Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 100

Wątek: Franiszki, otulacz wełniany

  1. #61
    Chustofanka Awatar mamapatryka
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Rzeszów
    Posty
    274

    Domyślnie

    Biankaaa,tak spodobał mi się twój otulacz,że zamówiłam taki sam tylko wełna w jeżyki,bo niebieskiej i zielonej chwilowo nie ma a i zamówiłam na próbę do formowanek majteczki wełniane.Jak przyjdą to się pochwalimy


  2. #62
    Chustonoszka
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    małopolska
    Posty
    73

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez biankaaa Zobacz posta
    mamapatryka - przez dwie warstwy

    Mania - zaznaczyłam, że chcę z konkretnym wykończeniem
    Takie wykończenie ma jakieś dodatkowe funkcje, czy to tylko różnica w wyglądzie?

  3. #63
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,893

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez biankaaa Zobacz posta
    Wrzucam fotki na modelu. Syn ma 15m i jakies 11 kg. Dla nas M-ka ma jeszcze zapas, mimo że wg rozmiarówki franiszkowej jest w gornej granicy wagowej. Zapinam na wszystkie napy w pasie.
    Biankaaa, a czy przez to, że zapinasz na wszystkie napki, przedni panel nie 'wyłazi' małemu bokami? Ja mam otulacz jezykowy, również M, rzepy sylviontko zastąpiła mi napami, i ostatnio jednak otulacz jest nie do użytku - jak zapnę na wszystkie napki, a inaczej przy naszych 7,5 kg się nie da, to połowa otulacza wyłazi Jadwisi bokami... Rozciągnęło się draństwo??;(( Jutro może zrobię fotkę, jak to wygląda w realu, bo trudno mi to opisać...

  4. #64
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,893

    Domyślnie

    Zrobiłam fotkę - i tak to wygląda po godzinie użytkowania...


  5. #65
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    30

    Domyślnie

    A my mamy majteczki wełniane i do tetry i do formowanek są super.

  6. #66
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,794

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anyczka Zobacz posta
    Biankaaa, a czy przez to, że zapinasz na wszystkie napki, przedni panel nie 'wyłazi' małemu bokami? Ja mam otulacz jezykowy, również M, rzepy sylviontko zastąpiła mi napami, i ostatnio jednak otulacz jest nie do użytku - jak zapnę na wszystkie napki, a inaczej przy naszych 7,5 kg się nie da, to połowa otulacza wyłazi Jadwisi bokami... Rozciągnęło się draństwo??;(( Jutro może zrobię fotkę, jak to wygląda w realu, bo trudno mi to opisać...
    pewnie problem rozwiązałoby wmontowanie 3 zamiast 2 napek (mają tak np otulacze wełniane loveybums, formowanki monkey snuggles)
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  7. #67
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    Dokładnie tak jak napisała Jul, kiedy J. używał franiszek S kiedy miał wagę z górnej tolerancji otulacza, nic nie wyłaziło. Teraz siedzi w M i boczki się wysuwają, czyli to wina niczego innego a tylko źle dobranego rozmiaru.
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  8. #68
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,893

    Domyślnie

    Też już do tego doszłam i dobiłam dodatkową napkę. Waga mojej panny średnio posuwa się do przodu, i przy 8,5 kg M leży teraz idealnie. Ale zadowolona jestem tylko z tej wełny w jeżyki - zielona niestety mimo solidnego zalanolinowania wytrzymuje dość krótko. No, chyba że z super grubaśną formowanką, ale takich na dzień raczej Jadwisi nie zakładam...

  9. #69
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,794

    Domyślnie

    to jestem zaskoczona - mam zielonego muksuta - dwie warstwy wełenki, używam na noc i jestem zachwycona - a ponoć to ten sam materiał.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  10. #70
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    Mój zielony trzyma- nawet dziś, wsadziłam młodego weń, mimo ,ze jest na sprzedaż, a młody siura jak strażak to zielony trzyma..
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  11. #71
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,893

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jul Zobacz posta
    to jestem zaskoczona - mam zielonego muksuta - dwie warstwy wełenki, używam na noc i jestem zachwycona - a ponoć to ten sam materiał.
    Kurczę, na noc?? Lanolinowałam solidnie, a trzymać nie chce...

  12. #72
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    1,467

    Domyślnie

    Anyczka, a jak lanolinowałaś? Ja podgrzewałam (też mam zielony) otulacz razem z lanoliną prawie do wrzenia i zostawiłam do ostygnięcia. Nie sfilcował się, a trzyma ładnie. Ten sposób znalazłam w którymś z wątków tu na forum.


    J. 2010, W. 2013, A. 2021

  13. #73
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,893

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KaiDo Zobacz posta
    Anyczka, a jak lanolinowałaś? Ja podgrzewałam (też mam zielony) otulacz razem z lanoliną prawie do wrzenia i zostawiłam do ostygnięcia. Nie sfilcował się, a trzyma ładnie. Ten sposób znalazłam w którymś z wątków tu na forum.
    Wg przepisu z opakowania kuracji lanolinowej Ulrich Naturlich - łyżka kuracji na litr wrzątku, ostudzić do 40 stopni, i wtedy namoczyć otulacz na kilka godzin. Może rzeczywiście trzeba go z tą lanoliną zagotować... Ale inne moje otulacze trzymają lanolinowane właśnie tak.

  14. #74
    Chustopróchno Awatar jul
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    zachodnie podwarszawie
    Posty
    14,794

    Domyślnie

    akurat tego nie gotowałam - lanolinuję w ok. 2 cm lanoliny ziajki rozpuszczonej w pół kubka gorącej wody + szare mydło, wszystko do miski z ciepłą wodą, moczę przez noc; rzeczywiście raz mi puścił - potem zorientowałam się, że dałam tyle samo albo mniej lanoliny.
    żona TEGO Jaśka
    mama julówny (styczeń 2009), julińskiego (sierpień 2010), julowego (luty 2013) i julinka (kwiecien 2018)

  15. #75
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    325

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gingerusia Zobacz posta
    A my mamy majteczki wełniane i do tetry i do formowanek są super.
    jak one wyglądają?? bo nie mogę znaleźć na stronie franiszki, mogłabyś jakąś fotkę dodać???

  16. #76
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mon Zobacz posta
    jak one wyglądają?? bo nie mogę znaleźć na stronie franiszki, mogłabyś jakąś fotkę dodać???
    http://www.franiszki.pl/otulacze_wel..._polarowe.html -my mamy te z wełny w jeżyki

  17. #77
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    325

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gingerusia Zobacz posta
    dzięki, nie wiem jak ja szukałam

    jesteś z nich zadowolona??? może napisać opinię???

  18. #78
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mon Zobacz posta
    dzięki, nie wiem jak ja szukałam

    jesteś z nich zadowolona??? może napisać opinię???
    Ogólnie majtki trzymają tak samo jak otulacze,bo to ta sama podwójna wełna,ale jeżeli chodzi o wygodę w ubieraniu(brak zapięć) i ogólne dopasowanie do pupki to ja wolę majtki,ubieram na stojąco zawiązuje w pasie i młody może biegać,w otulaczach jest więcej zachodu w dopasowaniu,co u nas czasem było problemem,bo zanim zapiełam to synka już nie było i wszystko od nowa.Miałam dwa otulacze od franiszek i obydwa sprzedałam,teraz używamy tylko majtek.

  19. #79
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    325

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gingerusia Zobacz posta
    Ogólnie majtki trzymają tak samo jak otulacze,bo to ta sama podwójna wełna,ale jeżeli chodzi o wygodę w ubieraniu(brak zapięć) i ogólne dopasowanie do pupki to ja wolę majtki,ubieram na stojąco zawiązuje w pasie i młody może biegać,w otulaczach jest więcej zachodu w dopasowaniu,co u nas czasem było problemem,bo zanim zapiełam to synka już nie było i wszystko od nowa.Miałam dwa otulacze od franiszek i obydwa sprzedałam,teraz używamy tylko majtek.
    ok dzięki za opinię, powiedz jeszcze co używasz do majteczek formowanek czy tetry??? np. tera składana w prostokąt nie spada przy biegającym dziecku????

  20. #80
    Chustonówka
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mon Zobacz posta
    ok dzięki za opinię, powiedz jeszcze co używasz do majteczek formowanek czy tetry??? np. tera składana w prostokąt nie spada przy biegającym dziecku????
    Właśnie też się bałam,że tetra będzie spadać,bo w storczach M nam wypadała jakoś bokiem,ale te są lepiej dopasowane i trzymają tetrę super,w dzień przeważnie jedziemy na tetrze,czasem formowanka na wyjście.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •