Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Jak to jest z tym wiązaniem na biodrze?

  1. #1
    Chustomanka Awatar Ulakowa
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    pod Warszawą
    Posty
    691

    Domyślnie Jak to jest z tym wiązaniem na biodrze?

    Od jakiego jest wieku? W instrukcji Didymosa przeczytałam, że od 5 mż, a w instrukcji Storcha, że dziecko siedzące. Moja ma 7,5 miesiąca i nadal nie siedzi, więc mogę czy nie??

    A poza tym mam takie pytanie, czy to normalne że w pozycji na biodrze dziecko ma nóżki ułożone trochę niesymetrycznie? Nie szkodzi to?
    Lipcowa Córka (2010) i Styczniowy Synek (2014)

  2. #2
    Chustonoszka Awatar Asiolek
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    135

    Domyślnie

    Możesz, a jakie wiązanie na biodrze ? Bo powinny byc symetrycznie, może masz jakieś zdjęcia.
    Ostatnio edytowane przez Asiolek ; 06-03-2011 o 00:02

  3. #3
    Chusteryczka Awatar ithilhin
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Płock
    Posty
    2,777

    Domyślnie

    bo to zależy które wiązanie.
    są takie ,które nadają się już dla malutkich dzieci trzymających główkę ale nie siedzących - tzw siodełka wszelkie (takie czy takie albo takie) i wiązania, w które lepiej wkładać dzieci umiejące siedzieć i mające stabilne plecy - czyli wiązania z krzyżem na biodrze.
    w noszeniu na biodrze trzeba zmieniać co jakiś czas biodro ze względu na własny kręgosłup i na to, że siłą rzeczy nieco niesymetryczne jest to wiązanie.
    Gosia, mama trójki dzieci, żona jednego męża, posiadana przez dwa koty...

  4. #4
    Chustomanka Awatar Kasia
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Düsseldorf, Niemcy
    Posty
    843

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ulakowa Zobacz posta
    A poza tym mam takie pytanie, czy to normalne że w pozycji na biodrze dziecko ma nóżki ułożone trochę niesymetrycznie? Nie szkodzi to?
    Nozki powinny byc symetrycznie, tzn. "tylna" nozka powinna lezec tak samo, jak "przednia".

    Ithilhin ma racje - trzeba zmieniac strony, bo w siodelku dziecko ma jedna strone przyblokowana, a rodzic ma jedna obciazona. W sumie i tak malca trzeba wyjmowac przeciez na karmienie czy przewijanie- po przerwie w noszeniu wiazemy siodelko na drugim biodrze. Lub wiazemy cos innego.
    Kasia z Chustomanii *



    *Chustomania ® - portal dla rodziców i szkolenia dla doradców noszenia

  5. #5
    Chustomanka Awatar Ulakowa
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    pod Warszawą
    Posty
    691

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję
    Mi chyba nóżki leżą troszkę inaczej, pewnie muszę to zmienic... jak będę miała jakieś zdjęcie to wkleję.

    A tak z ciekawości - dlaczego siodełko z krzyżem można dopiero jak dziecko siedzi? Przecież chyba w wiązaniu 2x - moim zdaniem materiał plecki podtrzymuje podobnie, a (chyba) można go wczesniej wiązac?
    Lipcowa Córka (2010) i Styczniowy Synek (2014)

  6. #6
    Chustofanka Awatar Livonia
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Newport
    Posty
    158

    Domyślnie

    u mnie też jedna nóżka wyżej ale ja na chwilę wiążęPPP muszę się bardziej przykładać
    Drugi chuścioch w drodze

  7. #7
    Chustomanka Awatar Kasia
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Düsseldorf, Niemcy
    Posty
    843

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ulakowa Zobacz posta
    A tak z ciekawości - dlaczego siodełko z krzyżem można dopiero jak dziecko siedzi? Przecież chyba w wiązaniu 2x - moim zdaniem materiał plecki podtrzymuje podobnie, a (chyba) można go wczesniej wiązac?
    Siodelko z krzyzem siega tylko do polowy plecow, w zwiazku z tym nadaje sie dla dzieci samodzielnie siedzacych.
    Podwojny X jest wiazaniem, ktory otula kregoslup na calej dlugosci. Dodatkowo wiazesz go do pewnego momentu, wkladasz do chusty i ja dociagasz kawalek po kawalku, wiec moze byc uzywany dla dzieci nietrzymajacych glowki. U starszych dzieci, samodzielnie siedzacych, w 2X mozesz wyjac dziecku rece - dlatego wyglada w tej fazie tak samo, jak siodelko wiazane na krzyz.
    Kasia z Chustomanii *



    *Chustomania ® - portal dla rodziców i szkolenia dla doradców noszenia

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •