Zobacz wyniki ankiety: Jaki stopien dajesz tej chuscie?

Głosujących
73. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1

    0 0%
  • 2

    1 1.37%
  • 3

    4 5.48%
  • 4

    7 9.59%
  • 5

    61 83.56%
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 111

Wątek: BB-slen - tkana chusta firmy Babylonia

Mieszany widok

  1. #1
    Chustomanka Awatar Jazzoo
    Dołączył
    Apr 2007
    Miejscowość
    Sztokholm
    Posty
    1,295

    Domyślnie BB-slen - tkana chusta firmy Babylonia

    Zapraszam do dyskusji/recenzji chust BB-slen.
    Zalety, wady...
    Jak sie w niej nosi, jak sie material uklada...
    Jaka jest Twoja opinia?

    mama A-99, I-06, M-10 i M-12

  2. #2
    Chusteryczka Awatar Wika
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Cieszyn
    Posty
    1,694

    Domyślnie

    Miałam blue curacao, teraz mam prunellę. Wzór ten sam,ale mam wrażenie,że prunella jakby cieńsza,lżejsza, prześwitująca, jak to się ma do noszenia jeszcze nie wiem. Kolor prunelli troszkę rozczarował, myślałam, że jest taki głębszy, ciemniejszy, ale to już kwestia gustu.

  3. #3

    Domyślnie

    Od niedawna mamy Fruit coctail Nasza pierwsza tkana po elastyku. Chusta super, miekka, latwa w wiazaniu, dociaga sie super. Dla mnie to milosc od pierwszego wejrzenia, dla corki tez, a dla meza niestety nie - chusta kolorystycznie nietatusiowa
    Poki co to motal i polar zarzucal na wierzch ale jak sie zrobi goraco to nei wiem... Trza bedzie nowa kupic dla niego specjalnie

  4. #4
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    wczoraj właśnie zakupiłam FC i ...się przyzwyczajam tęsknię za Zarą,ale może tą też pokocham
    na razie sie do mnie dostosowuje,fajna cienka,ale na razie mnie troche uwiera tu i tam no ale ponosze i się złamie
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  5. #5
    Chustomanka Awatar anasta
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    782

    Domyślnie

    Moją pierwszą chustą była Babylonia Papaya 4,6 m. Kupiłam ją zachęcona opiniami na forum i dopóki była moją jedyną chustą, wydawała mi się ok, ale po doświadczeniu z chustami innych producentów porównanie wypadło niestety nie na korzyść Babylonii.

    Jestem zdziwiona opiniami o cienkości Babylonii - moja była jedną z najgrubszych i najcięższych chust, jakie miałam (4,6 m ważyła ponad 900 g!). Chusta bardzo szeroka (75 cm) i dość luźno tkana, mięsista. Węzeł duży. Miałam problemy z dociąganiem (myślałam, że wynikają one z mojego braku doświadczenia, ale z didkowymi ninkami ani z Neobulle takich problemów nie miałam) - nie dało się tej chusty chwycić w garść i dociągać jednym ruchem, tylko na raty. Z malutkim dzieckiem cały czas miałam za dużo materiału w kieszonce, na swoich plecach, było mi gorąco. Kangurek nigdy mi z tej chusty dobrze nie wyszedł. Jak motałam cięższe dziecko (ok. 8 kg) chusta, mimo dociągnięcia, sprężynowała.

    Zdecydowanie nie polecam tej chusty dla noworodka i dla niedoświadczonej mamy.

    Parę słów o instrukcji. Niby szczegółowa, każde wiązanie pokazane na wielu zdjęciach, ale dla mnie nieprzejrzysta. Przy jednym wiązaniu trzeba przewracać stronę, co jest niewygodne. Rozwiązania pokazane w instrukcji też nie są najwygodniejsze. Na przykład, kangurka na biodrze, mimo szczerych chęci, nigdy nie udało mi się opanować na podstawie tej instrukcji

    Jeżeli chodzi o plusy tej chusty, to bardzo podobała mi się kolorystyka i wzornictwo -według mnie wszystkie modele są udane, trudno wybrać jeden, kolory żywe, ale nie za jaskrawe.

    Chusta bardzo przyjemna w dotyku, gładziutka, NIE GNIECIE SIĘ.

    Moja ocena 3+, chusta dla doświadczonego użytkownika, do noszenia większego dziecka.

  6. #6
    Chustomanka Awatar Selene
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Wrocław i okolice
    Posty
    726

    Domyślnie

    ananaska mam moja pierwsza i nadal intensywnie używana (przeze mnie i męża, no i dziecko), od prawie 4 miesięcy.
    Kocham ją miłością wielką jest cudna, praktyczna, nie za sztywna (tygodniowe maleństwo otuliła milutko), świetnie się dociąga, nawet jako bardzo początkujący motacze daliśmy radę Jako kocyk posłuży, okrycie przy karmieniu, a jak się ogonami błotnisty chodnik omiecie albo je nawet przydepnie przy wiązaniu, to jej nie zaszkodzi.
    Bałam się, jak zniesiemy w niej upały, ale też daje radę, jest o dziwo dość przewiewna.
    Reasumując, bardzo i ze wszech miar godna polecenia

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •