Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 48

Wątek: Pierwszy dzień w pampkach...

  1. #1
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie Pierwszy dzień w pampkach...

    O ile myślałam, ze jestem wielorazowym ortodoksyjnym, bo mam narobione w głowie, to..

    Wczoraj zapomniałam kluczy do domu, i poszłam awaryjnie do Mamy swojej. Oczywiście nic nie miałam, wiec wskoczyłyśmy do sklepu po pampki- niby te z górnej pampersowej półki, bo nie było opcji latania bez pieluch akurat.

    Młodej nie trafił grom z jasnego nieba, nawet śmiesznie się pytała "co to?", ale dziewczyny, ona cały czas miała wilgotną pupę. od potu. siku rzeczywiście momentalnie wsiąka.
    Jak dla mnie- porażka.
    Nawet moja mama, która wpadła na pomysł pampków stwierdziła, ze "tak być nie może"..
    Tak wiec pozostanę ortodoksem.
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  2. #2
    Chustofanka Awatar kasia_B
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    243

    Domyślnie

    ja kupiłam paczkę pampków do szpitala i na kilka pierwszych dni, ale i tak mi się nie podoba że będę musiała pupcię dziecia włożyć w te sztuczności paskudne

  3. #3
    Chusteryczka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Gliwice
    Posty
    1,561

    Domyślnie

    ja już ortodoksem nie jestem.....a jak wg was wypadają polar ,pul,czy pul minkee?

  4. #4
    Chusteryczka Awatar Pondo
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,352

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez miracle Zobacz posta
    ja już ortodoksem nie jestem.....a jak wg was wypadają polar ,pul,czy pul minkee?

    Z polarem porażka, ale chyba akurat młoda pupa tego materiału nie akceptowała.

    Pul w wersjach łysa i minkee jednak zdecydowanie duużo lepiej. Może to kwestia dopasowania otulaczy, bo pampek zapewne był fantastycznie dopasowany- te gumeczki przy nóżkach, w pasie idealnie..tak więc nie było przewiewu...ale różnica dla nas diametralna.

    Wiadomo, wełna w ogóle w konkursie nie startuje
    Nie wpisuję się w profil ideologiczny statystycznej chustomatki.

  5. #5
    Chustoholiczka Awatar erithacus
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Tczew
    Posty
    3,315

    Domyślnie

    Ja też się ostatnio zdziwiłam, że w pampersie młody ma tyłek bardziej mokry niż w wielo.
    A, i pampers nam raz przemókł, a wcale długo nie był na tyłku.






    Czasem mnie nie ma. Można mnie złapać na maila: [mój nick z forum] @ tlen.pl


  6. #6
    Chustoholiczka Awatar ktosikowa
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    4,209

    Domyślnie

    My pampków uzywamy na dłuższe spacery(chociaż ostatnio w tetrze mykałyśmy i tez było git) i na noc(chociaz nie wiem,c zy to ma duzy sens, bo nasikane w niego rano duzo nie jest, a kupy ona w nocy nie robi- do rana czeka i na miseczkę...). Ale mnie w nich przeraza nieco to, że one sa taki... papierowe... I nie wazne Pampers, dada z biedronki czy eco z rossmana- papierowe i sztywne... i pupa w nich cieplejsza- zaparzona i czerwona- niż w tetrze i flipie( a to pul przecie...). Więc chyba będziemy powoli z pampków rezygnowac, przynajmniej na spacerach...
    I do welny robimy podejście- to na prawde nie grzeje?????
    Taka-jestem-ładna(nastolatka...ech...)-1999, Nikt-mnie-nie-rozumie(takoż...)- 2000, Brykacz-nad-brykacze- 2004, Trzeba-to-policzyć- 2006, Królewna(królewny NIE sprzątają)-2011,Tylko-sprawdzam! -2012, Żółwina- 2015


    Dziecko jest jak prąd- ma fazy. Nic dziwnego, że u nas są spięcia... Sieć przeciążona

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar qmpeela
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    UK
    Posty
    5,044

    Domyślnie

    Dzisiaj z racji zmiany leków córa dostała biegunki, stwierdziłam więc, że założę jej do miasta pampersy bo będzie mi wygodniej... Nie skończyło się to dla jej pupki dobrze, mimo iż z kupą w sumie pupa kontaktu nie miała bo zaraz przebierałam (mała pokazuje, że zrobiła), pupa była ciągle zapocona i mokra, co skończyło się odparzeniem... Wystarczyły 2h w pampku. Teraz śpi w samej formowance mam nadzieję, że szybko uda nam się pupkę wyleczyć. Właśnie podpinam się pod pytanie ktosikowej, czy wełna faktycznie nie grzeje?? Chyba i ja muszę się zaopatrzyć.
    Lena '07Nina '10 Blanka '12 Gabriel '16 Matilda ‘18
    A. 06.14 (*)

    https://m.facebook.com/thetwoowls/ -dzieciecy handmejd
    Mój świat fotografii - fejsbukowy fanpejdż, zapraszam!

  8. #8
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,723

    Domyślnie

    Faktycznie - nie grzeje
    a dokladnie - jest naturalna, oddycha, latem nie grzeje, zimą nie chłodzi - chyba nie namieszalam
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  9. #9
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    ja musiałam ostatnio młodej nałożyć ekojednorazówkę do samochodu,po pol godzinie mokry tyłek od potu,czerwono i co ciekawe,strasznie się kręciła i pokazywała że jej niewygodnie,resztę drogi spedziła na golasa,boszzz,nawet smrod w takie upały z eko jednorazowej czułam
    lecimy w nocy na cienkich kieszonkach,malo wkładu,nawet wełna i cienka formowanka przegrzewa Marylę

  10. #10

    Domyślnie

    mój śpi w eko z rossmana, i czasem pomyka w dzień jak muszę mu pupę maścią wysmarować albo zostaje z dziadkiem. Nic się nie dzieje. A, i wyczytałam na opakowaniu, że ten eko jest oddychający ale teraz na upały zdecydowanie najlepiej mu w kieszonkach czy formowankach z bambusem przy pupie (zawsze z otulaczem). Choć wczoraj siedział godzinę w piaskownicy w real easy i poza tym, że pielucha została zapiaszczona to pupa cacy.
    A tak w ogóle to Pampersy są najgorsze


  11. #11
    Chustopróchno Awatar Paprotka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Rybnik
    Posty
    13,876

    Domyślnie

    To chyba od pupy zależy, bo u nas mąż z lenistwa czasem papki zakłada (szczególnie na wyjścia) i nic się nie dzieje ;> No ale poza tym to w tetrze i wełnie ganiają (znaczy Franek gania ) i żadnych problemów nie ma ;>
    Francik (06.08.09), Antoniczek (10.04.11) (*23.05.12), Janko (23.01.14), Zeflik (12.09.15)

    Zapraszam do galerii TUTAJ na handmade TUTAJ



  12. #12
    Chustomanka Awatar Georgina
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Śląsk
    Posty
    1,174

    Domyślnie

    My od miesiąca używamy tetry i otulaczy (2 tetrowe + otulacz, lub tetra, wkładka bambusowa + otulacz). Mam 2 otulacze PUL i jeden wełniany. Ten wełniany jest najlepszy, oddycha i na upały super.
    Na długie spacery (spacerujemy na prawdę długo) tetra się sprawdza znakomicie.
    Żałuję, że wcześniej nie trafiłam na wielorazówki. Pupa jest w nich jak nigdy przedtem
    Teraz jednak planujemy wyjazd w góry, długie chodzenie z plecakami, zastanawiam się nad kupieniem jednorazówek eko z rossmana -aby nie nosić zużytych pieluch (tylko wyrzucać zużyte do koszy na śmieci) -mniej rzeczy do noszenia. Chociaż boję się, że pupka się malej odparzy w plastiku...

  13. #13
    Chustofanka Awatar Sihaya
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    356

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ktosikowa Zobacz posta
    I do welny robimy podejście- to na prawde nie grzeje?????
    Dziś byłyśmy na dworze (z konieczności) aż do 13- dziecko w chuście tylko w gatkach wełnianych i formowance TotsBots- dupcia była przyjemnie chłodna, szok przy tej temperaturze
    U nas pampki awaryjnie na noc, jak się nie wyrobimy z praniem albo przeciekniemy w nocy...ok 5-6 rano się dzieć wierci, póki jej pieluchy nie zmienię, mokra tetra czy muśliny ukochane moje, nie robią na niej wrażenia.
    Chusta i pampery to dla mnie makabryczne połączenie przy tej temperaturze .

  14. #14
    Chustoholiczka Awatar ktosikowa
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    4,209

    Domyślnie

    no popróbujemy... wpakuje jej na noc może tetre plus jeszcze coś w tą wełne... bo formowanki ma tylko mikrofibrowe albo welurek(az jedną... jakos tetre kocham bardziej...)
    Taka-jestem-ładna(nastolatka...ech...)-1999, Nikt-mnie-nie-rozumie(takoż...)- 2000, Brykacz-nad-brykacze- 2004, Trzeba-to-policzyć- 2006, Królewna(królewny NIE sprzątają)-2011,Tylko-sprawdzam! -2012, Żółwina- 2015


    Dziecko jest jak prąd- ma fazy. Nic dziwnego, że u nas są spięcia... Sieć przeciążona

  15. #15
    Chustodinozaur Awatar panthera
    Dołączył
    Dec 2009
    Miejscowość
    okolice warszawy, później Gdańsk, Wrocław i znów pod Warszawą. aktualnie Gdynia :)
    Posty
    16,505

    Domyślnie

    mój wielki sikacz w nocy przesika wszystko, wielo i
    "pampers" również o dziwo ekorosmany jakoś dają rade, zwykłe rossmanowe tez rzadko przesikane...a może to nienormalne ze tyle sika w nocy?
    Damian 07.01.2005
    Maciek 07.09.2009
    Tomek 17.04.2014

    J15.01.2013 [']

    1% Maciek
    https://jim.ultra3.done.pl/nasze-dzieci/profil?id=778572


    uwaga: znikam na weekendy: odwyk i czas dla rodziny






  16. #16
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2,865

    Domyślnie

    Nie oszukujmy, PUL to folia i jego właściwości oddychające są ...hmmm.... przesadzone. Spróbujcie pooddychać przez PUL - ciężka sprawa. A przez wełnę można!
    Chodz z pewności wolę PULa od pampków wszelkiej maści.
    Już si,e nie mogę doczekać tych zasikanych pieluch

  17. #17
    Chustofanka Awatar Sihaya
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    356

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lilka_l Zobacz posta
    Nie oszukujmy, PUL to folia i jego właściwości oddychające są ...hmmm.... przesadzone. Spróbujcie pooddychać przez PUL - ciężka sprawa. A przez wełnę można!
    Pul jest paroprzepuszczalny, a nie przewiewny, dlatego nie można przez niego "oddychać". Podobnie jest z foliami budowlanymi paroprzepuszczalnymi- przez te najdroższe nie pooddychasz, a u nas stropy ocieplane wełną nie zawilgotniały przez zimę. Test z dmuchaniem przez PUL jest..hmm...chybiony.
    Moje osobiste dziecko nie odparza się w Pulowym otulaczu, a w huggisach non topper.

  18. #18
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2,865

    Domyślnie

    Pracuję w branży budowlanej ale dzięki
    Ale potwierdzisz że jego "zdolności oddychające" są żadne przy wełnie?

  19. #19
    Chustofanka Awatar kasia_B
    Dołączył
    Apr 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    243

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pondo Zobacz posta
    Z polarem porażka, ale chyba akurat młoda pupa tego materiału nie akceptowała.

    Pul w wersjach łysa i minkee jednak zdecydowanie duużo lepiej. Może to kwestia dopasowania otulaczy, bo pampek zapewne był fantastycznie dopasowany- te gumeczki przy nóżkach, w pasie idealnie..tak więc nie było przewiewu...ale różnica dla nas diametralna.

    Wiadomo, wełna w ogóle w konkursie nie startuje
    Zastanawiam się jak to jest że mikropolarek nie nadaje się dla niektórych dzieci, dlaczego? Jak on może uczulać? I czy rzeczywiście nie nadaje się na dłużej- np na kilkugodzinną drzemkę? Przecież nie da się go porównać do ceraty w pampersach.

  20. #20
    Chustoholiczka Awatar ktosikowa
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    4,209

    Domyślnie

    nooo... bo jednak jest mechaty? moze niektóre dzieci źle reaguja na posiusiane włoski polarkowe? grzeje?
    na razie nie odwazyłam sie wpakowac małej na pupe pieluchy z polarem... nie uzyłam polarkowych wkładek na tetre... mam watpliwosci co do weluru... bo jakos tak kojarzy mi sie z docieplaniem... pewnie jestem w błedzie...
    Taka-jestem-ładna(nastolatka...ech...)-1999, Nikt-mnie-nie-rozumie(takoż...)- 2000, Brykacz-nad-brykacze- 2004, Trzeba-to-policzyć- 2006, Królewna(królewny NIE sprzątają)-2011,Tylko-sprawdzam! -2012, Żółwina- 2015


    Dziecko jest jak prąd- ma fazy. Nic dziwnego, że u nas są spięcia... Sieć przeciążona

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •