Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 41

Wątek: Doradcy chustowi

  1. #21
    Chustoholiczka Awatar goralka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    kraków
    Posty
    3,534

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mayetschka Zobacz posta
    to jest pytanie z serii: a teraz się poprzepychajmy
    nie to było celem... nie chcę wywołać żadnej burzy.
    A w jakich miastach odbywają się te kursy?
    A. 5.2010, M. 5.2012, A. 9.2016, M. 9.2016

  2. #22
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    210

    Domyślnie

    też mnie bardzo ciekawi temat wątku i gdzie można takie kursy zrobić oprócz Warszawy i Drezna?
    Jeśli któraś może podać namiary to jestem baaardzo zainteresowana
    Ponoć w Poznaniu jest jakaś szkoła, to prawda?
    Żona Krzysia od 30.07.2005

    Mama Franka od 22.09.2010 i Janka od 30.11.2012

  3. #23
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Kraków \ śląsk
    Posty
    2,305

    Domyślnie

    Trochę czasem doradzam chustowo a chciałabym mówić mając jakąś ugruntowaną wiedzę na ten temat. I właśnie dlatego idę na kurs. Oczywiście chęć zarobku ogromna (przynajmniej na kota ).
    P(III 2008), T(XI 2011), R(*III 2014), B (III 2018)

  4. #24
    Chustoholiczka Awatar goralka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    kraków
    Posty
    3,534

    Domyślnie

    Madziu, a gdzie idziesz? jest jakiś kurs w Krk? albo okolicy?
    edit: dzięki za flipka, odebrałam
    A. 5.2010, M. 5.2012, A. 9.2016, M. 9.2016

  5. #25
    Chusteryczka
    Dołączył
    Sep 2008
    Miejscowość
    Kraków \ śląsk
    Posty
    2,305

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez goralka Zobacz posta
    Madziu, a gdzie idziesz? jest jakiś kurs w Krk? albo okolicy?
    Tu: http://clauwi.pl/

    P(III 2008), T(XI 2011), R(*III 2014), B (III 2018)

  6. #26
    Chustoholiczka Awatar morepig
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Birmingham/UK
    Posty
    3,859

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez goralka Zobacz posta
    A dopytam jeszcze o szkoły: który kurs warto kończyć?
    he he kazda doradczyni poleci Ci swój kurs

    od siebie dodam ze po moim kursie nie mam potrzeby robienia innego ponieważ mam pewność że moja mentorka ma pełną wiedzę nt chust. To że ja jej nie mam to znak że kiedyś tam trzeba by się certyfikować... w dalekiej przyszłości a niekoniecznie szukać wrażeń na kolejnym kursie, na kolejnym stopniu podstawowym. W gruncie rzeczy powinno być tak że KAŻDY kurs/KAŻDA szkoła= taka sama wiedza. I w to wierzę

    pocketsfullofmemories.co.uk - Life & Kids Photography
    i na fb
    kolorowe śniadania - dopudelka i na fb

  7. #27
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    7,056

    Domyślnie

    A mnie się marzy (zresztą nie tylko i z tego co wiem), aby doradczynie po różnych szkołach ze sobą współpracowały. Konkurencja, profity to nierozłączna część, ale fajnie gdyby brylowała przede wszystkim idea świadomego rodzicielstwa.
    Dlaczego kończyłam szkołę, a potem robiłam akredytację? Zaczęło się od tego, że w moim otoczeniu nie było nikogo, kto by mi pomógł "namacalnie". Filmiki ok, ale to zdecydowanie za mało (przynajmniej dla mnie).
    Najpierw znalazłam miejsce przyjazne dzieciom i rodzicom, potem powołałam KK. Tam także uczyłam wiązań. Miałam podwójny dyskomfort jednak-czułam, że brakuje mi nieco wiedzy (zwłaszcza tej medycznej), a poza tym warunki-dużo osób, zamieszanie. Nie, to trzeba było zmienić. Dziś starając się zapewnić maluszkom, rodzicom i sobie komfort ograniczam liczebność grupy do max. 5 maleństw.
    Szukałam kursów. Jedna szkoła nie odpisywała mi bardzo długa, potem pojawiły się inne. Wybór jak dla mnie był prosty- "Teraz Polska" (mam patriotyczne zapędy). W ten sposób trafiłam do Akademii .
    Niebawem pewna forumka bliska memu sercu będzie doradczynią innej szkoły. Cieszy mnie ten fakt, bo liczę na wymianę spostrzeżeń.
    A co dał mi kurs? Wiedzę, pewność że robię to całkiem nieźle.
    Pieniążki z tego jakieś są. Niemniej trzeba pamiętać o tym, że na początku to mega inwestycja-kurs, chusty różnych długości, lalki, materiały dla kursantów. Nie robię tego jednak dla kasy, ale dla pewnej ideii.

  8. #28
    Chustoholiczka Awatar Dorocie
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    było Warszawa, teraz Żyrardów
    Posty
    3,848

    Domyślnie

    Bardzo ciekawy temat dziewczyny! Tego szukałam! Również uważam, że instrukcja papierkowa, youtube to za mało aby załapać o co chodzi. Każdemu rodzicowi towarzyszy strach czy nie zrobi swojemu dziecku krzywdy i zwykle wiążą za luźno, nieporadnie, dziecko płacze i szybko się zniechęcają. Do tego krytyka otoczenia, że nam dziecko wypadnie, kręgosłup nasz, dziecka i te sprawy... Bo to praca dla zdeterminowanych, samo motanie, warto ćwiczyć, a najlepiej z osobą która wie co robi.

    Byłam na warsztatach dużą grupą (tydzień bliskości w Warszawie) około 15 osób - sympatycznie, dużo chust do macania, prowadząca dwoiła się i troiła, więc było szybko i ogólnie - i tak z godzinkę przeciągnęliśmy zajęcia pytaniami o wiązania
    - oraz w 3 osoby - plecaki w Czasie dla mam - czas dla nas jak na konsultacji indywidualnej a i tak jeszcze nie czuję się pewnie - więc ćwiczę w domu

    Koszt kursu w Akademii - stara cena - do północy 2010 roku - 950zł. A wraz z rokiem 2011 mamy + 23%Vat ;(
    robię ten kurs w marcu, dla siebie, hobbystycznie i sporo osób mnie zaczepia o pomoc
    Różyczka'10 Anielka'13 (*) Jaś'15

  9. #29
    Chustoholiczka Awatar brikola
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    3,607

    Domyślnie

    Mayetschka napisała wszystko co chciałam napisać + to,z ę po kursie dla zaawansowanych mam wiedzę na temat pomocy w chustowaniu dzieci z różnymi deficytami. Powolutku dojrzewam do pomocy na oddziale w kangurowaniu wcześniaków.

    u mnie pojawiła się propozycja współpracy od szkoły rodzenia i teraz wiem, jak wiele daje kurs na doradcę, teraz czuję się pewnie i mogę naprawde doradzać a nie tylko pokazywać jak ja wiążę.
    Dla mnie to pasja i fajnie,ze mogę przy okazji dorobić sobie

  10. #30
    Chustomanka Awatar mama-igi-tata
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Zduńska Wola
    Posty
    1,483

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mayetschka Zobacz posta
    To chyba nie tajemnica, bo kto chce - ten dowie się u szkolącego. Moje info są takie: koszt kursu w zależności od szkoły. na dzień dzisiejszy od 1000-1400 PLN, a koszt doradztwa indywidualnie się ustala - w regionach różnie. Jedne z dziewczyn biorą za konsultację kwotę a inne za godzinę. Ceny wahają się od 70PLN do 100PLN. W 'warsztatach z doradcą' widać jakie są kwoty za warsztaty.
    od 40zł
    "dom to nie miejsce lecz stan"
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci
    www.chusty-zdw.blogspot.com
    Klub Kangura Zduńska Wola
    http://slomiana.wordpress.com/
    mama-Martyna igi-Ignacy2009Franciszek2012 tata-Rafał

  11. #31
    Chusteryczka Awatar mayetschka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Olsztyn
    Posty
    2,199

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mama-igi-tata Zobacz posta
    od 40zł
    przy takiej kwocie musiałabym dopłacać do konsultacji (no chyba, że jest to cena za 1h). Lubię pomagać innym, moja idea chustowania jest naprawdę mocna, dlatego poszłam do szkoły, więc teraz malutkimi kroczkami pracuję nad zrekompensowaniem poniesionych nakładów, ale nie wyzyskiem tylko opłacalnośćią...

    Ja marzę o zrzeszeniu dziewczyn po szkołach

    Doradca noszenia- kurs średniozaawansowany Die Trageschule® Drezden

  12. #32
    Chustomanka Awatar mama-igi-tata
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Zduńska Wola
    Posty
    1,483

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mayetschka Zobacz posta
    przy takiej kwocie musiałabym dopłacać do konsultacji (no chyba, że jest to cena za 1h). Lubię pomagać innym, moja idea chustowania jest naprawdę mocna, dlatego poszłam do szkoły, więc teraz malutkimi kroczkami pracuję nad zrekompensowaniem poniesionych nakładów, ale nie wyzyskiem tylko opłacalnośćią...

    Ja marzę o zrzeszeniu dziewczyn po szkołach
    takie są realia w małych miasteczkach, ale ja nie płace za opieke nad dzieckiem w tym czasie, ani za dojazdy, ani za lokal.
    "dom to nie miejsce lecz stan"
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci
    www.chusty-zdw.blogspot.com
    Klub Kangura Zduńska Wola
    http://slomiana.wordpress.com/
    mama-Martyna igi-Ignacy2009Franciszek2012 tata-Rafał

  13. #33
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Konstancin-Jeziorna
    Posty
    191

    Domyślnie

    Odpowiajać goralce: Akademia organizuje szkolenie w Warszawie. Wyjazd jest możliwy do Poznania. Wyjazd do innych miast jest zależny od terminów i woli naszych wykładowców-fizjoterapeutów. W czasie kursu 2 godziny oddajemy fizjoterapeucie, który omawia z doradczyniami rozwój motoroczny dziecka. Tak więc jeśli w jakimś mieście jest wieksza grupa chętnych, możemy zacząć rozmawiać i sprawdzić, czy nasi fizjoterapeuci mogą się przemieścić.

    Pozdrawiam
    Magdalena (ekomama), Joachim 2006 i Laetitia 2009

    Ekodzieciak warsztaty dla rodziców z EMPATYCZNEJ KOMUNIKACJI rodzic-dziecko Pozytywne Rodzicielstwo
    Sklep Ekodzieciak - naturalnie dla dziecka
    Akademia Noszenia Dzieci - szkolenia na doradców noszenia w chustach i nosidłach miękkich
    Strefa Porozumienia - mediacje w związku, rodzinie, pracy.

  14. #34
    Chustomanka Awatar mama-igi-tata
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Zduńska Wola
    Posty
    1,483

    Domyślnie

    uzupełniając moja wypowiedź. kurs i certyfikat i taka wiedza moga byc punktem wyjścia do kolejnych kursów i szerszej działalności ciazowo-porodowo-rodzicielsko-dzieciowo-eko do wyboru do koloru.
    "dom to nie miejsce lecz stan"
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci
    www.chusty-zdw.blogspot.com
    Klub Kangura Zduńska Wola
    http://slomiana.wordpress.com/
    mama-Martyna igi-Ignacy2009Franciszek2012 tata-Rafał

  15. #35
    Chustomanka Awatar roni21
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Pruszcz Gdański
    Posty
    968

    Domyślnie

    ja tylko chcialam dopowiedziec, ze forum to mini czesc chustowego swiata
    do mnie na konsultacje zglaszaja sie w 90% osoby, ktore na forum nigdy nie byly
    a ja sie nigdzie nie oglaszam, jak widac jak ktos chce to znajdzie, i nie ma z tym wielkiego problemu
    niestety ani youtube, ani papierowa instrukcja nie odpowie na wiele pytan, nie poprawi wiazania, nie powie co jest dobrze co zle...
    nawet na zdjeciach nie zawsze widac wszystkie bledy...
    -Niektórzy ludzie są podli ,bo kłamią!- krzyknął Lubiński
    -A inni są jeszcze bardziej podli ,bo mówią prawdę- odparł doktor.

  16. #36
    Chustoguru
    Dołączył
    Oct 2009
    Miejscowość
    Bydgoszcz
    Posty
    7,056

    Domyślnie

    Wniosek jeden-internet nigdy nie zastąpi relacji z drugim człowiekem.

  17. #37
    Chusteryczka Awatar mayetschka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Olsztyn
    Posty
    2,199

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez roni21 Zobacz posta
    ja tylko chcialam dopowiedziec, ze forum to mini czesc chustowego swiata
    do mnie na konsultacje zglaszaja sie w 90% osoby, ktore na forum nigdy nie byly
    a ja sie nigdzie nie oglaszam, jak widac jak ktos chce to znajdzie, i nie ma z tym wielkiego problemu
    u mnie tak samo Współpraca ze Szkołą Rodzenia oraz liderowanie KK, informacje na stronie biblioteki z którą współpracuję przekładają się na konsultacje

    Do kangurowania wcześniaków jeszcze mi dużo wiedzy potrzeba. Raz byłam zaproszona na oddział i wiem jakie są oczekiwania szpitala.

    Doradca noszenia- kurs średniozaawansowany Die Trageschule® Drezden

  18. #38
    Chustomanka Awatar roni21
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Pruszcz Gdański
    Posty
    968

    Domyślnie

    mnie jakos wczesniaczki same znalazly
    coraz czesciej mi sie zdarza ze ze szpitala kieruja do mnie
    jest tylko jeden problem- opaski
    -Niektórzy ludzie są podli ,bo kłamią!- krzyknął Lubiński
    -A inni są jeszcze bardziej podli ,bo mówią prawdę- odparł doktor.

  19. #39
    Chusteryczka Awatar mayetschka
    Dołączył
    Jun 2007
    Miejscowość
    Olsztyn
    Posty
    2,199

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez roni21 Zobacz posta
    jest tylko jeden problem- opaski
    w tym zakresie prowadzę eksprymenty Ale opaski IMO raczej na oddziale bardziej przydatne, bo jak dzieciaczek do domu wyjdzie, to węższy elastyk jek ok. Też masz takie doświadczenia?

    Doradca noszenia- kurs średniozaawansowany Die Trageschule® Drezden

  20. #40
    Chustomanka Awatar roni21
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Pruszcz Gdański
    Posty
    968

    Domyślnie

    to zalezy, rodzice wychodzacy z dzieckiem ze szpitala, z zaleceniem kangurowania chca opaske bo lekarz polecil
    generalnie chca to na co zostali nakierunkowani w szpitalu
    dopiero z czasem probuja/ daja sobie pokazac/ przekonuja sie, ale wtedy jak dziecko juz jest "wieksze"
    tez zalezy od tego jak bardzo dziecko jest wczesniakiem, ile wazy, jak sie czuja rodzice czy nie ma dodatkowych powiklan
    zawsze staram sie konsultowac z lekarzem
    ale to chyba temat na inny watek
    -Niektórzy ludzie są podli ,bo kłamią!- krzyknął Lubiński
    -A inni są jeszcze bardziej podli ,bo mówią prawdę- odparł doktor.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •