Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 63

Wątek: Komentarze na forum...

Mieszany widok

  1. #1
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    7,056

    Domyślnie Komentarze na forum...

    Podejrzewam, że temat może być nieco zapalny. Nie chcę jednak tworzyć tu sztucznych konfliktów, ale zrozumieć kilka kwestii, a może i komuś ten wątek da do myślenia .
    A natchnęła mnie pewna chustonówka, która jako pierwsza zwróciła na to uwagę.

    Powstał specjalny dział "Komentarze", takie trochę allegro. Dzięki temu na postawie opinii innych łatwiej być może niektórym było podjąc decyzję, czy nabyć daną rzecz od konkretnej osoby, czy też nie-szczególnie tyczy się to osób, które dopiero co stawiają pierwsze kroki na forum. Przyjęłam to jako niepisaną zasadę, która mnie także dotyczy.
    Sprzedaję, kupuję i każdorazowo staram się pamiętać, aby zostawić stosowny wpis. Pokusiłam się o przeliczenie ile takowych dokonałam-43, ile dostałam- 6. Dwa wnioski-albo transakcje ze mną są nieporozumieniem, albo wielu ma to w poważaniu. I nie chodzi mi o jakieś dowartościowywanie, ale o ustosunkowanie się do tej kwestii. Jeśli się mylę, wyjaśnijcie proszę.

  2. #2
    Chusteryczka Awatar rhodiana
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Bieruń
    Posty
    1,501

    Domyślnie

    Qurcze a ja myslałam, ze komentarze dajemy tylko jak coś kupiliśmy u danej osoby A wymianek to tez dotyczy??

  3. #3
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    7,056

    Domyślnie

    Tego nie wiem, bo na wymiankach nie bywam .
    Na forum już ciut jestem. Część osób znam osobiście, część w realu. Część lepiej, część słabiej. Gdy przychodzi jednak osoba całkiem nowa i ma chęć kupić chustę to zgodzicie się, że ma prawo obawiać się czy ma do czynienia z osobą wiarygodną, czy też nie. Nie każdy chce kupować za pobraniem, tak samo jak nie każdy ma ochotę na taką sprzedaż. Dla mnie obawy chustonówek są zrozumiałe.
    Zwróciła się do mnie osoba, którą poznałam na warsztatch z zapytaniem o panią X, bo nie ma o niej ani słowa w komentarzach. Hmm, a skąd inąd wiem, że ta osoba już kilka chust sprzedała i ja osobiście także bez obaw od niej bym kupiła.
    Stąd ten wątek .

  4. #4
    Chusteryczka Awatar rhodiana
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Bieruń
    Posty
    1,501

    Domyślnie

    A jak sprzedajemy danej osobie to tez dajemy??

  5. #5
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    7,056

    Domyślnie

    rhodiana, zabij mnie, ale dokładnie nie pamiętam .
    Ja do tego podeszłam jak do komenatrzy alledrogo-czyli działa to w dwie strony. Najpierw osoba kupująca, potem sprzedająca.
    Hmm, chyba poproszę o pomoc moda.

    Gosiu, inaczej działa sklep, inaczej osoba prywatna. Tu chodziło (o ile dobrze pamiętam) o transakcje na gruncie prywatnym/bazarkowym.

  6. #6
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    ja nie wystawiam, nie proszę i nie czytam...

    na samym początku - kiedy się pojawiły - pytałam parę osób, czy sobie życzą, ale "podziękowały nie". no to potem odpuściłam.
    to takie nie do końca All, bo można wystawiać tylko pozytywy

  7. #7
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    No ja właśnie przed chwilą przeglądałam komentarze i ze wstydem stwierdzam, że wystawiłam bodajże dwa.
    Ale że mi nikt nie wystawił to jakoś mi ulżyło, że nikomu nic "nie jestem winna"
    Przy okazji zauważyłam kilka zdublowanych wpisów - wypadałoby połączyć.
    To idę coś wystawić

    Edit - albo poczekam czy mam się komu rewanzować, bo w sumie daawno nic nie kupiłam a jak kierujemy się podobieństwem do all to najpierw wystawia kupujący...

    W sumie mogłoby się to i dotyczyć transakcji pieluszkowych - tych jest macz więcej...
    Ostatnio edytowane przez Mayka1981 ; 04-02-2011 o 23:27
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  8. #8
    Chustomanka Awatar ania
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Częstochowa okolice
    Posty
    750

    Domyślnie

    Ja przyznam bez bicia, że tylko raz wystawiłam komentarz... Od samego początku nie zaglądałam do tego tematu, bo jakoś mnie to nie interesowało za bardzo. Sprzedawałam, kupowałam i wszystko raczej odbywało się na zasadach wzajemnego zaufania, a nie przeglądania komentarzy. Bo myśląc realnie to każda osoba z tego forum musiałaby mieć taką swoją zakładkę z komentarzami, wiecie ile by tego było??? Normalnie allegro II, dziękuję serdecznie. Może i naiwna jestem, ale wierzę że skoro ktoś się loguje na forum, rozmawia z nami, sprzedaje-kupuje-wymienia, to wchodzi tak jakby do naszej "rodziny" gdzie powinno się chyba ufać sobie nawzajem? Nie nacięłam się jeszcze, ani nikt mnie tu jeszcze nie oszukał stąd takie moje spostrzeżenia i myślenie. Poza tym jeśli coś jest nie tak z jakąś forumką, to i tak prędzej czy później (a raczej prędzej ) jest to wychwytywane przez starsze stażem koleżanki (hihihi, jak to ładnie ujęłam, a powinnam napisać chyba "stare wyjadaczki", nie ubliżając oczywiście nikomu!). Takie jest moje zdanie w tym temacie
    mama Julci (06.05.2005) i Lilki (06.12.2009)
    wymianki: http://chusty.info/forum/showthread....h-doda%C5%82am
    na forum bywam troszkę rzadziej, więc proszę o cierpliwość jeśli nie odpisuję od razu

  9. #9
    Chustomanka Awatar Foxy Lady
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Warszawa Włochy :)
    Posty
    633

    Domyślnie

    o, ja tego działu widać nie zrozumiałam
    na mój temat chyba nie ma żadnego komentarza, a kilka transakcji mam już za sobą
    ja to jakoś bardziej odebrałam, jako takie miłe głaskanie się po głowach i raczej omijałam jako mało konstruktywne
    może niech ktoś autorytatywnie napisze, do czego to miejsce naprawdę służy
    to może się wtedy poprawię i będę komentować
    ale jakoś takie komentarze w typie allegro fajnie mi się nie kojarzą
    a na forum NIKT nie zawiódł mego zaufania (co nie znaczy że idealizuję, po prostu nie zdarzyło mi się nic przykrego )
    Helenka piękna 23 lipca 2009



  10. #10
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Miejscowość
    Irlandia/Galway
    Posty
    2,796

    Domyślnie

    No wlasnie, jakos nie widze tego, zeby mialy sie pojawic komentarze negatywne na czyjs temat. Za dobrze sie tu znamy chyba.
    A. 02.2010, T. 06.2012

  11. #11
    Chustoguru Awatar paskowka
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa-Bielany/Puławy
    Posty
    6,506

    Domyślnie

    Zdecydowanie przyznaje bez bicia, że komentarzy nie wystawiam ( i nie czytam) Ale ja raczej chust nie kupuję, raczej sprzedaję


    www.lydialand.pl - Sklep - chusty Chimparoo, Hoppediz, LennyLamb, Nati, Felizzy, nosidła Bondolino, Tuli, Manduca, Hipseat, pieluszki wielorazowe, Goki, Bajo
    Chimparoo - Wyłączny przedstawiciel chust Chimparoo.

    Akredytowany Doradca Akademii Noszenia Dzieci


  12. #12
    Chustoholiczka Awatar morepig
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Birmingham/UK
    Posty
    3,859

    Domyślnie

    spoko, mnie chyba do dziś nie ma w komentarzach, mnie się podoba system na TBW

    pocketsfullofmemories.co.uk - Life & Kids Photography
    i na fb
    kolorowe śniadania - dopudelka i na fb

  13. #13
    Chustopróchno Awatar Andzia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Walia/ UK
    Posty
    10,996

    Domyślnie

    Ja uważam że powinna być możliwośc pisania negatywnych opini.
    Ja jak narazie żadnych problemów nie miałam, bo nie kupowałam ale jeśli jak wyżej ktoś czeka miesiąc na transakcje, musi pisać do modów i osoby zainteresowanej x wiadomości to nie uważam że sprzedawca zasługuje na pozytyw lub nawet pominięcie sprawy.



  14. #14
    Chustofanka Awatar Livonia
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Newport
    Posty
    158

    Domyślnie

    no właśnie mam dylemat. Kupiłam w dziale wielo pieluchę, która miała być "niezniszczalna" a ma oczko w pulu... zapytałam sprzedawce... dostałam odpowiedź, że ZAPOMNIAŁA O TYM NAPISAĆ, ZRESZTĄ ONA JUŻ TAKĄ KUPIŁA (no i co z tego?!) i MA CHORE DZIECI BLA BLA BLA więc miała prawo zapomnieć... fakt, może to w użytkowaniu nie robi wielkiej różnicy ale ja się poczułam oszukana. Wprawdzie sprzedająca powiedziała, że jak mi się nie podoba "mogę jej odesłać", ale teraz po fakcie to trochę nie halo...Chciałam coś napisać w komentarzach ale:
    ja jestem nówka na forum a ta osoba nie.
    są same pozytywne komentarze nie chciałam wylatywać z złym...

    dalej myślę co z tym fantem począć.
    dla mnie wątek komentarzy ma sens tylko jak ktoś nawala. wtedy sprawdzamy go - o! jest! i patrzymy z dystansem na taką osobę. Po co chwalić po raz 100 - tny. Czy na allegro czytacie pozytywy???
    Drugi chuścioch w drodze

  15. #15
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Livonia Zobacz posta
    no właśnie mam dylemat. Kupiłam w dziale wielo pieluchę, która miała być "niezniszczalna" a ma oczko w pulu... zapytałam sprzedawce... dostałam odpowiedź, że ZAPOMNIAŁA O TYM NAPISAĆ, ZRESZTĄ ONA JUŻ TAKĄ KUPIŁA (no i co z tego?!) i MA CHORE DZIECI BLA BLA BLA więc miała prawo zapomnieć... fakt, może to w użytkowaniu nie robi wielkiej różnicy ale ja się poczułam oszukana. Wprawdzie sprzedająca powiedziała, że jak mi się nie podoba "mogę jej odesłać", ale teraz po fakcie to trochę nie halo...Chciałam coś napisać w komentarzach ale:
    ja jestem nówka na forum a ta osoba nie.
    są same pozytywne komentarze nie chciałam wylatywać z złym...

    dalej myślę co z tym fantem począć.
    dla mnie wątek komentarzy ma sens tylko jak ktoś nawala. wtedy sprawdzamy go - o! jest! i patrzymy z dystansem na taką osobę. Po co chwalić po raz 100 - tny. Czy na allegro czytacie pozytywy???
    skoro możesz odesłać to odeślij i poproś o zwrot kosztów wysyłki wraz ze zwrotem pieniędzy,
    sprzedająca wyraziła chęć załatwienia sprawy polubownie - teraz Twój ruch,

    używane pieluchy czy chusty mają to do siebie, że są - używane
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  16. #16
    Chustopróchno Awatar Andzia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Walia/ UK
    Posty
    10,996

    Domyślnie

    Ale z drugiej strony, sprzedajacy powinien napisać że pielucha ma jakiś defekt.



  17. #17
    Chustomanka Awatar kista1
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    1,491

    Domyślnie

    Kurde następnym razem jak coś kupię na bazarku to przeszukam komentarze najpierw. Szkoda, że takie sytuacje się zdarzają i nie można już nikomu ufać.

  18. #18
    Chustofanka Awatar jul-kaa
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    189

    Domyślnie

    Zastanawiam się, czy należałoby wyciągnąć z tej sytuacji jakieś wnioski na przyszłość. Na forum kierujemy się w końcu zaufaniem...
    Ja też - jak i wiele innych dziewczyn - sądziłam, że jestem jedyna (w międzyczasie napisała do mnie jedna osoba wcześniej zwodzona przez Mis). Gdybym wcześniej wiedziała, jak się sprawy mają, w ogóle nie kupowałabym od niej manduki, wzięłabym przesyłkę za pobraniem lub od początku częściej upominała się o wysyłkę. Ścigałam Mis. prywatnymi wiadomościami, zostawiałam wpisy w jej profilu, wpisywałam się również w wątkach na forum, w których się udzielała - za co zresztą zostałam zbesztana przez inną forumkę (to też juz wyjaśniona sprawa, piszę o tym, bo to też się składa na cały obraz sytuacji). W tym czasie nie dostałam praktycznie żadnej wiadomości, że nie jestem jedyna z podobnym problemem, w międzyczasie miałam wręcz wrażenie, że przesadzam i że nikt (prócz jednej osoby) nie miał z Mis. problemów. Moderacja powstrzymywała mnie przed zakładaniem wątku z negatywnym komentarzem, co w kontekście całej sprawy dziwi mnie chyba najbardziej. Myślę, że można było sprawę ukrócić wcześniej, że mniej osób by się nacięło, gdyby faktycznie działał system negatywnych ocen w Komentarzach, gdyby chociaż zostawiać wpisy w profilach takich osób. A tak, mam wrażenie, że kilka z nas puściło jej plazem takie numery i stąd tyle naciętych...
    Co o tym sądzicie?

  19. #19
    Chustomanka Awatar olmis
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    876

    Domyślnie

    No to poleciałyście dziewczyny. Kto jak kto, ale chustoświrki w pewnym stopniu powinny zrozumieć chustonałóg. Mis wpadła i tyle... oby się szybko wygrzebała i przeprosiła.
    Ja kupowałam od niej Zarę tri jakoś wiosną chyba, dotarła no ale kilka miesięcy minęło od tego czasu....

    co do komentarzy.....

    nie do końca moim zdaniem będą sprawiedliwe, ja czekałam na sfinalizowanie transakcji z pewną forumką przez... kilka miesięcy. W międzyczasie inna zaczęła jej szukać przez forum i od razu została napiętnowana, że się czepia, bo owa znana forumka jest tu od dawna, jest lubiana i uważana za uczciwą, ale........ w naszym przypadku finalizowanie przeciągało się bardzo długo, bez odpowiedzi na privy, maile. Wstrzymałam się z komentarzem i okazało się, że słusznie - nieoczekiwane i niemiłe okoliczności wpłynęły na opóźnienie, nie tylko w stosunku do mnie. Dziewczyna przeprosiła, a całość kilkumiesięcznych kontaktów, mimo wielu chwil irytacji z perspektywy oceniam dobrze. I po raz kolejny przekonuję się, że nie ma co wyciągać pochopnych wniosków.

    Dajcie szansę dziewczynie się wypowiedzieć. Nie zawsze wszystko jest tak oczywiste jak się wydaje.
    starsza siostra - 08.08.08, młodsza siostra - 06.10.10
    -----------------------
    Instruktorka Masażu Shantala, Doradczyni Akademii Noszenia Dzieci (lubuskie, Zielona Góra); www.nowoczesnerodzicielstwo.com.pl

  20. #20
    Chusteryczka Awatar anoli85
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Żory
    Posty
    1,862

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez olmis Zobacz posta
    No to poleciałyście dziewczyny. Kto jak kto, ale chustoświrki w pewnym stopniu powinny zrozumieć chustonałóg. Mis wpadła i tyle... oby się szybko wygrzebała i przeprosiła.
    Ja kupowałam od niej Zarę tri jakoś wiosną chyba, dotarła no ale kilka miesięcy minęło od tego czasu....

    co do komentarzy.....

    nie do końca moim zdaniem będą sprawiedliwe, ja czekałam na sfinalizowanie transakcji z pewną forumką przez... kilka miesięcy. W międzyczasie inna zaczęła jej szukać przez forum i od razu została napiętnowana, że się czepia, bo owa znana forumka jest tu od dawna, jest lubiana i uważana za uczciwą, ale........ w naszym przypadku finalizowanie przeciągało się bardzo długo, bez odpowiedzi na privy, maile. Wstrzymałam się z komentarzem i okazało się, że słusznie - nieoczekiwane i niemiłe okoliczności wpłynęły na opóźnienie, nie tylko w stosunku do mnie. Dziewczyna przeprosiła, a całość kilkumiesięcznych kontaktów, mimo wielu chwil irytacji z perspektywy oceniam dobrze. I po raz kolejny przekonuję się, że nie ma co wyciągać pochopnych wniosków.

    Dajcie szansę dziewczynie się wypowiedzieć. Nie zawsze wszystko jest tak oczywiste jak się wydaje.
    sory, ale nie rozumiem twojego posta
    dziewczyny w komentarzach wpisują co i jak było, jak wyglądał kontak i transakcja
    czemu maja pisac nieprawdę?albo milczeć?

    mis odemnie kupowała MT dzieki temu że zostałam na PW ostrzeżona przez demonę, nie wysałam MT póki nie miałam pieniędzy na koncie
    tak więc u mnie było wszystko ok, ale tylko dzięki temu że zostałam uprzedzona

    i bardzo dobrze że teraz inni maja taka możliwośc i są uprzedzeni że transakcje z mis są długie i trzeba się ciągle upominać

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •