Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 32

Wątek: pytanie o chusty kólkowe

  1. #1
    Chustonoszka Awatar aisinom
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Nowy Sącz
    Posty
    100

    Domyślnie pytanie o chusty kólkowe

    rozgladam sie za kółkowa i jest ich wiele.moje pytanie brzmi czy ta chusta nie musi byc z materiału skosnokrzyżowego? wiem ze i takie zrobione z chust sa, wiec jak to jest, taka chusta z innego materiału tez sie nadaje?

  2. #2
    Chustomanka Awatar wiki100
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Lublin jeszcze
    Posty
    1,368

    Domyślnie

    podobno w kółkowej materiał ma mniejsze znaczenie. nie mogę się wypowiedziec bo co prawda mam vombati lnianą ale jeszcze nie używaną - trzymam na lato. Ale wiem że sprzedają się kółkowe np. lniane.

  3. #3
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    nadaje - bo z założenia nosisz krócej, dociągasz tylko 1 warstwę po kółkach, nie motasz węzła więc nie musi tak ładnie materiał po materiale jeździć,
    ale też lepiej wybrać np fajny len a nie cienką bawełnę,
    miałam i zwykłą (kupiłam w lumpeksie)i skośnokrzyżową - no lepiej nosi fachowa, ale jak wyzej
    aaa i tę zwykłą szlag trafił - materiał strzelił przy dociąganiu - więc...
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  4. #4
    Chustomanka Awatar blabla0
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    1,070

    Domyślnie

    ja tez sie własnie zastanawiam jaka jest różnica w nośności między np splotem skośnokrzyżowym a żakardowym w kólkowej


  5. #5
    Chustofanka Awatar tumtum
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    463

    Domyślnie

    kółkowa nie musi być skośnokrzyżowa, żeby dobrze się nosiło
    dla wygody ważniejszy jest rozmiar kółek i rodzaj ramienia - ale tu każdy woli co innego
    radzę zwrócić też uwagę na brzegi - lepsze do przeciągania są płasko zakończone niż grubo podwinięte krawędzie

  6. #6
    Chustofanka Awatar mama lucki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    gdańsk
    Posty
    301

    Domyślnie

    a od jakiego wieku?
    mierze się do namówienia mamy na uszycie- chciałam mieć do karmienia, a później byłaby do noszenia.
    dziecie ma 3 miesiące

  7. #7

    Domyślnie

    Ja nosiłam młodą w kółkowej prawie od urodzenia. Prawie, bo chusta przyszła, jak młoda miała 2 tygodnie. Na początku z noworodkiem trzeba się trochę nagimnastykować, żeby była dobrze dociągnięta i główkę podtrzymywała, ale jak dziecię ma 3 miechy, to już powinno być Ci dużo łatwiej. Teraz moja młodzież ma 7 miesięcy i kółkowa dalej w robocie jest, na szybkie wypady na biodrze: zebrać pranie ze sznurka zanim zacznie padać, kawę sobie zrobić, itp

  8. #8
    Chustofanka Awatar mama lucki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    gdańsk
    Posty
    301

    Domyślnie

    no bo szykuje mi sie chrzest za 2 miesiace. a kolorystycznie uszyłabym taką pasującą.
    a powiedzcie.2m 50 cm to by starczyło? czy za mało?
    Ostatnio edytowane przez mama lucki ; 12-07-2011 o 15:00

  9. #9
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    7

    Domyślnie

    Podpowiedzcie i mi, koleżanko czarnokotna, jaka kólkowa wybrac.
    Mam doświadczenie tylko z tradycyjna wiązana Nati i marzy mi się chustunia szybka w obsludze.
    Mój smyk ma tez 7 m-cy.
    O ile w domu bez chusty mozna przezyc tak na wyjscie ani rusz bez.
    Potrzebuje wygodnej, coby mi się ramie nie urwało, bo uzywam na krótsze i dłuzsze spacery tez i maluch w chuscie ucina sobie drzemki.

    Jestem małogabarytowa (160cm. 50 kg).

    Z góry dziekuje!

  10. #10
    Chusteryczka Awatar Sania
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Tychy/Katowice
    Posty
    1,726

    Domyślnie

    laloonia - nie da się tak łatwo odpowiedzieć, co by Ci pasowała - są różne ramiona i długości chusty (nie mówiąc już o materiałach...). Musisz popróbować

    Doradczyni Noszenia ClauWi®

  11. #11
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    7

    Domyślnie

    Wybacz Saniu, ale odkrywcza nie jestes
    Wlasnie dlatego ze są rózne ramiona i dlugosci i materiały, pytam doswiadczone chustomamy o ich preferencje i uwagi.
    Metodą na chybił trafil moge testować te chusty do pełnoletniości Młodego...

  12. #12
    Chustofanka Awatar mama lucki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    gdańsk
    Posty
    301

    Domyślnie

    czemu do pełnoletności? najlepiej wybać się na spotkanie chustomam i tam poprzymierzać

  13. #13
    Chustonówka
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    7

    Domyślnie

    W moim miescie nic sie poki co nie kroi, nie bardzo mam wiec gdzie przymierzyc.
    A poza tym chcialabym juz zaraz, a najchetniej na wczoraj

  14. #14
    Chustonoszka Awatar elalank
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    99

    Domyślnie

    Moja kółkowa już do mnie jedzie, ciekawa jestem co to za cudo
    Mama Olki 15.11.2009 i Alicji 16.06.2011

  15. #15
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez laloonia Zobacz posta
    W moim miescie nic sie poki co nie kroi, nie bardzo mam wiec gdzie przymierzyc.
    A poza tym chcialabym juz zaraz, a najchetniej na wczoraj
    a skąd jesteś? bo brak takiego info masz ....

    skośnokrzyżowa bardziej nośna ale jedwabna bardziej miła. Dociągnąć każdą trzeba uczciwie, o czym większość często zapomina a wiele osób twierdzi wręcz, że wbrew pozorom kółkowa jest trudniejsza w motaniu niż wiązana - właśnie z powodu dociągania.

    Jeśli skośnokrzyżowa to kółka koniecznie L, jeśli len czy bawełna, to kółka M a przy jedwabiu to i nawet S mogą być (chociaż ja wolę M).

    Jeśli masz ramię zaokrąglone na szczycie (czyli takie, z którego łatwo zsuwają się różne paski, chusty i plecaki) to zapewne wygodniejsze będzie ramię płaskie.
    Jeśli ramię masz "szpiczaste" to wygodniejsze będzie ramię zakładkowe lub wręcz z wypełnieniem.

    Wypełnienie w ramieniu kółkowej sprawdzi się też w przypadku chust typu len-bawełna przy cięższych dzieciach (na jedwabiu to IMO brzydko wygląda)

    Niezłym pomysłem jest wypośrodkowanie, czyli uszycie kółkowej z diamentu - będzie wtedy cieńsza ale bardziej nośna.

    Ot i tyle.

  16. #16
    Chustonoszka Awatar elalank
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    99

    Domyślnie

    doszła do mnie kółkowa i faktycznie wcale prosta nie jest myślałam, że to pach-pach i gotowe a tu trzeba się nagimnastykować ale i tak mi się podoba i fajna z niej huśtawka
    Mama Olki 15.11.2009 i Alicji 16.06.2011

  17. #17
    Chustoguru Awatar mamaslon
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    WLKP
    Posty
    6,033

    Domyślnie

    hihi...jak pierwszy raz dostałam na testy kółkową to sie poddałam
    teraz już wiem co i jak, ale narazie sama nie mam
    Kruszynka 2010
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci
    LULAMY Akademia Chustonoszenia
    Specjalistka od metody karmienia dzieci- BLW (Bobas Lubi Wybór), Certyfikowany uczestniczka szkolenia z BLW prowadzonego przez Gill Rapley.
    BabyLedWeaning
    oraz Stowarzyszenie Poznań w Chuście
    moje zwierzaki i

  18. #18
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    3,704

    Domyślnie

    no bo większość uważa, ze kółkowa to właśnie takie bach i już a na serio często jest trudniej niż zamotać uczciwą kieszonkę czy siodełko.

  19. #19
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    bardzo dawno nie nosiłam w chuście kólkowej
    Nałożyłam, wszystko ok, dociągnęłam, a tu chusta mi sie wbija trochę w ramię. Rozpieszczona jestem chustami tkanymi? Poza tym mam chory kręgosłup, może to jest z tym związane?
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  20. #20
    Chustomanka Awatar Gundi
    Dołączył
    Jun 2012
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    597

    Domyślnie ...

    Cytat Zamieszczone przez Cobra Zobacz posta
    no bo większość uważa, ze kółkowa to właśnie takie bach i już a na serio często jest trudniej niż zamotać uczciwą kieszonkę czy siodełko.
    Przymierzam się właśnie do zakupu kółkowej i muszę przyznać, że właśnie dlatego, że myślałam, że to takie proste Na większe zakupy trzeba jechać autem i nie wyobrażam sobie motania w wiązaną na parkingu tym bardziej, że nie mam jeszcze takiej wprawy. Byłaby też możliwość kółkową schować do torebki i w sklepie jeśli się Maluszek obudzi przełożyć go z fotelika do chusty.
    Chyba trzeba po prostu kupić i spróbować.

    Ja tu o kolejnej chuście myślę, a do końca nie wiem czy Mały da się przekonać do noszenia czy nie. Czasem mu się podoba, nawet zasypia... ale często zdarza mu się płakać i muszę go z chusty wyciągnąć od razu. Czy miałyście też tak na początku, czy to musi być miłość od pierwszego "noszenia"? (Może to temat do innego wątku? Wybaczcie, ale jestem nowa na forum i nie wiem czy można aż tak schodzić z tematu

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •