chce czytać i podczytuje początek.Ja mam zamiar ją rozpocząć wieczorem im czytać.hmmm... co do tematu to przeczytajcie coś o tym:
    http://lubimyczytac.pl/ksiazka/17893...-oko-na-maroko
    rewelacyjna pozycja dla nas.
    no i oczywiście temat pana, który czuje, że jest panią-dla mojego m.-bez sensu
    jak dla mnie ok. prosto napisane. taki mój sześciolatek po prostu przyjął to do wiadomości, że tacy ludzie są wokół nas.
    bez podtekstów, sensacji, naznaczania innością.
    ludzie są różni.
    najważniejsze, żeby byli dla nas dobrzy i że trzeba im dać szansę jak np. pan odsiadujący karę w więzieniu mówi o tym, że żałuje, chciałby cofnąć czas, że nigdy już więcej nie chce nikogo skrzywdzić...
    ale to taki ot mały
    w każdym razie polecam książkę .

  13. #33
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,126

    Domyślnie

    które części polecacie? ktoś gdzieś wspominał, że te starsze fajniejsze niż nowsze ..... prawda to?
    muszę kupić na upominki
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  14. #34
    Chustonoszka
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    124

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annagdynia Zobacz posta
    które części polecacie? ktoś gdzieś wspominał, że te starsze fajniejsze niż nowsze ..... prawda to?
    muszę kupić na upominki
    Moim zdaniem prawda.
    Wszystkie 4.

  15. #35
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,126

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Loki Zobacz posta
    Moim zdaniem prawda.
    dzięki, to które polecasz?
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

  16. #36
    Chustonoszka
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    124

    Domyślnie

    Mi osobiście najbardziej podobały się Tajemnice diamentów, szafranu, urodzin, hotelu i kina. Z kolei te wszystkie księgi i pamiętniki zupełnie bez sensu kupować.
    Wszystkie 4.

  17. #37
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Loki Zobacz posta
    Mi osobiście najbardziej podobały się Tajemnice diamentów, szafranu, urodzin, hotelu i kina. Z kolei te wszystkie księgi i pamiętniki zupełnie bez sensu kupować.
    Mój synek dostał Srebrną księgę na urodziny i w jego przypadku to był trafiony prezent
    Ale on z tych co lubi tego typu zadania.
    Natomiast aby to rozwiązać jest potrzebna wiedza z różnych Tajemnic

  18. #38
    Chustomanka Awatar podgrzybek
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    915

    Domyślnie

    Diamenty, szafran, pociąg, pożar (strażak z zamiłowania więc oka krytycznego brak) , wyścig.

    Ale wszystkich nie czytaliśmy.
    synek duży XI.2010 i synek mały V.2014

  19. #39
    Chustoholiczka
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4,858

    Domyślnie

    Fenomen tej serii sprawił, że przynajmniej 3 warszawskie szkoły polecają jako lekturę.
    Początkowo jak to usłyszałam nie mogłam uwierzyć, że trzecioklasistą poleca się to jako lekturę.
    Jedna z koleżanek mi powiedziała tak: "polecają bo przynajmniej dzieciaki będą czytać"
    I chyba coś w tym jest.
    Niestety ale to prawda dzieci będące w szkole nie czytają i książki ich nie interesują. Rodzice też nie czytają i trudno jest zachęcić do czytania dzieciom przez 15 minut raz w tygodniu na lekcji. Propozycja nauczycielki. Na chwilę obecną zgłosiły się dwie osoby.

  20. #40
    Chustoguru Awatar annagdynia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Gdynia
    Posty
    9,126

    Domyślnie

    niestety rodzice nie czytają - dzieci nie czytają
    synek lato 2008 synek wiosna 2011

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •