Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Jak rozpowszechniałam chustonoszenie wśród dzieciaków ;)

  1. #1
    Chustofanka Awatar gyokuro
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    169

    Wink Jak rozpowszechniałam chustonoszenie wśród dzieciaków ;)

    Uczę angielskiego w podstawówce. Byłam sobie w szkole i prowadziłam lekcję. Z chłopcami z klasy VI. W podręczniku w sekcji o kulturze był tekst o ciuchach, takich tradycyjnych dla różnych kultur. Było o kimonie, kilcie, drewniakach holenderskich, i było też o indyjskim sari i tajlandzkim sarongu. I przy tym sarongu było zdanie, że czasem nosi się w nim zakupy albo nawet małe dzieci. Oczywiście usłyszałam z sali zdziwione "Dzieci?!" I co zrobiłam?
    Zachowałam się niepedagogicznie z punktu widzenia szkoły. Ale bardzo pedagogicznie z punktu widzenia chustonoszki Wyjęłam komórkę, przeszukałam albumy zdjęć i chłopcy obejrzeli Luśkę w kieszonce w już-nie-mojej Nati Savannie, Luśkę w MT u mnie na plecach i u chłopa na plecach Kilku nawet z zainteresowaniem patrzyło...
    Nie wiem, ile im z tego zostanie, ale jakieś ziarenko zasiałam, może kiedyś wykiełkuje?
    Kasia, mama Juliusza (15.04.2003) i Laury (10.05.2009)

  2. #2
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Beskid Niski
    Posty
    5,289

    Domyślnie


    a po pytaniu: "I co zrobiłam?" byłam pewna, że nowy akapit będzie zaczynał się od słów: zerwałam z szyi szaliczek i zamotałam....
    2007, 2009, 2016

  3. #3
    Chustofanka Awatar gyokuro
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    169

    Domyślnie

    Jednak szóstoklasiści za duzi na modele
    Kasia, mama Juliusza (15.04.2003) i Laury (10.05.2009)

  4. #4
    Chustonoszka Awatar Asiolek
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    135

    Domyślnie

    Super .

  5. #5
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    7,056

    Domyślnie

    Ja także krzewię chustonoszenie. Prowadzę zajęcia wychowania do życia w rodzinie i m.in. przemycam lekcje o rodzicielstwie bliskości (tym bardziej, że dla wielu uczniów to temat nieznany z autopsji). W gimnazjum opowiadam o chustonoszeniu, natomiast dziewczyny z liceum poprosiły mnie o zajęcia praktyczne .

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar morepig
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Birmingham/UK
    Posty
    3,859

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez annya Zobacz posta
    Ja także krzewię chustonoszenie. Prowadzę zajęcia wychowania do życia w rodzinie i m.in. przemycam lekcje o rodzicielstwie bliskości (tym bardziej, że dla wielu uczniów to temat nieznany z autopsji). W gimnazjum opowiadam o chustonoszeniu, natomiast dziewczyny z liceum poprosiły mnie o zajęcia praktyczne .
    czadowo

    pocketsfullofmemories.co.uk - Life & Kids Photography
    i na fb
    kolorowe śniadania - dopudelka i na fb

  7. #7
    Chustonoszka Awatar mleczarenka
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    92

    Domyślnie

    Dlaczego niepedagogiczne? Z doświadczenia wiem, że to co wykracza poza program nauczania na ogół zostaje w głowach uczniówpopieram pomysł
    Przed tobą długa droga
    Więc powiem ci
    W życiu najtrudniej
    Nauczyć się żyć
    Reszta jest milczeniem
    Więc lepiej milcz
    Bo tylko ta cisza
    Nie kosztuje cię nic.



  8. #8
    Chustoholiczka Awatar Limonka
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    5,448

    Domyślnie

    Brawo!!! Może potem taki szóstoklasista wróci do domu i "uświadomi" rodziców? Jestem w 100% przekonana, że lepiej zapamiętają zdjęcie pokazane w komórce niż gdybyś wywiesiła 10 zdjęć na tablicy

  9. #9
    Chusteryczka
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    1,533

    Domyślnie

    Fajnie zrobiłaś, wyszłaś poza schemat i pokazałaś dzieciom coś co je zaciekawiło. Nie wazne czy swoje przyszłe dzieci beda nosić czy nie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •