Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32

Wątek: Witam wszystkich, mama wcześniaków

  1. #1
    Chustofanka Awatar DuzaMi
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    197

    Domyślnie Witam wszystkich, mama wcześniaków

    Witam wszystkich chustorodziców,

    jestem mamą dwójki wcześniaków i jestem z Chorzowa. Moje chuścioszki mają: Filip 3,5 roku a Karolek 10 miesięcy. Właściwie to chuścioszkiem jest tylko Krolek, bo Filipek to już sam bryka i nie przeżyłby takiego zniewolenia ale Karolek uwielbia być chuścioszkiem

    Dzieciaczki nie są do końca zdrowe, jak to wcześniaki.

    Filip

    urodzony w 30 tc waga 1550 g 2 pkt Appgar
    na początku nie było wesoło, ale wyszedł z tego obronną ręką. Teraz walczymy z zaburzeniami SI, opóźnieniem mowy i dietką (bezglutenową, bez mleczną i bez jajek); wychodzi na prostą, może jak pójdzie do dzieci do przedszkola to będzie lepiej.

    Karolek - chuścioszek
    urodzony w 25 tc waga 750 g 6 pkt Appgar
    walczył o życie przez kilka miesięcy niestety nie obyło się bez problemów i poważnych schorzeń.
    Karolek choruje na:
    - wodogłowie pokrwotoczne
    - wylewy dokomorowe III/IV
    - dysplazję oskrzelowo-płucną
    - dysfonię
    - retinopatie wcześniaczą ROP III

    Ogólnie na swoje 10 miesięcy rozwojowo jest na 4, ale pocieszające jest to, że idzie do przodu. Rehabilitacja i inne "zbiegi" które usprawniają jego mózg i połączenia nęuronowe zajmują mi cły dzień, ale jest warto.
    Pomocna jest tu także chusta. Kiedy maluszek mógł już wyjść spod tenu, bo niestety po szpitalu musiał byc na tlenie także w domu, od razu włożyłam go do chusty i nosze do dziś. Co prawda na spacery jeździł w wózku, bo zabieraliśmy butlę tlenową, ale zawsze chusta była w torbie i kiedy była okazja od razu lądował w chuście. Do kościoła czy do znajomych wszędzie na moim brzuszku Nawet nasz psycholog z hospicjum bardzo polecał nam noszenie dla lepszego rozwoju Karolka. Na początek wybrałam elastyczną kupioną na allegro od pentelki, bo niestety funduszy nie było na coś lepszego, ale i tak sobie chwalę, może dlatego, że nie mam porównania z firmówkami. Potem dostałam od sąsiadki nati, ale nie wiem co to dokładnie jest, choc powiem, że nie nosi mi się w niej dobrze, jest strasznie gruba i nie umiem jej dociągnąć, choć to używana chusta i chyba jest złamana to nie potrafię jej zamotać.

    Poszukuję obecnie chusty z lnem lub wełną bo tak mi doradzono i mam nadzieję, że znajdę coś dla siebie. Karolek waży już 6 kg więc chyba najwyższy czas przerzucić się na tkaną. Niestety wszystkie pieniążki idą na rehabilitację i leczenia Karolka, więc i na chustę coś ciężko wyskrobać, ale będę się starać uzbierać na coś fajnego używanego.



    strona Karolka (jeszcze nie skończona): www.karolek.bzyk.info
    i na stronie fundacji: www.dzieciom.pl/12528
    link do APD: http://www.chusty.info/forum/showthr...1715&p=1095429
    Ostatnio edytowane przez DuzaMi ; 05-03-2011 o 17:20

  2. #2
    Zosia Samosia Awatar JJ
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nibylandia
    Posty
    9,445

    Domyślnie

    aaaaaaa chorzowianka

    znowu mnie na sentymenty wzielo - mieszkalam w Chorzowie 5 lat / na .Wolnosci zreszta /

    witaj na forum

    zapraszam tez na podforum Slask http://www.chusty.info/forum/forumdisplay.php?f=97
    tam jest tyle dobrych kobiet ze moze ktos nawet sie z Toba spotka , da chuste pomacac a moze nawet czegos uzyczy na kilka dni

  3. #3
    Chustofanka Awatar DuzaMi
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    197

    Domyślnie

    A przydałoby się z kimś spotkać kto ma spore pojęcie o chustach bo mam w rodzinie potencjalną chustuonoszkę (12 tc) i zaczyna się przekonywać do motania, ale nie mam na tyle odwagi żeby ją uczyć, bo sama mam marne doświadczenie, właściwie tylko z elastykiem. Będę musiała kogoś znaleźć kto i mnie nauczy i pokaże jakieś rarytasy , ale to na wiosnę, bo teraz mały po operacji i szykuje się druga więc co najmniej 2 miesiące uziemiona jestem w domu.
    Ale czas szybko leci, a wiosna tuż, tuż

  4. #4
    Chustomanka Awatar ania
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Częstochowa okolice
    Posty
    750

    Domyślnie

    Cześć
    Moja Lila też wcześniak (32 t.c., 1300 g), ale u nas wszystko dobrze było/jest i mała szybko nadgoniła braki. Ale pamiętam jak ciężkie były początki i dlatego z całego serca życzę dużo dużo zdrówka dla Twoich maluszków!!!
    mama Julci (06.05.2005) i Lilki (06.12.2009)
    wymianki: http://chusty.info/forum/showthread....h-doda%C5%82am
    na forum bywam troszkę rzadziej, więc proszę o cierpliwość jeśli nie odpisuję od razu

  5. #5
    Chustofanka Awatar mama-kubusia
    Dołączył
    Sep 2010
    Miejscowość
    okolice krakowa
    Posty
    433

    Domyślnie

    witaj
    Beata mama dwójki smyków
    Jasiek 27.08.1994
    Kuba 16.06.2010

  6. #6
    Chustomanka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    710

    Domyślnie

    Witaj na forum i zdrówka dla chłopaków!
    K. 2010 i A. 2012

  7. #7
    Chustofanka Awatar DuzaMi
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    197

    Domyślnie

    Dziękuję wszystkim za miłe słowa i za przyjęcie. Jestem tu chwilkę i już narobiłam zamieszania z kupnem chusty . Tak bardzo chciałam sprawić maluszkowi nową szmatkę, a tu nieoczekiwane wydatki. Czemu te pieruńskie leki są takie drogie i tak szybko się kończą, ten świat jest okrutny i ciężko patrzeć na chore dzieci.

    Wszystkich zaangarzowanych, a szczególnie Irlę, najmocniej przepraszam.

    Widzę, że tu nprawdę jest wiele miłych i pomocnych osób, dziękuję jeszcze raz za pomoc i może jak troszkę odbije się od dna to zakupię nową szmatkę, bo wiosna nadchodzi, a Karolek kocha spacery w chuście.
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez DuzaMi ; 26-02-2011 o 17:37

  8. #8
    Chusteryczka Awatar hildegarda
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    lublin
    Posty
    1,736

    Domyślnie

    Witaj! Ja również mam wczesniaka. Noszenie w chuście to wspaniała terapia dla naszych dzieciaczków. Życzę, żeby problemów było coraz mniej, a coraz więcej sukcesów w rehabilitacji i leczeniu.

  9. #9
    Chustofanka Awatar DuzaMi
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    197

    Domyślnie

    Dziękuję i Twojemu wcześniaczkowi też dużo zdrówka życzę, widzę, że ten Twój maluszek też taki malutki i prawie ten sam tc Jak się rozwija? Siedzi, raczkuje, a może już drepta? Mojemu to jeszcze daleko do siedzenia nawet, ale porażenie mózgowe mamy wykluczone jupi
    Miłego chustownia

  10. #10
    Chusteryczka Awatar hildegarda
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    lublin
    Posty
    1,736

    Domyślnie

    Czarek jeszcze nic z tych rzeczy które wmienilas nie robi, dopero niedawno zaczął sie przewracać na brzuszek. Jego rozwój w pewnym momencie się zatrzymał a wręcz cofnął z powodu wystapienia napadów epilepsji (z. Westa), silne leki i ataki (4-5 dziennie) na ok 2 m-ce wyłączyły Czarka z normalnego zycia. Jednak niedawno, 2 tyg temu, wydarzyło sie cos, co daje nam niezwykłą nadzieje- ataki z dnia na dzień zniknęły, Czarek zaczął zachowywac sie jak normalne dziecko, okazywać emocje, smiac sie i płakac. Wierzę, że tak juz zostanie.

  11. #11

  12. #12
    Chustomanka
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    SE
    Posty
    1,396

    Domyślnie

    Witam i życzę dużo zdrówka dla chłopaków
    A. i J. (23-06-2010)

  13. #13
    Chustofanka Awatar DuzaMi
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    197

    Domyślnie

    Czarek zaczął zachowywac sie jak normalne dziecko, okazywać emocje, smiac sie i płakac. Wierzę, że tak juz zostanie.
    Na pewno. U nas Karolek zaczął uśmiechać się gdzieś ok. 7 miesiąca i tak już zostało, jest bardzo pogodny, mało płacze, chociaż nie wydaje z siebie głosu bo ma porażone fałdy głosowe. Ostatnio jednak zaczął wydawać pojedyncze dźwięki gardłowe, może to znak że zacznie się w końcu "odzywać"

    Jak tak czytam te nasze wypowiedzi to pojęcie "normalnie" jest takie względne, bo jednak nasze życie mam dalekie jest od normalego Cieszymy się z takich rzeczy które innym rodzicom często gdzieś umykają, a my czekamy na nie jak na zbawienie i rzeczywiście są często krokiem milowym w rozwoju naszych dzieci.
    Będzie dobrze, wierzę w to od samego początku i wydaje mi się, że to... działa...

  14. #14
    Chustofanka Awatar DuzaMi
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    197

    Domyślnie

    Zapomniałam dodać, że jestem również zagorzałą fanką pieluszek wielo i stylu EKO
    Na początku szyłam pieluszki dla mojego okruszka, bo nie było takich małych, ale teraz już korzystam z firmówek i bardzo lubię Imsaki i BambinoMio, z resztą otulacze Bambino jako jedyne były takie malutkie, że Karolek się w nich nie gubił.

    W szpitalu ciągle były problemy z jego pupcią. Jakieś odparzenia i wypryski, po zastosowaniu pieluszek wielo problem się skończył i nie powrócił

    Jak mam wolną chwilę to szyję. Malutkie pieluszki formowanki sama szyłam ze wzoru pieluszki Bellla Happy 0 Teraz przymierzam się do MT i jakiegoś polarkowego okrycia, bo na spacerki możemy już chodzić bez tlenu i bez ograniczeń a zimno na dworze więc trzeba jakoś okryć chuścioszka

  15. #15
    Chustofanka Awatar DuzaMi
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    197

    Domyślnie

    Hihi, muszę się pochwalić, mój maluszek przewraca się na brzuszek
    co prawda czasem mu ręka zostaje, ale w większości przypadków jest wzorowo
    mama wcześniaczków Filipa (23.07.2007 r. -- ur. w 30 hbd) i Karola (28.04.2010 r. -- ur. w 25 hbd)




  16. #16
    Chustopróchno Awatar Anyczka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    14,870

    Domyślnie

    Cześć, to ja jestem kolejną chustonówką-mamą wcześniaka... Jadwisia urodziła się w 33 tc, 46 cm, 1570. W szpitalu spędziła 5 tygodni, teraz ma 4 miesiące i waży 4,5 kg -coś nam ostatnio nie idzie przybieranie na wadze...;/ Z wcześniakowych szkód ma waskulopatię wzgórzową, poza tym wszystko w normie. Trochę asymetrii, ale to drobnostki. Oby tylko szybciej rosła. Uśmiecha się od jakiegoś miesiąca
    W chuście nosimy od powrotu do domu, mała bardzo się w niej uspokaja i szybko zasypia. Wielo używamy od połowy stycznia - nie mogę uwierzyć, że na początku katowałam Jadwisię pampkami...
    Mamy wcześniaków, a może jakiś osobny wątek byśmy założyły, żeby sobie pogadać?
    Zdrówka i szybkich postępów wszystkim życzymy

  17. #17
    Chusteryczka Awatar Aniamama
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    bydgoszcz\fordon
    Posty
    1,578

    Domyślnie

    Witaj , jesteś silną kobietą , życze dużo zdrowka dla maluszka i starszego brata.

  18. #18
    Chustofanka Awatar DuzaMi
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    197

    Domyślnie

    Witaj , jesteś silną kobietą , życze dużo zdrowka dla maluszka i starszego brata.
    Dziękuję, miło czytać takie słowa.

    Mamy wcześniaków, a może jakiś osobny wątek byśmy założyły, żeby sobie pogadać?
    To jest bardzo dobry pomysł, szczególnie, że widzę jak wyjątkowo terapeutycznie chusty wpływają na naszych okruszków i coraz więcej wcześniaczków jest w nich noszona.
    mama wcześniaczków Filipa (23.07.2007 r. -- ur. w 30 hbd) i Karola (28.04.2010 r. -- ur. w 25 hbd)




  19. #19
    Zosia Samosia Awatar JJ
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nibylandia
    Posty
    9,445

    Domyślnie

    Moja Julia urodzila sie w 36 tygodniu - taki troszke wczesniaczek


    machamy z wysp

  20. #20
    Chustofanka Awatar DuzaMi
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    Chorzów
    Posty
    197

    Domyślnie

    Moja Julia urodzila sie w 36 tygodniu - taki troszke wczesniaczek
    ależ oczywiście, wcześniaki to do 38 tc się przyjmuje

    Utworzyłam nowy wątek dla nas, mam wcześniaków, więc jak ktoś chce się pochwalic postępami, czy popłakać nad swoim okruszkiem to zapraszam, bo nikt nie rozumie nas bardziej jak my same.
    http://chusty.info/forum/showthread.php?t=52004
    mama wcześniaczków Filipa (23.07.2007 r. -- ur. w 30 hbd) i Karola (28.04.2010 r. -- ur. w 25 hbd)




Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •