Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28

Wątek: Jakie książki o szpitalu i rodzeństwie dla 3-latka?

  1. #1

    Domyślnie Jakie książki o szpitalu i rodzeństwie dla 3-latka?

    Dziewczyny, podrzućcie jakieś tytuły.
    Potrzebuję dla syna książeczek o szpitalu i rodzeństwie. Wiek - prawie 3 lata.
    O szpitalu - ponieważ wiosną czeka go zabieg usunięcia wodniaka jądra, więc sytuację trzeba oswoić.
    O rodzeństwie - ale takie o już istniejącym młodszym rodzeństwie, o ich wzajemnych kontaktach, uczuciach. Mam nadzieję, że poprzez odpowiednią lekturę bardziej się do Heleny przekona. Na razie dokucza nam szczególnie 1 problem - kiedy ona płacze, to on wrzeszczy i nijak nie możemy tego zwalczyć ani rozwiązać. No ale wątpię, żeby jakaś książeczka akurat o tym traktowała
    Mam na razie takie: Zuzia w szpitalu i Zuzia i nowy dzidziuś . Ta o szpitalu ujdzie, ale ta o dzidziusiu, to dla nas totalny niewypał, bo traktuje głównie o ciąży, a czas po urodzeniu dziecka traktuje zgrubnie. No i prezentuje otoczenie i sytuacje nieprzystające do naszej rzeczywistości: urządzanie osobnego pokoju dla dzidziusia, chodzenie na spacer z wózkiem
    As a mother you learn what it is to be both martyr and devil. Rachel Cusk

  2. #2
    Chustopróchno
    Dołączył
    Feb 2010
    Miejscowość
    Warszawa, Skorosze
    Posty
    12,805

  3. #3
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    407

    Domyślnie

    To u nas ulubiona seria "Basia i ..." i właśnie jest "Basia i nowy braciszek" a w "Basia i Boże Narodzenie" jest nawet mama z maluchem w chuście


  4. #4

    Domyślnie

    mi., rzeczywiście, i wiekowo pasuje, i można zajrzeć do środka. Dzięki.
    meryl, a czy Basia będzie wystarczająco przystępna dla dziecka 2 lata 11 mies.? (oczywiście, rozwiniętego ponad wiek ) żartuję
    Bo gdzieś mi się w oczy chyba rzuciło, że Basia zalecana od 4 lat...
    As a mother you learn what it is to be both martyr and devil. Rachel Cusk

  5. #5
    Chusteryczka Awatar rebelka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Nowe n/Wisłą
    Posty
    2,905

    Domyślnie

    o szpitalu też jest tutaj ale nie czytałam http://www.gandalf.com.pl/b/bo-ja-ide-do-szpitala/
    w książce Janoscha "Ja ciebie wyleczę" Tygrysek trafia do szpitala ale pokazany tam obraz szpitala jest bardzo, hmmm, naiwny. Np na pytanie 'co to jest operacja' Miś uzyskuje odpowiedź "operacja jest kiedy tygrysek dostanie zastrzyk, zaśnie, obudzi się i będzie już po operacji i będzie już wyleczony" (cytat z głowy ale sens zachowałam). aczkolwiek niespełna 3 latkowi pewnie takie wytłumaczenie wystarczy.
    "Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty." Frank Zappa

    Dorota, mama Mateusza - 06.05.2008

  6. #6
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Cieszyn
    Posty
    1,994

    Domyślnie

    Ja własnie wczoraj zamówiłam, podlinkowane wyżej: "Ja też chcę mieć rodzeństwo" A. Lindgren

  7. #7
    Chusteryczka Awatar Gertruda
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Las koło Łodzi
    Posty
    2,701

    Domyślnie

    Ja mam o rodzeństwie z serii o Kajtusiu.
    Starszy 18.12.2008 Młodszy 02.01.2011

    Podpisz się i ratuj maluchy!!!!

  8. #8

    Domyślnie

    Ale ten Kajtuś to jaki jest? Taki o 'technikaliach" rodzeństwa (wózki, łóżka, kąpiele) czy o relacjach?
    Bo mi chodzi o sprawdzone książeczki pasujące do potrzeb, 2 przypadkowe już sobie sama zakupiłam
    Myrra, jak dojdzie do Ciebie to napisz szybciutko co o tej sądzisz, choć wydaje mi się, że jest ok. Tylko nie widać dalszego ciągu w podglądzie książki i nie wiem jak chłopiec radzi sobie z negatywnymi emocjami...
    As a mother you learn what it is to be both martyr and devil. Rachel Cusk

  9. #9
    Chustopróchno Awatar Budzik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    13,478

    Domyślnie

    O szpitalu znam:
    - Franklin idzie do szpitala (seria o Franklinie jest polecana dla dzieci od 3 lat) http://www.empik.com/franklin-idzie-...0836,ksiazka-p
    - Martynka spadła z roweru albo Martynka jest chora (niby dziewczyńskie, ale to nie ma znaczenia, dla 3-latka ok, moja córka od bardzo dawna ją uwielbia) http://miastodzieci.pl/dla_rodzicow/...tynce-recenzja

    O rodzeństwie:
    - Basia i nowy braciszek http://merlin.pl/Basia-i-nowy-bracis.../1,615556.html
    - Martynka i braciszek http://www.martynka.com.pl/index.php?id=88&documents=67
    - Franklin jest starszym bratem http://allegro.pl/franklin-jest-star...337588127.html

  10. #10
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2008
    Miejscowość
    Cieszyn
    Posty
    1,994

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LittleMonster Zobacz posta
    Ale ten Kajtuś to jaki jest? Taki o 'technikaliach" rodzeństwa (wózki, łóżka, kąpiele) czy o relacjach?
    Bo mi chodzi o sprawdzone książeczki pasujące do potrzeb, 2 przypadkowe już sobie sama zakupiłam
    Myrra, jak dojdzie do Ciebie to napisz szybciutko co o tej sądzisz, choć wydaje mi się, że jest ok. Tylko nie widać dalszego ciągu w podglądzie książki i nie wiem jak chłopiec radzi sobie z negatywnymi emocjami...
    Jasne, jak tylko przyjdzie przejrzę i napiszę

  11. #11
    Chusteryczka Awatar Gertruda
    Dołączył
    Jul 2008
    Miejscowość
    Las koło Łodzi
    Posty
    2,701

    Domyślnie

    Kajtuś bardziej o relacjach. Prosta książeczka. Jutro mogę napisać dokładnie cytaty z niej, tymczasem leży na półce nad łóżeczkiem małego i nie chcę mu przeszkadzać w spaniu.
    Starszy 18.12.2008 Młodszy 02.01.2011

    Podpisz się i ratuj maluchy!!!!

  12. #12
    Chustomanka Awatar Luthien
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Kraków/Wrocław
    Posty
    1,162

    Domyślnie

    O rodzeństwie jest jeszcze - Franklin wybacza siostrzyczce - może jeszcze się coś z tej serii znajdzie. Moja Julka dopiero od małych paru miesięcy jest w stanie prześledzić całego Franklina na jedno posiedzenie. Zaczęła mając mniej więcej 2.5 roku, a teraz podobają się jej coraz bardziej.
    Seria o Basi też jest super, imo 2.5 latek przyzwyczajony do czytania spokojnie jest w stanie ogarnąć. (a ja uwielbiam tamte ilustracje).

    O szpitalu jest np. w książce o Martynce - chyba "Martynka spadła z roweru".
    Julia - 25.03.2008 i Kubuś - 02.11.2009
    "Tak, zorganizowane życie jest najlepsze dla dzieci. Szczególnie, jeśli mogą je sobie organizować same" - Pippi Langstrumpf

  13. #13
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    a ja polecam serię "to nic strasznego" - jest i o szpitalu i o rodzeństwie.
    Ja uwielbiam obrazki tego pana a Madzia te książki zna na pamięć.

    http://www.gandalf.com.pl/b/szpital-to-nic-strasznego/

    rebelka, a mi się właśnie ten opis operacji u Janoscha bardzo spodobał. Bo dla trzylatka co więcej potrzeba? Może ciut brakuje wyjasnienia bólu po niej ale z drugiej strony po co przed operacją podkreślać że ten ból będzie. My się przygotowujemy na migdałki i staram się Madzi nie straszyć jednak.

  14. #14
    Chusteryczka Awatar rebelka
    Dołączył
    Feb 2008
    Miejscowość
    Nowe n/Wisłą
    Posty
    2,905

    Domyślnie

    mart, napisałam, że dla 3-latka pewnie będzie wystarczające bardziej mi nie leży, że zrobiono ze szpitala takie cudowne miejsce, Mateusz po przeczytaniu powiedział do mnie "mamo, ja chcę iść do szpitala dla zwierząt bo tam jest tak fajnie!" np ten opis, że lekarz przepisuje 3 razy dziennie ulubioną potrawę.. zresztą mi się nawet książka o Panamie średnio podobała, w odróznieniu od Mateusza, który uwielbia historyjki o Tygrysku i Misiu
    "Umysł jest jak spadochron. Nie działa, jeśli nie jest otwarty." Frank Zappa

    Dorota, mama Mateusza - 06.05.2008

  15. #15
    . Awatar mart
    Dołączył
    Oct 2007
    Miejscowość
    warszawa
    Posty
    4,539

    Domyślnie

    Janosch jest baaaardzo specyficzny

    mój tata po przeczytaniu "balu dla tygryska" powiedział, że to jakieś "szemrane towarzystwo"

  16. #16
    Chusteryczka
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Warszawa Białołęka
    Posty
    2,766

    Domyślnie

    Podobnie jak mart polecam serię "To nic strasznego" "Będę miał rodzeństwo" uwaga na Lindgren- mamy i cenzurujemy bo początek i koniec fajne (ilekroć czytam, mam gulę w gardle i oczy jakieś mokre takie ) ale środek hmmmm wiem, wiem, w wielu rodzinach tak bywa, ale Marcelek lubi cytować i naśladować co przeczytał, i już mówi, że "Tosia jest głupia"- jak ktoś nie wie, co i skąd, i jak odpowiedzieć, tzn pociągnąć cytat, to klops i można się zapętlić... zatem wymyślam w środku tekst lżejszego kalibru (chyba pani Lindgren mi wybaczy ) bo wolałabym aby Marcelek nie bił siostry ani nie strzygł się sam ....

  17. #17

    Domyślnie

    Dzięki za informacje, kupię kilka książek i potem zrecenzuję - może się komuś przyda w przyszłości.
    Na razie wstawiam jeszcze to: http://www.luxcordis.org/LuxCordis/press/for_children - lista książek polecanych dla dzieci przed operacją przez pewną fundację zajmującą się wadami serca. Jest też jedna książeczka w pdf o znieczuleniu - jednocześnie dla dzieci i dla rodziców. W części dla dzieci jest bardzo szczegółowo opisane co będzie się z dzieckiem działo przed i po operacji.
    A tak na marginesie, sprawdziłam dziś zawartość naszej biblioteki gminnej pod kątem poszukiwanych książeczek. Niestety, nie tylko nie mają nic czego potrzebuję, ale w ogóle księgozbiór dla najmłodszych dzieci poraża ilością i jakością... szkoda.
    As a mother you learn what it is to be both martyr and devil. Rachel Cusk

  18. #18
    Chustopróchno Awatar Budzik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    13,478

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LittleMonster Zobacz posta
    A tak na marginesie, sprawdziłam dziś zawartość naszej biblioteki gminnej pod kątem poszukiwanych książeczek. Niestety, nie tylko nie mają nic czego potrzebuję, ale w ogóle księgozbiór dla najmłodszych dzieci poraża ilością i jakością... szkoda.
    O... a wszystkie książki, o których ja pisałam, wypożyczaliśmy właśnie z naszej gminnej biblioteki.

  19. #19
    Chustoholiczka Awatar pszczoła
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Toruń
    Posty
    3,950

    Domyślnie

    Ja bardzo polecam Lindgren. Uważam, że jest najlepsza ze wszystkich znanych mi książeczek dot. rodzeństwa. Nie cenzuruję, czytam jak jest, nigdy zadne moje dziecko nie wpadło na pomysł powielania zachowań gł. bohatera.

    O szpitalu znam Franklina, kiedy był u nas szał na żółwika, super się sprawdzał O rodzeństwie też tam jest, ale już nie tak fajnie jak u LIndgren.
    wspieram w rodzicielstwie

    Doradczyni Noszenia ClauWi®
    Doradczyni po kursie podstawowym Die Trageschule ®

  20. #20
    Chusteryczka Awatar Frezis
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,972

    Domyślnie

    Franklina polecam
    Dzieci to... kupa. Kupa radości i kupa kupy I jeszcze kupa zmartwień...

    Franek (Kako) 02.02.2008
    Krysia (Izia) 26.10.2009
    Janek 30.07.2014

    www.wysokipoziomcukru.pl
    www.dalekiswiat.pl
    zdjeciarka.blogspot.com

    Według psychologów dzieci wyrastają z lęku separacyjnego po drugim roku, nie piszą kiedy wyrastają z niego matki...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •