Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 40

Wątek: miesięczne niemowlę a podwójny X

  1. #1
    Chustomanka Awatar fiolka
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    sielsko pod Krakowem
    Posty
    871

    Domyślnie miesięczne niemowlę a podwójny X

    tak jak w temacie - czy mogę nosić miesięcznego synka w podwójnym X-sie? mały jest silny bardzo i już sam trzymna główkę w większości sytuacji. Czy nosić tylko w kieszonce? Co wy na to? Będę wdzięczna za radę.
    Wicuś 01.2011, Lili 01.2013, Ignaś 10.2014

  2. #2
    Chusteryczka Awatar IzaBK
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Pruszków/Warszawa
    Posty
    2,933

    Domyślnie

    wiem, ze dużo opinii różnych jest na ten temat. Myślę, że powinnaś przyjrzeć się, czy dziecko nie jest w szpagacie prawie, zbyt mocne odwiedzenie nóżek też nie pomaga stawom biodrowym.. dlatego ja osobiście 2x zaczęłam wiązać dość późno, jak juz młoda zrobiła się większa i przestałą w tym wiązaniu wyglądać jak rozdeptana żaba.
    G- X 2009 E- VI 2003 M- XII 1998

    NaturalnaMama.pl - ot, zwykły sklep.
    Certyfikowany Doradca Noszenia ClauWi, Instruktor Shantala: PogotowieChustowe.pl

    konsultacje także poprzez SKYPE

  3. #3
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    Zamotaj i pokaż jak wyglądacie, przy dobrym dociągnięciu i ułożeniu nóżek powinno być ok

    Edit - a w sumie dlaczego tylko w kieszonce? A kangurek?
    Ostatnio edytowane przez Mayka1981 ; 08-03-2011 o 10:08
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar dankin-82
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Lubin
    Posty
    4,582

    Domyślnie

    ja motałam jednak starszego malucha w 2x, jednak jak dla mnie od początku kieszonka była najlepszym rozwiązaniem. W 2x jeszcze się nanosisz ale foty obowiązkowe bo tak to sobie możemy gdybac
    K mama Kulki i Kropki

    „Gdy dziecku dajesz książkę, zbroisz jego serce, a duszy jak ptakowi światłe przynosisz skrzydła”.

  5. #5
    Chustomanka Awatar fiolka
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    sielsko pod Krakowem
    Posty
    871

    Domyślnie

    to jak zamotam to cyknę zdjęcie i powiecie jak to wygląda dzięki za odpowiedź i podpowiedź
    Wicuś 01.2011, Lili 01.2013, Ignaś 10.2014

  6. #6
    Chustomanka Awatar Kasia
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Düsseldorf, Niemcy
    Posty
    843

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fiolka Zobacz posta
    tak jak w temacie - czy mogę nosić miesięcznego synka w podwójnym X-sie? mały jest silny bardzo i już sam trzymna główkę w większości sytuacji. Czy nosić tylko w kieszonce? Co wy na to? Będę wdzięczna za radę.

    Jesi Twoj maluch nie ma problemow zdrowotnych, to nic nie stoi na przeszkodzie. Musisz tylko sie nauczyc dobrze wiazac 2X, ktory prawidlowo zawiazany podtrzymuje dziecko na calej dlugosci, pozwala przyjac pozycje poprawnej nie za szerokiej zabki, a gdy maluch usnie - pozwala mu podtrzymac glowke.
    Te wszystkie warunki spelnia jedynie taki sposob wiazania, w ktorym wiazesz chuste do pewnego momentu, wkladasz w nia dziecko, a na koniec dociagasz chuste, korygujesz pozycje malca i zawiazujesz wezel.

    Powodzenia!
    Kasia z Chustomanii *



    *Chustomania ® - portal dla rodziców i szkolenia dla doradców noszenia

  7. #7
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    nie będę się rozwodzić nad tym czy można, czy nie dla dziecka zdrowego - było o tym na forum nie raz.

    natomiast dziecko miesięczne z pewnością nie "trzyma główki" - w prawidłowym rozwoju ten etap następuje w trzecim miesiącu życia.
    "Trzymanie główki" wcześniej jest prawie zawsze sygnałem, że dziecko zbytnio używa wzorców wyprostnych a zatem warto przejść się do fizjoterapeuty, który pokaże jak dziecko pielęgnować, nosić na rękach i ew. pokaże ćwiczenia. Szukaj terapeutów NDT-Bobath - ich lista jest na stronie stowarzyszenia NDT.

    Jeśli moje przypuszczenia okazałyby się słuszne, 2x nie będzie wiązaniem, które pomoże dziecku redukować te wzorce. Szczególnie teraz, gdy ma miesiąc i poły chusty zasłaniają mu świat - chcą cokolwiek zobaczyć dziecko musi się "wyprostować" i odgiąć do tyłu czyli stosować nieprawidłowy wzorzec ruchu.
    Zaobserwuj też pozycję malca w kieszonce - czy na pewno prawidłowo się układa, ma zaokrąglone plecki,podkurczone nóżki? I oczywiście próbuj kangura - jeśli kieszonka jest dla ciebie monotonna
    Ostatnio edytowane przez mart ; 08-03-2011 o 14:26

  8. #8
    Chustomanka Awatar Kasia
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Düsseldorf, Niemcy
    Posty
    843

    Domyślnie

    ...
    Cytat Zamieszczone przez Kasia Zobacz posta
    Jesi Twoj maluch nie ma problemow zdrowotnych, to nic nie stoi na przeszkodzie.
    Kasia z Chustomanii *



    *Chustomania ® - portal dla rodziców i szkolenia dla doradców noszenia

  9. #9
    Chusteryczka Awatar Gertruda
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Las koło Łodzi
    Posty
    2,701

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mart Zobacz posta
    nie będę się rozwodzić nad tym czy można, czy nie dla dziecka zdrowego - było o tym na forum nie raz.

    natomiast dziecko miesięczne z pewnością nie "trzyma główki" - w prawidłowym rozwoju ten etap następuje w trzecim miesiącu życia.
    "Trzymanie główki" wcześniej jest prawie zawsze sygnałem, że dziecko zbytnio używa wzorców wyprostnych a zatem warto przejść się do fizjoterapeuty, który pokaże jak dziecko pielęgnować, nosić na rękach i ew. pokaże ćwiczenia. Szukaj terapeutów NDT-Bobath - ich lista jest na stronie stowarzyszenia NDT.

    Jeśli moje przypuszczenia okazałyby się słuszne, 2x nie będzie wiązaniem, które pomoże dziecku redukować te wzorce. Szczególnie teraz, gdy ma miesiąc i poły chusty zasłaniają mu świat - chcą cokolwiek zobaczyć dziecko musi się "wyprostować" i odgiąć do tyłu czyli stosować nieprawidłowy wzorzec ruchu.
    Zaobserwuj też pozycję malca w kieszonce - czy na pewno prawidłowo się układa, ma zaokrąglone plecki,podkurczone nóżki? I oczywiście próbuj kangura - jeśli kieszonka jest dla ciebie monotonna
    Też właśnie miesięczne niemowlę samo trzymające główkę??
    Starszy 18.12.2008 Młodszy 02.01.2011

    Podpisz się i ratuj maluchy!!!!

  10. #10
    Chusteryczka Awatar tysia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Lublin/Wilkołaz
    Posty
    1,585

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mart Zobacz posta
    nie będę się rozwodzić nad tym czy można, czy nie dla dziecka zdrowego - było o tym na forum nie raz.

    natomiast dziecko miesięczne z pewnością nie "trzyma główki" - w prawidłowym rozwoju ten etap następuje w trzecim miesiącu życia.
    "Trzymanie główki" wcześniej jest prawie zawsze sygnałem, że dziecko zbytnio używa wzorców wyprostnych a zatem warto przejść się do fizjoterapeuty, który pokaże jak dziecko pielęgnować, nosić na rękach i ew. pokaże ćwiczenia. Szukaj terapeutów NDT-Bobath - ich lista jest na stronie stowarzyszenia NDT.
    O tym samym pomyślałam.
    Mój syn też szybko...za szybko zaczął "trzymać głowę". Skończyło się na rehabilitacji i własnie terapii NDT-Bobath.
    Radzę skorzystać z podpowiedzi mart.
    Adam 2009
    Alicja 2011

  11. #11
    Chustomanka Awatar fiolka
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    sielsko pod Krakowem
    Posty
    871

    Domyślnie

    może źle się wyraziłam....nie trzyma sam główki jak pół roczne dziecko, ale jest bardzo silny i rozgląda się wszędzie, czasami zdaży mu się odrzucić głowę do tyłu, ale ja zawszę asekuruję go ręką. Ale będę obserwować i napewno zainteresuję się tematem - dzięki za sugestie
    A podwójny x w naszym wydaniu wygląda na dzień dzisiejszy tak: (co na to specjalistki chustowe?)
    Wicuś 01.2011, Lili 01.2013, Ignaś 10.2014

  12. #12
    Chustoguru Awatar petisu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Zielona Góra
    Posty
    8,828

    Domyślnie

    Duże dziecko!
    Zewnętrzne krawędzie masz za lyźno. NIC nie może być luźno.
    Nóżki wyglądają ok. Masz zdjęcie z boku?
    www.gugu-gaga.pl chusty Didymos i nosidła KiBi
    gugu-gaga.pl na Facebooku

    Łucja 23.03.06.&Milana 10.06.09.&Marshall 11.03.14.

  13. #13
    Chusteryczka Awatar beannshi
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    WrocÂław
    Posty
    1,992

    Domyślnie

    A czemu wydaje mi sie ze to jest elastyk...?
    "W warunkach wolnorynkowych dyktat gustu większości prowadzi do dominacji rzeczy miernych i tandetnych." Cz.M.

  14. #14
    Chustomanka Awatar fiolka
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    sielsko pod Krakowem
    Posty
    871

    Domyślnie

    oj duże w 3 tygodnie po porodzie przybrał na moim mleku prawie 2 kg Lekarka złapała się za głowę, że tak ciągnie Zdjecia z boku nie zrobiłam, a maluch juz w łóżeczku śpi teraz, ale plecki ma zaokrąglone i zazwyczaj opiera się noskiem lub czołem o moją klatkę piersiową więc się nie przekrzywia. Rączki ma przy buzi.
    Z tymi bokami chusty właśnie mam problem z dociągnięciem....ale dojdę do perfekcji
    Dzieki za komentarz petisu
    Wicuś 01.2011, Lili 01.2013, Ignaś 10.2014

  15. #15
    Chustomanka Awatar fiolka
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    sielsko pod Krakowem
    Posty
    871

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez beannshi Zobacz posta
    A czemu wydaje mi sie ze to jest elastyk...?
    to jest elastyk. elastyk nie jest do x? właśnie tego się obawiałam.....
    Wicuś 01.2011, Lili 01.2013, Ignaś 10.2014

  16. #16
    Chusteryczka Awatar beannshi
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    WrocÂław
    Posty
    1,992

    Domyślnie

    Oj, zdecydowanie nie. Z elastyka tylko jedno wiazanie jest mozliwe - tzw. odwrocona kieszonka. Nie jest on odpowiedni do zadnego innego wiazania poniewaz nie podtrzymuje dziecka odpiwednio. W 2x np. dziecko moze odchylic sie gwaltownie do tylu a poly chusty go nie podtrzymaja (to tylko jedna z mozliwosci).
    "W warunkach wolnorynkowych dyktat gustu większości prowadzi do dominacji rzeczy miernych i tandetnych." Cz.M.

  17. #17
    Chustoholiczka Awatar stokrotka.a
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Katowice
    Posty
    3,759

    Domyślnie

    Żle krawędzie są dociągnięte, czego wynikiem jest nie symetryczna wysokość nóżek.
    Nóżka prawa jest niżej niż lewa.
    Popracuj nad prawidłowym dociągnięciem połów chusty kawałek po kawałku.
    Przydałoby się jeszcze zdjęcie podglądowe z boku
    Sara. 23.01.2008 Lena. 15.11.2010 Laura. 1.08.2013
    http://jogazycia.pl/harmonogram-zajec/

  18. #18
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    1,044

    Domyślnie

    tu jest ładnie pokazane jak elastyk wiązać http://www.chustomania.pl/online/chu...ste_elastyczna

  19. #19
    Chustomanka Awatar fiolka
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    sielsko pod Krakowem
    Posty
    871

    Domyślnie

    s0nata: właśnie tak do tej pory się wiązaliśmy i wychodzi nam to dobrze, ale chciałam zobaczyć własnie podwójny x bo jest zdecydowanie szybszy i w sytuacji krytycznej (np atak płaczu) można się szybciej zamotać. Ale teraz już jestem dzięki Wam oświecona i nie będę inaczej motać elastyka Czas zaopatrzeć się w inne chusty!!!!
    Dziękuję Wam bardzo dziewczyny za pomoc!!!
    Wicuś 01.2011, Lili 01.2013, Ignaś 10.2014

  20. #20
    Chustomanka Awatar equidna
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    1,288

    Domyślnie

    mnie tez się wydaje, że to elastyk...miałam taki sam z polekonta (nawet kolor identyczny)
    jesli to chusta elastyczna, to powinnaś, ją motac, jak na chusty elstyczne przystało-
    http://www.chustomania.pl/online/chu...ste_elastyczna

    EDIT:uprzedziły mnie
    Martyna, mama Janka (28.09.2009) i Kuby (19.12.2011)



Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •