Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 25

Wątek: Odparzenia od pampków

  1. #1

    Domyślnie Odparzenia od pampków

    Pralka nam padła i zanim ożyła, przez jedną dobę bylismy na pampkach. Efekt tego taki, że młoda ma tyłek czerwony jak cholera, już nawet malutkie ranki się zrobiły. A to wszystko mimo tego, ż
    e przewijałam ją tak samo często, jak w wielo:/
    No i jak sie tego pozbyć? Wietrzeniem? Jakaś maść? Sudocrem i oliwkę już wypróbowałam, nie działa. Wietrzenie pomaga tylko chwilowo, po 15 minutach w pieluszce robi się to samo

  2. #2
    Chustoholiczka Awatar Filippa
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Opole/Katowice
    Posty
    3,410

    Domyślnie

    U nas działa najzwyklejszy bambino, ale ranek nigdy nie było, mimo, że my na pampakach cały czas.
    Edit: no i dupka wieczorem przy harcach przedkąpielowych wietrzy się prawie godzinę
    Roch 09.07.2010, Leon 20.05.2013 i Tola 05.01.2015

  3. #3

    Domyślnie

    Współczuję a jak długo wietrzysz? bo trzeba długo, najlepiej cały dzień bez pieluszki, albo chociaż po godzince a jak zakładasz to zasypuj obficie mąką ziemniaczaną albo kup zasypkę alantal - ma w składzie mąkę i tlenek cynku który też ma działanie gojące i jest eko, no ale zawiera też talk
    boję się że i nas to czeka bo pralka czasem cieknie ale z obawy ze mi ja zabiorą nie zgłaszam póki co reklamacji...
    Ostatnio edytowane przez margeritta ; 19-01-2011 o 17:57

  4. #4
    Chustoholiczka Awatar sheana
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Puszcza (krk)
    Posty
    3,735

    Domyślnie

    Chciałam mąkę ziemniaczaną też polecić. Jak masz ciepło w domu, to dla wietrzenia można w samej formowance lub nawet tetrze potrzymać, żeby wentylowała sie pupa.
    U mnie sudokrem był do ... pupy Pasował bardzo babydream biały z różową nakrętką.
    Lauron(Smo) 12.06.2010, Bruno(Gadzinka) 12.01.2012

  5. #5
    Chusteryczka Awatar hexi
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,349

    Domyślnie

    zasypki sie kawala i dodatkowo dzialaja drazniaco
    wietrz - ile mozesz + maslo karite, olej kokosowy, alantan do smarowania


    DB PBC

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sheana Zobacz posta
    U mnie sudokrem był do ... pupy
    podzielam Twoja opinie

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar espejo
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    3,737

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hexi Zobacz posta
    zasypki sie kawala i dodatkowo dzialaja drazniaco
    wietrz - ile mozesz + maslo karite, olej kokosowy, alantan do smarowania
    Dokładnie - w tym wypadku lepiej natłuszczac niż wysuszac ( a tak dziala sudocrem)
    lepiej bepanthen - u nas pomagał błyskawicznie
    Truscaffkowa Marzenka
    starszy i młodszy .... bardzo mi urośli







  8. #8
    Chustoholiczka Awatar Filippa
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Opole/Katowice
    Posty
    3,410

    Domyślnie

    O i jeszcze linomag, taka żółta maść ( w biało zielonej tubce), nie krem. Zapomniałam o jego istnieniu, używaliśmy na samym początku. Bepanthen nie działał.
    Ostatnio edytowane przez Filippa ; 19-01-2011 o 18:14 Powód: dopisek
    Roch 09.07.2010, Leon 20.05.2013 i Tola 05.01.2015

  9. #9
    Wałkoguru
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Reykjavik
    Posty
    5,679

    Domyślnie

    Oprócz dziennego wietrzenia i smarowania/zasypywania, zrób kąpiel w wodzie z krochmalem - taka woda pomagała Lenie i na odparzoną (czasem mocno) pupę, i latem na potówki
    Aha - u nas na odparzenia linomag zielony cuda działał.
    I tormazol (to samo, co tormentiol, tylko bez kwasu borowego)

  10. #10
    Chusteryczka Awatar lati
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    2,559

    Domyślnie

    U nas na historie skórne dobrze wpływa przetarcie herbatą z szałwii, położna poleciła po porodzie. Jak coś się działo nie ważne wysypki, podrażnienia,na buzi cz pupce u nas pomaga. Ze smarowideł to bephanten. Sudocrem stoi prawie cały pierwszy i jedyny jaki kupiłam
    F 09.07.2010 i A 19.03.2014

  11. #11
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    213

    Domyślnie

    Woda z krochmalem, wietrzenie pupy i alantan, albo tormentalum (podobne do tormentiolu tylko bez kwasu bornego) u nas to działało. Położona radziła też przemywać odparzenia wywarem z kory dębu, niestety nie wypróbowałam, więc nie wiem, ale mozna spróbować, bo działa sciągająco i wysuszajaco.

  12. #12
    Chusteryczka Awatar kasia
    Dołączył
    Jul 2009
    Miejscowość
    karkonosze:)
    Posty
    2,059

    Domyślnie

    na odparzoną dupcię linomag maść (zielona tuba), a na ranki gencjana (ta fioletowa, co brudzi).

  13. #13
    Chustonoszka Awatar Sylaba
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    144

    Domyślnie

    Potwierdzam, zielony linomag czyni cuda.
    Ja tak załatwiłam pupę małego jak się zasiedziałam u szwagierki az mi zapasu wielo zbrakło i musiałam skorzystać z zaoferowanego pampa. Po powrocie do domu jednorazówke natychmiast zdjęłam ale pupa juz zdażyła zczerwienieć.
    Wielorazówki tak rozpieściły skórę juniorka że mu teraz nawet kilka godzin w pampie nie służy.
    Mama dwóch super chłopaków : Pawełka - raczka (07.1999), Daniuszki - skorpionka (11.2009) i maleństwa, które byłoby rybką (11.2008)

  14. #14
    słoneczny_blask
    Guest

    Domyślnie

    ...
    Ostatnio edytowane przez słoneczny_blask ; 01-01-2014 o 16:08

  15. #15

    Domyślnie

    Linomag działał cuda u starszaka, na młodej nie robi wrażenia
    Jutro postaram się cały dzień wietrzyć, no i wypróbuje tę mąkę ziemniaczaną. Może zadziała

  16. #16
    Chustoguru Awatar odynka
    Dołączył
    Nov 2008
    Miejscowość
    odiland
    Posty
    7,861

    Domyślnie

    super tez lagodza u nas przynajmniej - chusteczki nawilzane Dzidzius z pantenolem.. no i linomag
    Wataha: Nelly: 14/06/2007 Lilly i Zuzka: 15/09/2010

    http://zakamarek.eu - targowisko rzeczy różnych
    http://shewolf-foto.blogspot.com - moja pasja

    2014 będzie nasz!

  17. #17

    Domyślnie

    Zasypałam mąka ziemniaczaną, ale zrobiła sie jej "skorupa" na pupie...
    Znalazłam za to Purelan- maść, która stosowałam na pękające brodawki- i jest o niebo lepiej.
    Problem w tym, że mała strasznie kaszle i za kazdym razem coś jej tam wylatuje do pieluchy:/ Nałozyłam gruba warstwę tego purelanu i to przynajmniej robi jakąś barierę. Mam nadzieję, że to pomoże

  18. #18
    Chusteryczka Awatar milorzab
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    PodWarszawa
    Posty
    2,567

    Domyślnie

    U nas tak było, jak W. miała kiepskie kupy, tzn ciagle bączek - kupka pupa była cały czas odparzona.
    Jak pielęgnujesz pupę? Czym myjesz? Ja mam bardzo złe doświadczenia z chusteczkami mokrymi. Odparzają. Problem jest też z mydlem jeśli myjesz po kranem. Ja robię tak: myję pod kranem, mała ilość nie-mydla dla dzieci, np: lipikar surgras, wietrzenie pupy, krem - nie wiem który najlepszy, mam sudocrem, bepanthen, tormentiol(wiem, kwas borny, ale czasem NIE NA RANY stosuję), wietrznie ile się da). Kąpiel w krochmalu - bardzo dobrze działa. Można nawet po umyciu przemyć jeszcze krochmalem.
    Czasem Weronika cały dzień bez pieluchy. Stosowałam wtedy tylko pieluchy bez polarku. Bardzo często przewijałam. Cały cza prawdzałam, czy nie ma kupy.
    Jeszcze: alergia - odparzenie pupy, jaką ona skórę? Możesz dać jej trochę probiotyku, ja mam wrażenie, że flora bakteryjna się poprawia, kupa mniej kwaśna, mniej odparza.
    Jeśli są rany, ja poszłabym do lekarza. Czy grzyb, czy nadkażenie.
    Ostatnio edytowane przez milorzab ; 20-01-2011 o 13:35

  19. #19
    Chustoholiczka Awatar Padthai
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Wrocław, Kłodzko
    Posty
    3,204

    Domyślnie

    Chyba trzeba watki odparzeniowo-tormetiolowe razem zbunkrowac i usystematyzowac. Po ostatnich swoich przejasciach
    oooojojoj musze konczyc
    tzn dokoncze pozniej
    Tomek (III.07) Asia (X.09)

    Doradca po kursie średniozaawansowanym Die Trageschule® Dresden
    http://fotelik.blox.pl/html

  20. #20
    Chustomanka Awatar moli1978
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    1,274

    Domyślnie

    Jak ranki to już wygląda na ndkażenie grzybicze. Moja Tosia miała, tak samo - kupa była co pół godziny z każdym bąkiem. Odrobina, tak że dopóki nie rozebrałam i pieluchy nie zdjęłam to nie było widać nawet. Tylko między pośladkami się ukrywała
    Nic nie pomagało, w końcu lekarka poleciła ranke smarować odrobiną clotrimazolum. Wahałam się, ale szkoda mi już było dzieciaka i w końcu smarowała, Po dwóch dniach pupa jak nowa i te kupy się nawet skończyły.
    Może pokaż pupę lekarzowi.
    syn 2007, córka 2010, syn 2016 Mamine na fb PituPitu

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •