Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 41 do 58 z 58

Wątek: Prefoldy by Pieluszkarnia

  1. #41
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    464

    Domyślnie

    teraz sobie tak pomyslałam, a co z chłonnością??Bo w sumie splot jak w tetrze trochę, a tetra po prasowaniu traciła sporo chłonności, a może jak na jednej stronie to nie ma takiego znaczenia pewnie, tak czy siak,jutro zabieram się do roboty

  2. #42
    Chustomanka Awatar blabla0
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    Jelenia Góra
    Posty
    1,070

    Domyślnie

    nie zauważyłam różnicy w chłonności


  3. #43
    Chustofanka Awatar alphax
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    311

    Domyślnie

    Bardzo fajne pieluchy, bardzo chłonne i miękkie. dużo tańsze rozwiązanie w porównaniu do formowanek. Mnie najleiej sprawdzały się spięte klamerką snappy lub jako wkład do kieszonek. Do spinania klamerką lepiej kupić rozmiar większy.

  4. #44
    Chustofanka
    Dołączył
    Sep 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    206

    Domyślnie

    Używam prefoldów z pomarańczowym obszyciem od urodzenia mojego skarba. Na początku składałam tak żeby zapiąć klamerkami snappi, teraz normalnie składam po przeszyciach. Jestem bardzo z nich zadowolona. Troszkę długo schną (ale to normalne) w porównaniu z tetrą. Dzięki przeszyciom nie ma problemu ze złożeniem ich nawet mój mąż. Teraz szczególnie używam ich na noc, kiedy szczególnie potrzebuję chłonnej pieluszki. Używam ich z otulaczami Imse Vimse i Econobum'ami.

  5. #45
    Chustomanka Awatar mamaUlki
    Dołączył
    Jul 2011
    Miejscowość
    Dzierżążno
    Posty
    1,331

    Domyślnie

    ja też jestem bardzo z nich zadowolona, dobrze chłoną, szybko schną i są w miarę miękkie w porównaniu z zwykła tertrą.

  6. #46
    Chustofanka Awatar Pastela
    Dołączył
    Feb 2011
    Miejscowość
    lubuskie
    Posty
    319

    Domyślnie

    i ja polecam
    mięciutkie choć sporo używane, dobrze chloną, moglabym mieć więcej
    Wiktor lipiec 2007r. i Zosieńka 11 marzec 2011r.

  7. #47
    Chustonówka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Warszawa Wola
    Posty
    41

    Domyślnie

    Na początku były dość twarde (przy mojej wodzie jeszcze twardsze), ale po paru praniach przekonałam się, że są dużo przyjemniejsze i miększe.
    TO moje pierwsze przygody z pieluszkami wielo i bardzo spodobało mi się używanie ich z otulaczem. kieszonek używam na spacery albo tych z większym wkładem na noc. Prefoldów na co dzień- jak na moje to na noc nie bardzo się nadają, bo chłonność jest sporo niższa niż wkładów np. bambusowych w kieszonkach.

    Póki co używamy tych z żołtym obszyciem od urodzenia do ok.5,5kg teraz.

  8. #48
    Chustomanka Awatar marglena
    Dołączył
    Jun 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    585

    Domyślnie

    my mamy 2 z czerwonym obszyciem i 10 z zielonym, są dobre do otulacza; zielone podwijam z przodu dla synka; są chłonne

  9. #49
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2011
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    464

    Domyślnie

    no właśnie...mnie też się wydaje, że moje prefoldy są teraz miękkie bardziej, niż kiedyś

  10. #50
    Chustofanka
    Dołączył
    Nov 2011
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    179

    Domyślnie

    U nas po paru miesiącach użytkowania prefold nie wygląda już zbyt dobrze - materiał na wierzchu w tej środkowej części się jakby poprzecierał... (niecałe 5 m-cy używania) Nie zauważyłam przy tym jakiś zmian w chłonności, ale i tak to raczej pieluszka na mniejszy sik.

    Cytat Zamieszczone przez kawiareczka Zobacz posta
    Nie roluje się ten prefold? mam na myśli wkładanie do flipa nie do kieszonek.
    Odpowiem dla innych czytających: roluje się! Niezbyt przyjemne jest też chyba stykanie się pupy z gołym pulem...
    Cytat Zamieszczone przez figa84 Zobacz posta
    Tylko niestety po około 2 miesiącach używania zaczyna twardnieć...
    Albo i nie Wydaje mi się, że teraz jest bardziej miękka niż po pierwszych praniach.
    We're on a road to nowhere. Come on inside...

  11. #51
    Chustonoszka
    Dołączył
    Dec 2011
    Miejscowość
    Gdańsk
    Posty
    81

    Domyślnie

    uzywalam ich na poczatku, gdy Sara sie urodzila. bardzo mi odpowiadalo to rozwiazanie, bo i tak trzeba non stop zmieniac pieluchy. jest to wiec tansze kupic duzo prefoldow niz duzo formowanek. nie mialam innych prefoldow, wiec nie moge porownac z innymi. te sa chlonne i cenowo bardzo przystepne. mi twardnialy z czasem, ale to woda i pewnie trzeba strippingowac. wygotowac tez je mozna, prawda? nie probowalam, ale pewnie by przezyly



  12. #52
    Chustofanka Awatar Maminek
    Dołączył
    Jan 2012
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    290

    Domyślnie

    są bardzo dobre, ale dla dużego sikacza szybko "wymiękają".
    u mnie 3 msc niemowlak potrzebował już czerwonych wkładów - ale te byly dla niego za duze

  13. #53
    dianek
    Guest

    Domyślnie

    używamy prefoldów ecopi od urodzenia
    te żółte szybko odpadły - za małe

    na pomarańczowych jesteśmy do teraz (młody ma 8kg i nieźle leje), składamy wzdłuż szwów, powoli zaczyna z nich wyrastać niestety, ale na 2 siknięcia jeszcze starczają

    powolutku przechodzimy na czerwone, też składane wzdłuż szwów - są jeszcze trochę za długie, ale chłonność super

    niestety z czasem robią się strasznie "chropowate" :/

  14. #54

    Domyślnie

    To które lepsze dla noworodka do zapinki snappi ? Żółte czy pomarańczowe?
    Tymek 30.05.2010
    Luśka 13.03.2013
    Saszka 20.07.2015
    ​2011 [*] 2012 [*] 2014 [*]

  15. #55
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    ja używałam żółte, są wspaniałe. Dla tradycyjnego noworodka pomarańczowe będą za duże i niepotrzebnie za grube
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  16. #56

    Domyślnie

    Wiewiórko i mniej więcej do kiedy żółte Ci wystarczyły? Jak długo da się je zapiąć snapką?
    Tymek 30.05.2010
    Luśka 13.03.2013
    Saszka 20.07.2015
    ​2011 [*] 2012 [*] 2014 [*]

  17. #57
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,899

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ania mania Zobacz posta
    Wiewiórko i mniej więcej do kiedy żółte Ci wystarczyły? Jak długo da się je zapiąć snapką?
    ja je do tej pory używam. Teraz lubię wkladać 1-2 jako wklady do otulacza tetro, są idealne do niego. Nigdy nie spinałam prefodów snapką więc ci nie odpowiem na to pytanie
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  18. #58
    Chusteryczka
    Dołączył
    Oct 2011
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    1,596

    Domyślnie

    mu już używamy zielonych, czerwone były za małe. Nawet je lubię, czerwone wspaniale się sprawdziły w okresie letnim gdy nie chciałam zakładać Kasi mikropolaru od pupy.
    Doradca Noszenia ClauWi®
    Mama dwóch córek: H. (03.2008) i K. (08.2011)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •