Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 58

Wątek: Prefoldy by Pieluszkarnia

  1. #1
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie Prefoldy by Pieluszkarnia

    Używał ktoś? Warto? Jak się sprawdzają w porównaniu do Bambino mio? Szyją aż 6 rozmiarów.

    P.S. Pieluszkarnia uruchomiła serwis - pranie pieluszek z dowozem. Super, że w Polsce rozwijają się takie inicjatywy

  2. #2
    Chusteryczka Awatar atelka
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    2,901

    Domyślnie

    serwis rewelacyjnie że i w polsce działa, mi koleżanka mówiła o czymś takim w niemczech a tu proszę

    prefoldów sama jestem ciekawa
    Aś, Julek '08 i Alik '11

  3. #3
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    Jesli dobrze zrozumiałam to co napisane na stronie, to przy wykupieniu usługi serwisu dowolną ilość prefoldów dostaje się gratis. Trzeba sobie tylko dokupić otulacze i papierki.

  4. #4
    Chustomanka Awatar aska.jb
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa - Tarchomin
    Posty
    1,249

    Domyślnie

    Dostaje chyba nie do końca - dostaje w dzierżawę z tego co rozumiem
    Jeżeli wykupujesz opcję np 50 pieluch tygodniowo to tyle dostajesz do użytku. Po zaprzestaniu wykupowania serwisu Ci je zabierają
    A szkoda


  5. #5
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    Tak, tak. O to mi chodziło, że nie trzeba ich najpierw kupić. Chociaż napewno all included

  6. #6
    Chustoholiczka Awatar Dorocie
    Dołączył
    Oct 2010
    Miejscowość
    było Warszawa, teraz Żyrardów
    Posty
    3,848

    Domyślnie

    hej, prefordów pieluszkarni używam od tygodnia i sprawdzają mi się super
    są dużo bardziej chłonne od tetry, którą używałam do tej pory (co nie jest trudne) - materiału wszytego warstwowo jest tyle, że jest co przesikiwać
    ładnie się dopierają, nawet po grubszym
    schną długo niestety (pralka, wirowanie) - dlatego wieszam przy lub na grzejniku
    schną szybciej niż wkładki bambusowe
    mam z zielonym obszyciem i do otulaczy są za długie przy pieluszce all size (podwijam)
    Różyczka'10 Anielka'13 (*) Jaś'15

  7. #7
    Chustoholiczka Awatar aginia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,139

    Domyślnie

    Ktoś jeszcze używał tych prefoldów? Bambino mio wydają mi się bardzo twarde, chętnie spróbowałabym innych
    Kuba - 2004, Jaś -2006, Franio -2011 i Józio 2014

  8. #8
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    Jestem po pierwszych testach i wg mnie są REWELACYJNE! Przede wszystkim można świetnie dopasować rozmiar bo jest aż 6 do wyboru. Druga sprawa miękkość - kiedy dostałam je nowiutkie już były mięciutkie i miłe w dotyku, po praniu zrobiły się jeszcze przyjemniejsze. Mam czerwone (regular) dla 18 mies. dziecka, składam wzdłuż (więcej warstw chłonnych) i świetnie pasują. Jeśli chodzi o chłonność to mimo, że są cieńsze nie wiedzę różnicy w porównaniu do Bambino mio. Nie wiem jak będą trwałe - trzeba czasu żeby się przekonać. W każdym razie ogromny plus za małą pupę i miękkość. Jeśli ktoś się zraził do prefoldów używając BM, to tu będzie mile rozczarowany miękkością i wielkością - dopasowaniem pieluszki.

  9. #9
    Chustoholiczka Awatar aginia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    4,139

    Domyślnie

    Dzięki za recenzję, w takim razie się skuszę tylko muszę pomyśleć nad rozmiarem
    Kuba - 2004, Jaś -2006, Franio -2011 i Józio 2014

  10. #10
    Chustoguru Awatar Wiewiórka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Woodstock
    Posty
    6,896

    Domyślnie

    a wiecie jak wagowo się to ma do rozmiarów? bo mi nazwy niewiele mówią
    Kasia-mama Liwii (11.2007) i Maciusia (06.2011)

  11. #11
    Chustomanka Awatar aska.jb
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Warszawa - Tarchomin
    Posty
    1,249

    Domyślnie

    Dziewczyny a jak myslicie- nadawałyby się jako wkłady do kieszonek albo formowanek?


  12. #12
    Chustonoszka
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    125

    Domyślnie

    Dołączam do pytań w ostatnich dwóch postach .

  13. #13
    Chustonoszka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    w-wa
    Posty
    125

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aginia Zobacz posta
    Ktoś jeszcze używał tych prefoldów? Bambino mio wydają mi się bardzo twarde, chętnie spróbowałabym innych
    ja polecam muślinowe (uwielbiam teraz jak jest starszy - np. do kieszonek, jako wkład wymienny) z pieluszkarni - choć mogą być przyduże dla Twojego szkraba
    te profordy chyba też kupię na próbę - skusiłyscie mnie
    Ostatnio edytowane przez pepekswiata ; 27-01-2011 o 05:09
    Mały Konstruktor 2009, Kochane Żywe Srebro 2011, Gwiazdka 2014

  14. #14
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aginia Zobacz posta
    Dzięki za recenzję, w takim razie się skuszę tylko muszę pomyśleć nad rozmiarem
    Cytat Zamieszczone przez Wiewiórka Zobacz posta
    a wiecie jak wagowo się to ma do rozmiarów? bo mi nazwy niewiele mówią

    Wg mnie nie ma co patrzeć na kg dziecka czy chłonność tych pieluszek (tzn. ilość warstw jest taka sama, oprócz tych najmnijeszych pieluszek - są ciensze). Ważne są wymiary tzn. długość dłuższego boku. Najlepiej po prostu samemu sprawdzić na pieluszkach jakie się ma, co będzie wysatrczające dla dziecka. Ja miałam duże Bambino mio i składając wzdłuż miałam o ok. 10-15 cm za długą. Wzięłam z tych pieluszkarniowych z czerwonym obszyciem - jest właśnie ok. 12 cm. krótsza. Zależy też jak chcesz składać na trzy - wzdłuż czy wszerz. Ja składam wzdłuż (więcej warstw na całej długości).

    Weź np. zwykłą tetrę lub muślinkę lub pieluszkę flanelową złóż w prostokąt (żeby wyszła taka wkładka do otulacza) i przymierz dziecku. Wtedy się przekonasz jaka jest najlepsza długość pieluszki (żeby nie trzeba było zawijać nadmiaru, ale żeby też nie była za krótka i kończyła się w połowie pupy ), zmierz i następnie poszukaj wśród pieluszkarniowych prefoldów najbardziej zbliżonej długości. Pamiętaj, że ok. 2 cm. może się skurczyć po praniu - normalne z bawełną.
    Ostatnio edytowane przez mamuśka ; 27-01-2011 o 18:27

  15. #15
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aska.jb Zobacz posta
    Dziewczyny a jak myslicie- nadawałyby się jako wkłady do kieszonek albo formowanek?
    Teoretycznie tak bo można pokombinować ze składaniem. Ja do kieszonek używam małych BM i mi pasują ale mam kieszonki b. wąskie w kroku - szyte tak na zamowienie. Te pieluszkarniowe by chyba nie weszły (są proporcjonalnie szersze od BM). Natomiast do typowych, firmowych kieszonek myślę, ze byłyby ok. Najlepiej popatrzeć na ich wymiary i sobie przeliczyć, który rozmiar po złożeniu zmieściłby się w kieszonce.

  16. #16
    Chustonoszka
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    125

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamuśka Zobacz posta
    Teoretycznie tak bo można pokombinować ze składaniem. Ja do kieszonek używam małych BM i mi pasują ale mam kieszonki b. wąskie w kroku - szyte tak na zamowienie. Te pieluszkarniowe by chyba nie weszły (są proporcjonalnie szersze od BM). Natomiast do typowych, firmowych kieszonek myślę, ze byłyby ok. Najlepiej popatrzeć na ich wymiary i sobie przeliczyć, który rozmiar po złożeniu zmieściłby się w kieszonce.
    Mamuśka, a jak przeliczyć? Szerokość prefoldów podzielić na 3? Może to naiwne pytanie, ale nie miałam jeszcze nigdy w ręku prefoldów i nie wiem .

  17. #17
    Chustomanka Awatar anitanelka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Konin
    Posty
    785

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vena Zobacz posta
    Mamuśka, a jak przeliczyć? Szerokość prefoldów podzielić na 3? Może to naiwne pytanie, ale nie miałam jeszcze nigdy w ręku prefoldów i nie wiem .
    To tak jak ja... i też się skusze na nie, tyle, że ja do noworodka chcę to pewnie te żółte albo pomarańczowe byłyby ok??




  18. #18
    Chustonoszka
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    w-wa
    Posty
    125

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mamuśka Zobacz posta
    Ja miałam duże Bambino mio i składając wzdłuż miałam o ok. 10-15 cm za długą.
    ja za namową właścicielki zawijałam te centymetry z przodu, żeby siusiek więcej się zmieściło
    ale to oczywiście przy chłopaku. no i nie bardzo przy małym niemowlaczku spiącym na brzuszku, ale przy starszakach fajna sprawa
    Mały Konstruktor 2009, Kochane Żywe Srebro 2011, Gwiazdka 2014

  19. #19
    Chustonoszka
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    125

    Domyślnie

    Dziś dotarła do mnie przesyłka z prefoldami - pomarańczowe i czerwone.
    Za kilka dni dam znać, jak się sprawują.
    Pierwsze wrażenia - hmm... Z jednej strony miękkość bardzo na plus. Z drugiej strony wydają mi się dość wąskie po złożeniu (oba rozmiary).
    Przyłożyłam do Flipa - muśliny złożone w prostokąt ładnie wypełniają ten otulacz od gumeczki do gumeczki, natomiast prefoldy pozostawiają z obu stron marginesy ok.2cm gołego PULa przy nóżkach.
    Czy też tak macie? Jak dzieci znoszą kontakt z gołym PULem otulacza? Czy przy wąskich prefoldach powinnam się spodziewać przecieków bokiem przy nóżkach?

  20. #20
    Chustofanka
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    189

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vena Zobacz posta
    Mamuśka, a jak przeliczyć? Szerokość prefoldów podzielić na 3? Może to naiwne pytanie, ale nie miałam jeszcze nigdy w ręku prefoldów i nie wiem .
    Tak, podzielić na trzy.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •