Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 43

Wątek: Jak często zmieniacie pieluszki?

  1. #1
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,906

    Domyślnie Jak często zmieniacie pieluszki?

    Wydawało mi się, że po dwóch miesiącach z wielo nie muszę o to pytać, ale: wczoraj była u nas położna z poradni laktacyjnej i nastraszyła mnie informacją, że u dziewczynki pieluszkę należy zmieniać max po 1,5 h, bo ma krótsza niż chlopiec cewkę moczową i łatwo o infekcję etc. Krótko mówiąc, poczułam się jak wyrodna matka, która znęca się nad dzieckiem;(

    Nie, żebym trzymała dziecko godzinami w mokrych pieluchach, ale co 1,5 h to do tej pory zmieniałam tylko te parę prefoldów z Pieluszkarni, które mamy... Formowanki i kieszonki to średnio co 2-2,5 h, a zdarza się, że jak Jadwisia zaśnie snem kamiennym, to i 3,5 h. Dodam, że Jadwisia ma 4 miesiące, mokro jej zupełnie nie przeszkadza (a mamy większość pieluszek z naturalnym materiałem od pupy), skórę na pupie ma jak marzenie - żadnych odparzeń, podrażnień, czerwoności.
    Przejmować się srogą położną, jak sądzicie?

  2. #2
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,913

    Domyślnie

    w dzien zmieniam od razu gdy sie zorientuje ze ma mokro, no chyba ze spacer (jednak zazwyczaj po spacerze sucho)
    w nocy raz albo wcale ale Michal czesto sika dopiero nad ranem

  3. #3
    Chustomanka Awatar blabla0
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    1,070

    Domyślnie

    my zmieniamy średnio co 1,5- 2 godz
    ale zdarzy sie czasem i 3 godz jak ma sucho
    ale mam manie i sprawdzam stan pieluszki co ok pół godz jak jestesmy w domu


  4. #4
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    sprawdzam często, zmieniam jak tylko jest mokra, na pewno godziny w sikach nie siedzi a kupy i tak w nocniku...
    no nie wiem jak w nocy, czasami pewnie śpi z mokrą pieluchą, ale też mam nawyk sprawdzania co zmiana piersi czyli często
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  5. #5
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    a nie zależy to od wieku dziecka?? Przecież pojemność 4 mies i 18 to inne hektolitry

  6. #6
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,906

    Domyślnie

    No, w kupie to moja też oczywiście nie siedzi - co prawda robi ją w pieluchę, ale tylko w dzień, i widać i czuć to od razu, więc i zmieniam od razu...

  7. #7
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,906

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez baryłka Zobacz posta
    a nie zależy to od wieku dziecka?? Przecież pojemność 4 mies i 18 to inne hektolitry
    Ano też mi się tak wydaje

  8. #8
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    109

    Domyślnie

    Inne, ale mój 1,5 roczniak czasem nie sika 3-4 godz. ale sprawdzam co godzina czy nie jest zsikany.
    Mama Blondynki (16.07.2006) i Blondaska (21.08.2009)

  9. #9
    Chustomanka Awatar Marti
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Sokołów Podlaski
    Posty
    539

    Domyślnie

    Po kupie zmieniam od razu. Przy siusianiu mniej więcej co 1,5-2 godziny. Chyba, że Nela śpi, wtedy rzadziej.

  10. #10
    Chustonoszka Awatar Sylaba
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    144

    Domyślnie

    Wysadzam od 6 m-ca, co 40-50 minut i jak mokra to zmieniam, w nocy junior rzadko siusia przeważnie pieluszka sucha, za to ranny sik ledwo sie w nocniku miesci.
    Jak mały miał 4 -m-ce to zmieniałam co 1 - 1,5 godz., chyba że spał to bywało że i 3 godz. w jednej pieluszce był.
    Mama dwóch super chłopaków : Pawełka - raczka (07.1999), Daniuszki - skorpionka (11.2009) i maleństwa, które byłoby rybką (11.2008)

  11. #11

    Domyślnie

    aż tak się nie przejmuj, jeśli Twoje dziecko ma skłonność do infekcji to i tak nie unikniesz, a przypadkiem ta położna nie chciała Cię zniechęcić do wielo?
    ja starałam się zmieniać po każdym siknięciu, a na wyjścia zakładamy pieluszki odciągające wilgoć
    2 godz w jednej pieluszce nie powinny zaszkodzić
    aha i nie jesteś złą matka! używasz wielo i nie trzymasz dziecka 6 godzin w pampku (bo są tacy)
    Moja koleżanka szczyci się tym że zmienia co 4 godz. pampersa i szczyci się tym bo uważa że to często

  12. #12
    Chustodinozaur Awatar rafandynka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Bielsko-Biała
    Posty
    15,268

    Domyślnie

    Po kupie zawsze, rano przed spaniem południowym idą zwykle 2-3, na drzemkę dostaje zawsze suchą, potem ją wysadzam lub zmieniam pieluchę, a po południu zwykle idą jeszcze 2 pieluszki. Na noc zwykle 1, ale jak widzę, że ma mokro, to również zmieniam. Wychodzi mi 6 na dobę, ale bywa, że 8, zależy co uda się złapać na nocnik. Pupa jak marzenie to u nas dopiero w wielo się pojawiła, bo wcześniej koszmar, ale bywa odparzona przy ząbkowaniu.
    A 2008, H 2009, M 2012, I 2014, M 2021

  13. #13
    Chustoholiczka Awatar erithacus
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Tczew
    Posty
    3,315

    Domyślnie

    A czy ta położna mówiła to w kontekście wielo, czy tak ogólnie?
    Bo chyba nie ma różnicy, czy ten mocz i bakterie siedzą sobie w wielo czy w pampersie.






    Czasem mnie nie ma. Można mnie złapać na maila: [mój nick z forum] @ tlen.pl


  14. #14
    Chustonówka Awatar filcia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze (Ursus)
    Posty
    48

    Domyślnie

    Dziewczyny, a co zrobić w przypadku kiedy synek śpi w wielo, pieluszka wyposażona jest dodatkowo w tetrę, która przylega bezpośrednio do ciała, a w nocy karmię go dwa razy i zmiana pieluszki bardzo go wybudza?
    Na razie nie zmieniam wielo w nocy, ale Wasze posty trochę mnie zaniepokoiły (
    Pozdrawiam,
    filcia



  15. #15
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,906

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez erithacus Zobacz posta
    A czy ta położna mówiła to w kontekście wielo, czy tak ogólnie?
    Bo chyba nie ma różnicy, czy ten mocz i bakterie siedzą sobie w wielo czy w pampersie.
    Chyba tak ogółem - ona raczej mądra kobieta jest i wielo pochwala.
    Nie pochwala za to mojej diety (a jem już prawie wszystko...), ale to na inny wątek

  16. #16
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,906

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez filcia Zobacz posta
    Dziewczyny, a co zrobić w przypadku kiedy synek śpi w wielo, pieluszka wyposażona jest dodatkowo w tetrę, która przylega bezpośrednio do ciała, a w nocy karmię go dwa razy i zmiana pieluszki bardzo go wybudza?
    Na razie nie zmieniam wielo w nocy, ale Wasze posty trochę mnie zaniepokoiły (
    Ja bym na całą noc jednak nie zostawiała w jednej pieluszce, wielo czy nie wielo, to strasznie długo. Ja karmię w nocy co 2-2,5 h, ostatnio nawet co 1-1,5, bo Jadwisia zrobiła się nocnym żarłokiem, i zawsze zmieniam przed karmieniem.
    Nawet jeśli mały wybudzi Ci się przy zmianie pieluchy, to pewnie przy cycu i tak potem się uspokoi i przyśnie...?

  17. #17
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    2,287

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez filcia Zobacz posta
    Dziewczyny, a co zrobić w przypadku kiedy synek śpi w wielo, pieluszka wyposażona jest dodatkowo w tetrę, która przylega bezpośrednio do ciała, a w nocy karmię go dwa razy i zmiana pieluszki bardzo go wybudza?
    Na razie nie zmieniam wielo w nocy, ale Wasze posty trochę mnie zaniepokoiły (
    to ja jestem wyrodna matka, bo od samego początku w nocy pieluche zmieniałam tylko w sytuacji kiedy była kupa. Jesli nie ma to nie zmieniam, spi całą noc w jednej pieluszce. Próbowałam kilka razy zmienic w nocy na spika albo wysadzic ale wtedy mały sie rozbudzał i nocke mialam z głowy.

  18. #18
    Chustonówka Awatar filcia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze (Ursus)
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Anyczka Zobacz posta
    Nawet jeśli mały wybudzi Ci się przy zmianie pieluchy, to pewnie przy cycu i tak potem się uspokoi i przyśnie...?
    Prawdopodobnie tak, o ile jest 2-3 w nocy i za oknem ciemno. Natomiast raczej nie jeśli jest po 4 nad ranem - wtedy wybudzenie oznacza początek dnia dla mnie i męża..
    Pozdrawiam,
    filcia



  19. #19
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,533

    Domyślnie

    W nocy po 7-8 godzinach
    W dzień po kupie, kieszonki do 3 godzin max, skłądane do godzinie max.
    Dobrze że połozna tak mówiła, ona nie wie jak często ty zmieniasz pieluchy a są mądrzy inaczej rodzice co trzymają dziecko do 6!! godzin w jednej pieluszce ( w dzień)

  20. #20

    Domyślnie

    my co prawda dopiero zaczynamy ale już mogę coś napisać. Zależy od pieluchy...niektóre są suche (Fuzzi Bunz One Size) przez ok 5 godzin, zmieniam tylko wkłady. W innych jak jest odczuwalnie mokro, myślę że 2godziny.Ale zdarza się też wpadka po godzinie. Ale ja na razie mam takie pieluchy aby od pupy było sucho, więc musiałby sporo nasiurać aby miał mokro.
    Kupa od razu jak wyczuję oczywiście.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •