Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 90

Wątek: problem z ellevillem - help

  1. #21
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,907

    Domyślnie

    ok ale jak ogladam zdjecia juz nie sesjowe to tam kolory sa prawdziwe

    przykladowe chusty: blueberry, curry, jade spring

  2. #22
    Chustoholiczka Awatar nemhain
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Warszawa, Mokotów
    Posty
    3,501

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Olapio Zobacz posta
    ok ale jak ogladam zdjecia juz nie sesjowe to tam kolory sa prawdziwe

    oj nie zawsze



  3. #23
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Kochane! a która firma tak NAPRAWDĘ pokazuje na zdjęciach kolor? bo ja jeszcze chyba takiej nie spotkałam

  4. #24
    Chustoholiczka Awatar nemhain
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Warszawa, Mokotów
    Posty
    3,501

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    Kochane! a która firma tak NAPRAWDĘ pokazuje na zdjęciach kolor? bo ja jeszcze chyba takiej nie spotkałam
    Święta prawda



  5. #25
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,907

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mi. Zobacz posta
    Kochane! a która firma tak NAPRAWDĘ pokazuje na zdjęciach kolor? bo ja jeszcze chyba takiej nie spotkałam
    storchenwiege

  6. #26
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    95

    Domyślnie

    wiecie co, mi by nie przeszkadzal kolor odbiegajacy od rzeczywistosci (bo to tez bardzo zalezy od monitora) ani nawet kilka(nascie baboli). (babole to takie supelki jakby?) No dobra, nie bylabym zachwycona, ale da sie z tym zyc.

    Ale w tym wypadku chodzi o to ze chusta ma w jednym miejscu poprzerywane kilka nitek (jedna nawet sobie wystaje na 3 cm ze splotu, taka urwana), co sprawia, ze splot w tym miejscu jest bardzo rzadki (widac to mocno jak sie patrzy pod swiatlo), no i te nitki moga sie latwo pruc dalej. gdyby byla przerwana tylko jedna i splot bylby gesty, zawiazalabym to jakos na supelek i zylabym z tym, ale tak to sie raczej nie da tego naprawic.

    nemhain, wyslalam Ci juz maila ze zdjeciami, czy moglabys potwierdzic czy doszedl? bardzo dziekuje!

  7. #27
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Olapio Zobacz posta
    storchenwiege
    nigdy nie widziałam dobrego zdjęcia czerwonego leosia. pozostałe też są niedoskonałe...

  8. #28
    Chustoholiczka Awatar nemhain
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Warszawa, Mokotów
    Posty
    3,501

    Domyślnie

    Dostałam, ewidentnie do reklamacji, uznaja ja na 100% tylko musisz się przypominać wiem, że to wkurzające no ale nie ma innej możliwości. Zaraz napiszę do Benedicte.



  9. #29
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    95

    Domyślnie

    wielkie dzieki nemhain

    mam nadzieje ze sie uda jakos w miare szybko to zalatwic...

    mialam zamiar zabrac te chuste na mini-warsztat o nosidlach ktory niedlugo poprowadze , ale chyba sobie daruje reklamowanie tej firmy.

    szkoda, piekne chusty, ale uroda to nie wszystko

    Aha, jeszcze gwoli sprawiedliwosci musze napisac ze mimo ze mam zdradziecki monitor, to jednak kolor chusty mnie nie rozczarowal ani troche.

  10. #30
    Chusteryczka
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    2,613

    Domyślnie

    Tu był wątek o ellevillowych babolach:
    http://www.chusty.info/forum/showthr...ghlight=babole

  11. #31
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    95

    Domyślnie

    amparo, dzieki!

    wlasnie skonczylam go czytac i jestem w szoku. jak dla mnie to nie jest powazna firma. wspolczuje dystrybutorkom, jako jedyne ratuja honor firmy i bardziej sie staraja od wlascicieli

  12. #32
    Chustoholiczka Awatar nemhain
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Warszawa, Mokotów
    Posty
    3,501

    Domyślnie

    Dziewczyny, to nie jest tak, że Ellevil ma w nosie klientów, Benedicte- właścicielka bardzo martwi się jakością chust i dlatego zmieniają tkalnie, trwa to długo bo cały proces ma miejsce w Indiach i na odległość trudno jest wszystko sprawdzić i ocenić. Teraz podpisali umowę i miejmy nadzieje, że nie będzie już błędów tkackich, dziur itp przykrych spraw a wełenki będa zachwycać nie tylko uroda ale i jakością, staram się w to wierzyć



  13. #33
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,907

    Domyślnie

    ja rozumiem ze ona sie stara
    ale np nie zauwazylam obnizki cen chust u ellevilla ktora by szla w parze z obnizona jakoscia
    poza tym chusty z Indii najpierw trafiaja do nich wiec mogliby je przejrzec przed sprzedaza

  14. #34
    Chustoholiczka Awatar nemhain
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Warszawa, Mokotów
    Posty
    3,501

    Domyślnie

    Z tego co wiem to kontrola jakości miała byc przeprowadzana w Indiach bezpośrednio po utkaniu chust, niestety to nawaliło, a ceny ustala producent.



  15. #35
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    95

    Domyślnie

    rozumiem nemhain ze benedicte zalezy na poprawie jakosci. rozumiem, ze drobne niedorobki leza w filozofii firmy. nie jestem czepialska, pare supelkow moim zdaniem jest OK.

    Ale w momencie kiedy jest cos ewidentnie do reklamacji, firma powinna reagowac szybko. a nawet jak nie moze zareagowac szybko dzialajac/wymieniajac, to powinni szybko odpisywac, zapewniajac ze im przykro i ze wymienia jak najszybciej sie da. wtedy klienci maja wiecej szacunku i zaufania, i latwiej wybaczaja bledy. ale kiedy rozne chustomamy sie zgaduja i wychodzi ze takie traktowanie klienta jest nagminne, to jednak zaufanie siada, i wielu przechodzi chec kolejnych zakupow.

    jestem pewna ze ellevill stracil wiele klientow nie przez to, chusty nie byly idealne, ale przez to, jak reagowal na reklamacje.

    ale nie watpie ze jak sie zawezma, to poprawia i obsluge klienta, i jakosc wyrobow, i oby tak sie stalo

  16. #36
    Chustoholiczka Awatar nemhain
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Warszawa, Mokotów
    Posty
    3,501

    Domyślnie

    Kochana to dam Ci przykład korespondencji z nimi przy reklamacji, tak w skrócie po polsku. Ja do nich maila, ze wady, dziurki, ze prosze o wymianę, dodaje zdjęcia i po 3 dniach dostaje odpowiedz "ok" i nic więcej ale już się przyzwyczaiłam, aha i nie to, że bronię Ellevilla ale Didek nie jest lepszy, po kilka dni czekam na odpowiedz w sprawie reklamacji i miałam 2 czy 3 przypadki gdzie ewidentnie powinni przyjąć reklamację (dwa razy było tak, że po wypraniu nowej chusty klientki znalazły dziure i Didek odpisał, ze to wina prania) a tego nie zrobili.



  17. #37
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,486

    Domyślnie

    vatanai nie lepszy nawet nie napiszę ile już czekam na reklamowanego orkneya, marzyłam o tej chuście, pokochałam od pierwszego wejrzenia a jak wróci to chyba na bazarku wywieszę bo całkiem serce do vatka straciłam ale pocieszankowego trigreena chyba masz dla mnie Aniu co??

  18. #38
    Chustoholiczka Awatar nemhain
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Warszawa, Mokotów
    Posty
    3,501

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez joleczka Zobacz posta
    vatanai nie lepszy nawet nie napiszę ile już czekam na reklamowanego orkneya, marzyłam o tej chuście, pokochałam od pierwszego wejrzenia a jak wróci to chyba na bazarku wywieszę bo całkiem serce do vatka straciłam ale pocieszankowego trigreena chyba masz dla mnie Aniu co??

    Mam to vatek jeszcze nie dotarł??



  19. #39
    Chusteryczka
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,486

    Domyślnie

    nie ma, 2 maile wymieniłam, miał być wysłany, wczoraj znów pisałam i narazie cisza, na szczęście Adaś to drobnica to może jeszcze zdążę ponosić

  20. #40
    Chustoguru Awatar pati291
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Szczecin
    Posty
    7,420

    Domyślnie

    Ellevill jak uznał moją reklamacje to błyskawicznie dostałam chustę prosto od nich z Norwegii do domu. Juz nie przez sklep.
    Co z tego jak miała kolejne babole ale już nie nadające się do reklamacji. A naiwnie myślałam, ze chociaż sprawdzą.
    Jak już zmienią tkalnię to i tak nie kupię, bo mi chuściochy za szybko rosną
    Patrycja - mama Damiana 08.08.08, Hanny 04.12.09, Emilii 01.03.14
    Chcieć to móc

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •