Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 102

Wątek: różne szkoły noszenia - kursy dla doradczyń

  1. #61
    Chustoguru Awatar grimma
    Dołączył
    Sep 2007
    Miejscowość
    joli bord - warszawa
    Posty
    6,105

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    a nie po prostu grimmowo-minimalistyczna odpowiedź na pytanie "Są na forum jakieś instruktorki, które podpowiedzą co nieco nt kursu?" ?
    no ja jakbym miala zachecac to bym szeptala o kims kogo znam i lubie i wiem ze istnieje

    a jak jest i czym jest Instytut Tworzenia WIezi nie wiem bo google milczy dajac tylko odnośniki do osob ktore maja to wpisane w stopkach o sobie

    dzieki Mi.
    Agnen
    "za każdym razem, kiedy sprawiasz przykrość swojemu dziecku, powinieneś wrzucić do skarbonki dolara na jego przyszłą terapię"

  2. #62
    Chustoholiczka Awatar marza
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    3,303

    Domyślnie

    Jestem ciekawa co to jest "Instytut Tworzenia Więzi"
    Marzena,mama Neli(X'2004) i Poli(VII'2008)
    Doradczyni po kursie średniozaawansowanym Die Trageschule ®

    Zielona Mama.pl chusty, nosidła ergonomiczne, pieluszki wielorazowe. To także wypożyczalnia chust i nosideł oraz nauka wiązania chust we Wrocławiu. Zapraszamy do sklepu stacjonarnego! Wrocław ul. Czarnieckiego 29A/AB

    Chusty tkane Little Frog

  3. #63
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marza Zobacz posta
    Jestem ciekawa co to jest "Instytut Tworzenia Więzi"
    ej... no - że ja nie wiem, to nie dziwota w sumie, no ale... Trageszulanki nie wiedzą?
    ja wiem tyle ile od Kaś. czyli, że to, co w ITW jest związane z wiązaniem (nomen omen ), to "działka" Kasi..
    a od Marcina, że Trage nie ma.

    Kaś, Kaś - napisz co wiesz

  4. #64
    Chusteryczka Awatar Kaś
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,555

    Domyślnie

    Instytut Tworzenia Więzi zamienia się aktualnie tzn. rozszerza działalnosc i zmienia nazwę na International Bonding Institute (stąd chwilowy brak strony). Dziala na tych samych zasadach (mam na myśli metodykę) co Trage tylko szerzej ujmując temat czyli nie tylko noszenie, ale tez wiecej AP, psychologii rozwoju itd. No i poza kursami na doradców organizuje kursy dla osob zawodowo zwiazanych z medycyna, opieka nad dziecmi, IS, położnictwem, fizjoterapią itd. w postaci kursów na instruktorów noszenia. Więcej i bardziej szczegółowo napewno może napisać Wam Kasia

  5. #65
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    czyli w zasadzie Clauwi i IBI będą robiły to samo - tylko każde wg swoich zasad i podejść

  6. #66
    Chustofanka Awatar elson
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    273

    Domyślnie

    Dzięki za temat i informacje. Ja również myślę o kursie ale czekam na cieplejszą porę roku, bo wybierałabym sie z całą załogą i dobrze, żeby dla nich ten czas też był atrakcyjny.
    Kubuś 2005, Wojtuś 2008, Joasia 2011 ...

    http://chusty.info/forum/showthread....36#post1503336

  7. #67
    Chusteryczka Awatar Kaś
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,555

    Domyślnie

    Mi bardzo mozliwe chociaz z tego, co zaobserwowalam swoim subiektywnym okiem to poza roznicami teoretycznymi typu elstyk, czy wiazania krzyzowe diabel tkwi w szczegolach metodyki. Instytut przyklada ogromna wrecz wage do perfekcji nauczania wiazan i sposobu przekazywania tej wiedzy rodzicom - stad na trzydniowym kursie "przerabialysmy" tylko 4 wiazania z tkanej, elastyka, kolkowa i nosidla i powtarzalysmy wiazania naprawde duzo razy

  8. #68
    Chusteryczka Awatar Sania
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Tychy/Katowice
    Posty
    1,726

    Domyślnie

    Kaś to tak jak na kursie ClauWi
    Perfekcja wiązania nade wszytko.

    Doradczyni Noszenia ClauWi®

  9. #69
    Chusteryczka Awatar lola_22
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Katowice ;-)/Kraków
    Posty
    2,623

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kaś Zobacz posta
    Mi bardzo mozliwe chociaz z tego, co zaobserwowalam swoim subiektywnym okiem to poza roznicami teoretycznymi typu elstyk, czy wiazania krzyzowe diabel tkwi w szczegolach metodyki. Instytut przyklada ogromna wrecz wage do perfekcji nauczania wiazan i sposobu przekazywania tej wiedzy rodzicom - stad na trzydniowym kursie "przerabialysmy" tylko 4 wiazania z tkanej, elastyka, kolkowa i nosidla i powtarzalysmy wiazania naprawde duzo razy
    a mozna robic szkolenia dla doradców nie przywiazujac uwagi do perfekcji wiazań ???
    Doradca noszenia w chuście po kursie podstawowym Trageschule Dresden®,
    już nie .pl ale wciąż zamotana


  10. #70
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,229

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lola_22 Zobacz posta
    a mozna robic szkolenia dla doradców nie przywiazujac uwagi do perfekcji wiazań ???
    no właśnie- wiązanie to podstawa, myślę, że niezależnie od kursu

  11. #71
    Chusteryczka Awatar lola_22
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Katowice ;-)/Kraków
    Posty
    2,623

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gosia83 Zobacz posta
    no właśnie- wiązanie to podstawa, myślę, że niezależnie od kursu
    wiazanie i jego własciwe wykonanie oraz umiejetnosc wlasciwego nauczenia go KAZDEGO
    Doradca noszenia w chuście po kursie podstawowym Trageschule Dresden®,
    już nie .pl ale wciąż zamotana


  12. #72
    Chustopróchno Awatar sakahet
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Spain :)
    Posty
    13,229

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lola_22 Zobacz posta
    wiazanie i jego własciwe wykonanie oraz umiejetnosc wlasciwego nauczenia go KAZDEGO
    o to mi właśnie chodziło tylko dziś trochę nieskładnie myślę

  13. #73
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lola_22 Zobacz posta
    wiazanie i jego własciwe wykonanie oraz umiejetnosc wlasciwego nauczenia go KAZDEGO
    świat byłby naprawdę piękny, gdyby każdy po każdej szkole potrafił każdego nauczyć każdego wiązania

  14. #74
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    świat byłby naprawdę piękny, gdyby każdy po każdej szkole potrafił każdego nauczyć każdego wiązania
    Ale to tez jest kwestia predyspozyji do nauczania KOGOŚ czyli zdolności pedagogicznych, a nie nauczenia siebie samego poprawnie wiązac


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  15. #75
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paskowka Zobacz posta
    Ale to tez jest kwestia predyspozyji do nauczania KOGOŚ czyli zdolności pedagogicznych, a nie nauczenia siebie samego poprawnie wiązac
    no, ale przyznaj - byłby piękny

  16. #76
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    no, ale przyznaj - byłby piękny
    Taaa, a wiesz jak konkurencja by wzrosła


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  17. #77
    Chusteryczka Awatar Kaś
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,555

    Domyślnie

    Mi bylby piekny

    A moj post wzial sie stad, ze ze zrodel (czyt. Prowadzacych kursy w innych szkolach) dostalam informacje, ze podczas szkolenia/ kursu " robi sie" duzo wiecej wiazan przez tej samej dlugosci 3 dni. No wiec jak logika podpowiada dane wiazanie cwiczy sie krocej.
    Tylko zeby nie bylo, ze sie czepiam
    Mysle, ze kazdy wybiera taka szkole jaka Mu/Jej najbardziej odpowiada

  18. #78
    Chusteryczka Awatar Kaś
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,555

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lola_22 Zobacz posta
    a mozna robic szkolenia dla doradców nie przywiazujac uwagi do perfekcji wiazań ???
    Rozumiem, ze to pytanie retoryczne

  19. #79
    Chusteryczka Awatar Sania
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Tychy/Katowice
    Posty
    1,726

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    świat byłby naprawdę piękny, gdyby każdy po każdej szkole potrafił każdego nauczyć każdego wiązania
    Ja tam marzę skromnie, żeby wszyscy rodzice potrafili chociaż jedno (wiadomo jakie ) perfekcyjnie zamotać. A czasami to wiadomo... jak widzę "swoich" na nk lub fb chwalących się jakimś artystycznym zwisem w chuście to wolę udawać, że to nie ja ich uczyłam...

    Doradczyni Noszenia ClauWi®

  20. #80
    Chustomanka Awatar covu
    Dołączył
    Mar 2010
    Miejscowość
    bujam w obłokach ;)
    Posty
    1,275

    Domyślnie

    Ja subiektywnie

    w AND mi się bardzo podobało to, że ćwiczenie wiązań odbywało się także w formie symulacji uczenia grupy.
    Po polsku:
    jedna z nas udawała instruktorkę, a pozostałe udawały chustonówki i miały specjalnie robić błędy.
    Świetne ćwiczenie, bo później na warsztatach ogarnięcie grupy 5 osób, które robią głupie (przepraszam za wyrażenie) błędy jest nielada wyzwaniem. Dlatego dziewczyny, które błądziły - każda w inny sposób, pomagały bardzo dużo.
    Ćwiczyliśmy też problemy różnego rodzaju problematycznych kursantów - gaduły, wszystkowiedzących, gadających przez telefon, zadających milion pytań w najmniej odpowiednim momencie... to wszystko MNIE bardzo pomogło w późniejszej pracy, bo przyznam, że połowa z zachowań rodziców mi by nie przyszła do głowy, a później się z czymś takim spotykałam...

    co do wiązań - była kółkowa w dwóch pozycjach, była tkana - kieszonka, kangurek, 2x, kangur na biodrze i prosty plecak.

    I przyznam, że mimo, że ja ograniczona byłam, bo na kurs przyszłam znając kieszonkę i niewiele więcej, to szybko załapałam całą resztę Do tej pory dziewczyny mnie na spotkaniach męczą kangurkiem, którego szczerze NIENAWIDZĘ, ale one dobrze o tym wiedzą

    i mnie się bardzo podobają dodatki do kursów - wykłady psychologów, fizjoterapeutów i Magdowy wykład o komunikacji bez przemocy. Mnie osobiście, także w życiu prywatnym, baaardzo przydatny.

    Nasłodziłam ale od początku mówiłam, że będzie subiektywnie
    Kangurkowo
    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci Chustolandia

    Friends come and go and the world doesn't stop for anybody, so do what you love and never look back.

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •