Zobacz wyniki ankiety: Jaki stopien dajesz tej chuscie?

Głosujących
73. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1

    0 0%
  • 2

    1 1.37%
  • 3

    4 5.48%
  • 4

    7 9.59%
  • 5

    61 83.56%
Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy 123456
Pokaż wyniki od 101 do 111 z 111

Wątek: BB-slen - tkana chusta firmy Babylonia

  1. #101
    Chustofanka Awatar maryjey
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Suwałki
    Posty
    316

    Domyślnie

    Fruit Coctail to moja pierwsza chusta. Na początku zupełnie się nie polubiłyśmy. Wydawała mi się za ciężka, za szeroka, za sztywna. Gubiłam się w "hektarach" materiału. Doceniłam ją dopiero po złamaniu (pranie i noszenie) i przy większym dziecku. Okazuje się, że jest całkiem miękka, trochę śliska, cienka i przewiewna ale nosi super. Wiele wybacza przy motaniu, dość łatwo ją dociągnąć. Jedyne co mi przeszkadza to duży węzeł i to, że nie jest poręczna - po prostu "kawał szmaty" (zarówno w dobrym jak i złym znaczeniu). Nowej nie poleciłabym jako pierwszej chusty - może zniechęcić. Na plus - śliczny kolor, brak zmechaceń i tendencji do odbarwiania na zagnieceniach.


  2. #102
    Chusteryczka Awatar Wika
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Cieszyn
    Posty
    1,694

    Domyślnie

    Ja mam Babylonie Blue Curacao dla mnie super, śliczna a do tego nie za ciężko się dociąga, nośna, nic nie ugniata. Nawet w najgorsze upały myślałam, że będzie gorzej. Nie czuje, ze mi jakoś szczególnie gorąco, dopiero jak sciągnę z siebie chustę, to jestem mokra
    Dla mnie 5

    Hania (02.10.2008)
    Marta(03.12.2009)
    Ludwik (16 10.2013)


  3. #103
    Chustomanka Awatar neverendingstory
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Rzeszów
    Posty
    1,190

    Domyślnie

    spieszę donieść, iż od niedawna jestem posiadaczką papryki - jest absolutnie B O S K A pod każdym względem!!!
    moje lwice: Jadzia -05.08.2000, Justynka - 15.08.2009

  4. #104
    Chusteryczka Awatar Wika
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Cieszyn
    Posty
    1,694

    Domyślnie

    Miałam blue curacao, teraz mam prunellę. Wzór ten sam,ale mam wrażenie,że prunella jakby cieńsza,lżejsza, prześwitująca, jak to się ma do noszenia jeszcze nie wiem. Kolor prunelli troszkę rozczarował, myślałam, że jest taki głębszy, ciemniejszy, ale to już kwestia gustu.

  5. #105

    Domyślnie

    Od niedawna mamy Fruit coctail Nasza pierwsza tkana po elastyku. Chusta super, miekka, latwa w wiazaniu, dociaga sie super. Dla mnie to milosc od pierwszego wejrzenia, dla corki tez, a dla meza niestety nie - chusta kolorystycznie nietatusiowa
    Poki co to motal i polar zarzucal na wierzch ale jak sie zrobi goraco to nei wiem... Trza bedzie nowa kupic dla niego specjalnie

  6. #106
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    wczoraj właśnie zakupiłam FC i ...się przyzwyczajam tęsknię za Zarą,ale może tą też pokocham
    na razie sie do mnie dostosowuje,fajna cienka,ale na razie mnie troche uwiera tu i tam no ale ponosze i się złamie
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  7. #107
    Chustomanka Awatar anasta
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    782

    Domyślnie

    Moją pierwszą chustą była Babylonia Papaya 4,6 m. Kupiłam ją zachęcona opiniami na forum i dopóki była moją jedyną chustą, wydawała mi się ok, ale po doświadczeniu z chustami innych producentów porównanie wypadło niestety nie na korzyść Babylonii.

    Jestem zdziwiona opiniami o cienkości Babylonii - moja była jedną z najgrubszych i najcięższych chust, jakie miałam (4,6 m ważyła ponad 900 g!). Chusta bardzo szeroka (75 cm) i dość luźno tkana, mięsista. Węzeł duży. Miałam problemy z dociąganiem (myślałam, że wynikają one z mojego braku doświadczenia, ale z didkowymi ninkami ani z Neobulle takich problemów nie miałam) - nie dało się tej chusty chwycić w garść i dociągać jednym ruchem, tylko na raty. Z malutkim dzieckiem cały czas miałam za dużo materiału w kieszonce, na swoich plecach, było mi gorąco. Kangurek nigdy mi z tej chusty dobrze nie wyszedł. Jak motałam cięższe dziecko (ok. 8 kg) chusta, mimo dociągnięcia, sprężynowała.

    Zdecydowanie nie polecam tej chusty dla noworodka i dla niedoświadczonej mamy.

    Parę słów o instrukcji. Niby szczegółowa, każde wiązanie pokazane na wielu zdjęciach, ale dla mnie nieprzejrzysta. Przy jednym wiązaniu trzeba przewracać stronę, co jest niewygodne. Rozwiązania pokazane w instrukcji też nie są najwygodniejsze. Na przykład, kangurka na biodrze, mimo szczerych chęci, nigdy nie udało mi się opanować na podstawie tej instrukcji

    Jeżeli chodzi o plusy tej chusty, to bardzo podobała mi się kolorystyka i wzornictwo -według mnie wszystkie modele są udane, trudno wybrać jeden, kolory żywe, ale nie za jaskrawe.

    Chusta bardzo przyjemna w dotyku, gładziutka, NIE GNIECIE SIĘ.

    Moja ocena 3+, chusta dla doświadczonego użytkownika, do noszenia większego dziecka.

  8. #108
    Chustomanka Awatar Selene
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Wrocław i okolice
    Posty
    726

    Domyślnie

    ananaska mam moja pierwsza i nadal intensywnie używana (przeze mnie i męża, no i dziecko), od prawie 4 miesięcy.
    Kocham ją miłością wielką jest cudna, praktyczna, nie za sztywna (tygodniowe maleństwo otuliła milutko), świetnie się dociąga, nawet jako bardzo początkujący motacze daliśmy radę Jako kocyk posłuży, okrycie przy karmieniu, a jak się ogonami błotnisty chodnik omiecie albo je nawet przydepnie przy wiązaniu, to jej nie zaszkodzi.
    Bałam się, jak zniesiemy w niej upały, ale też daje radę, jest o dziwo dość przewiewna.
    Reasumując, bardzo i ze wszech miar godna polecenia

  9. #109
    Chustonówka Awatar słowianka
    Dołączył
    Apr 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    32

    Domyślnie

    Jestem i ja posiadaczką bb slen w kolorze blue curacao i powiem jedno . To moja pierwsza tkana chusta i jestem w niej zakochana...kolor jest po prostu boski i ciągle się w nią wpatruję . Bardzo szybko nauczyłam się ją wiązać. Mam rozmiar 4,6m który przy moich 171cm wzrostu jest idealny. Poza tym jest mięciutka i łatwo poddaje się wszelkim zabiegom. Zdziwiłam się tylko bo mi sie wydawało, że ta chusta jest jedną z grubszych i myślałam, że muszę znaleźć cieńszą na lato, a tu słyszę, że jest ona jedną z cieńszych i w lecie nosi się super.... Dałam jej piąteczkę bo nie znajduję wad jako takich, wszystkie niedogodności wynikają z mojej jeszcze nie do końca dobrej umiejętności motania .

  10. #110

    Domyślnie ja kupiłam, pieniądze wyrzucone w błoto

    wiecie co, dla mnie to tragedia... napaliłam się na chustę, bo mam zapalenie ścięgien dłoni i nie mogę nosić niuni; a że nosidełka są tak bluzgane, kupiłam właśnie tą chustę;

    motanie się jest proste, dziecko aprobuje, ale jest wada nie do przeskoczenia- z mojego dziecka pot leje się strumieniami , ze mnie podobnie- jestem załamana, bo wydałam 300 zł na to coś; żałuję, bo są nosidełka, gdzie dziecko ma nóżki w pozycji żabki i ogólnie są dobre, bardziej "przewiewne" niż chusta trzeba tylko wiedzieć czego i jak szukać;

    zawiodłam się na chuście, na pewno żadnej innej nie kupię- pieniądze wyrzucone w błoto

  11. #111
    Chustomanka Awatar Elayla
    Dołączył
    Sep 2012
    Miejscowość
    Sulejówek (wcześniej Wrocław i Warszawa)
    Posty
    1,425

    Domyślnie

    ja mam od 8 miesiecy bb blue curacao. w miedzy czasie nosilam w indio przez ok. 3 mc i przetestowalam kilka innych chust. Pierwsze wrazenie po mega sztywnej chuscie jaka mialam wczesniej bylo bardzo pozytywne, jednak kiedy przetestowalam inne to doszlam do wniosku. ze bb jest dosc gruba i ciezka (Mam dlugosc 4.2) i ze zdecydowanie wole ciensze chusty. Tak bylo do czasu, kiedy chlopcy podrosli i zaczeli byc bardzo ciezcy (10 kg). Wtedy wrocilam do bb po kilku miesiacach noszenia krociutkiego indio i bylam zachwycona jaka wygodna jest babylonia. Nie czulam juz jej ciezaru ani ciezaru dziecka w niej. Okazuje sie wiec, ze grubosc i miesistosc chusty powinna byc dostosowana do wagi chusciocha. A ocena chusty moze sie bardzo zminiac w czasie nawet kilkakrotnie i maja w tym udzial rozne czynniki.

    Ekologiczne pieluszki wielorazowe z naturalnych tkanin - www.puppidiapers.com
    Pieluchowy blog ekspercki.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •