Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: rozmiar na początek

  1. #1
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    51

    Domyślnie rozmiar na początek

    Hej!
    Zastanawiałam się w którym wątku tematycznym to napisać i w końcu padło na to, ze tu.

    Noszę się z zamiarem kupienia pierwszej chusty (do tej pory był tylko MT dla starszaka), w której będzie noszony malutki maluch, po urodzeniu. Dodam, że jestem na ogół szczupłą osobą (choć zobaczymy co się będzie działo po porodzie;D).
    Zatem: od jakiego rozmiaru zacząć??

    Ninnka

  2. #2
    Chustonoszka Awatar Asiolek
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    135

    Domyślnie

    Najlepiej 4,6.

  3. #3
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    7,056

    Domyślnie

    Szczupła ok, a jaki wzrost?
    Może okazać się, że 4.2 wystarczy.
    Inna sprawa, że niektóre chusty mają długość podaną (co do cm), inne potrafią mieć nawet 45 cm więcej .

  4. #4
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    51

    Domyślnie

    Wzrost 167. Mówicie, że 4,2 - 4,6. Myślicie, że szczupły, niewysoki mąż też ew. się w nią zmieści?

  5. #5
    Chustonoszka Awatar Asiolek
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    135

    Domyślnie

    Dlugosc 4,6 jest uniwersalna (maz sie zmiesci).

  6. #6
    Chustonoszka
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    51

    Domyślnie

    Dzięki wielkie.

  7. #7
    Chustonówka Awatar Mamba
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    3

    Domyślnie

    moja droga Mambo, to nie pierwszy raz kiedy startujesz tu z ukrytą reklamą Mamuki (ex Bebelulu). Pamiętam dwa takie posty i dwa na konto autofotelików. Właściwe to już się należy ban, ale pozostawię ten post ku przestrodze. Ukrytą reklamę tępimy na tym forum bezlitośnie.

    Marleno, prosiłabym o subtelniejsze formy używania tego forum!

    mart
    Ostatnio edytowane przez mart ; 11-03-2011 o 19:44

  8. #8
    Chustomanka Awatar Kasia
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Düsseldorf, Niemcy
    Posty
    843

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mamba Zobacz posta
    Hej, zastanawiam się nad kupnem chusty do noszenia dzieci i mam wątpliwości małe... Czy to aby jest zupełnie niegroźne dla dziecka? Bo to czasami wygląda po prostu źle... dzieci mają bardzo rozstawione nogi, albo widać wyraźny ucisk na krocze... Czy chusty dla dzieci są bezpieczne dla chłopców – wiecie, chodzi mi o genitalia... :/
    Wiesz, nie wystarczy sobie ponabijac licznika takimi postami, zeby moc bezkarnie wrzucac reklame, zmieniajac jedynie kolor czcionki...
    Kasia z Chustomanii *



    *Chustomania ® - portal dla rodziców i szkolenia dla doradców noszenia

  9. #9
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Czeladź/Sosnowiec
    Posty
    925

    Domyślnie

    Też szukałam uniwersalnej, żeby mąż mógł nosić, ale zaufaj, jeśli jesteś szczupłą osobą, kup lepiej rozmiar 4,2. Ja kupiłam 4,6 i nadmiar materiału utrudniał mnie, na początku kompletnie zielonej, prawidłowe zamotanie chusty. I tak okaże się zapewne, że kupiłaś chustę dla siebie, a nie dla siebie i męża.


  10. #10
    Chustofanka Awatar trzya
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    obecnie Opole
    Posty
    320

    Domyślnie

    tylko czy mąż będzie chciał nosić?

    mój na początku nie chciał o tym słyszeć, ale jakoś jednak się przekonał ...
    ja przy wzroście 170 mam 4.6 - mąż też podobnego wzrostu...(tylko więcej brzucha ale cii
    na plecaki mam już krótszą 4,2 bo mi za duży ogon wisi przy 4.6

  11. #11
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    1,044

    Domyślnie

    ja bym jednak kupiła 4.6 jeśli to jest realna długośc , bo Nati np najczęściej są dłuższe niż miały być. Taka by 4.2 starczyła

  12. #12
    Chustofanka Awatar decylia
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    359

    Domyślnie

    A jaka dla nas? Ja 170 cm i rozmiar XS/S, luby 195 cm i chudzina ogromna. W elastyku nosimy oboje i już nam się marzy jakaś tkana...tylko jaki rozmiar?

  13. #13
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Czeladź/Sosnowiec
    Posty
    925

    Domyślnie

    dziewczyny, ja mam 176 cm i noszę rozmiar 36/38 i spokojnie motam się w 4,2, plecaki w 3,7 a nawet 3,2, ale na skosach. mąż 200 cm i, hm, raczej podstawny z niego facet, ani gruby ani chudy i 4,6 w kieszonce mu wystarcza, chociaż zamotał się tylko raz. raczej nie sugerujcie się mężami, we większości to WY nosicie, mój w ciąży (tzn. jak ja byłam w ciąży ) zapowiadał się, że też się nauczy i mhm, teraz mówi, żebym nosidło czy MT kupiła, to on będzie nosił. dobierajcie rozmiar raczej pod siebie.


  14. #14
    Chustoholiczka Awatar szast.prast
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,356

    Domyślnie

    chłopy są różne i nie ma co generalizować (każda baba swego zna i wie ile warte są jego deklaracje). mój, mimo że się w ogóle nie deklarował (był wręcz dość zachowawczy), załapał bakcyla chustonoszenia i teraz zabrania mi kupowania piątek
    więc odpowiem tak:
    - jeśli w domu ma być jedna chusta, a przewidujesz, że posłuży również mężowi, kup taką o długości 4,6. faceci, nawet jeśli nie są bardzo wysocy i mocno zbudowani, mają inną budowę tułowia i potrzeba więcej materiału, żeby ich omotać. Tobie końcówki będą dyndać, ale to nie jest problem.
    - jeśli wiesz, że nie przekonasz swego pana do noszenia, a jesteś szczupła, kup sobie 4,2. ja mam 172 cm i noszę rozmiar 38/40 i mi taka długość spokojnie wystarcza. no chyba, że chusta jest lniana, wtedy jednak lepiej się sprawdza długość 4,6 (na supeł)

  15. #15
    Chustofanka Awatar decylia
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    359

    Domyślnie

    Mój chłop uważa, że jak gdzieś wychodzimy razem, to byłoby dla niego dyshonorem iść sobie swobodnie obok, jak ja dziecko tacham, więc się mota i bardzo mu się to podoba

    Dzięki za porady, już mogę spokojnie polować na wymarzoną naszą kolejną chustę

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •