Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 37 z 37

Wątek: w chuście na rowerze

  1. #21
    Chustofanka Awatar opiuuum
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    222

    Domyślnie

    coś pięknego od razu humor mi sie poprawił, a taki zrąbany poranek miałam...

  2. #22
    Chustopróchno Awatar Budzik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    13,478

    Domyślnie

    Fajne zdjęcie, dzieciak ma czadową fryzurkę

    Moja pediatra woziła swoją córkę na kierownicy roweru w wiklinowym foteliku, przywiązaną... rajstopami.

  3. #23
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MartaS Zobacz posta
    ale wiecie, ajk ta sobie myslę o tradycyjnym wykorzystaniu chust to tak naprawdę atestów nie mają ani chusty uzywane w kambodży ani w nepalu, ani nie miały ich chusty w których nasze prababcie nosiły dzieci w okresie np. międzywojennym.
    też prawda Tylko że trochę inne są konsekwencje upadku z wysokości mamy biodra, gdy ta idzie, a inne gdy dziecko przeleci przez kierownicę hamującego roweru

    To nie to, że zdjęcie mi się nie podoba - jest fajne, mina dziecka rewelacyjna i generalnie dobrze, że ludzie sobie radzą wedle własnych możliwości A że niektórzy są panikarzami (czyt. ja), to oprócz fajnej przejażdżki widzą na zdjęciu także potencjalne niebezpieczeństwo
    2 + 7 (2005-2018)

  4. #24
    Chustoholiczka Awatar MartaS
    Dołączył
    Mar 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    3,846

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karusek Zobacz posta
    też prawda Tylko że trochę inne są konsekwencje upadku z wysokości mamy biodra, gdy ta idzie, a inne gdy dziecko przeleci przez kierownicę hamującego roweru

    To nie to, że zdjęcie mi się nie podoba - jest fajne, mina dziecka rewelacyjna i generalnie dobrze, że ludzie sobie radzą wedle własnych możliwości A że niektórzy są panikarzami (czyt. ja), to oprócz fajnej przejażdżki widzą na zdjęciu także potencjalne niebezpieczeństwo

    karusek to nie był absolutnie zarzut w Twoim kierunku Tak mnie tylko natchnęła Twoja wypowiedź
    Ala i Hania 2009, Ewa 2012

  5. #25
    Chustoholiczka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    .
    Posty
    4,759

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Karusek Zobacz posta
    też prawda Tylko że trochę inne są konsekwencje upadku z wysokości mamy biodra, gdy ta idzie, a inne gdy dziecko przeleci przez kierownicę hamującego roweru

    To nie to, że zdjęcie mi się nie podoba - jest fajne, mina dziecka rewelacyjna i generalnie dobrze, że ludzie sobie radzą wedle własnych możliwości A że niektórzy są panikarzami (czyt. ja), to oprócz fajnej przejażdżki widzą na zdjęciu także potencjalne niebezpieczeństwo
    W filmie "Babies" po porodzie w szpitalu chyba w Mongolii mama z zawiniętym w koce noworodkiem wsiada na motor i jadą do domu. Ciarki mnie na tym fragmencie przechodzą. Motorem kieruje mąż a przed mężem siedzi ok. 2 latek. Jadą oczywiście po terenie baardzo nierównym. A za mężem właśnie mama trzymająca noworodka.

    O! ten moment jest nawet w zwiastunie filmu: czas 1:10.
    http://www.youtube.com/watch?v=1vupEpNjCuY
    http://edu-mata.blogspot.com/
    https://www.facebook.com/EduMatablogspotcom/
    Syn Pierwszy - 06.2007 r.
    Syn Drugi - 10.2008 r.
    Córka Pierwsza - 03.2014 r.
    Córka Druga - 04.2018

  6. #26
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MartaS Zobacz posta
    karusek to nie był absolutnie zarzut w Twoim kierunku Tak mnie tylko natchnęła Twoja wypowiedź
    2 + 7 (2005-2018)

  7. #27
    Chustomanka Awatar mama-igi-tata
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Zduńska Wola
    Posty
    1,483

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PodwójnaMama Zobacz posta
    W filmie "Babies" po porodzie w szpitalu chyba w Mongolii mama z zawiniętym w koce noworodkiem wsiada na motor i jadą do domu. Ciarki mnie na tym fragmencie przechodzą. Motorem kieruje mąż a przed mężem siedzi ok. 2 latek. Jadą oczywiście po terenie baardzo nierównym. A za mężem właśnie mama trzymająca noworodka.

    O! ten moment jest nawet w zwiastunie filmu: czas 1:10.
    http://www.youtube.com/watch?v=1vupEpNjCuY
    tez zadrżelismy oglądając ten fragment. to jednak wszystko zalezy od kultury i standardów życia ogólnie. może i jechali po wertepach, ale za to na bezludziu, a nie autostrada na przykład.
    "dom to nie miejsce lecz stan"
    Doradca Akademii Noszenia Dzieci
    www.chusty-zdw.blogspot.com
    Klub Kangura Zduńska Wola
    http://slomiana.wordpress.com/
    mama-Martyna igi-Ignacy2009Franciszek2012 tata-Rafał

  8. #28
    Chustofanka Awatar Nastka55
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Suwałki
    Posty
    449

    Domyślnie

    ale czaderska fotka. po co specjalne foteliki, jedna uniwersalna szmata i wszystko sie z nia da zrobic
    Natalia mama Mikołaja (09.07.2010)

  9. #29
    Chustomanka Awatar Magdailena
    Dołączył
    Jul 2010
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    726

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Budzik Zobacz posta
    Fajne zdjęcie, dzieciak ma czadową fryzurkę

    Moja pediatra woziła swoją córkę na kierownicy roweru w wiklinowym foteliku, przywiązaną... rajstopami.

    ile den??
    Moje dzieci:
    Ania - 2003
    Wojtek - 2010

  10. #30
    Chustonoszka
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Berlin/Lodz
    Posty
    111

    Domyślnie

    Zdjecie jest cudne, ale jak widze (a widze czasami niestety) mamy z zamotanymi dziecmi na rowerze to mi ciarki przechodza. Niestety nam sie przydarzylo: D. z trzyletnia Ala mieli okazje fruwac z rowerem orzez milego pana w samochodzie, ktory olal czerwone swiatlo. Na szczescie oboje mieli kaski i fotelik tez byl niezly, wiec Ala nie miala nawet zadrapania, a D. tylko otarte dlonie (a facet tylko zerknal, ze krew sie nie leje i..... zwial) za to rama roweru niestety byla do wymiany i niezle pogieta, wiec nawet nie chce myslec co by bylo gdyby Ala nie byla zabezpieczona.
    ****
    Gosia

    Alizée Nicole (12.11.2003)
    Lara Katharina (11.11.2010)

  11. #31
    Chustomanka Awatar Tehanu
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    684

    Domyślnie

    Super zdjęcie, rewelacja.
    Pamiętam jak byłam mała, widywałam kobiety noszące dzieci we własnoręcznie uszytych nosidłach... czy może lepiej to porównać do MT, bo klamer to nie miało żadnych... i na rowerach te dziewczyny z dziećmi też jeździły...
    A tak współcześnie, to mój mąż nie może się doczekać aż zrobi się wiosna, przyczepi fotelik do roweru i będą sobie z Dzidzikiem we dwóch jeździć na krótkie wycieczki... A mamusia będzie w tym czasie odpoczywać

  12. #32
    Chustofanka Awatar Livonia
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Newport
    Posty
    158

    Domyślnie

    a z tymi rajstopami to umarłam ze śmiechu)))
    Drugi chuścioch w drodze

  13. #33
    Chustomanka Awatar Foxy Lady
    Dołączył
    Jun 2009
    Miejscowość
    Warszawa Włochy :)
    Posty
    633

    Domyślnie

    fotka jak z National Geographic
    a dzieciątko ma na buzi wypisaną całą mądrość świata
    a tak a propos braku atestów i "tradycji": mamy ostatnio bliski kontakt z pewną Afrykanką, która kilka miesięcy temu opuściła swój kraj i wylądowała w Polsce
    jak zobaczyła mego męża z małą w manduce, to się bardzo ładnie i szeroko uśmiechnęła ( ) i powiedziała: u nas też nosi się tak dzieci
    Helenka piękna 23 lipca 2009



  14. #34
    Chustomanka Awatar madorcia
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Lublin
    Posty
    845

    Domyślnie

    Wiecie, widziałam kiedys hard core.
    Dziewoja wiozła na rowerze dziecko. z małych niemowalków raczej. Jechała rowerem takim za duzym, i raczej górskim w którym się trzeba bardziej "położyć" na kierownicy ( w znaczeniu, że nie siedzimy prosto prawie, jak w holenderkach -tak to się nazywa?- miejskich np). A dzieć był - uwaga - w nosidle womar. z przodu oczywiście. i wyobracxcie sobie jak to wyglądało - dzieć prawie na plecahc leżał, obijał się od kolan przy pedałowaniu, i mało nie wyleciał, bo same wiecie, jak womary trzymają , w chuście mocno związanej bym się może nie zbulwersowała... I jechała dumna, jaka to światowa kobieta jest, po tak cholernie zatłoczonej drodze bez pobocza, że cholera mnie wzieła. Jak bym miała jak się zatrzymac, to bym ją objechała za narażanie zdrowia i zycia dziecka...
    Milenka (14.8.2003) i Miłoszek (13.2.2008) - dwa wścieklece...

  15. #35
    Chustomanka Awatar jadorota
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Wielkopolska
    Posty
    567

    Domyślnie

    Zdjęcie czadowe, ale czytając tytuł posta pomyślałam, że pierwsze co widziałam napisane w instrukcji do chusty, to to, żeby nie jeździć na rowerze...

  16. #36
    Chusteryczka Awatar martita
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    warszawa grochów
    Posty
    2,011

    Domyślnie

    ale boski mluch

    zwiastun - oooo jaa...

    i rajstopy - bezcenne
    caluski :*


    Doula
    Mamong Dziabonga i Dzidzionga

  17. #37
    Chustoholiczka Awatar brikola
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    Opole
    Posty
    3,607

    Domyślnie

    świetna fota!

    vunia, Ty widiala? Lucyn na bagażnik, a Helun w pawiach na kierownicy i heja!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •