Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 41

Wątek: co jeszcze wymyślicie z chust?

  1. #1
    Chustomanka Awatar szokam
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,125

    Domyślnie co jeszcze wymyślicie z chust?

    wiem, że sie narażę, ale zaczynam sie zastanawiać czy to aby troche nie przesada z tym wymyślaniem rzeczy zrobionych z chust? czy nie ma innych fajnych (tanszych) materiałów?
    nosidla jeszcze rozumiem, torebki mi też sie nawet niektore podobaja, ale ostatnio jak zobaczylam pomysl na poduszki to zbladłam. Ludzie, chusty są do noszenia, ktoś wymyslil te skomplikowane sploty w konkretnym celu. Jeszcze tylko brakuje obrusów, staników do karmienia i pieluch z Katji, czy Inki (na przykład).
    Ostatnio edytowane przez szokam ; 01-03-2011 o 23:05 Powód: dopisalam nawias

  2. #2
    Chusteryczka
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    2,613

    Domyślnie

    Ale w czym problem?
    Dzieci wyrastają z noszenia, a do niektórych szmat nabiera się sentymentu.
    Ja na przykład mam smyczkę i Iris, która ogromnie mi się spodobała, a której z racji ceny i tego, że Młody coraz bardziej samobieżny, na pewno nie kupię. A tak mam swój kawałek Iris.
    A skomplikowanych splotów do noszenia dzieci nie zabraknie, nie ma obaw.

  3. #3
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    Chusta to kawał materiału, święta nie jest.
    Nie rozumiem oburzenia
    Jak ktoś ma zbędny kawałek szmaty i ma ochotę go pociąć na coś użytkowego/ozdobnego, a ktoś inny chciałby to kupić - to co za problem?

    A czemu z Katji i Inki? Są szczególnie święte i nieruszalne?
    Ja to bym uszyła pieluchy z pamira, o!
    I bym się woziła, w jakie to luxy mój dzieć robi kupę
    Niestety, pamira u mnie brak...

  4. #4
    Chustofanka Awatar pani_olo
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Bielany
    Posty
    490

    Domyślnie

    hmm pieluszka z kawałkiem ulubionej chusty, fajny pomysł Ja bym jeszcze jakieś maskotki poszyła

  5. #5
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,796

    Domyślnie

    ja poproszę o komplet pościeli z turkusowego oceana, kamizelkę z zary original u majtki z nina jeansblau

    O i może jeszcze fartuszek z czegoś, no nie wiem, może z ludzików lany? fajny by był...

    edit - krawat!! krawatów jeszcze nie było
    Ostatnio edytowane przez Mayka1981 ; 01-03-2011 o 18:50
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  6. #6
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2007
    Miejscowość
    Wolomin-city
    Posty
    2,635

    Domyślnie

    pielucha z Katji niedawno była - Atelka szyła dla myrry o ile dobrze pamiętam.
    I nie dziwię się, że szyte są z materiałów chustowych coraz to nowsze i ciekawsze rzeczy - jest tak wiele wzorów i kolorów, że osoby o dużej wrażliwości estetycznej chcą się nimi otaczać, a ile można mieć chust? Więc dla odmiany kupują smyczki, torebki, poduszki - dla wrażeń zmysłowych. Na szczęście rzeczy takie nie są szyte z chust komuś wykradzionych podstępem, więc dla chuścioszków szmat na pewno nie zabraknie...

  7. #7
    Chusteryczka
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    2,613

    Domyślnie

    Oraz w momencie, kiedy wreszcie dostałam moją wymarzoną zarę fresh, pomyślałam, że nie oddam jej za żadne skarby świata i po zakończonym noszeniu oddam krawcowej, żeby mi z niej letnią kieckę uszyła.

  8. #8
    Chusteryczka Awatar irla
    Dołączył
    Dec 2007
    Miejscowość
    華沙
    Posty
    1,874

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szokam Zobacz posta
    wiem, że sie narażę, ale zaczynam sie zastanawiać czy to aby troche nie przesada z tym wymyślaniem rzeczy zrobionych z chust? czy nie ma innych fajnych (tanszych) materiałów?
    nosidla jeszcze rozumiem, torebki mi też sie nawet niektore podobaja, ale ostatnio jak zobaczylam pomysl na PODUSZKI to zbladłam. Ludzie, chusty są do noszenia, ktoś wymyslil te skomplikowane sploty w konkretnym celu. Jeszcze tylko brakuje obrusów, staników do karmienia i pieluch z Katji, czy Inki.

    a Ty tak na serio sie oburzasz?
    serio serio????
    By dziecko się uczyło, To dla dobra sprawy, Wpójmy mu, że Świat, cały, Jest bardzo ciekawy.
    Każda dziedzina wiedzy warta jest zachodu. Najlepiej gdy ich pozna, wiele już za młodu.

    by Anonim z sieci

    Tu i Teraz.


  9. #9
    bydzia
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Amparo Zobacz posta
    Oraz w momencie, kiedy wreszcie dostałam moją wymarzoną zarę fresh, pomyślałam, że nie oddam jej za żadne skarby świata i po zakończonym noszeniu oddam krawcowej, żeby mi z niej letnią kieckę uszyła.
    ja chyba linuszkę tak przerobię ))

  10. #10
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Cieszyn
    Posty
    1,994

    Domyślnie

    He he - dokładnie - Atelka uszyła dla nas pieluszkę z Katji
    A pamiętacie konkurs Didka na różne rzeczy szyte z chust? Tam laski nawet buty chyba szyły

    Szokam - nie rozumiem Twojego oburzenia. Każdy ma prawo uszyc sobie co chce i z czego chce

  11. #11
    Chustomanka Awatar Kasia
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Düsseldorf, Niemcy
    Posty
    843

    Domyślnie

    Podoba mi sie Twoj post - i calkiem Cie rozumiem. Dlugo trwalo, zanim sie odwazylam porwac nozyczkami na jakas chuste - ale nie taka, w ktorej nosilam

    Cytat Zamieszczone przez szokam Zobacz posta
    ktoś wymyslil te skomplikowane sploty w konkretnym celu. Jeszcze tylko brakuje obrusów, staników do karmienia i pieluch z Katji, czy Inki.
    Nie chcialabym Cie rozczarowac, ale chustowe sploty niestety nie sa wyrafinowane taki skosnokrzyzowy jest rzeklabym wrecz prymitywny
    Kasia z Chustomanii *



    *Chustomania ® - portal dla rodziców i szkolenia dla doradców noszenia

  12. #12
    Chusteryczka Awatar ostroszyc
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    2,373

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Amparo Zobacz posta
    Oraz w momencie, kiedy wreszcie dostałam moją wymarzoną zarę fresh, pomyślałam, że nie oddam jej za żadne skarby świata i po zakończonym noszeniu oddam krawcowej, żeby mi z niej letnią kieckę uszyła.
    Moja mama ostatnio zachwycała się Katją - że spódnica by z niej fajna wyszła... A mój M. powiedział że ładnie by ją było położyć na stół Profani
    Mały B: 2009
    Mała T: 2012

  13. #13
    Chustomanka Awatar Ola
    Dołączył
    Jul 2007
    Miejscowość
    Gdańsk Oliwa
    Posty
    1,026

    Domyślnie

    zważywszy na fakt, iż materiał chustowy ma atesty, certyfikaty jakości, jako tkanina, która będzie miała kontakt z noworodkiem, niemowlęciem
    szycie z tegoż materiału np. poduszek, pościeli dla niemowląt jest jak najbardziej IMO uzasadnione

    czy w sklepach z tkaninami uświadczysz takich materiałów? z atestami? jak wiele, jakie wzornictwo?
    Ola mama Nawojki'06 Mieszka'00 Matiego'97 Jaśminy'93 Emanuela'91
    "Małe kocha bo potrzebuje Duże potrzebuje bo kocha"
    Doradca - Partner Akademii Noszenia Dzieci
    Reprezentant firmy Girasol® w Polsce
    Exclusive Girasol chusty
    handmade by Ola torby etc.
    ED

  14. #14
    Chusteryczka Awatar ostroszyc
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    2,373

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szokam Zobacz posta
    Jeszcze tylko brakuje obrusów, staników do karmienia i pieluch z Katji, czy Inki.
    Ale pomyśl jaką nośność miałyby takie staniki - karmniki! Nic a nic by się nie defasonowały, dla dziecka byłyby bezpieczne... Mógłby być z białej zary np - cudo!
    Mały B: 2009
    Mała T: 2012

  15. #15
    Chustoholiczka Awatar Basinda
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    5,469

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szokam Zobacz posta
    wiem, że sie narażę, ale zaczynam sie zastanawiać czy to aby troche nie przesada z tym wymyślaniem rzeczy zrobionych z chust? czy nie ma innych fajnych (tanszych) materiałów?
    nosidla jeszcze rozumiem, torebki mi też sie nawet niektore podobaja, ale ostatnio jak zobaczylam pomysl na PODUSZKI to zbladłam. Ludzie, chusty są do noszenia, ktoś wymyslil te skomplikowane sploty w konkretnym celu. Jeszcze tylko brakuje obrusów, staników do karmienia i pieluch z Katji, czy Inki.

    Ale tu przecież (w większości przypadków) nikt nie kupuje chusty po to by coś z niej uszyć... a jak chusta się zepsuje, dziura się zrobi, pies pogryzie..... to z reszty ocalałego materiału można wyczarować różne fajne rzeczy....
    Lub kupić w sklepie Nati kawałki materiałów chustowych (końcówki) za grosze i uszyć z nich cokolwiek i jeszcze na tym zarobić... no w czym problem? Sama tak robię
    Basia mama 5 małych Trolli
    Doradca Noszenia ClauWi, Certyfikowany Instruktor Masażu Shantala



  16. #16
    Chustoholiczka Awatar AMK
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Leśny zakątek Śląska
    Posty
    4,457

    Domyślnie

    Myrra no szpan na wsi po prostu

  17. #17
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    hmmmm tak sobie że gajna kiecka byłaby z mojej lany taka trendy szara i do tego wyciągnełabym czerwone szpilki

  18. #18
    Chustoguru Awatar odynka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    odiland
    Posty
    7,861

    Domyślnie

    no biustonosz np z jakiejs milusiej bym przygarnela albo koszulke do karmienia
    Wataha: Nelly: 14/06/2007 Lilly i Zuzka: 15/09/2010

    http://zakamarek.eu - targowisko rzeczy różnych
    http://shewolf-foto.blogspot.com - moja pasja

    2014 będzie nasz!

  19. #19
    Chustofanka Awatar JKG
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    miedziowy zakątek
    Posty
    377

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez baryłka Zobacz posta
    hmmmm tak sobie że gajna kiecka byłaby z mojej lany taka trendy szara i do tego wyciągnełabym czerwone szpilki
    Moja starszynka już kilka razy paradowała w kółkowym leosiu zamiast kiecki... Nie ma to jak choroba lokomocyjna ;(
    Jak się dobrze upnie to nie trzeba szycia ;P
    Małgorzatka 7 lipiec 2004
    Tomaszek 13 maja 2008


    Gdyby na wielkim świecie zabrakło uśmiechu dziecka,
    byłoby ciemno i mroczno,
    ciemniej i mroczniej
    niż podczas nocy bezgwiezdnej i bezksiężycowej -
    mimo wszystkich słońc, gwiazd i sztucznych reflektorów.
    Ten jeden mały uśmiech rozwidnia życie."
    (Julian Ejsmon)

  20. #20
    Chustoguru Awatar grimma
    Dołączył
    Sep 2007
    Miejscowość
    joli bord - warszawa
    Posty
    6,105

    Domyślnie

    ja bym chusty nie pociela sama.
    wydaje mi sie integralna caloscia

    ale marze o kawalku Inki i hoppa Nairobi z senttymentu
    "za każdym razem, kiedy sprawiasz przykrość swojemu dziecku, powinieneś wrzucić do skarbonki dolara na jego przyszłą terapię"

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •