Zobacz wyniki ankiety: Jaki stopien dajesz tej chuscie?

Głosujących
73. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • 1

    0 0%
  • 2

    1 1.37%
  • 3

    4 5.48%
  • 4

    7 9.59%
  • 5

    61 83.56%
Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 111

Wątek: BB-slen - tkana chusta firmy Babylonia

  1. #21
    Chusteryczka Awatar kajkasz1
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Chojnice
    Posty
    1,644

    Domyślnie

    Jako szczęśliwa posiadaczka papryczki dałam jej ocenę 5. Tylko nie wiem, jak uzasadnić, bo dziewczyny wszystko już napisały. Chusta jest lekka, miękka, przewiewna, ma cudowne kolory, a nośność przeszła moje oczekiwania. Nie przesłania mi radości noszenia właśnie ta metka, której nie lubię (ale ja mam alergię na sztywne metki, właśnie przymierzam się do wyprucia środków z Lany i tego buraczkowego cudeńka BBslenu - ja z każdego ciucha odcinam metki więc to zbączenie niejakie jest - nie lubię jak mnie\dzieci coś uwiera) oraz zbyt długa (hihi) długość. Ta chusta jest the best, zwłaszcza, że ... pst ... Vega wie co.
    Kajka, żona Macieja, blogująca mama trzech synów - stary blog , nowy blog



  2. #22
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    PoznaĂą/Plewiska
    Posty
    83

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tulipowna

    dlatego - niezdecydowanym zdecydowanie polecam!!!
    ja też! a ja w mojej Babylonii Fruit Coctail i kolczykach od tulipowny to wyglądam jak Fruitella dosłownie. A jeszcze Ania ma kapciuchy w koloowe paseczki z h&m... bosssko..
    Aga mama Ani, 29.07.2007

    Czekamy na marcowego chuÂścioszka.

  3. #23
    Chusteryczka Awatar anifloda
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    2,520

    Domyślnie

    Metka to kwestia gustu. Mnie wkurzało, że jest taka mała i tylko z jednej strony (też testowałam z okazji Progressteronu), ale ja doszywam sobie do chust wypukłe i dość duże oznaczenia środka z obu stron i po obu stronach, czyli razem 4. Lubię wiedzieć, gdzie jest środek, jak wiążę plecak.

    Poza tym Babylonia piękna, choć rzeczywiście dla mnie za długa, no i ja po tym co czytałam, spodziewałam się, że będzie cieńsza.
    Pozdrawiam anifloda mama H. (10.08.2003), K. (25.11.2006), M. (31.07.2009) i L.(10.06.2012)

    W Poznaniu też nosimy!
    anifloda kontra nitki

  4. #24
    Chustomanka Awatar tulipowna
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Poznan
    Posty
    1,496

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lee_a
    Cytat Zamieszczone przez tulipowna

    dlatego - niezdecydowanym zdecydowanie polecam!!!
    ja też! a ja w mojej Babylonii Fruit Coctail i kolczykach od tulipowny to wyglądam jak Fruitella dosłownie. A jeszcze Ania ma kapciuchy w koloowe paseczki z h&m... bosssko..
    to ja porposze takie zdjecie!!! bardzo jestem ciekawa jak moje wyroby wygladaja na zywo

  5. #25
    Chustoguru Awatar Eyja
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    Miasto Spotkań
    Posty
    6,065

    Domyślnie

    dzisiaj odebrałam przesyłke z moją Passion Fruit oczywiście nie wytrzymałam i zamotałam się przed praniem. chusta CUDOWNA dużo cieńsza niz moje Leo, super sie wiąże, ładnie dociaga i malutki węzeł. i nie traci wcale na nośności
    i do tego duuuuużo ładniejsza niz na zdjęciu w sklepie. Vega koniecznie zrób galerie zachustowanych na stronie, bo w realu te chusty duzo piękniejsze są niż na tej dziwnej pani
    acha, do zakupu natchnęło mnie zdjęcie z progressteronu, gdzie "czekoladka" wisi na wieszaku za Mart i widać jej wszystkie piekne odcienie
    Nie tak.
    Nie teraz.
    Nie w ten sposób.
    Pojawia się zbyt wcześnie i zbyt nieoczekiwanie.
    To, co nieuchronne
    Jest potwornie przedwczesne.
    Powinno przyjść dopiero później.
    Jutro. Za rok. Za sto lat.

    [Gerhard Zwerenz]


  6. #26
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    PoznaĂą/Plewiska
    Posty
    83

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tulipowna
    Cytat Zamieszczone przez lee_a
    Cytat Zamieszczone przez tulipowna

    dlatego - niezdecydowanym zdecydowanie polecam!!!
    ja też! a ja w mojej Babylonii Fruit Coctail i kolczykach od tulipowny to wyglądam jak Fruitella dosłownie. A jeszcze Ania ma kapciuchy w koloowe paseczki z h&m... bosssko..
    to ja porposze takie zdjecie!!! bardzo jestem ciekawa jak moje wyroby wygladaja na zywo
    mówisz i masz




    suuuper te kolczyki, dzięki najgorsze, że Anuli też się podobają i bardzo chce się nimi pobawić jak siedzi w chuście... a to już się robi niebezpieczne. Masz jakies zabawki dla dzieci z klipsem w tym guście? hehe. Może nowy profil działalności?
    Aga mama Ani, 29.07.2007

    Czekamy na marcowego chuÂścioszka.

  7. #27
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    153

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tulipowna
    przy okazji progessteronu mam mozliwosc przetestowania babyloni green paprika. chusta dostaje w rankingu 5
    a to dlaczego:

    - super kolor
    - tkanina - miekka i cienka - tego sie z poczatku obawialam, ale...
    - swietna nosnosc - nic nie czuc mojego 9kilowego bobasa po 2 godz. noszenia
    - swietnie sie wiaze i dociaga
    - szerokosc chusty nie jest odczuwalna w motaniu

    ponizej fotka zaznaczonego srodka - bardzo ladne i dyskretne zaznaczenie imho (cos mi didek nie pasuje z tymi dwiema czarnymi metkami na srodku z lewej i prawej strony chusty)


    dlatego - niezdecydowanym zdecydowanie polecam!!!
    im dluzej na nią patrzę, tym bardziej ją chcę bubuuu...
    niech no ja tylko do pracy wroce!


  8. #28
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Warszawa-Wola
    Posty
    567

    Domyślnie

    To teraz ja i moja świeżynka - Papryczka .

    Przede wszystkim wielkie dzięki Vega za pomoc. Zakup trochę "na wariata", a chusta przyjechała do mnie do domu przycięta u krawcowej na długość 4,6. Nie do rozróżnienia, która krawędź jest niefabryczna .
    Końce są ścięte pod mniejszym kątem niż w moim Hoppku, w związku z czym długość 4,6 obu chust ma się nijak do siebie, bo w BB żadne ogonki mi nie zostają.
    Jak wczoraj zamotałam, jeszcze przed praniem, zaczarowała mnie totalnie. Panama to przy niej gruby koc, choć i tak mój Hopp do cieńszych raczej należał. Nawet mąż, laik przecież , stwierdził : "no, różni się i lekka jest ". Jest tak cienka, że światło przez nią prześwituje


    Zastanawia mnie jedna rzecz: zauważyłam, że w niektórych miejscach jakby niedokładnie jest tkana. To prawie minimalne "rozrzedzenia" tkaniny (nie wiem, czy rozumiecie, o co mi chodzi). Nie wpływa to na komfort noszenia i po zamotaniu niewidoczne. Mnie się rzuciło na oczy podczas prasowania. Ciekawe, czy to tylko mój egzemplarz...

    O innych zaletach to już dziewczyny napisały.

    Daję piątkę, choć dałabym szóstkę, gdyby można było

    poniżej Krzyś w Papryczce pierwszy raz


    i jeszcze porównanie kolorów z Panamą, która już pofrunęła do nowego domu

  9. #29
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    PoznaĂą/Plewiska
    Posty
    83

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pinaska
    Zastanawia mnie jedna rzecz: zauważyłam, że w niektórych miejscach jakby niedokładnie jest tkana. To prawie minimalne "rozrzedzenia" tkaniny (nie wiem, czy rozumiecie, o co mi chodzi). Nie wpływa to na komfort noszenia i po zamotaniu niewidoczne. Mnie się rzuciło na oczy podczas prasowania. Ciekawe, czy to tylko mój egzemplarz...
    Hmmm... ja też to zauważyłam, wczoraj mi się rzuciło w oczy, jak zaczęłam sie bliżej przyglądać tkaninie. Ciekawe czym jest spowodowane.
    A co do długości - ja w ogole nie czuję róznicy między 4,6 metrowym Hoppem a 4,9 metrową Babylonią. Śliczne ogonki zostają, no może ciut za długie przy wiązaniu plecaczka, ale do tego celu i tak kupię jakąś krótszą chustę.
    Aga mama Ani, 29.07.2007

    Czekamy na marcowego chuÂścioszka.

  10. #30
    mama_jana
    Guest

    Domyślnie

    Jestem przed zakupem pierwszej chusty dla mojego 7 miesięcznego synka. Dzieki Waszym opiniom zainteresowałam sie babylonią- ma super kolory. Jednak mam niecałe 1,6m wzrostu, ciuchy w rozm. 36 i zastanawiam sie czy chusta babylonia nie będzie za długa? Polecono mi chusty w rozmiarze 4,2- ale babylonia nie ma takowej. Czy któras z Was ma podobny wzrost, czy 4,90 to nie za dużo?

    I jeszcze pytanie o krawędzie- różnią sie na tyle że osoba z zerowym doświadczeniem sobie poradzi?

  11. #31
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    PiastĂłw k. Warszawy
    Posty
    14

    Domyślnie

    Papryczka to jedna z moich trzech chust (didek żakard, didek indo, bb)- ale chyba najlepiej mi się w niej nosi. Bardzo łatwo się dociąga, mały węzeł, nie ma potrzeby dociągania na spacerze (7kg), śliczny kolorek.

    Najczęściej noszę w kieszonce (164,36 rozmiar ubrań) i 4,90 jest idealna. Wisi mi piękny ogon (mniej więcej do kolan), którym mogę się chwalić. A do plecaczków kupię sobie krótszą BB.

  12. #32

    Domyślnie

    To moja jedyna chusta ŚLICZNA< SŁODKA< Babylonia Lychee, miałam przez jakiś czas dwie samoróbki i oczywiście tu nie ma porównania... zresztą może nie powinnam porównywać czy oceniać przy zerowym doświadczeniu, noszę około 9,5 kg dziecię, z różnym skutkiem- raz mi sie zawiąże lepiej raz gorzej, mam jedynie wrażenie jakby była ciut za szeroka, jakoś dużo tego materiału do rozciągnięcia pod pupą dzidzi i na moich ramionach też niemało, faktycznie jest szersza od hoppa, mierzyłam. Zostają nam spore ogony (4,9) ale mi to nie przeszkadza. A tak poza tym to też zauważyłam przy prasowaniu gdzieniegdzie jakieś jakby niedoróbki tkackie...
    Vega- sorry, że dopiero teraz komentarz, ale w końcu musiałyśmy się trochę ponosić żeby móc coś powiedzieć (chustę mamy od lutego)... i przy okazji baaardzo fajną kurtkę, która ma w sobie tyle możliwości!!!!!!!!!

  13. #33
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    91

    Domyślnie

    Testujemy właśnie paprike i jest cudna - taka wiosenna. Dla mnie ona jest "chłodna" i jest to zaleta (takie dziwne odczucie). Jest lekka i cienka. A węzeł - super malutki.
    Mama Szymona 10.10.00 i Frania 10.12.07

    "Bo jakie poczÂątki, takie bĂŞdzie wszystko"

  14. #34
    Chustonówka
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    5

    Domyślnie

    Hej

    Czy właścicielka BB Lychee może wkleić jakieś zdjęcie? Ma cudowne kolory, ale chciałabym jeszcze zobaczyć dodatkowe zdjęcia.
    Dzięki

  15. #35
    Chustomanka Awatar jujama
    Dołączył
    Jan 2008
    Miejscowość
    okolice Legionowa :)
    Posty
    1,328

    Domyślnie

    Ja na razie poćwiczyłam motanie BB Papriki na miśku Julka a wkrótce... Nie mogę się już doczekać.
    JUlcza (16.04.2006), JAcusiowa (9.05.2008) i MAćkowa (14.12.2012) mama Magda
    http://jama-jujamy.blogspot.com/

  16. #36
    Chustomanka Awatar tulipowna
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Poznan
    Posty
    1,496

    Domyślnie

    lee_a!!! dopiero zobaczylam twoje zdjecia - rzeczywiscie smakowicie wygladacie - jak cukiereczki bardzo sie ciesze, ze kolczyki tak podpasowaly

  17. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kropka
    Hej

    Czy właścicielka BB Lychee może wkleić jakieś zdjęcie? Ma cudowne kolory, ale chciałabym jeszcze zobaczyć dodatkowe zdjęcia.
    Dzięki
    postaram sie zmobilizować młodzież bo ja nie umiem

  18. #38
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    103

    Domyślnie

    Jestem bardzo szczęśliwą posiadaczką Fruit Cocktaila i świetnie się w niej nosi. Bardzo łatwo się dociąga, mały węzeł, kolor to naprawdę jedna z wielu jej zalet . Kolor może niezbyt pasujący dla chłopczyka ale ... chusta musi też pasować do Mamy no nie?
    Aha, polecam na ciepłe dni bo jest cieniutka.

  19. #39
    Chustonoszka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    KoziegÂłowy
    Posty
    103

    Domyślnie

    Chusta jest świetna, cieńutka, baaardzo miękka, super sie wiąże rewelacyinie dociąga. węzeł malutki zgrabny. Dla mnie rewelacja. Mam porównanie z hoppem, w kótrym przy BB slen nosiło się o strasznie źle... teraz to sama przyjemność.
    Agnieszka mama Patryczka

  20. #40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •