Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Bondolino czy marsupi?

  1. #1
    Chustomanka Awatar ALiA
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    1,252

    Domyślnie Bondolino czy marsupi?

    Dla maluszka,miesięcy 2, ważącego 5,5 kilo który lepszy - bondolino czy marsupi? Siostra chce nosić i nie wiem co jej doradzić... Clare napisała,że można w obu,nie wiem,które polecić siostrze Macie jakieś doświadczenie z tymi nosidłami?

    p.s Ona boi się,że nie będzie umiała zamotać maluszka,dlatego chusta odpada.Siostra mieszka w Irlandii,a tutaj nikt jej nie pomoże.Dlatego szuka czegoś z czym sobie szybko poradzi
    Ostatnio edytowane przez ALiA ; 23-01-2011 o 00:18 Powód: p.s

  2. #2
    Chustomanka Awatar picikola
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    jakby Toruń
    Posty
    862

    Domyślnie

    Podbijam temat bo też jestem ciekawa.
    Michał.02 i Tymon.08

  3. #3
    Chustoguru Awatar petisu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Zielona Góra
    Posty
    8,828

    Domyślnie

    bondolino
    www.gugu-gaga.pl chusty Didymos i nosidła KiBi
    gugu-gaga.pl na Facebooku

    Łucja 23.03.06.&Milana 10.06.09.&Marshall 11.03.14.

  4. #4
    Chusteryczka Awatar ewaibartek
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa-Bródno
    Posty
    1,540

    Domyślnie

    marsupi jest mega prostu w zakladaniu i dla takiego maluszka w sam raz,a bondek jest troche bardziej kobinowany,jakies regulacje i inne,odobiscie w bondku nie nosiłam tylko widziałam,ale takie sa moje spostrzezenia
    masupi to wogole jest dla mnie cud wynalazek,żałuję,że dla wiekszych dzieci nie ma
    Bartek 02.05.2007 Ksawery 07.08.2010 Sara 28.04.2012

  5. #5
    Chustomanka Awatar czarna_zaba
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Kielce
    Posty
    1,144

    Domyślnie

    Chusta. Podobno bondolino po dokładnym dopasowaniu... Warto poczytać dyskusje doradczyń o nosidłach dla tak małych dzieci, jest gdzieś przypięta.

  6. #6
    Chustoguru Awatar petisu
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Zielona Góra
    Posty
    8,828

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ewaibartek Zobacz posta
    marsupi jest mega prostu w zakladaniu i dla takiego maluszka w sam raz,a bondek jest troche bardziej kobinowany,jakies regulacje i inne,odobiscie w bondku nie nosiłam tylko widziałam,ale takie sa moje spostrzezenia
    masupi to wogole jest dla mnie cud wynalazek,żałuję,że dla wiekszych dzieci nie ma
    Ale dziecko ma już 2 m-ce i marsupi na długo nie starczy, a bondek i przedszkolaka poniesie.
    www.gugu-gaga.pl chusty Didymos i nosidła KiBi
    gugu-gaga.pl na Facebooku

    Łucja 23.03.06.&Milana 10.06.09.&Marshall 11.03.14.

  7. #7
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Aug 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,418

    Domyślnie

    Podbiję wątek, bo tez chciałabym kopić jakieś nosidło dla Małego (2 msc i 5.5kg), (tak na szybkie wypady i dla Małża) oprócz chusty!!!!
    Raduś 21.02.2009 i Piotruś 09.06.2011

  8. #8
    Chustonówka Awatar Hania
    Dołączył
    Jun 2013
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam wszystkich i podbijam temat - potrzebuję nosidełka dla dziecka, które ma skończone 3 m-ce. Z chustą miałam przygodę przy pierwszym dziecku - takie motanie się nie jest dla mnie . Dotychczas rozważałam nosidło Tula, ale podobno Marsupi jest lepsze dla takich małych dzieci? Doradźcie proszę!

  9. #9
    Chustopróchno Awatar natala
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Londyn
    Posty
    11,975

    Domyślnie

    mam bondolino - marsupi jest rozmiarowe, bondolino nie, wiec na dluzej starczy. i tak - znam polskie stanowisko w sprawie noszenia niesiedzacych dziecy. i tak - nosilismy niesiedzacego W w bondolino (nie bardzo dlugo, glownie maz na spacery). noworodka bym w nie nie wsadzila, ale wieksze dziecko - takie kilkumiesieczne tak. ale to JA...

    wiec ja bym proponowala bondolino. ale to znowu JA...
    natala mama Franka (29.11.2007), Wojtka (06.08.2010) i Szymka (07.07.2016). doradca po kursie podstawowym DieTrageschule®
    Never try to help someone unless they are ready to be helped Jeff Foster

  10. #10
    Chustonówka
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    16

    Domyślnie Bondolino

    Użytkuję Bondolino, ale mimo że niby jest od pierwszych dni życia my dopiero jak mały miał około 4 miesiące zaczęliśmy używać. Pierwsze dwa tygodnie po 10 - 15 minut dziennie, do skończenia 5 miesięcy za radą ortopedy nie nosiliśmy dłużej niż godzinę dziennie.
    W tej chwili mały ma 6 miesięcy i uwielbia nosidełko Dla mnie nosidełko bardzo wygodne i łatwe w dopasowaniu polecam.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •