Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25

Wątek: Trudna akceptacja

  1. #1
    Chustonoszka Awatar Kasiola
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    101

    Unhappy Trudna akceptacja

    Hej dziewczyny. Założyłam ten wątek bo mam pewien problem. Jestem pierwszą mamą w rodzinie i pewnie w okolicy która stosuje wielorazówki. I zaczyna się: "a co to jest, co ty zakładasz dziecku, przecież mu za gorąco!!!!, polar????, niewygodnie, w lecie się zaparzy i tak dalej......" Powiedzcie mi jak to u was było. Jak przekonać innych!!!?? Czy w lecie faktycznie jest gorąco od tego polaru?? stosuję wielo od jakiś 3 ms więc nie wiem jeszcze wszystkiego. Jak to jest kieszonka z polarem + upalne lato??? Nie mam już siły na tłumaczenia. Jak przebieram małą to czasami robię to szybko żeby nie słyszeć komentarzy . Czekam na odpowiedzi

  2. #2
    Chustopróchno
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    10,698

    Domyślnie

    czy Ty jesteś do tego przekonana?
    to rób swoje, to Twoje dziecko.

  3. #3
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Wieliczka
    Posty
    1,915

    Domyślnie

    To standard. Dużo już było na ten temat na forum. Na lato najlepsza wełna jest, ale wtedy to już w ogóle można się nasłuchać. "Wełna w leeeecie??????" Nie przejmuj się i rób swoje. Wielorazówki są fajowe
    edit: Kieszonki i inne pieluchy jak najbardziej się nadają też na lato. Ja poprostu kocham wełnę miłością bezgraniczną
    P 2009, I 2011, R 2013, M 2017

  4. #4
    Chustofanka Awatar mynia
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    329

    Domyślnie

    dokładnie -wiele było już na ten temat. Dziewczyny mają bardzo podobne problemy
    A co do odparzania to ja mam jeden argument. Skoro polar, czy inny materiał ma odparzyć to tym bardziej folia w pampersach
    Nie przejmuj się i rób swoje. Na lato wełna najlepsza - w ogóle gatki wełniane wymiatają

  5. #5
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,233

    Domyślnie

    O Kasiola, wiele z nas ma taki problem z reakcją osób postronnych na wielorazówki. W najlepszym wypadku wychodzimy na matki-dziwaczki,
    U mnie nawet w najbliższym otoczeniu nie ma akceptacji - mąż długo pokpiwał sobie z wielo, migał sie na początku od przewijania ("masz załóż ten wynalazek"),
    moja mama u której gościliliśmy 3 mies na wakacjach szczerze nienawidziła wielo, wytykając ich wady przy każdej okazji

    Grunt to się nie przejmować i robić swoje (o ile jesteś do nich przekonana)

    Kontrargumenty typu:
    - a czy jesteś przekonana czy ceratowe jednorazówki z Biedronki przepuszczają powietrze?
    - przywołanie faktu, ze tak naprawdę jeszcze żadne pokolenie wychowane jedynie na jednorazówkach nie weszło w dorosłe życie i nie wiedomo jakie skutki przyniosła ze sobą chemia w jednorazówkach
    - ja też się wychowałam na wielorazówkach i jakoś żyję do dzisiaj
    też zamyka odrobinę gębę krytykantom.

  6. #6
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,913

    Domyślnie

    ja mowilam zeby zalozyli sobie na jedna stope 3 pary grubych skarpet a na druga reklamowke z biedronki i niech powiedza w czym czuja sie bardziej komfortowo

  7. #7
    Chustonoszka Awatar Sylaba
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    144

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Olapio Zobacz posta
    ja mowilam zeby zalozyli sobie na jedna stope 3 pary grubych skarpet a na druga reklamowke z biedronki i niech powiedza w czym czuja sie bardziej komfortowo
    zapamiętałam i będę stosować, argument nie do odparcia !!!
    Mama dwóch super chłopaków : Pawełka - raczka (07.1999), Daniuszki - skorpionka (11.2009) i maleństwa, które byłoby rybką (11.2008)

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar AMK
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Leśny zakątek Śląska
    Posty
    4,457

    Domyślnie

    nawet najgrubsza wielorazówka jest cieńsza i przewiewniejsza niż pampers - to była moja odpowiedź na wszystko

  9. #9
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,233

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Olapio Zobacz posta
    ja mowilam zeby zalozyli sobie na jedna stope 3 pary grubych skarpet a na druga reklamowke z biedronki i niech powiedza w czym czuja sie bardziej komfortowo
    Dobre
    Krótko i na temat

  10. #10
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Beskid Niski
    Posty
    5,289

    Domyślnie

    Nikogo do niczego nie musisz przekonywać. Nie musisz się nikomu tłumaczyć z tego, co robisz.
    Przyjdzie Ci podjąć jeszcze całą masę decyzji, które będą trudne do zaakceptowania dla otoczenia, w różnych sprawach - ubierania, leczenia, wychowania, uczenia... Ale to będą decyzje Twoje, Wasze - rodziców. I naprawdę nie będziesz musiała zdawać raportu przed babcią, ciotką czy szwagierką kuzynki I lepiej nie przyzwyczajaj rodziny, że się przed nią tłumaczysz
    2007, 2009, 2016

  11. #11
    Chustofanka Awatar mynia
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    329

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Olapio Zobacz posta
    ja mowilam zeby zalozyli sobie na jedna stope 3 pary grubych skarpet a na druga reklamowke z biedronki i niech powiedza w czym czuja sie bardziej komfortowo
    Cytat Zamieszczone przez mirabel Zobacz posta
    Dobre
    Krótko i na temat
    zdecydowanie krótko i na temat. też zapamiętam

  12. #12
    Chusteryczka Awatar Mika
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Wa-wa Jelonki
    Posty
    1,968

    Domyślnie

    ja tylko dodam tak jak dziewczyny- wełenka rulez. całe ubiegłoroczne lato młoda w wełence przechodziła żadne otarcie odparzenia jej nei dotknęły ( a dzieciaczki w pampkach tak) no a po za tym wielo sa takie śliczne

  13. #13
    Chusteryczka Awatar kajkasz1
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Chojnice
    Posty
    1,644

    Domyślnie

    Jak jesteś przekonana do wielorazówek to po prostu rób swoje i nikomu nie tłumacz.
    Ja zakładałam dzieciakom pampki, a to dużo mniej przyjazna opcja.
    Kajka, żona Macieja, blogująca mama trzech synów - stary blog , nowy blog



  14. #14
    Chusteryczka
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,879

    Domyślnie

    Ja tam myślę, że nie ma co tłumaczyć i przekonywać, bo jak ktoś nie jest przekonany, to i tak na końcu będzie wiedział swoje, a cała dyskusja po drodze tylko nerwy kosztuje (mnie przynajmniej). Robię swoje. A moja mama, która od początku nadawała na wielo, po jakichś 3-4 miesiącach przestała, wyobraźcie sobie! Sama się musiała przekonać

  15. #15
    Chustofanka Awatar mynia
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    329

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madorado Zobacz posta
    Ja tam myślę, że nie ma co tłumaczyć i przekonywać, bo jak ktoś nie jest przekonany, to i tak na końcu będzie wiedział swoje, a cała dyskusja po drodze tylko nerwy kosztuje (mnie przynajmniej). Robię swoje. A moja mama, która od początku nadawała na wielo, po jakichś 3-4 miesiącach przestała, wyobraźcie sobie! Sama się musiała przekonać
    hehe ludzie są jednak różni... jak powiedziałam mamie że przerzuciliśmy się na wielo to stwierdziła tylko:
    NO WRESZCIE!!!

  16. #16
    Chustonoszka Awatar Kasiola
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    101

    Domyślnie

    Dzięki dziewczyny za odpowiedzi!!! Ale piszcie jeszcze - chętnie poczytam!

  17. #17
    Chusteryczka
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,769

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Olapio Zobacz posta
    ja mowilam zeby zalozyli sobie na jedna stope 3 pary grubych skarpet a na druga reklamowke z biedronki i niech powiedza w czym czuja sie bardziej komfortowo
    dziękuję dobra kobieto, jutro wyjadę takim tekstem paniom w żłobku
    K. 2009M. 2012

  18. #18
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,533

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Olapio Zobacz posta
    ja mowilam zeby zalozyli sobie na jedna stope 3 pary grubych skarpet a na druga reklamowke z biedronki i niech powiedza w czym czuja sie bardziej komfortowo

  19. #19
    Chusteryczka
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,586

    Domyślnie

    Olapio to jest jakies porownanie.....tyle ze suchy pampek swietnie przepuszcza powietrze ale zsikany fatalnie. Grunt to czesto zmieniac

    Co do wielo... polar nie grzeje tak mocno ale zdecydowanie lepsza jest wełna. Przekonalam sie poprzedniego lata jak piekna moze byc pupa w wełnie a w pampku Niestety PUL sie juz tak dobrze nie spisywał

  20. #20
    Chustofanka Awatar mama-japonka
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Kudowa-Zdrój
    Posty
    382

    Domyślnie

    Ja czasem (ale tylko do znajomych) mówię, żeby spróbowały chodzić w podpaskach przez 2 lata, zdejmując tylko na kąpiel na ogół działa

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •