Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 41 do 51 z 51

Wątek: LITTLE PENGUIN

  1. #41
    Chustofanka Awatar myszka
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    470

    Domyślnie

    Dzięki za recenzję Aniu! Może jakieś fotki się uda zrobić?
    littlepenguin.eu - pieluszki wielorazowe handmade, akcesoria, chusty

  2. #42
    Chustonoszka Awatar ela84
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    56

    Domyślnie

    Jedyna, Pastela, morepig - czy te pieluszki rzeczywiście dobrze leżały? Nie mam praktyki kompletnie, ale na tych zdjęciach wygląda, jakby pielucha robiła odwłok / wisiała na pupie lub między nogami. Jak to jest z tym dopasowaniem? Skopiuję jedno ze zdjęć, które mnie wprawiły w lekką konsternację:



    Tu z kolei wydaje mi się, że jest za szeroko, a pielucha za bardzo między nogami i robi dużą pupę, to tak ma być?

    Ostatnio edytowane przez ela84 ; 31-05-2011 o 21:59
    Tomek ur. 8 lipca 2011
    Testuję pieluchy i inne rzeczy: http://ekotest.blog.pl/

  3. #43

    Domyślnie

    na pierwszym zdjęciu pieluszka jest za długa. Jakby ją skrócić o jakieś 2-3cm byłaby ok. A na drugim zdjęciu....aż mnie zabolało przypomniało mi się jak mój brat nosił takie szyny na nogi, to było prawie 30 lat temu ale pamiętam ten jego 'rozstaw' do dziś. Dziecko nie może mieć pieluchy do....kostek


  4. #44
    Chustonoszka Awatar ela84
    Dołączył
    Mar 2011
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    56

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kawiareczka Zobacz posta
    na pierwszym zdjęciu pieluszka jest za długa. Jakby ją skrócić o jakieś 2-3cm byłaby ok. A na drugim zdjęciu....aż mnie zabolało przypomniało mi się jak mój brat nosił takie szyny na nogi, to było prawie 30 lat temu ale pamiętam ten jego 'rozstaw' do dziś. Dziecko nie może mieć pieluchy do....kostek
    No właśnie tak mi się wydawało, że pieluszka mogłaby być lepiej dopasowana, tzn. węższa i nieco bardziej płytka, otulająca pupę, bo taka wielka i wisząca chyba w ogóle nie mieści się pod malutkimi ubrankami w odpowiednim dla dziecka rozmiarze. Ale wolałam się upewnić, bo sama jeszcze nie miałam okazji korzystania z takich pieluch i nie bardzo wiem, jak to powinno wyglądać. Myślę, że zwężenie w kroku załatwiłoby sprawę, bo za długa pielucha poszłaby wyżej, gdzie można by było ją już rzepkami odpowiednio dopasować.
    Tomek ur. 8 lipca 2011
    Testuję pieluchy i inne rzeczy: http://ekotest.blog.pl/

  5. #45
    Chustofanka Awatar myszka
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    470

    Domyślnie

    ela, na pierwszym zdjeciu, ktore wkleilas chlopiec ma otulacz M, bardzo mocno spiety, ale w ogole bez formowanki w srodku czy wkladu - dlatego tak dziwnie lezy - wydaje sie ze jest luzny. gdyby pod niego cos zalozyc, lezalby zupelnie inaczej. niestety wydaje mi sie, ze odpowiednie dopasowanie pieluszki wymaga nie tylko odpowiedniego wykroju, ae tez starannego zapiecia pieluszki . zaraz posle zdjecia moich maluszkow, w roznym wieku, z rozna waga i bedzie widac, jak lezy prawidlowo zalozona pieluszka
    littlepenguin.eu - pieluszki wielorazowe handmade, akcesoria, chusty

  6. #46
    Chustofanka Awatar myszka
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    470

    Domyślnie

    aha - i jeszcze sie wytlumacze, ze oba zdjecia pokazuja male otulacze S i M - po testach wycofalam sie z ich sprzedazy (wlasnie po to sa testy, zeby sprawdzic, czy dany produkt jest perfekcyjny) i teraz tylko one size szyje, bo jednak okazaly sie lepsze. mam jednak kilka fotek Rozy w otulaczu S, jak jeszcze pepek miala, wiec byla naprawde maluska. juz wstawiam tak dla porownania.
    littlepenguin.eu - pieluszki wielorazowe handmade, akcesoria, chusty

  7. #47
    Chustofanka Awatar myszka
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    470

    Domyślnie

    Róża w otulaczu S w wieku 10 dni (jeszcze z pepkiem)


    kilka dni pozniej (juz bez pepka)


    chyba widac dobrze, ze pieluszka jednak do kostek nie siega nawet na takim maluszku.
    littlepenguin.eu - pieluszki wielorazowe handmade, akcesoria, chusty

  8. #48
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Cieszyn
    Posty
    1,994

    Domyślnie

    Mam trzy otulacze Little Penguin w rozmiarze S i jestem bardzo zadowolona. Jeden ze starszej "produkcji" - dostałam od forumki i tak go polubiłam, że zamówiłam dwa kolejne.

    Pul jest super mięciutki i przyjemny. Kolorki cudo. Lamówka mięciutka. Rzepy super trzymają (fakt, trzeba uważać, żeby nie pozaciągać lamówki, ale to już taki urok pieluszek z rzepami). Plus, za ślepe rzepy.
    Pieluszki ładnie i starannie uszyte. Jak dla mnie pierwsza klasa I śliczna metka. I ekspresowa realizacja

    Co do kształtu/wykroju - otulacze są dość szerokie w kroku, ale sa tak mięciutkie, że dopasowują się do kształtu formowanki. Dla mnie bardzo zgrabne (w porównaniu np. do Imse vimse czy bambino mio). IMO z fajną formowanką nie robią "dużej pupy".

    Tu mój dwutygodniowy Tymek w otulaczu starego tupu:



    Nowy otulacz w zółwie (mamy jeszcze błękitny). Model średnio chciał współpracować Jak będzie miał lepszy humor podmienię foty


  9. #49
    Chustofanka Awatar myszka
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    470

    Domyślnie

    O jaki cudny Tymek
    I ile ma włosków! Piekny facet Pokaże fotki Róży, na pewno się zakocha
    littlepenguin.eu - pieluszki wielorazowe handmade, akcesoria, chusty

  10. #50
    Chustonoszka
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    70

    Domyślnie

    A ja mam pytanie, w tych kieszonkach od pupy jest welur, który ma dawać uczucie suchości. Czy tak faktycznie jest? Do tej pory spotkałam się z opisem, że welur nie daje suchości..

  11. #51
    Chustonoszka
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    139

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fluff27 Zobacz posta
    A ja mam pytanie, w tych kieszonkach od pupy jest welur, który ma dawać uczucie suchości. Czy tak faktycznie jest? Do tej pory spotkałam się z opisem, że welur nie daje suchości..
    To chyba zależy od tego jaki welur. Bawełniany nie daje uczucia suchości ale syntetyczny tak.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •