Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: Jakie książki o szpitalu i rodzeństwie dla 3-latka?

  1. #21
    Chustoguru Awatar Iwka
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Koszalin
    Posty
    9,881

    Domyślnie

    O szpitalu jest "Martynka spadła z roweru" ale to dziewczyńskie
    Basia wiekowo jak najbardziej, moja Zoś w tym samym wieku i Basię lubimy.
    Co dwa lata przewrót świata
    my - lipiec 2006, Zosia - luty 2008, Joasia - styczeń 2010, Aleksandra-Salamandra - marzec 2012, Synek-Krztynek Antoś - marzec 2014
    "Hodowla młodych hobbitów wymaga wielkiej ilości paszy" J.R.R.T.

  2. #22
    Chustofanka
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    407

    Domyślnie

    Iza nie miała jeszcze skończonych trzech lat kiedy dostała "pierwszą Basię" (Basia i taniec) i tak się nam spodobało, że kupiliśmy następne książeczki z tej serii a Mała nawet cytuje książeczkę i kojarzy o co chodzi. My polecamy


  3. #23
    Chustomanka Awatar olmis
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    876

    Domyślnie

    Szczerze polecam!! http://www.empik.com/czekamy-na-dzid...0036,ksiazka-p
    moja dwulatka oczarowana była, lubi tę książkę do dzisiaj i często czytamy/oglądamy; fajna, bardzo szczegółowa moją małą najbardziej interesuje fotel ginekologiczny

    teraz kupujemy tę książeczkę dzieciom wszystkich znajomych spodziewających się rodzeństwa i wszystkie zachwycone

    z tej serii Obrazki dla maluchów jest też świetna o przedszkolu, jak przygotować dziecko do pójścia, też nam pomogła I kilka innych.
    Dostępne m.in. w Empiku i Smyku, bardzo tanie jak na takie książeczki.
    starsza siostra - 08.08.08, młodsza siostra - 06.10.10
    -----------------------
    Instruktorka Masażu Shantala, Doradczyni Akademii Noszenia Dzieci (lubuskie, Zielona Góra); www.nowoczesnerodzicielstwo.com.pl

  4. #24
    Chusteryczka Awatar rzezuchama
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,580

    Domyślnie

    Szukam czegoś innego i znalazłam wątek, to dopiszę, bo może się jeszcze komuś przyda.
    Linkowaną przez olmis książkę też polecamy - u nas była lekturą obowiązkową, jak byłam w ciąży i bardzo fajnie się sprawdziła - poza tekstem oryginalnym było na czym się oprzeć, ilustracje wiele opowiadają.

    A jeśliby ktoś szukał książki o rodzeństwie już PO narodzinach, to bardzo polecam Astrid Lindgren Ja też chcę mieć rodzeństwo. Tam się siostra "pojawia" a całość dotyczy rozterek Starszego Brata
    Marta, mama Stasia - 2007 i Józina - 2010
    Stasiek poleca
    Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia nie obleka tego w słowa. Julian Tuwim

  5. #25
    Chustomanka Awatar goldhind
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    660

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez olmis Zobacz posta
    Szczerze polecam!! http://www.empik.com/czekamy-na-dzid...0036,ksiazka-p
    moja dwulatka oczarowana była, lubi tę książkę do dzisiaj i często czytamy/oglądamy; fajna, bardzo szczegółowa moją małą najbardziej interesuje fotel ginekologiczny

    teraz kupujemy tę książeczkę dzieciom wszystkich znajomych spodziewających się rodzeństwa i wszystkie zachwycone

    z tej serii Obrazki dla maluchów jest też świetna o przedszkolu, jak przygotować dziecko do pójścia, też nam pomogła
    A mnie interesują podpisy pod obrazkami. Bo my mamy właśnie o przedszkolu z tej serii - Helenka baardzo ją lubi, ale mnie trzęsie na niektóre (jest całkiem sporo takich miejsc) teksty. Jest jedna strona, gdzie prawie pod każdym obrazkiem występuje słowo "grzecznie", a w jednym miejscu to "grzecznie" sugeruje, że chłopiec, który płacze, kiedy jego mama wychodzi zachowuje się niegrzecznie, na dodatek miny samej mamy i pani wychowawczyni są pełne dezaprobaty dla takiego niegrzecznego chłopca. Jego siostra nie płacze. Jest grzeczna. Dużo jest takich tekstów. No, może ja jestem skrzywiona bo moja córka chodzi do takiego naprawdę demokratycznego, wrażliwego na dziecko przedszkola i obraz przedstawiony w tej książce mało do niego przystaje. Plus dla książki za to, że nie nazywają niegrzecznym chłopca, któremu zdarzyło się posiusiać w majtki. No i pozwalają na smoczki

    Właśnie, czy nie ma w tej części o rodzeństwie zbyt dużo takiego "grzecznego" dydaktyzmu? Czy jest coś o relacjach i radzeniu sobie ze złością itd.?

  6. #26
    Chusteryczka Awatar rzezuchama
    Dołączył
    Aug 2008
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    2,580

    Domyślnie

    Powiem tak... my nigdy nie traktowaliśmy tekstu pod obrazkami, jako obowiązkowego jak coś mi nie pasowało to mówiłam co innego... (w "przedszkolu" też) Nam chodziło głównie o obrazki, żeby mieć tło właśnie do naszych własnych rozmów na temat. No i chodziło nam o ilustracje fizjologiczne a w tej wersji mi odpowiadały.

    O emocjach:
    "Rodzice dzielą się swoją radością z pozostałymi członkami rodziny oraz przyjaciółmi [ale pierwszymi "powiadomionymi" były dzieci - to fajne] Wszyscy są bardzo szczęśliwi z wyjątkiem Huberta, który niezadowolony trzyma się na uboczu. Hubert boi się, że mama i tata nie będą go już kochali go tak, jak dawniej. Jest trochę zazdrosny i niespokojny. Za to Weronika nie ma najmniejszych obaw. [Weronika jest starsza] [...]Weronika chce oddać maleństwu wszystkie swoje pluszaki. Hubert nie ma najmniejszego zamiaru dzielić się swoimi zabawkami. Rodzice opowiadają mu, jak Weronika [podarowała mu swoja białą myszkę, gdy n się urodził.
    Jest dużo o tym, jak mama się czuje w ciąży. Że nie wolno jej skakać po brzuchu
    Marta, mama Stasia - 2007 i Józina - 2010
    Stasiek poleca
    Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia nie obleka tego w słowa. Julian Tuwim

  7. #27
    Chustomanka Awatar goldhind
    Dołączył
    Jan 2011
    Miejscowość
    Łódź
    Posty
    660

    Domyślnie

    Dzięki. Szkoda, że nie wiedziałam, że tam jest o skakaniu po brzuchu wcześniej...

  8. #28
    Chustofanka Awatar dorotea
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Lodz
    Posty
    277

    Domyślnie

    O rodzeństwie jest jeszcze w Tupciu Chrupciu: Przede wszystkim: "Tupcio Chrupcio ma rodzeństwo", a potem pojawiają się różne specyficzne problemy (z pieluszką u siostry np.)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •