Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: wymiary prefoldów bambino mio

  1. #1
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie wymiary prefoldów bambino mio

    jakie są wymiary prefoldów bambino mio 2? mógłby ktoś mi zmierzyć, proszę...
    Ostatnio edytowane przez magnolia ; 12-01-2011 o 21:42 Powód: literówka

  2. #2

  3. #3
    Chustomanka Awatar blabla0
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    1,070

    Domyślnie

    Wymiary pieluszki: 36x53cm
    wymiary z krainy pieluszek
    ale od siebie powiem tak: zdecydowanie za duże sa te perfoldy, my obcinaliśmy pasek z jednej strony i jest ok



  4. #4

  5. #5
    Chusteryczka Awatar magnolia
    Dołączył
    Feb 2009
    Miejscowość
    Krosno
    Posty
    2,876

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez blabla0 Zobacz posta
    Wymiary pieluszki: 36x53cm
    wymiary z krainy pieluszek
    ale od siebie powiem tak: zdecydowanie za duże sa te perfoldy, my obcinaliśmy pasek z jednej strony i jest ok

    a jak je składasz? zawijasz z przodu czy nie? bo ja mam rozmiar 1 i tak się zastanawiam już na przyszłość, czy on nie wystarczy do końca pieluchowania, bo w sumie na mojego dwulatka jest też dobry, z tym że ja używając na maluchu zawijam jeszcze z przodu o tak:http://www.ekobaby.pl/ep_instrukcja_skladania.php (Instrukcja składania pieluszki BabyKicks Prefold oraz BabyKicks Duz-it-all: wersja dla chłopca) i dodaje to jeszcze chłonności trochę...

  6. #6
    Chustomanka Awatar blabla0
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    1,070

    Domyślnie

    składam na 3 i do flipa pakuje mam wkładke ok 33 na 12- 13 cm
    dłuższy bok obcięlam o ok 10 cm
    oryginalne wkłady nijak nam pasowały- złożone na 3 to mała miała nogi na boki że nie mogła sie ruszać, a składane na 4 to za grubo,


  7. #7
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    BM się kurczą po kilku praniach (najlepiej je oceniać po ok. 5-6 praniach) osiągają wymiary ok. 30-32cm. (szer) i 46-48cm. długość. Ale i tak są dosyć spore.
    Ja dla mojej córki składałam na sposób "jak dla chłopca" tzn. zawijałam z przodu ok. 10 cm i składałam wzdłuż. Było ok, jeden mankament to fakt, że ta "zakładka" bardzo odstawała przy brzuszku.

    Aktualnie jestem w trakcie testowania prefoldów z Pieluszkarni (mają aż 6 rozmiarów do wyboru !) tzn. dopiero je dostałam i są w praniu. Napiszę jak się sprawdzają.

  8. #8
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez blabla0 Zobacz posta
    oryginalne wkłady nijak nam pasowały- złożone na 3 to mała miała nogi na boki że nie mogła sie ruszać, a składane na 4 to za grubo,
    U nmie było to samo Dlatego składałam "jak dla chłopca".

  9. #9
    Chustomanka Awatar blabla0
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    1,070

    Domyślnie

    mamuska koniecznie napisz jak sie sprawdzają bo właśnie chciałam je kupic


  10. #10
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    Kiedy Pieluszkarniowe prefoldy dotarły wczoraj byłam zdziwiona ich miękkością i delikatnością (BM jako nówki przed 1 praniem są sztywne jak papier ścierny). Po praniu i wysuszeniu troszkę się skurczyły (noramlne przy prefoldach) i zrobiły jeszcze badziej mięciutkie i miłe. 1 już użyta - super się zakłada, zakładam wzdłuż (mam regular, czerwone obszycie) i super pasuje na 15 miesięczne dziecko. Nie trzeba nic upychać i pupa jest malutka (o takim efekcie można pomarzyć przy BM czy wkładzie org. Flip). Nie wiem jak z chłonnością bo to wymaga dłuższych testów. Na razie daję 6.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •