Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 106

Wątek: PUL-o podobna polska tkanina?!

  1. #41
    Chustoguru Awatar MonikaK
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    8,388

    Domyślnie

    Ja mam jeszcze jedną- Twoja wypowiedź brzmi jak reklama (a może jesteś jakoś powiązany z pieluszkami z allegro, kto wie??? ), a zarzucasz Darii jakieś zupełnie bezpodstawne oskarżenia!
    Nie ma w wypowiedzi Darijah ani odrobinki reklamy!!! To napisałam ja - "konkurencja" Darii.
    I zgadzam się z Alą zapraszamy http://www.chusty.info/forum/forumdisplay.php?f=78

    EDIT: Darijah to osboa niosąca pomoc i udzielająca WIELU dobrych rad. Jak ktoś tu jest to o tym dobrze wie
    Ostatnio edytowane przez MonikaK ; 28-01-2011 o 20:42
    Ignacy 2009, Antoni 2011, Szymon 2014, Józek 2016, Franciszek 2018... fasolka 2020

    https://manymum.blogspot.com/

  2. #42

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pani_olo Zobacz posta
    A ja zerknęłam na bloga tej dziewczyny i rzuciła mi się w oczy pieluszka z motywem pandy I coś mi świta, że ktoś się taką chwalił na "radosnej twórczości". Tylko kto to?
    no ja się chwaliłam pieluszką z pandą ale nie mam za złe że ktoś kupił podobny materiał, nie popadajmy w paranoję, zresztą sama ten materiał jej poleciłam bo dziewczyna która szyje te pieluszki to moja koleżanka i zapewniam Was że nie podpatrzyła pomysłów na tym forum, choć wiele razy zachęcałam ją aby się zalogowała. Tysiula nie wymyśliła falbanek bo ja nie słyszałam o tysiuli a takie pieluszki już dawno widziałam, choćby na zagranicznych blogach.

    aha co do głównego tematu wątku, zamierzam już wkrótce przechwycić od niej trochę tego materiału i sama sprawdze co to za cudo i oczywiście dam znać
    Ostatnio edytowane przez margeritta ; 28-01-2011 o 21:06

  4. #44
    ChustoTata
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    179

    Domyślnie

    Hmm reklama?? Po co miałbym reklamować czyjeś pieluchy?. Poprostu (ktoś, nie pamiętam już kto) udzieliłem odpowiedzi na temat sprawowania się tegoż "cudownego" materiału,jego nazwa notabene jest mi ona zupełnie obojętna oby nie przepuszczał wilgoci i nie szkodził maluszkowi. A z pieluszkami z allegro łączy mnie bardzo dużo bo właśnie tam je kupiłem. Udzieliłem odpowiedzi na pytanie jak sprawuje się dany materiał ponieważ mam pieluszki od tej dziewczyny, a z tego co zauważyłem Daria nie pisała na temat i głównie o to mi chodziło. Muszę narazie kończyć, idę rozpalić w piecu i rozwiesić pieluszki na grzejniki . Pozdrawiam serdecznie! Ekotata!

  5. #45
    Chustoguru Awatar mTuśka
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    7,660

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ekotata Zobacz posta
    Hmm reklama?? Po co miałbym reklamować czyjeś pieluchy?. Poprostu (ktoś, nie pamiętam już kto) udzieliłem odpowiedzi na temat sprawowania się tegoż "cudownego" materiału,jego nazwa notabene jest mi ona zupełnie obojętna oby nie przepuszczał wilgoci i nie szkodził maluszkowi. A z pieluszkami z allegro łączy mnie bardzo dużo bo właśnie tam je kupiłem. Udzieliłem odpowiedzi na pytanie jak sprawuje się dany materiał ponieważ mam pieluszki od tej dziewczyny, a z tego co zauważyłem Daria nie pisała na temat i głównie o to mi chodziło. Muszę narazie kończyć, idę rozpalić w piecu i rozwiesić pieluszki na grzejniki . Pozdrawiam serdecznie! Ekotata!
    dobrze znamy Darie i nikt oprocz ciebie nie wywnioskowal z jej wypowiedzi ze robi sobie reklame czy tez nie pisze w temacie.wskakujesz tu nie wiadomo z kad i tak naprawde to ty zbaczasz z tematu.i atakujesz.
    fajnie ze ci sie dobrze pieluchy sprawuja,zycze milego pieluchowania.
    Zu(09) ZO (* 13) Bru(14)

  6. #46
    Chustoguru Awatar Iwka
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    9,881

    Domyślnie

    Oj, tam już nie karmcie trolla.
    Co dwa lata przewrót świata
    my - lipiec 2006, Zosia - luty 2008, Joasia - styczeń 2010, Aleksandra-Salamandra - marzec 2012, Synek-Krztynek Antoś - marzec 2014
    "Hodowla młodych hobbitów wymaga wielkiej ilości paszy" J.R.R.T.

  7. #47
    Chustoguru Awatar MonikaK
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    8,388

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Iwka Zobacz posta
    Oj, tam już nie karmcie trolla.
    Iwka zazdroszczę opanowania Dobrze że tu jesteś :*
    Ignacy 2009, Antoni 2011, Szymon 2014, Józek 2016, Franciszek 2018... fasolka 2020

    https://manymum.blogspot.com/

  8. #48
    ChustoTata
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    179

    Domyślnie

    Jak widać jestem tutaj nowy, nie zanmy się jeszcze (co mam nadzieję się w niedługim czasie zmieni) a tego typu stwierdzenie brzmiało jak reklama. Przepraszam jeśli kogoś tym uraziłem. Trafiłem na to forum przez przypadek szukając innych otulaczy. Nie odbierajcie mych słów negatywnie tylko szkoda mi się zrobiło tej dziewczyny. Pozdrawiam wszystkich gorąco

  9. #49
    Chustoguru Awatar Iwka
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    9,881

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MonikaK Zobacz posta
    Iwka zazdroszczę opanowania Dobrze że tu jesteś :*
    Oj, no wszyscy wiedzą, jak Ty szyjesz, jak darijah, nie ma się co nakręcać głupimi komentarzami
    Co dwa lata przewrót świata
    my - lipiec 2006, Zosia - luty 2008, Joasia - styczeń 2010, Aleksandra-Salamandra - marzec 2012, Synek-Krztynek Antoś - marzec 2014
    "Hodowla młodych hobbitów wymaga wielkiej ilości paszy" J.R.R.T.

  10. #50
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    103

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ekotata Zobacz posta
    J szukając innych otulaczy. Pozdrawiam wszystkich gorąco
    To otulaczy tu u nas pod dostatkiem

  11. #51
    ChustoTata
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    179

    Domyślnie

    Wydaje mi się że udzieliłem konkretnej informacji dotyczącej tego materiału o którym jest wątek! Temat z najduje się w dziale pieluchy więc i o otulaczach itp można znaleźć co nie co informacji. Chyba nie ma sensu prowadzić dyskusji nie na temat więc proponuję skończyć z tym?

  12. #52
    Chustofanka Awatar pani_olo
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Bielany
    Posty
    490

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez margeritta Zobacz posta
    no ja się chwaliłam pieluszką z pandą ale nie mam za złe że ktoś kupił podobny materiał, nie popadajmy w paranoję, zresztą sama ten materiał jej poleciłam bo dziewczyna która szyje te pieluszki to moja koleżanka i zapewniam Was że nie podpatrzyła pomysłów na tym forum, choć wiele razy zachęcałam ją aby się zalogowała. Tysiula nie wymyśliła falbanek bo ja nie słyszałam o tysiuli a takie pieluszki już dawno widziałam, choćby na zagranicznych blogach.

    aha co do głównego tematu wątku, zamierzam już wkrótce przechwycić od niej trochę tego materiału i sama sprawdze co to za cudo i oczywiście dam znać
    no i o to chodzi! wkrótce się dowiemy

  13. #53
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,233

    Domyślnie

    Darijah super, nie wiedziałam że szyjesz z polskie materiałów (i ze w ogóle istnieją nadajace się do pieluch). Dla mnie to poważny atut Twoich pieluszek.

    Ekotato ale się rozgorączkowałeś, chyba źle zrozumiałeś/odebrałeś Darijah.

    I jeszcze do Myszki - sorry za OT - Myszko ja nie napisałam, że autorskie projekty są sciągnięte.
    Ja Ci wierzę że tak powstaje autorski projekt pieluszki bo tak to mniej więcej sobie wyobrażam. Tylko potem się okazuje, że prawie (prawie bo z małymi modyfikacjami) identyczna pieluszka już istniała na rynku zanim autorka doszła do takiego a nie innego projektu.

    A wracając sedna wątku czyli do tego laminatu to może to jest coś takiego jak materiał w prześcieradle nieprzemakalnym z polskiego Anropola. Faktycznie wygląda podobnie (skojarzyłam po wpisie Mart).
    I rzeczywiście da się prać na 90 stopni, nic się z nim nie dzieje. Po jednej stronie jest milutka frotka a po drugiej laminat nie usztywniający materiału.

  14. #54
    Chustonoszka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    109

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mirabel Zobacz posta
    Po jednej stronie jest milutka frotka a po drugiej laminat nie usztywniający materiału.
    dokładnie tak to wygląda
    Mama Blondynki (16.07.2006) i Blondaska (21.08.2009)

  15. #55
    Chustomanka Awatar darijah
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    1,167

    Domyślnie

    Ekotato , bardze się cieszę że pieluchujecie się wielorazowo. Cieszę sie również, ze znaleźliście swoje ulubione pieluszki. Zapraszam do wątku powitalnego i obyś długo z nami został i czuł sie dobrze na forum.
    Myszko , wnioskuję, że to ty jesteś autorką pieluszek o których mowa. Życzę Ci wielu sukcesów.
    Konkurencji się nie boję, wrecz przeciwnie, chciałabym by polski rynek obfitował w rodzime pieluszki by nie trzeba było zasypywać go chińską produkcją. Moje "chwalenie się" apropo pochodzenia PUL'a nie jest wywyższaniem się ani żadnym najeżdzaniem. Chciałam zwrócić tylko uwagę, że wiem o czym piszę. Kilka miesięcy spędziłam na poszukiwaniu dobrych polskich producentów. Obejrzałam mnóstwo PUL'i i razi mnie kiedy "wchodząca gwiazda" nie wie w końcu czy ma PUL czy "polską tkaninę z membraną". Uważam , że osoba produkująca powinna wiedzieć z czego szyje i nie mylić faktów czym wprowadza klientów w błąd.
    Zawsze służę radą, zapraszam.
    Peace
    Miluszka ::marzec 2008 :: Olafko ::lipiec 2011::

    https://www.facebook.com/MioUnico - unikatowe nery na różne bajery dla dziarskich chustomatek; szyte z nowych, recyklingowanych i chustowych materiałów; również na indywidualne zamówienia ::

  16. #56
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez darijah Zobacz posta
    Ekotato , bardze się cieszę że pieluchujecie się wielorazowo. Cieszę sie również, ze znaleźliście swoje ulubione pieluszki. Zapraszam do wątku powitalnego i obyś długo z nami został i czuł sie dobrze na forum.
    Myszko , wnioskuję, że to ty jesteś autorką pieluszek o których mowa. Życzę Ci wielu sukcesów.
    Konkurencji się nie boję, wrecz przeciwnie, chciałabym by polski rynek obfitował w rodzime pieluszki by nie trzeba było zasypywać go chińską produkcją. Moje "chwalenie się" apropo pochodzenia PUL'a nie jest wywyższaniem się ani żadnym najeżdzaniem. Chciałam zwrócić tylko uwagę, że wiem o czym piszę. Kilka miesięcy spędziłam na poszukiwaniu dobrych polskich producentów. Obejrzałam mnóstwo PUL'i i razi mnie kiedy "wchodząca gwiazda" nie wie w końcu czy ma PUL czy "polską tkaninę z membraną". Uważam , że osoba produkująca powinna wiedzieć z czego szyje i nie mylić faktów czym wprowadza klientów w błąd.
    Zawsze służę radą, zapraszam.
    Peace

  17. #57
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    1,233

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mirabel Zobacz posta
    A wracając sedna wątku czyli do tego laminatu to może to jest coś takiego jak materiał w prześcieradle nieprzemakalnym z polskiego Anropola. Faktycznie wygląda podobnie (skojarzyłam po wpisie Mart).
    I rzeczywiście da się prać na 90 stopni, nic się z nim nie dzieje. Po jednej stronie jest milutka frotka a po drugiej laminat nie usztywniający materiału.
    oczywiście chodzi o firmę Andropol (poście zrobiłam literówkę w nazwie)

  18. #58
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    Ja nie jestem przekonana do codziennego prania pieluch na 90 stopni i suszenia na kaloryferze U mnie program codzienny na 40 stopni trwa 1 godzinę a 95stopni ponad 2 godziny. Nie susze na kaloryferze bo zasłaniam tym samym źródło ciepła. Wiąże się to z większą utratą energii. Jak wyjmuję otulacze czy kieszonki z pulem z pralki to sa prawie suche wiec są i tak za chwil kilka gotowe do użycia. Używam wielo już dla drugiego dziecka i nie zauwazyłam potrzeby prania w wiekszej temp niż 60 stopni. Co jest dla mnie zaletą nie wadą wielo.

    ale oczywiście cieszę się że pojawiają się nowe rozwiązania
    Ostatnio edytowane przez bianka2009 ; 29-01-2011 o 08:11

  19. #59
    ChustoTata
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    179

    Domyślnie

    Teraz i ja odbiegnę od tematu. Wybaczcie. Bianka w zupełności podzielam Twoją opinię odnośnie prania pieluszek. Niestety nasza sytuacja wymusza suszenie na grzejnikach ponieważ: mamy malutki domek gdzie nie mamy miejsca na rozstawienie suszarki pokojowej. Ilość pieluszek jaką posiadamy wystarcza nam na 1,5 czasami na 2 dni, tkaże i pralka, która musi działać z tego powodu codziennie nie jest aż tak pojemna. Posiadamy również kilka pieluszek z PULem i również stwierdzę że szybko wysychają, jednak wydaje mi się, iż wynika to z tego iż poliester jest substancją sztuczną, a w większości materiałów sztucznych posiadają niski współczynnik nasiąkliwości. My też niecodzinnie pierzemy na 90 C, ale możemy pozwolić sobie na suszenie na grzejniczkach ponieważ mamy praktycznie "darmowe" (może poza nakładem własnej pracy) ogrzewanie mieszkanka. Odnośnie wprowadzenia oszczędności w procesie prania pieluszek chcę wprowadzić pewną innowację, ale to już założę inny temat i tam wszystko opiszę. Pozdrawiam!

  20. #60
    Chustoguru Awatar ala
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    6,711

    Domyślnie

    ja tez czesto susze na kaloryferach i od 2 pieluszek tylko, a mam ich wieeeeele odzielil sie laminat od poliestru/bawelny
    pieluszki nie przeciekaja
    DOULA

    najczęściej zaglądam z telefonu, więc proszę o cierpliwość w odpisywaniu

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •