Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 36

Wątek: Manduca czy Tuli- prośba o porade

  1. #1
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    9

    Domyślnie Manduca czy Tuli- prośba o porade

    Witam

    mam dylemat, ponieważ chce kupić nosidło ergonomiczne dla mojego syna (ma obecnie skończony 6 m-c i wazy 7,5 kg) z tym,ze chce aby było wygodne dla niego na dłużej. Przeglądałam różne oferty ale generalnie 2 typy do mnie przemawiają- Manduca oraz Tuli. Dlatego, ze nie mam możliwości wypróbowania ich osobiście proszę o rade. które byłoby trafniejszym wyborem. Dodam,że chcemy razem z mężem korzystać z niego (maz co prawda nie jest wysoki , ponieważ ma 176 ale ja jestem niska -160cm i bardzo szczupła osoba) wiec ważne aby była możliwość dopasowania aby było nam obojgu nosić Małego.

    Z góry dziękuje za wszelkie sugestie

  2. #2
    Chusteryczka Awatar Kaś
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,555

    Domyślnie

    Ja nosiłam i w Manduce (pożyczonej) i w Tuli już własnym i jestem zdecydowanie za Tuli - pomijając fakt, że polskie i duuużo ładniejsze, IMO jest bardziej wygodne i mięciutkie , nie ma suwaka (tego do zmniejszania panela), któy mojemu Synkowi na począku wbijał się w policzek - jakieś takie prostsze jest i bliżej mu do chusty!

  3. #3
    Chusteryczka Awatar kamuszyca
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    2,343

    Domyślnie

    Manducę na pewno dopasujesz do tych gabarytów. Manduca jest bardzo wygodna i świetnie nosi ciężkie dzieci, więc na pewno długo Wam posłuży.

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar morepig
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Birmingham/UK
    Posty
    3,859

    Domyślnie

    manduca ma lepsze dopasowanie, ale jeśli jesteś naprawde bardzo szczupla (32-34 rozm) to manduca bedzie na Ciebie za duza. czemu nie masz opcji wypróbowania ich?

    Cytat Zamieszczone przez Kaś Zobacz posta
    Ja nosiłam i w Manduce (pożyczonej) i w Tuli już własnym i jestem zdecydowanie za Tuli - pomijając fakt, że polskie i duuużo ładniejsze, IMO jest bardziej wygodne i mięciutkie , nie ma suwaka (tego do zmniejszania panela), któy mojemu Synkowi na począku wbijał się w policzek - jakieś takie prostsze jest i bliżej mu do chusty!
    to jest pozorne- wiekszości maluchów tuli nie otula wcale, mają duzo luzu przy główce. pas bez wypełnienia wpija się w brzuch przy noszeniu na plecach i w lędźwia przy noszeniu na brzuchu. zdecydowanie trzeba byc także bardzo wysportowanym aby zapiac klamerki z tylu, przy noszeniu an brzuchu- dla wiekszosci osob awykonalne. pasy się nie odpinają, więc nie ma opcji skrzyzowania na plecach. po 3 miesiacach bez prania juz wcale nie wyglada tak pięknie (nie noszone duzo- do 10 razy, tylko leżało w sumie).
    i mimo ze je sprzedaję, to jeśli brać w ciemno to tylko manduca lub bondolino, do Tuli się trzeba przymierzyć i to najlepiej na dlugim spacerze
    Ostatnio edytowane przez morepig ; 23-01-2011 o 15:45

    pocketsfullofmemories.co.uk - Life & Kids Photography
    i na fb
    kolorowe śniadania - dopudelka i na fb

  5. #5
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    2,614

    Domyślnie

    ja sprzedałam manducę, jak nosiłam rozmiar 36 - po przerzuceniu na plecy, w cienkich ubraniach, miałyśmy z janką luzy nie do dociągnięcia. w tuli nie, ale wtedy już nosiłam 38, a jania miała 1,5 roku, więc nie mam dokładnego porównania.
    mówię tu tylko o noszeniu na plecach - z przodu w obydwu nosidłach było super.
    ja osobiście wolę tuli, bo jest miększe i bardziej mi się podoba wizualnie, a nośność ma podobną.

  6. #6
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    9

    Smile

    to teraz dopiero mam dylemat- nosze rozmiar 34-36 i dlatego zależy mi na tym aby była możliwość tego dopasowania swobodnego do moich gabarytów a nie mam możliwości dopasowania, ponieważ w sklepach się nie spotkałam z tymi nosidłami (mieszkam w Rzeszowie) a także nikt z moich znajomych nie uzytkuje tych nosideł Widzę jednak,że jednak więcej osób wybrałoby na moim miejscu Manduca, wiec chyba zaryzykuje ewentualnie pewnie byłaby opcja zwrotu zamówionego na necie

  7. #7
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    2,614

    Domyślnie

    na pewno w Rzeszowie są chustomamy - może napisz w dziale 'pożyczę/wymienię' albo 'pomocne chustomamy', czy ktoś z rzeszowa by się z Tobą nie spotkał i nie dał przymierzyć nosidła?

  8. #8
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    9

    Domyślnie

    Kasia wska za Twoja wskazówka dałam zapytanie na te działy-może się faktycznie ktoś znajdzie życzliwy abym mogla przymierzyć

    A jeszcze jedno-dziewczyny a jeszcze mam pytanie co sadzicie o Nibugo??

  9. #9
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Beskid Niski
    Posty
    5,289

    Domyślnie

    Nubigo jest zajefajne
    A najlepsze w nim jest to, że możesz uszyć na miarę i wedle własnych upodobań
    Nubiga szyje forumowa Zelda
    2007, 2009, 2016

  10. #10
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    9

    Domyślnie

    zajefajne określenie nie jest dla mnie tak naprawdę żadnym wyznacznikiem. mogłabyś coś więcej na ten temat napisać

    i jeszcze jedno co sadzicie o Ergo baby carries??

    Mam już coraz większy mętlik co wybrać

  11. #11
    dokebu
    Guest

    Domyślnie

    Kurcze przykro mi, bo ja właśnie z Rzeszowa, ale ja tylko w MT jestem wyposażona, no i ewentualnie pouch i jedna chusta do przymiarki, a Tuli zamierzałam kupić, ale jak się okazało, że Dziubas będzie miał rodzeństwo to odłożyłam ten zakup na później.

  12. #12
    dokebu
    Guest

    Domyślnie

    A może warto zamówić Nubika?!

  13. #13
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Beskid Niski
    Posty
    5,289

    Domyślnie

    z wyszukiwarki:
    http://www.chusty.info/forum/showthr...ghlight=nubigo
    http://www.chusty.info/forum/showthr...ghlight=nubigo
    http://www.chusty.info/forum/showthr...ghlight=nubigo

    wybór nosidła to naprawdę bardzo indywidualna sprawa, to nie chusta, którą można zamotać na tysiąc sposobów
    mandukę mam, możecie przymierzyć, jeżeli tylko Jasło to dla Was jeszcze okolice Rzeszowa
    2007, 2009, 2016

  14. #14
    Chustomanka Awatar magdalena
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Warszawa-Mokotów
    Posty
    977

    Domyślnie

    Ja noszę w Manduce i jesteśmy z małym (a raczej dużym, bo 10 kg na wadze wskazuje) bardzo zadowoleni
    Dodam, że jestem bardzo podobnych gabarytów co Ty, synuś wysysa ze mnie co najlepsze, więc wskakuję w rozmiar 34. Mąż jest z tych "średnich" i również świetnie dopasowuje do siebie nosidło.
    Manduca ma dosyć grube pasy, ale dzięki temu nie obcierają i dobrze trzymają tłuścioszka.
    Dzisiaj na forum jedna z mam miała do sprzedania takie nosidło za całkiem fajną cenę. Polecam

  15. #15
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    9

    Domyślnie

    Dzisiaj kupiłam w promocyjnej cenie Manduce-już się nie mogę doczekać przesypki-jestem strasznie ciekawa czy się sprawdzi, w razie w zawsze można odesłać z powrotem

  16. #16
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Beskid Niski
    Posty
    5,289

    Domyślnie

    blue velvet jest śliczna
    mam nadzieję, że się dopasujecie
    2007, 2009, 2016

  17. #17
    Chustofanka Awatar gema
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Sokółka
    Posty
    234

    Domyślnie

    a ja szczerze polecam Tuli. jestem w posiadaniu zarówno Manduci jak i Tuli (mniej więcej podobny okres czasu) i odkąd mamy Tuli (michał miał z 5 miesięcy kiedy wsadziliśmy go w Tuli) Manduca leży porzucona. Nie lubi jej mąż, bo jest sztywna, drapie, ma za dużo klamerek i za długie paski, które trudno poskromić. Tuli ma super gumeczki do skracania nadmiaru pasów. Mniejsza ilość klamerek to wg mnie plus. Noszenie w manduce z pasami skrzyzowanymi na plecach jest niewygodne, bo robi się jakby garb między łopatkami :/ Pasy Tuli nie spadają zramion nawet przy niekrzyżowym założeniu, bo jest łączący je pasek, który tak na serio całkiem łatwo się zapina i naprawdę nie zgodzę się z morepig, że trzeba być wysportowanym. ja jestem asportowa i daję sobie radę. może masz go źle ułożonego? Wiesz, on ma regulację góra dół! Może masz za nisko? Zresztą z tego co widzę, to morepig w każdym temacie neguje Tuli jako godne polecenia i chyba tylko dlatego, że współpracuje z konkurencyjną firmą :/ przykre to. Więc tak: manduca leży i czeka na nowego właściciela, a my jesteśmy zachwyceni Tuli (czarne w sowy) i od ponad pół roku nie wymagały one prania, zapierania ani niczego podobnego! Wyglądają rewelacyjnie po zwykłym odkurzeniu z kłaczków, które najnormalniej w świecie widać na czarnym kolorze, bo taka to już uroda koloru czarnego. Co jeszcze: w manduce są te wstrętne majtasy, które nieużywane nie dają się zdemontować i uwierają dziecko oraz kapturek, który także można tylko zrolować do panela, a w Tuli można go całkiem odpiąć i nie robi się sztywny wałek przy karczku. Ponadto przy pasie biodrowym klamra w Manduce ma potrójne zabezpieczenie, którego moje palce nie są w stanie pokonać bezboleśnie! Nienawidzę go. Sam pas biodrowy jest bardzo szeroki, co mi przeszkadza podczas wchodzenia po schodach.
    mama Mikroba, żona delfina
    Michulec cycusiał 1 rok 3 miesiące i 2 tygodnie.

  18. #18
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    7,056

    Domyślnie

    Odnośnie plusów Tuli w pełni podpisuję się pod gemą. Ja mam dla odmianybeżowe sowy i obawiałam się, że będą się brudzić. Zbytecznie .
    Wcześniej rozważałam manducę, ale moje zdanie i w tej kwestii jest identyczne jak gemy.

  19. #19
    Chusteryczka Awatar tsumiko
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    1,993

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez morepig Zobacz posta
    manduca ma lepsze dopasowanie, ale jeśli jesteś naprawde bardzo szczupla (32-34 rozm) to manduca bedzie na Ciebie za duza. czemu nie masz opcji wypróbowania ich?



    to jest pozorne- wiekszości maluchów tuli nie otula wcale, mają duzo luzu przy główce. pas bez wypełnienia wpija się w brzuch przy noszeniu na plecach i w lędźwia przy noszeniu na brzuchu. zdecydowanie trzeba byc także bardzo wysportowanym aby zapiac klamerki z tylu, przy noszeniu an brzuchu- dla wiekszosci osob awykonalne. pasy się nie odpinają, więc nie ma opcji skrzyzowania na plecach. po 3 miesiacach bez prania juz wcale nie wyglada tak pięknie (nie noszone duzo- do 10 razy, tylko leżało w sumie).
    i mimo ze je sprzedaję, to jeśli brać w ciemno to tylko manduca lub bondolino, do Tuli się trzeba przymierzyć i to najlepiej na dlugim spacerze
    to to to to!Z ust mi to wyjelas Marto,ja tez zdecydowanie polecam manduce,zwlaszcza ze faktycznie bedzie na dluzej!
    Iza,mama Mikolaja (czerwiec 2008) i Leny (czerwiec 2010)

    tsumiko w kuchni


  20. #20
    Chustomanka
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    London, UK
    Posty
    1,436

    Domyślnie

    i ja tez Manduke polecam.uzytkujemy od momentu kiedy NIna miala ok 4 miesiace i zadnego z problemow ni zarejestrowalam (oprocz poczxatkowego zamotania z klamrami i pasami, ale chwila cwiczen i przestudiowanie instrukcji pomoglo

    mamy czarna, ale nadal wyglada godnie, bez zadnych przetarc czy przebarwien.

    mężoprzyjazna, jako jedyne nasze akcesorium do noszenia.

    kompaktowa, wszedzie mozna wlozyc i zabrac ze soba.

    krzyzowanie pasow z tylu wcale nie jest konieczne, gdy komus garb przeszkadza-jest swietne rozwiazanie w postaci paska z klamerka lączacego obydwa pasy ponizej karku, ktore nam sie swietnie sprawdza.

    nie pisze tego zeby zdyskwalifikowac nosidla szyte, bo takiego jeszcze nie mam odnosze sie tylko do zalet manduki, ktora posiadam i uzytkuje juz od 14 miesiecy.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •