Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 24

Wątek: odpieluchowanie- może by tak zwykłe majteczki z Flipem?

  1. #1

    Domyślnie odpieluchowanie- może by tak zwykłe majteczki z Flipem?

    Dziewczyny,
    u nas do odpieluchowania jeszcze szmat czasu ale chrzesniak juz się kwalifikuje, mówilam przyjaciółce o trenerkach, ale tak sobie pomyślałam, że może wystarczyłyby zwykłe majteczki plus na to Flip. Co o tym sadzicie? Ma szanse zadziałać? Oczywiście zmiana po każdym siku lub kupie.
    Mały ma 2 lata i 3 mce, nie wiem ile taki osobnik na raz siusia
    Ostatnio edytowane przez smellson ; 09-01-2011 o 23:16 Powód: literówki

  2. #2
    słoneczny_blask
    Guest

    Domyślnie

    O ja sobie poczytam, co poradzicie, bo na lato też popróbujemy.

  3. #3

    Domyślnie

    jak wyjdzie na to, że sie da, to ja latem chyba juz też będe testować

    EDIT: tzn Jeremi będzie

  4. #4
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    Kiedys B-stok teraz IT
    Posty
    1,085

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez słoneczny_blask Zobacz posta
    O ja sobie poczytam, co poradzicie, bo na lato też popróbujemy.
    jak na lato to zwykle majtki+ mop lub szmata do mycia podlogi U nas sie obeszlo bez trenerek.Claudia w mig zakumala ze cos jest nie tak jak po nogach cieklo
    C.03.06.2008,L. 04.07.2009,O.04.09.2012

  5. #5
    słoneczny_blask
    Guest

    Domyślnie

    Mam kieszonki z polarkiem, w którym siku nie czuć Myslałam, ze do tego bym wkładała pieluchy tetrowe lub reczniki ikeowe, żeby czuł mokro jak siknie, ale pomysł żeby dziecko miało pod spodem zwykłe majteczki wydaje mi się najsensowniejszy.

  6. #6
    Chusteryczka Awatar beannshi
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    WrocÂław
    Posty
    1,992

    Domyślnie

    Potwierdzam, w lecie to najlepiej zwykle majtki, zeby na serio cieklo po nogach. Ewentualnie do majtek podpaska. U nas zadzialalo, obylo sie bez trenerek.
    "W warunkach wolnorynkowych dyktat gustu większości prowadzi do dominacji rzeczy miernych i tandetnych." Cz.M.

  7. #7
    słoneczny_blask
    Guest

    Domyślnie

    serio podpaska?

  8. #8
    Chusteryczka Awatar beannshi
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    WrocÂław
    Posty
    1,992

    Domyślnie

    Serio My uzywalysmy najtanszej belli. ale tylko na wyjscia jak jeszcze nie bylam pewna ze wytrzyma. Zeby nie zalac buto ale jednoczesnie zeby nie bylo zwyklej pieluchy, zeby młoda czula sie dorosla i odpowiedzialna za pecherz

    Taka sama funkcje pelnia trenerki tylko dwie paczki podpasek (wlasciwie 1,5, druga dokonczylam ja) wyszly taniej
    "W warunkach wolnorynkowych dyktat gustu większości prowadzi do dominacji rzeczy miernych i tandetnych." Cz.M.

  9. #9
    Chustopróchno Awatar Mayka1981
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Krapkowice
    Posty
    12,797

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez smellson Zobacz posta
    Dziewczyny,
    u nas do odpieluchowania jeszcze szmat czasu ale chrzesniak juz się kwalifikuje, mówilam przyjaciółce o trenerkach, ale tak sobie pomyślałam, że może wystarczyłyby zwykłe majteczki plus na to Flip. Co o tym sadzicie? Ma szanse zadziałać? Oczywiście zmiana po każdym siku lub kupie.
    Mały ma 2 lata i 3 mce, nie wiem ile taki osobnik na raz siusia
    Nie wiem ile ten konkretny osobnik ale mój sika duużo - jedną wkładkę przesika na raz a czasem i dwie mu się zdarzy...
    I lanie się po nogach nie sprawia, że coś kuma, tzn kuma, że pora się przebrać
    A. 27.01.2009 B. 22.09.2010 M.14.07.2015
    Akredytowana Doradczyni po kursie Akademii Noszenia Dzieci chustomama.pl

  10. #10
    Chustomanka
    Dołączył
    Nov 2009
    Miejscowość
    Kiedys B-stok teraz IT
    Posty
    1,085

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez beannshi Zobacz posta
    Serio My uzywalysmy najtanszej belli. ale tylko na wyjscia jak jeszcze nie bylam pewna ze wytrzyma. Zeby nie zalac buto ale jednoczesnie zeby nie bylo zwyklej pieluchy, zeby młoda czula sie dorosla i odpowiedzialna za pecherz

    Taka sama funkcje pelnia trenerki tylko dwie paczki podpasek (wlasciwie 1,5, druga dokonczylam ja) wyszly taniej

    Sprytne
    C.03.06.2008,L. 04.07.2009,O.04.09.2012

  11. #11
    Chustoguru Awatar ala
    Dołączył
    Jun 2008
    Miejscowość
    tu i tam
    Posty
    6,711

    Domyślnie

    ja tez uzywalam podpasek do majteczek ale wielorazowych, miałam takie bez skrzydełek podszyte pulem. Teraz zimą też zakładam, bo czasem popuści kilka kropelek a nie chce aby majteczki byly mokre, wtedy wyjmuje tylko podpaske
    odpieluchowałam synka zimą. Zakładałam cienkie bawełniane spodenki albo rajstopki - w pierwszy dzien zuzylismy 20 par!
    DOULA

    najczęściej zaglądam z telefonu, więc proszę o cierpliwość w odpisywaniu

  12. #12
    Chustofanka Awatar madzior
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Pruszków
    Posty
    286

    Domyślnie

    my co prawda zostawiamy odpieluchowanie na ciepłe dni, ale teraz zakładam po domu synkowi otulacz (np Flipp) z tetrą. Moj Młody sika sporo "na jeden raz", więc w tetrę więcej wejdzie niz w majteczki.
    No ale synek chodzi już tak kilka tygodni po domu w tej tetrze i kompletnie nie czuje, że ma mokro. A jak chodzi bez niczego, albo w samych majtkach, to mówi "O - oł" jak juz zrobi i jest kałuża....na razie nie czuje, że będzie siku...

    ale polecam otulacz + tetra (ew. recznik Ikea)
    mama Jakub-usia (21.04.2009)

  13. #13
    Chusteryczka Awatar beannshi
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    WrocÂław
    Posty
    1,992

    Domyślnie

    He he he , my sie tetrowo pieluchujemy od 11 miesiecy. Chcialabym zeby u nas tak to zadzialalo
    "W warunkach wolnorynkowych dyktat gustu większości prowadzi do dominacji rzeczy miernych i tandetnych." Cz.M.

  14. #14
    Chustomanka
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    1,299

    Domyślnie

    U nas tetrę można wykręcać a Piotrkowi to lata koło nosa.
    Jak mu się zdarzy posikać na podłogę, do brodzika - obserwuje zaciekawiony.
    Może próbować już z tymi majtkami? Czy za wcześnie/lepiej latem?
    Na nocnik robić nie chce, czasami usiądzie ale bez skutku. Kiedyś było lepiej ale matka leniwa.

  15. #15
    Chusteryczka Awatar beannshi
    Dołączył
    Nov 2007
    Miejscowość
    WrocÂław
    Posty
    1,992

    Domyślnie

    Ja jestem zwolennikiem odpieluchowywania konsekwentnego czyli jednym cieciem. Omawiamy temat i zdejmujemy pieluche na amen. I dlatego moim zdaniem lato jest lepsze. Bo trudno 1,5 roczniakowi wytlumaczyc ze w domu ma wolac a na dworze lac w pieluche
    "W warunkach wolnorynkowych dyktat gustu większości prowadzi do dominacji rzeczy miernych i tandetnych." Cz.M.

  16. #16
    Chustoholiczka Awatar marza
    Dołączył
    May 2008
    Miejscowość
    Wrocław
    Posty
    3,303

    Domyślnie

    Agata, poczekałabym do kwietnia-maja , jak już zrobi się ciepło. Nie będzie problemu z wysadzaniem w terenie
    I zapas majtek
    Marzena,mama Neli(X'2004) i Poli(VII'2008)
    Doradczyni po kursie średniozaawansowanym Die Trageschule ®

    Zielona Mama.pl chusty, nosidła ergonomiczne, pieluszki wielorazowe. To także wypożyczalnia chust i nosideł oraz nauka wiązania chust we Wrocławiu. Zapraszamy do sklepu stacjonarnego! Wrocław ul. Czarnieckiego 29A/AB

    Chusty tkane Little Frog

  17. #17
    Chusteryczka Awatar rosass
    Dołączył
    May 2009
    Miejscowość
    Góry izerskie
    Posty
    1,687

    Domyślnie

    ja na początku wkładałam w majteczki tetrę ciachniętą na pół lub wkład
    ale szybko zmieniłam na same majteczki właśnie żeby ciekło
    i poskutkowało i w domu i na dworze.
    GAJENKA-23.12.08
    Certyfikowany Doradca noszenia ClauWi®

  18. #18
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    313

    Domyślnie

    Moim zdaniem zwykłe majtki i otulacz to nietrafiony pomysł. Jeśli dziecko porządnie siknie to poleci mu po nózkach. Ja proponuję swój pomysł, zwykłe majtki i rajstopki. Zresztą za mnie tak na serio odpieluchowanie odstawiły panie ze żłobka. Kilka dni gdy przeszedł do starszej grupy, w której nie wolno używać pieluch, posikiwał w majtki i na tym się w zasadzie skończyło. Moim zdaniem na trenerki szkoda pieniędzy. Lepiej dziecko od razu rzucić na głęboką wodę. Pozwodzeni.a

  19. #19

    Domyślnie

    Dzięki wielkie, przekaże zainteresowanej i chrześniakowi wszelkie sugestie,latem to pewnie że byłyby majty i ewentualnie siusuanie po nogach, ale do lata to on juz skończy 3 lata, teraz trzeba zadzialać.

    tak jak pisalam, u nas do odpieluchowania droga daleka jeszcze, ale zapamiętam Wasze sposoby. Min. dlatego zaczęłam uzywać wielo, że mam nadzieje na latwiejsze odpieuchowanie w przyszłości- córa byla tylko w pampkach i dramat był, pół roku siusiała w majteczki i rajstopki, efekty były mizerne, dopiero zbieranie punktów za siusianie do nocnika o meganagroda spełniły zadanie
    Z Jeremim mogę sie na razie pochwalić kilkoma kupami do nocnika- myślę, że to dobry początek,

  20. #20

    Domyślnie

    Ja w majteczki wkladam wkladke higieniczna, taka cienką. Miałam wkladac podpaski ale córka czuje róznice jak ma majtki a jak ma pieluchę (jak jest w majtkach to wola zawsze a jak w pieluszce to nie zawsze) i tak sobie mysle, że z taka bella mogłaby sie czuc jak z pieluchą. Na razie same majtki+wkładka+ ewentualnie spodenki dały radę wchłonąć wszystko przy 2 wpadkach, które sie zdażyły.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •