Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 43

Wątek: Jak często zmieniacie pieluszki?

  1. #21
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    103

    Domyślnie

    W dzien do max 3 h, ale to w sporadycznych sytuacjach. Zazwyczaj co 2 h. W nocy nie przewijam, ale od niedawna jest u mnie mama i mnie meczy by malej zmieniac w nocy pieluche to moze by lepiej spala. Zobaczymy. Poki co -jedna pielucha na noc.

  2. #22
    Chustomanka Awatar fiolka
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    sielsko pod Krakowem
    Posty
    871

    Domyślnie

    z moim miesięczniakiem staram się zmeniać za każdym razem jak ma mokro i przed każdym spaniem, a że śpi dużo a sika jeszcze więcej to czasami siedzi w kieszonce i 3 godziny. W nocy zmieniam góra raz..... - to nie za mało? powinnam częściej w nocy? Bambusowe kieszonki chłoną ładnie, a maluch się na mokre nie skarży. Ale też sie zaczęłam zastanawiać nad częstotliwością zmieniania.
    Wicuś 01.2011, Lili 01.2013, Ignaś 10.2014

  3. #23
    Chustomanka Awatar Mazi
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    KRK/BCN
    Posty
    909

    Domyślnie

    Ja zmieniam rano co 15, 20 minut jak nie uda nam sie sikow zlapac do ubikacji W ciagu dnia co godzine staram sie wysadzac.
    W nocy czasem wymieniam tylko wklady w kieszonce, zdarzy sie tez, ze obudzi sie rano z sucha pieluszka.
    Kurcze, mam chyba szczescie, bo moj dziec (3 miesiace) to spioch i po cycu i potem wysadzeniu( lub ewentulanej zmianie wkladow) w nocy zasypia od razu, nie mam mowy o wybudzeniu i nocce z glowy

  4. #24
    Chustomanka Awatar fiolka
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    sielsko pod Krakowem
    Posty
    871

    Domyślnie

    cały czas się zastanawiam nad wysadzanie, tym bardziej, że już mniej więcej wiem kiedy będzie kupa szła.....a z tym zmienianiem co 15-20 min to też nam się zdaża - najczęściej na przewijaku - jeszcze nie zdążę malego ubrać a tu już tetra przesikana
    Wicuś 01.2011, Lili 01.2013, Ignaś 10.2014

  5. #25
    Chustomanka Awatar wiki100
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Lublin jeszcze
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    myśle, że takie kryterium jak co ile godzin jest bez sensu- jak zmieniałam zwykle co 2 siki - tak - sprawdzałam palcem czy ma nasikane, ale ja poprostu nie miałam innego wyjścia - po więcej niż 2 siku już się zaczerwieniało. Myśle, że skoro pupcia jak marzenie to można i dłużej potrzymać, ale ogólnie to jestem za częstym zmienianiem pieluszek- tzn. max co 3 godz - również producenci pampersów piszą żeby zmieniać nie rzadziej niż co 3godz i myślę , że to ma sens - prawdopodobnie po tym czasie rozwija się dużo bakterii, w lecie na pewno trzeba zmieniać częściej.
    Ostatnio edytowane przez wiki100 ; 06-03-2011 o 21:10

  6. #26
    Chustonówka Awatar filcia
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze (Ursus)
    Posty
    48

    Domyślnie

    Słuchajcie, może to głupie pytanie, ale na czym polega "wysadzanie" 1- czy 3-miesięcznego dziecka? No chyba nie sadzacie go na nocniczek
    Pozdrawiam,
    filcia



  7. #27
    Chustoholiczka Awatar erithacus
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Tczew
    Posty
    3,315

    Domyślnie

    http://ekobaby.pl/ec_w_praktyce_pozycje_wysadzania.php
    Właśnie dlatego mówimy wysadzić, a nie posadzić






    Czasem mnie nie ma. Można mnie złapać na maila: [mój nick z forum] @ tlen.pl


  8. #28
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,913

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kawiareczka Zobacz posta
    my co prawda dopiero zaczynamy ale już mogę coś napisać. Zależy od pieluchy...niektóre są suche (Fuzzi Bunz One Size) przez ok 5 godzin, zmieniam tylko wkłady. W innych jak jest odczuwalnie mokro, myślę że 2godziny.Ale zdarza się też wpadka po godzinie. Ale ja na razie mam takie pieluchy aby od pupy było sucho, więc musiałby sporo nasiurać aby miał mokro.
    Kupa od razu jak wyczuję oczywiście.
    to ze czuc sucho nie znaczy ze dziecko nie siedzi w sikach
    tym bardziej jesli zmieniasz tylko wklad a polar nadal przesikany,mimo ze daje uczucie suchosci

    Cytat Zamieszczone przez Mazi
    W nocy czasem wymieniam tylko wklady w kieszonce
    j.w.
    Ostatnio edytowane przez Olapio ; 06-03-2011 o 22:58

  9. #29
    Chustonoszka Awatar Sylaba
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    144

    Domyślnie

    zastanawiam sie jak wygląda jednorazówka nie zmieniana przez 6 godzin, przecież ona musi być większa od dziecka, pupa w wielo to przy tym mikrus.
    Mama dwóch super chłopaków : Pawełka - raczka (07.1999), Daniuszki - skorpionka (11.2009) i maleństwa, które byłoby rybką (11.2008)

  10. #30

    Domyślnie

    no może się nie znam, może jestem początkująca ale jeżeli dziecko ma suchą pupę i suchą pieluchę to wg mnie 'nie siedzi w sikach'. Wkładkę wymieniam, żeby nie łaził z bagażem. Chyba taka jest idea tych pieluszek a może się mylę? w przeciwnym razie równie dobrze mogłabym go zawijać w tetrę i zmieniać po każdym sikaniu. A w nocy? przewijać co dwie godziny za każdym razem jak zrobi siku? ja na razie jeszcze pakuję w pampersa bo żadnej pieluszce wielo nie ufam jeszcze na tyle aby założyć ją na noc. A nie mam ochoty budzić się w nocy co kilka godzin, rozpinać dziecku pajaca żeby sprawdzić czy ma sucho. Syn ma rok.

  11. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sylaba Zobacz posta
    zastanawiam sie jak wygląda jednorazówka nie zmieniana przez 6 godzin, przecież ona musi być większa od dziecka, pupa w wielo to przy tym mikrus.
    Widzę po sygnaturce że masz troje dzieci, wszystkie na wielo?
    Pieluszka jednorazowa nie zmieniana przez 12 godzin (tyle śpi w nocy moje roczne dziecko, nie je w nocy) wygląda jak....zsikana pielucha po nocy. Normalnie. Nie jest większa od dziecka.

  12. #32
    Chustonówka
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    20

    Domyślnie

    Nocą zmieniam tylko jak kupa. Czyli nawet do 12 godzin jednorazówce Libero. W dzień wielo średnio co 2-3 godziny, chyba, ze kupa.

  13. #33
    Chustoholiczka Awatar erithacus
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Tczew
    Posty
    3,315

    Domyślnie

    Kawiareczko, widzę, że jesteś dość bojowo nastawiona. Pewnie i tak Cie nie przekonam ale muszę odpowiedzieć na dwie kwestie.
    Po pierwsze: to, że pupa i polar sa suche nie znaczy, że moczu tam nie ma. dotknij ręką lewej strony nawet najsuchszego polaru albo weluru. W dodatku rozwijają się bakterie, które mogą zakażać cewkę moczową.

    Po drugie: nawet największy lejek nie siusia tyle w nocy, c w ciągu dnia. Wydaje mi się, że pampers po nocy wygląda inaczej niż po 6 godzinach w dzień.

    I jeszcze jedno, Sylaba chyba nie ma trójki dzieci. A nawet gdyby miała i gdyby wszystkie chodziły w pampersach, to nie musiałaby wiedzieć, jak wygląda taka pieluch po 6 godzinach.






    Czasem mnie nie ma. Można mnie złapać na maila: [mój nick z forum] @ tlen.pl


  14. #34
    Chustofanka Awatar agatha
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    okolice Warszawy
    Posty
    246

    Domyślnie

    Też w nocy nie zmieniam (no chyba, że trzeba). W dzień dość często (wedle obserwacji - bo próbujemy EC - ale odkąd mała raczkuje to nastąpił pewien regres).

  15. #35
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    kieszonki co 2-3h lub jak zrobi kupę to od razu . Muśliny po siknięciu. W nocy jak zrobi kupę

    Cały czas nie mogę się nadziwić jak wiele osób żyje w świadomości że skóra dziecka w jednorazówce nie ma kontaktu z moczem. Reklamy tak namydliły oczy konsumentom ze oni ślepo w to wierzą Przecież sam fakt zrobienia przez dziecko siku już sprawia że skóra ma kontakt z moczem. W wielorazówce tak samo. Jest tylko mała aczkolwiek znacząca różnica. W wielo mocz nie miesza się z chemią która działa na skórę toksycznie. Ze względu na ten fakt... trzymanie całą noc dziecka w jednorazówce czyli pół dnia?....hmmm... osobiście nie miałabym sumienia.
    W wielo nawet jak jest warstwa utrzymująca suchość to i tak skóra ma kontakt z moczem przez sam fakt siknięcia (utrzymuje tylko suchość dla wygody dziecka ale jest już osikana) jest to fizjologia i natura człowieka która od wieków jeszcze "nikogo nie zabiła" Jak ma być naturalnie to niech będzie naturalnie a nie z jakimiś chemicznymi syfami
    Ostatnio edytowane przez bianka2009 ; 07-03-2011 o 07:35

  16. #36
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,913

    Domyślnie

    odnosząc się jeszcze do zmieniania wkładki

    kiedys jak Michal byl malutki przyszli do nas znajomi. Kolega opowiadal jak to jego znajomi uzywaja wielo i wymieniaja tylko wkladki, no chyba ze dziecko zrobi kupe. ja mu tlumaczylam ze przeciez to niemozliwe bo ta pielucha i tak jest osikana, ze sie pomylil itp.Ze na pewno cala pielucha laduje w wiadrze a nie same wkladki.
    Ale widze ze czlowiek wiele sie jeszcze moze nauczyc

    I przypomina mi sie jeszcze historia ktora opowiadala moja mama.W czasach kiedy my bylismy mali i uzywano tetry,niektore osoby ponoc potrafily jej nie prac, tylko suszyly na kaloryferze.W sumie efekt jak przy zmianie wkladek. Dziecko siedzi w suchym, mimo ze zaszczanym...

  17. #37
    Chustofanka Awatar mynia
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    329

    Domyślnie

    jeśli się zorientuję że jest mokro zmieniam natychmiast. sprawdzam co 1-2h Ale czasem jest sucho przez 3h a czasem już po 0.5h pieluchę trzeba zmieniać bo przeciekło... Generalnie to zależy jak dziecko dużo pije. W przypadku maluszka to wiadomo - bardzo regularnie. Ale takie większe dziecko ma różne zapotrzebowanie na płyn.

  18. #38
    Chustomanka Awatar emmaline
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,457

    Domyślnie

    noto teraz wyrodna matka się wypowie:
    u nas panna w nocy 10-12h siedzie w jednej pieluszce, i uwierz sika dużo, bo co 2-3h mnie ssie
    Weronika Magdalena 09.10.09 http://weronikamagdalena.blog.pl

    czekamynaczerwcowegochłopca2017

  19. #39
    Chustomanka Awatar wiki100
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Lublin jeszcze
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    Kiedy jeszcze używałyśmy wyłącznie pampków - a szło nam baardzo dużo bo kupka co chwila a papierków nie tolerowała- próbowałam wieczorem przed kąpielą zostawiać pampersa na rano jeśli był tylko raz nasikany - był prawie suchy. szybko przestałam bo stan pupy a zwłaszcza "kobiecych narządów" po założeniu takiej pieluszki rano był fatalny. Piszę to żeby przestrzec wszystkich przed zmienianiem tylko wkładów - a zostawianiem polarku od pupy. Może nie wszystkie dzieci są tak wrażliwe jak moje, ale lepiej nie ryzykować- mocz to mocz a bakterie to bakterie.

  20. #40
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,906

    Domyślnie

    Ja myślę, że nie dajmy się zwariować - dużo zależy od dziecka, ilości siuśków i reakcji skóry.

    Ja akurat kieszonki zmieniam w całości - na początku tez myślałam, że będę wymieniać tylko wkłady, ale jakoś przesikany polar mnie nie przekonuje, bakterie, zapach i w ogóle, poza tym większość mam z naturalnymi materiałami od pupy.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •