Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 52

Wątek: Tetra + otulacz

  1. #1
    Chusteryczka Awatar Leika
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,755

    Domyślnie Tetra + otulacz

    Mam trochę pytań do mam, które taki zestaw stosowały bądź stosują u swoich dzieci - jak to wygląda w praktyce? To znaczy tetrę trzeba od razu przewijać po jednym siknięciu (bo nie ma tej warstwy utrzymującej suchość pupki) żeby nie było odparzeń? Czy między warstwy tetry dajecie dodatkowe wkładki chłonne, czy może bezpośrednio na tetrę, a więc na pupkę dziecka? Ile taka tetra wytrzymuje siknięć, zanim zacznie przeciekać? Czy otulacz jest wystarczającym zabezpieczeniem ubranka przed wyciekiem?

    Czytałam gdzieś, że otulaczy wystarczy mieć 2-3, czy to oznacza, że przy zmianie pieluszki otulacz pozostaje ten sam? Czy że wkładamy nowy, a zuzyty trzeba szybko zaprać ręcznie?

    Składacie pieluszkę i zapinacie klamerką czy otulacz sam jest w stanie utrzymać pieluszkę na miejscu?
    No i wreszcie, który wzór składania tetry jest najodpowiedniejszy dla noworodka?

    Dziękuję z góry za odpowiedź jak komuś będzie się chciało podzielić doświadczeniem
    Szukam różnych rozwiązań pod kontem mającej się w styczniu urodzić córeczki
    Starszy Syn (VIII.2006), Córka (I.2009) i młodszy Syn (XI.2011)

    http://moje-dzieciaki.blogspot.com/

    We are what we think. All that we are arises with our thoughts.
    With our thoughts we make the world.
    Buddha



  2. #2
    Chusteryczka Awatar landa
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    okolice Tarnowa
    Posty
    2,459

    Domyślnie

    Ja używam tery i otulaczy od niedawna, więc nie wiem czy dla noworodka są jakieś inne patenty
    Ja robię tak: otulacz, tetra i papierek celulozowy i już. Mam dwa otulacze i na razie mi to wystarcza (choć trzeci rezerwowy też by się nie marnował). Pieluszki składam w prostokąt, po kupce papierek do kibelka, po siknięciu do przepłukania i wysuszenia.
    Co do częstości zmiany, wszystko zależy od wielkości siknięcia, ale noworodki często robią kupkę więc problem sam się rozwiąże.
    To chyba tyle, ale jak coś pytaj
    Kacper 26.12.2007, Kamila 22.09.2009

  3. #3
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    tetra w prostokąt ma sens przy większych dzieciach i niemlecznych kupkach. do mlecznych kupek trzeba zawijać w trójkąt - sposobów jest kilka. poszukaj na ekobaby.pl. warto kupić snappi - bardzo przydatne przy niemobilnych maluchach
    tetra generalnie jest do wymiany po 1 siknięciu, po dwóch jeszcze się z niej nie leje ale u nas tak jest tylko jak się zupełnie zagapię.

    otulacz pierzesz jak się zabrudzi albo źle pachnie.

  4. #4
    Chusteryczka Awatar polaquinha
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Łodź
    Posty
    2,478

    Domyślnie

    Mart dobrze prawi-na ekobaby so sposoby wiaznia tetry.

    Nie mam zadnego (albo parwie zadne) doswiadczednia z wielorazowkami ale ja zaopatrzylam sie dzieki uprzejmosci Marty w reczniczki z ikei -takie frotowe. Moze beda mialy zdziebko wieksza wyrzymalosc inz tetra a w kazdym razie byly w dobrej cenie

    Otulaczy mama mi nadzierga -no nie wiem -2-3
    Do tego odkupuje od Agul Bumgeniusy i inne otulacze.

    Od Irlaaa oddkupilam papierki.

    Ide w wersje ekonomiczne

    Cos czuje Leika,ze bedziemy sie nawzajem wspierac w wysilkach




    "Najwspanialszym prezentem, ktorym mozesz obdarowac druga osobe,
    jest podarunek w postaci twojego oczekiwania sukcesu tej osoby"

    Abraham "Prawo Przyciagania"

  5. #5
    Chusteryczka Awatar Leika
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,755

    Domyślnie

    bumGeniusy już od 2 miesięcy testuję na synku po prostu przy noworodku, który potrafi zrobić kupkę po każdym karmieniu nie wyrobiłabym z praniem i szukam czegoś jeszcze właśnie na ten pierwszy okres

    A które otulacze możecie polecić do tej tetry?

    polaquinha - fajnie, że masz gotową do współpracy mamę Ja się od babci nie mogłam naprosić, żeby mnie nauczyła robić na drutach (ani mama ani teściowa już nie umieją). A babcia to nawet koronkowe obrusy kiedyś robiła
    Starszy Syn (VIII.2006), Córka (I.2009) i młodszy Syn (XI.2011)

    http://moje-dzieciaki.blogspot.com/

    We are what we think. All that we are arises with our thoughts.
    With our thoughts we make the world.
    Buddha



  6. #6
    Chustofanka Awatar ladybird
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    260

    Domyślnie

    Czy i ja mogę się wciąć z pytaniem? Jak i z czego najlepiej uszyć otulacz? Coś już podczytywałam na ten temat, ale mam totalny mętlik w głowie... Puki co nazwy firm nic mi nie mówią, a chciałabym spróbować właśnie podobnej konfiguracji: tetra + otulacz u mojej ponad rocznej córeczki. Jakie otulacze polecacie?
    (Planowałam używać tetry od jej narodzin, ale moje zrywy kończyły się po tygodniu... Może teraz będzie lepiej? Zwłaszcza, że już w dużej części nocnikujemy )
    byle do wiosny...

  7. #7
    Chustomanka Awatar scharon
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Żory
    Posty
    1,020

    Domyślnie

    Ja urzywalam tetry z otulaczem od samego poczatku ,przy dwoch synach...tylko ze kiedys nie bylo tak fajnych optulacze jak teraz.

    Tetre skladalam na prostokat i na to trojkat i na gore otulacz.Dodatkowy trojkat z tetry zabezpieczal otulacz przed zabrudzeniem,tylko w razie siku bie pieluchy do prania.
    Otulacz mam imse-vimse w baranki i jest naprawde super do tetry ,dopasowany i schnie szybko.

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar calineczka
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    100km od Torunia i 100km od 3Miasta
    Posty
    3,250

    Domyślnie

    Hej!
    Jesteśmy na ec od kiedy Konrad skończył 3 miesiące. TZN. od tego czasu go wysadzam nad miseczką. Na poczatku nic nie mówiłam nikomu i praktykowałam jak byliśmy sami w domku. Po paru dniach coś zaczęłam przebąkiwać mojemu jeszcze-nie-mężowi (patrzył na mnie jak na aliena jakiegoś) aż w końcu zrobiliśmy "pokazówkę". Kilka razy. Dziś już wierzy w ec.
    Niestety ze względu na chore nerki jesteśmy jeszcze na jednorazówkach (częste posikiwanie) ale jest już coraz lepiej z tymi nerkami i przymierzam się do rezygnacji z jednorazówek (zresztą nie zużywamy ich wiele ).
    Ze względu na brak funduszy myślę o pieluszkach składanych+otulacze z polarku (sama uszyję). Jak myślicie-ile tego potrzeba na początek???


  9. #9
    Chustomanka Awatar scharon
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Żory
    Posty
    1,020

    Domyślnie

    Mysle ze ok 20szt powinno Wam wystarczyc,przy EC.
    Jesli bedzie za malo,bedziesz mogla dokupic na bierzaco.
    Otulaczy 2szt wystarcza.

  10. #10
    Chustopróchno Awatar Budzik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    13,478

    Domyślnie Re: Tetra + otulacz

    Cytat Zamieszczone przez Leika
    To znaczy tetrę trzeba od razu przewijać po jednym siknięciu (bo nie ma tej warstwy utrzymującej suchość pupki) żeby nie było odparzeń?
    Ja zmieniam pieluszki średnio co 2 godziny (rano częściej, bo więcej sika). Odparzeń nie ma.

    Cytat Zamieszczone przez Leika
    Czy między warstwy tetry dajecie dodatkowe wkładki chłonne, czy może bezpośrednio na tetrę, a więc na pupkę dziecka?
    między warstwy tetry nie, na pupę daję coś a'a papierek, tylko Canpola - różni się od prawdziwych papierków tym, że nie można wyrzucać do toalety, to coś w rodzaju fizeliny - kupa zostaje na tym, nie trzeba jej spierać z pieluszki i dziecko też nie czuje tak wilgoci. Kupiłam kilka wkładek Imse Vimse (przepuszczalnych? nie pamiętam jak się nazywają), ale kompletnie się nie sprawdziły, robią sie tak samo mokre jak pieluszka.

    Cytat Zamieszczone przez Leika
    Ile taka tetra wytrzymuje siknięć, zanim zacznie przeciekać? Czy otulacz jest wystarczającym zabezpieczeniem ubranka przed wyciekiem?
    Jedno siknięcie = mokre majtki. Bez otulacza oczywiście. Otluacz zabezpiecza skutecznie. U mnie nigdy jeszcze ubranko nie przesiąkło, no chyba że przez moją niezdarność - jeśli pieluszka wystawała spod otulacza, to wtedy na zasadzie efektu knota świecy ubranko ciągnie wilgoć.

    Cytat Zamieszczone przez Leika
    Czytałam gdzieś, że otulaczy wystarczy mieć 2-3, czy to oznacza, że przy zmianie pieluszki otulacz pozostaje ten sam? Czy że wkładamy nowy, a zuzyty trzeba szybko zaprać ręcznie?
    Mam dwa, zmieniam co kilka dni, no chyba że mały zrobi wielką kupę która zabrudzi otulacz - to wtedy przepieram w ręku. A porządne pranie co kilka dni z innymi rzeczami (nie z pieluszkami, bo pieluszki piorę w 90st. a otulacz można w 60).

    Cytat Zamieszczone przez Leika
    Składacie pieluszkę i zapinacie klamerką czy otulacz sam jest w stanie utrzymać pieluszkę na miejscu?
    Składam w prostokąt, pieluszka trzyma się na miejscu.

  11. #11
    Chusteryczka Awatar Leika
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,755

    Domyślnie

    Dzięki za wyczerpującą odpowiedz
    Starszy Syn (VIII.2006), Córka (I.2009) i młodszy Syn (XI.2011)

    http://moje-dzieciaki.blogspot.com/

    We are what we think. All that we are arises with our thoughts.
    With our thoughts we make the world.
    Buddha



  12. #12
    Chusteryczka Awatar Gertruda
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Las koło Łodzi
    Posty
    2,701

    Domyślnie Re: Tetra + otulacz

    dopisuję się do wątku...tylko nie bardzo wiem jaki ten otulacz powinnam kupić dla noworodka...ważna dla mnie jest też cena...usiłowałam czytać inne wątki ale jakoś się pogubiłam ze wszystkim. Mam 30 pieluch tetrowych (70x80cm) tylko nie wiem co z tym otulaczem - wyczytałam już, że 2-3 wystarczą ale jakie??byłabym wdzięczna za przykładowe linki bo ja jestem na prawdę zielona w temacie...
    Starszy 18.12.2008 Młodszy 02.01.2011

    Podpisz się i ratuj maluchy!!!!

  13. #13
    Chustomanka Awatar scharon
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Żory
    Posty
    1,020

    Domyślnie Re: Tetra + otulacz

    Ja mam imse-vimse(zielony klebuszek) i do pieluch tetrowych sprawdza sie znakomicie.
    http://www.pieluszkarnia.pl/index.php?k ... -pieluszke

    Czesto na bazarku sa ogloszenia ze sprzedaza otulaczy

    Poza tym mam jeszcze popolini Pul i wydaje mi sie ze na skladane pieluchy sie nie nadaje ,jest bardzo obszerny.

  14. #14
    Chusteryczka Awatar polaquinha
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    Łodź
    Posty
    2,478

    Domyślnie Re: Tetra + otulacz

    Cytat Zamieszczone przez grizolda
    dopisuję się do wątku...tylko nie bardzo wiem jaki ten otulacz powinnam kupić dla noworodka...ważna dla mnie jest też cena...usiłowałam czytać inne wątki ale jakoś się pogubiłam ze wszystkim. Mam 30 pieluch tetrowych (70x80cm) tylko nie wiem co z tym otulaczem - wyczytałam już, że 2-3 wystarczą ale jakie??byłabym wdzięczna za przykładowe linki bo ja jestem na prawdę zielona w temacie...
    jesli umiesz robic na drutach to welniane majtaski sa dobrym rozwiazaniem
    Ja tak wlasnie planuje rozpoczac nasza przygode z pieluszkami wielorazowymi i noworodkiem
    Do tego kupie jakies otulacze uzywane, zeby zobaczyc co wole i wtedy wybrac. Ale opinie o welence sa tak dobre,ze to im zaufalam najbardziej.




    "Najwspanialszym prezentem, ktorym mozesz obdarowac druga osobe,
    jest podarunek w postaci twojego oczekiwania sukcesu tej osoby"

    Abraham "Prawo Przyciagania"

  15. #15
    Chustoholiczka Awatar Biedronka
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Sobótka/Wrocław
    Posty
    3,267

    Domyślnie Re: Tetra + otulacz

    ja tez mam otulacze z imse vimse ( zoo ) i jest rewelacyjny .Fajne gumeczki przylegają do nóżki ale nie obciskają .Duże rzepy trzymają stabilnie pieluszkę .
    Jest jeszcze taki mały dynks w tym otulaczu że przy samych gumeczkach przy nóżkach jest taki materiał jakby guma ( ale to eni guma ) i jak kupa dziwnym trafem ufajda tą ala gumę to nie trzeba prać całości tylko wystarczy przetrzeć , przepłukać tą gume i wszytko jest nadal suche
    uf ale wyjaśniłam , mam nadzieje że ktos zrozumiał
    moje stado : Janiu 09.11.2005 Dymek 19.05.2008 i Mąż Mateusz
    Doula - wsparcie w okresie ciąży i podczas porodu WROCŁAW
    http://centrumrodzicielstwa.pl we Wrocławiu ( kiedyś www.szkolarodzenia-natura.pl )





  16. #16
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    pomiędzy Łodzią a Warszawą
    Posty
    1,620

    Domyślnie Re: Tetra + otulacz

    tetra i otulacz jak najbardziej sie sprawdzą. jesli chcecie same uszyc otulacz to najlepiej z dwóch warst w miarę cienkiego polarku, PUL niestety u nas niedostępny jest.

    uważam, że dla noworodka i do tetry najlepsze są otulacze z PUL, bo są szczelne i bardzo szybko wysychają. nalezy wybierać modele dobrze dopasowane przy nóżkach. kupując przez internet najlepiej wysłać pytanie do sprzedającego, który model będzie najlepszy do tetry. wtedy faktycznie wystarczą dwa. z wełną jest tak, że szorty nie wyłapią nic, bo są po prostu luźne, trzeba więc pod nie stsoowac w miarę szczelne pieluszki. albo dla starszych dzieci, które są na ec i nie robią już mlecznych wypływających kupek. my stosujemy od 7 miesiąca szorty wełniane plus wkłądka uszyta z 1/4 pieluszki frotowej, można też uszyć z konopnej.

    do tetry można wkładać dodatkową wkładkę uszytą właśnie z froty, albo z konopii. niebagatelne znaczenie ma też jakość tetry, ta dostępna w naszych sklepach to często totalne chińskie badziewie. najlepiej kupić 1 sztukę, wyprać i zobaczyć, czy nie zwija się w harmonijkę...

    faktycznie na bazarku często otulacze się pojawiają, bo dzieci przecież z nich wyrastają
    Trener Szkoły Noszenia ClauWi®, http://www.clauwi.pl

  17. #17
    Chusteryczka Awatar Gertruda
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Las koło Łodzi
    Posty
    2,701

    Domyślnie Re: Tetra + otulacz

    Tetrowe pieluchy są ok już je wyprałam i wprawne oko mojej mamy powiedziało, że dobre są Co to są otulacze z PULem??Czasem jak czytam wątki tutaj to te wszystkie nazwy brzmią dla mnie strasznie kosmicznie
    Dziękuję za wszelkie odpowiedzi i przy okazji zadam jeszcze jedno pytanko takie bo zauważyłam na bazarku otulacz super brite. Czy ten otulacz nadaje się do tetry??Jeszcze raz dziękuję za podpowiedzi dla niewprawnej przyszłej mamy
    Starszy 18.12.2008 Młodszy 02.01.2011

    Podpisz się i ratuj maluchy!!!!

  18. #18
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    pomiędzy Łodzią a Warszawą
    Posty
    1,620

    Domyślnie Re: Tetra + otulacz

    PUL to po prostu skrót od jednego z rodzajów poliestru. Jest cieniutki i oddychający ot i cała tajemnica. Otulacze moga być z PUL powleczone na zewnątrz bawełną (takie jak imse wimse pieluszkarni), tylko z PUL (takie jak mother ease z ekobaby), z polarku, z wełny.....

    nazwanych przez ciebie otuaczy nie znam, najlepiej zapytaj sprzedającego, czy jest szczelny w okolicy nóżek.
    Trener Szkoły Noszenia ClauWi®, http://www.clauwi.pl

  19. #19
    Chustonówka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    45

    Domyślnie Re: Tetra + otulacz

    Dziewczyny,

    Doszłam do wniosku że spróbuję uszyć taką małą pieluszkę - w rozmiarze new born (z ręczników IKEA), ale mam problem, nie mam na stanie żadnej takiej gotowej - żeby sobie odmierzyć, a maluszek jeszcze w brzuszku. Chcę uniknąć kupowania tych najmniejszych, a onesize-y wydają mi się zbyt wielkie jak na takiego tyle co urodzonego niemowlaczka. Czy ktoś mógłby mi pomóc i zmierzyć - jeśli ma w domu jakieś pieluszki w rozmiarze NB? Chodzi mi o takie wymiary jak długość całej pieluszki, szerokość w trzech miejscach: na górze, w części środkowej i na dole...ufff...resztę jakoś wykombinuję

    Pomocy!!!!

  20. #20
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    pomiędzy Łodzią a Warszawą
    Posty
    1,620

    Domyślnie Re: Tetra + otulacz

    piszę ci pw
    Trener Szkoły Noszenia ClauWi®, http://www.clauwi.pl

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •