Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 61 do 63 z 63

Wątek: noworodek

  1. #61
    Chustonówka
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    2

    Domyślnie

    Mój syn wyszedł ze szpitala w 2 dobie z klamerką. Nasza pediatra się zdziwiła i powiedziała że niepotrzebna już klamerka, ale teraz już jej nie ściągniemy bo do tego jest potrzebne specjalne "urządzenie ściągające" które mają tylko w szpitalu. Tak więc klamerka została. Co do noszenia noworodka- mój syn ma teraz 2 miesiące i od jakiś 2 tyg. zaczęliśmy się regularnie nosić w chuście. Wcześniej tylko co jakiś czas i krótko. Problem polegał na tym że mój syn był niezwykle dużym okazem i niewygodnie było mu w "kołysce" (chusta elastyczna). W instrukcji do mojej chusty podane było że dopiero od 3 miesiąca pozycja pionowa"żabka" ale teraz czytam że niektóre z was wogóle nie nosiły w "kołysce" tylko od razu "żabka" wiec generalnie mogłam zacząć dużo wcześniej. Ile czasu w ciągu dnia mogę nosić takiego 2 miesięcznego niemowlaka? Główki jeszcze samodzielnie nie trzyma ale wywijam ostatnią warstwę chusty i robię taki wałeczek u nasady czaszki, więc głowa absolutnie nie dynda.

  2. #62
    Chustomanka Awatar Dagmo
    Dołączył
    May 2013
    Miejscowość
    Mikołów
    Posty
    528

    Domyślnie

    Dzięki Tiramisu za odkopanie tego wątku! Właśnie szukałam podobnego i szukałam i szukałam a tu jest!
    Na większość pytań uzyskałam odpowiedzi choć i tak trochę się obawiam wiązania takiego malucha, Wituś miał już 6-8 tygodni jak
    się nauczyłam wkładac go w kieszonkę i był duuuży.
    Oprócz chust mam też Tulę, wiem, że są specjalne wkładki dla niemowląt od 3,5 kilo, co sądzicie o noszeniu takiego malucha w Tuli?
    Szybkie cyk cyk w nosidło się czasem przydaje, ale czy nie ma luzów, czy główka za bardzo nie schowana?
    Macie jakieś zdjęcia noworodka w Tuli?

    aaa:
    U mnie elastyczna wcale się nie sprawdziła, w tkanej czułam się pewniej, też robiłam wałeczek, do środka wkładałam zwiniętą pieluchę.
    Tetrową oczywiście
    Wit 12.10.2012 Pola 1.09.2014

  3. #63
    Chustoguru Awatar annia
    Dołączył
    May 2011
    Miejscowość
    Warszawa Tarchomin
    Posty
    7,608

    Domyślnie

    Tiramisu - są takie egzemplarze, które z chusty wychodzą tylko na karmienie i przewijanie. O ile chusta będzie dobrze zamotana, można nosić do oporu, najistotniejsze żebyś Ty miała siłę nosić. Na przykład moja Aga to zwierzę wybitnie chustowe, ale pierwsze tygodnie po porodzie nosiłam max godzinę na raz (2-3 razy dziennie), bo ja byłam jeszcze zbyt osłabiona.

    Wkładka noworodkowa do Tuli - było już parę razy, nie podlinkuję z telefonu, ale tak w skrócie - nie poleca się. W żadnym nosidle, nawet takim z wkładką, pozycja nie będzie tak dobra jak w dobrze dociągniętej chuście. Jeśli potrzebujesz czegoś na szybko - spróbuj kółkowej, wiązanie z odwróconą krawędzią.
    ['] 07.2008
    Dotka 06.2010
    Agutka 07.2013
    Katka 08.2017

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •