Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 69

Wątek: polar dla dwojga - jaki?

  1. #1
    Chustofanka Awatar myszka
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    470

    Domyślnie polar dla dwojga - jaki?

    Hej,
    ostatnio prawie w ogole nie nosimy, bo u mnie juz spory brzuszek, a meżowi sie ledno kurtka dopina na Tosi w MT. No i mi wyszlo, ze chyba czas zainwestowac w polar dla dwojga, zeby chociaz na wiosne moc juz nosic. No i teraz nie mam pojecia co wybrac. Macie jakies doswiadczenia? Znalazlam tez w sieci taki tutorial do uszycia samemu, ale nie wiem, czy to sie uda. http://dolinablekitnychkwiatow.blox....la-dwojga.html Probowal ktos? No bo moze jednak nie kupowac tylko uszyc? W zasadzie to chyba dwa potrzebuje, zebysmy mogli obie panny nosic...
    littlepenguin.eu - pieluszki wielorazowe handmade, akcesoria, chusty

  2. #2
    Chustomanka Awatar dorcik81
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    1,303

    Domyślnie

    tu masz o polarach od Pentelki
    http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=47314

    a do uszycia tego z blogu Kasi wystarczy duży polar ze szmateksu i kawałek polaru na kieszonkę albo jak nosicie w MT zrób poncho bez szycia http://www.chusty.info/forum/showthread.php?t=6213
    Ostatnio edytowane przez dorcik81 ; 13-01-2011 o 19:32
    starsza 27.11.2008
    młodsza 28.12.2010
    -Niektórzy ludzie są podli ,bo kłamią!- krzyknął Lubiński -A inni są jeszcze bardziej podli ,bo mówią prawdę- odparł doktor.


  3. #3
    Chustofanka Awatar myszka
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    470

    Domyślnie

    Dzieki! Poncho odpada. Nie lubie Przeczytalam o Pentelce - widzialam tez jej polary na allegro i biore je pod uwage, ale wydaja mi sie malo solidne.... No ale za to tanie. Zastanawiam sie tez na lennylamb. Ma ktos? Tak najbardziej profesjonalnie wyglada, ale dwa takie kupic, to mega wydatek.... Kupilam dzis w lumpeksie dwa polary w identycznym kolorze i sprobuje chyba dla meza uszyc. tylko ze w tym tutorialu nie ma pokazane jak kaptur uszyc i jak go potem wszyc. Ma ktos jakies doswiadczenia? Pomozecie? Polary sie na razie susza, pewnie jutro zaczne walczyc. No i pozostaje jeszcze kwestia polaru dla mnie...
    littlepenguin.eu - pieluszki wielorazowe handmade, akcesoria, chusty

  4. #4
    Chustomanka Awatar Dharma
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    786

    Domyślnie

    miałam pentelkę - według mnie spełnia swoją funkcję


  5. #5
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2010
    Miejscowość
    Legnica
    Posty
    210

    Domyślnie

    Ja mam jeden z Gabi z tych cieńszych i jest ok, wygodny, bardzo dobrze wykonany,świetnie chroni dziecko, teraz czekam na kolejny Gabi ale już z grubszego polarka Jedyne czego mi brakuje to kaptura dla mamy

  6. #6
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    Też mam Gabi, z tych starszych grubszych i jestem baaardzo zadowolona. Chociaż jeśli myślisz bardziej o polarze na wiosnę, to tego grubego bym nie polecała, ugotujecie się w nim jest za to świetny na zimę, nawet przy -10 tylko w nim wychodziliśmy
    Gotowe polarki mają niestety tę jedną wadę: nie można ich rozpiąć. Więc przy mrozach ok, nie zdejmujesz, nie rozpinasz ich przecież na dworze, ale wiosną, gdy przygrzeje słonko i trzeba się rozpiąć - no, jest problem. Jeśli będziesz sama szyć dla męża, warto o tym pomyśleć i pokombinować mu jakieś rozpięcie
    2 + 7 (2005-2018)

  7. #7
    Chustomanka
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Poznań/Wronki
    Posty
    793

    Domyślnie

    mam pentelkę i jestem zadowolona
    Weronika (2008) Wojciech (2010) Witold (2013)

  8. #8
    Chustomanka Awatar dorcik81
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Otwock
    Posty
    1,303

    Domyślnie

    oj Pentelka wcale nie jest taka zła,bardzo fajny polar w przystępnej cenie,jedynym minusem jest brak opcji noszenia na plecach ( no chyba,że kaptur odprujesz)
    co do porad szyciowych to popatrz w Radosnej Twórczości tam jest podforum poświęcone szyciu polarków,osłonek i innych części garderoby dla dwojga
    starsza 27.11.2008
    młodsza 28.12.2010
    -Niektórzy ludzie są podli ,bo kłamią!- krzyknął Lubiński -A inni są jeszcze bardziej podli ,bo mówią prawdę- odparł doktor.


  9. #9
    Chustofanka Awatar myszka
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    470

    Domyślnie

    No prosze - widze, ze PENTELKA moze byc jednak dobrym rozwiazaniem, skoro Wam sie sprawdzila. Lenny lamba nikt nie ma? A ten Gabi dostepny jest tylko w jednym rodzaju. To ten grubszy czy cienszy?
    Zaraz zerkne do radosnej tworczosci, bo juz mam polarki przygotowane i dziecka chwilowo nie ma w domu - czas zaczac szyc
    littlepenguin.eu - pieluszki wielorazowe handmade, akcesoria, chusty

  10. #10
    Chusteryczka Awatar Frezis
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    2,972

    Domyślnie

    naprawdę gotowe polarki się nie rozpinają??? pytam o gabi na przykład
    Dzieci to... kupa. Kupa radości i kupa kupy I jeszcze kupa zmartwień...

    Franek (Kako) 02.02.2008
    Krysia (Izia) 26.10.2009
    Janek 30.07.2014

    www.wysokipoziomcukru.pl
    www.dalekiswiat.pl
    zdjeciarka.blogspot.com

    Według psychologów dzieci wyrastają z lęku separacyjnego po drugim roku, nie piszą kiedy wyrastają z niego matki...

  11. #11
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez myszka Zobacz posta
    A ten Gabi dostepny jest tylko w jednym rodzaju. To ten grubszy czy cienszy?
    w regularnej sprzedaży jest teraz ten cieńszy, ale na zbiorowe zamówienia jest szyty grubszy (tutaj jest wątek zamówieniowy: http://www.chusty.info/forum/showthr...=46594&page=16 )

    Cytat Zamieszczone przez Frezis Zobacz posta
    naprawdę gotowe polarki się nie rozpinają??? pytam o gabi na przykład
    stare nie, a nowe nie wiem, nie mam
    2 + 7 (2005-2018)

  12. #12
    Chustomanka Awatar Jagna
    Dołączył
    Jul 2010
    Posty
    1,430

    Domyślnie

    ja też mam pentelkę, moim zdaniem daje radę, jak jeszcze płaszcz narzucę, to i w mróz można iśc. Na allegro używany kupiłam za 5 dych- jak dla mnie relacja ceny do jakości super
    Marzenia się spełniają www.ogrodymuzyki.pl

    Mój Franio Chuścioszek 08 maja 2010 i Laura Marianna 12 kwietnia 2015


  13. #13
    Chustofanka Awatar myszka
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    470

    Domyślnie

    No i uszyl sie polar dla meza. Ale taki sobie musze powiedziec. Tzn. na wyglad ladny (tylko nie wiem, jak przy szyi dziecka wykonczyc - poki co kapturek wszylam, ale to nie wystarczy...), ale kiepsko sie uklada...
    uszylam wg tego tutorialu, ktory wkleilam wyzej - zajelo mi to chyba z pol godziny! moze ten tutorial to bardziej z mysla o malym dzieku (Tosia 11 kg wazy)? no bo taka chyba za waska ta kieszonka wyszla, a z profilu troche sterczy....I nozki tak sie dziwnie odznaczaja po bokach. nie za ladnie to wyglada. No nie wiem. Przymierzylam na meza z Tosikiem, ale fotki nie zdazylam zrobic, a teraz wyszedl do pracy. Jak wroci to obfoce i wrzuce, ale jak mowilam - rewelacji sie nie spodziewajcie. No i wciaz sie zastanawiam co dla siebie kupic. Ten golf w gabi mi sie nie bardzo podoba. dlaczego jest w innym kolorze? Nie umiem sie zdecydowac....
    littlepenguin.eu - pieluszki wielorazowe handmade, akcesoria, chusty

  14. #14
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    Ten golf w Gabi jest super Moja subiektywna opinia. Szala nie muszę nosić, chyba że jest bardzo zimno Fajnie przylega do szyi i ładnie ją grzeje

    A na zdjęcia i tak czekamy
    2 + 7 (2005-2018)

  15. #15
    Chustofanka Awatar myszka
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    470

    Domyślnie

    No i nie zrobilam zdjec przez weekend Moze jutro sie zmobilizuje i obfoce polarek w akcji. I wciaz mam dylemat jaki kupic dla siebie....

  16. #16
    Chustopróchno Awatar Karusek
    Dołączył
    Mar 2010
    Posty
    12,472

    Domyślnie

    Myszka, a Ty będziesz nosić wiosną już nową dzidzię? To może szkoda kasy na polar, jeśli będziesz nosić z przodu? Jeśli masz trochę szerszy własny polar, to spokojnie dasz radę w ten sposób (i rozpiąć się będziesz mogła w razie czego )
    2 + 7 (2005-2018)

  17. #17
    Chustofanka Awatar myszka
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    470

    Domyślnie

    Malenstwo ma sie pod koniec lutego urodzic, wiec przez pierwsze dwa miesiace pewnie chlodo bedzie. Nie lubie bardzo dziecka pod chuste grubo ubierac, a polar mam taki dosc obcisly - mam nadzieje, ze moj brzuszek poporodowy sie w nim zmiesci - z malenstwem juz nie ma szans... ale zdecydowanie lepszy bedzie dla mnie cienki polar, wiec moze po prostu pentelka? no bo na jesieni przeciez tez bede cos potrzebowala, wiec chyba bez polaru juz sie nie obejdzie. M ma szeroka kurtke i jakos z Tosia dawal rade, ale ja malenstwa nigdzie nie zmieszcze.... zreszta strasznie mi sie te polarki wszytskie (sam pomysl) bardzo podobaja.
    a zdjec znowu nie wstawie, bo jak wstalysmy juz meza nie bylo. a ze wstalysmy o 9 to inna sprawa

  18. #18
    Chustonoszka Awatar budzynskamila
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Pojezierze Drawskie
    Posty
    128

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lubisz1 Zobacz posta
    Ja mam jeden z Gabi z tych cieńszych i jest ok, wygodny, bardzo dobrze wykonany,świetnie chroni dziecko, teraz czekam na kolejny Gabi ale już z grubszego polarka Jedyne czego mi brakuje to kaptura dla mamy
    Nie ma kaptura, ponieważ można w nim nosić z przodu i z tyłu.
    Ja zadowolonam z Gabi bardzo. Na niższe temperatury kurtkę na plecy zarzucam i wio. Ściągacz przy szyi idealny - nic nie zawiewa. Przy kupnie trzeba wziąć pod uwagę, że rozmiarówkę mają dość dużą. Przy moim wzroście 177, L jest lekko za duże! Więc jak ktoś lubi bardziej dopasowaną odzież, to radzę kupić rozmiar mniejszy.
    Jasiek 11.08.2000 Marysia 21.10.2010
    http://patchworknadstawem.blogspot.com/

  19. #19
    Chustoguru Awatar yanettee
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    8,342

    Domyślnie

    widzę że rozmowa o GABI
    to nie wątek reklamowy więc nie chce o reklame być posądzona, ale na pytania chyba mogę odpisać

    Polary Gabi są nierozpinane, zarówno te nowe cieńsze jak i te grubaśne
    Nie mają kapturów bo tak jak poprzedniczka pisała, są do noszenia z przodu i z tyłu.
    Teraz są szyte te grubsze polary i właśnie Ania kombinuje nad kapturami. Może w następnej partii już będą.
    Może nawet będzie można dokupić kaptur do tych polarów co macie. Ale tego nie obiecuje bo nie wiem.

    Jak byście miały jakies pytania to można do mnie pisać
    Mama Kubusia i Basi

  20. #20
    Chustofanka Awatar myszka
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    470

    Domyślnie

    Dzieki Yanette. Wciaz mysle

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •