Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 85

Wątek: Zmiękczanie pieluch

  1. #1
    Chustoholiczka Awatar erithacus
    Dołączył
    Mar 2008
    Miejscowość
    Tczew
    Posty
    3,315

    Domyślnie Zmiękczanie pieluch

    Nie mam sił przebijać się przez wątek o praniu, dlatego zakładam osobny, o zmiękczaniu.
    Tu, gdzie teraz mieszkam, mam wodę tak twardą, że pieluchy po zdjęciu z linki same stoją.
    Macie jakieś pomysły, jak je zmiękczyć?
    Kwaskowanie i czyszczenie złogów pomaga na chwilę, co prawda wkłady i pieluchy są czyste, ale po następnym praniu znów twardnieją.
    Wiem, że jest jakiś eko-płyn zmiękczający na bazie kwasku. Ma go ktoś? Działa?
    Gdyby działał, to możnaby sobie taki płyn samemu ukręcić, bo pamiętam, że tam poza kwaskiem w jakims tam stężeniu nie było nic więcej.

    Ostatnio zaczęłam też wrzucać orzechy do pralki (najwyżej potem odtłuszczę pieluchy), ale efekty marne, albo żadne.

    A może jakieś piłki tenisowe wrzucic do bębna? Da to coś?
    Przecież Calgonu nie użyję.
    Ostatnio edytowane przez erithacus ; 08-01-2011 o 13:42 Powód: lit.






    Czasem mnie nie ma. Można mnie złapać na maila: [mój nick z forum] @ tlen.pl


  2. #2
    Chustomanka Awatar anitanelka
    Dołączył
    Jan 2009
    Miejscowość
    Konin
    Posty
    785

    Domyślnie

    To ja się podłączę... u nas też woda koszmarna




  3. #3
    lalunia
    Dołączył
    Nov 2010
    Miejscowość
    Nadalskądinądznikąd
    Posty
    6,343

    Domyślnie

    wg. mnie powinnaś zlikwidować przyczyny a nie walczyć ze skutkami
    czyli zmiękcz wodę przez dodawanie po prostu zmiękczacza,sama soda tylko wytrąca tzw. kamień z wody więc musisz coś mocniejszego używać,znalazłam:
    http://www.ekodrogeria.pl/product-po...wody-500g.html

    http://www.ekodrogeria.pl/product-po...wody-750g.html

  4. #4
    Guest
    Guest

    Domyślnie

    a nie o sode chodziło?

    edit nasze pieluchowe guru już załatwiło sprawę

  5. #5
    Chustomanka
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    567

    Domyślnie

    Sam nie próbowałam, bo woda znośna, ale.... może pora się przerzucić na forum akwarystyczne?
    Piszę serio. Bardzo dużo gatunków ryb potrzebuje miękką wodę. Pamiętam (ale to było kilka lat temu), że w niektórych rejonach polski akwaryści monotowali coś na kran i przez to przelewali wodę, właśnie po to, żeby była miękka. Małe zbiorniki wody to się wodą destylowaną zmiękcza, ale 200 albo i więcej litrów..... Mi znowu komp padł więc nie mam czasu poszukać, ale jak nikt nie znajdzie to spróbuję w przyszłym tygodniu.

  6. #6
    Chustomanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Miejscowość
    Trójmiasto
    Posty
    1,467

    Domyślnie

    Ja się podłączam i pilnie śledzę wątek. Cudnie miękkie bambusy po kilku praniach szorstkie, że aż żal na taką gładką pupę zakładać.

  7. #7
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    213

    Domyślnie

    Ja kiedys dodałam do prania pieluch taki środek do zmiekczania wody, tyle że nie ekologiczny, ale taka kosteczkę z lidla i niestety w żaden sposób nie wpłynęło to na miękkość pieluch, dalej po wysuszeniu twarde dechy, trzeba je było zmiękczać metodą przez rozciąganie

  8. #8
    Chustonoszka
    Dołączył
    May 2010
    Miejscowość
    Poznań
    Posty
    96

    Domyślnie

    ja jak na razie jak już pieluchy wyschną to miętolę w rękach (bambusiki, tetro a nawet tetrę), wtedy są mięciutkie, ale powiem szczerze, że jak coś znajdziecie co ładnie zmiękcza to chyba się skuszę

  9. #9
    Chusteryczka Awatar martita
    Dołączył
    Jan 2010
    Miejscowość
    warszawa grochów
    Posty
    2,011

    Domyślnie

    IMO sonet nie dawal jakiegos piorunujacego efektu anizeli kwasek i soda dodawany...
    caluski :*


    Doula
    Mamong Dziabonga i Dzidzionga

  10. #10
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,913

    Domyślnie

    znalazlyscie juz jakas odpowiedz?
    bo u mnie tez tragedia...

  11. #11
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,913

    Domyślnie

    aaaaaaaaaa i co sadzicie o magnetyzerze? ja mysle zeby kupic i zamontowac na wezu od pralki
    o takie cos http://allegro.pl/magnetyzer-wody-od...454802301.html (moge wklejac link do allegro?)

  12. #12
    Chustomanka Awatar mama-donna
    Dołączył
    Apr 2010
    Miejscowość
    Dania-Løsning, Polska-Kędzierzyn-Koźle/Nysa
    Posty
    993

    Domyślnie

    A co myślicie o filtrach na wodę. Tzn. są takie które się montuje na głównej rurze. Mają za zadanie filtrować wodę z kamienia i innych osadów co w efekcie daje miękką wodę no i chroni też wszelakie sprzęty AGD i całe wodne "obrurowanie". Z resztą jest ich cała masa, nawet takie co tylko się montuje na przyłączu do pralki. Może to faktycznie spełnia swoje zadanie i w efekcie pieluchy byłyby bardziej miękkie i mniej zakamienione. Ja takiego czegoś nie mam, ale rozmyślam...Może ktoą ma z tym jakieś doświadczenie?
    Julia 26.02.2010 Miron 16.03.2013


  13. #13
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,913

    Domyślnie

    ja sie chyba skusze na magnetyzer i dam znac
    ostatnio gotowalam wkladki z kwaskiem i nic nie pomoglo

  14. #14
    Chustoholiczka Awatar sag8
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    3,943

    Domyślnie

    to ja poczekam i zobaczę Wasze wyniki, bo naszymi pieluchami można chleb kroić....

  15. #15
    Chustomanka
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    647

    Domyślnie

    U mnie jedynie czochranie w ręku daje zadawalające efekty Będę śledzić wątek z ciekawością

  16. #16
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    213

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bianka2009 Zobacz posta
    U mnie jedynie czochranie w ręku daje zadawalające efekty Będę śledzić wątek z ciekawością
    U mnie niestety to samo, jak na razie tylko to się sprawdzziło

  17. #17
    Chustonoszka Awatar kitekno
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Otwock -Wa-wa Biała łąka :) i tak sobie kursuję w obie strony :)
    Posty
    102

    Domyślnie

    Mam ten sam problem niestety
    do pralki uzywam Filtr wody do zmywarek i pralek - ochrona grzałki i prania - zamontowany przed wąż doprowadzający wode do pralki
    dla zainteresowanych http://www.woda.com.pl/index.php?k92...lek-i-zmywarek
    Do tego, do prania używam 1 miarka bambinex lub potion (zdecdowanie lepszy) jedna torebka kwasku cytrynowego i ok. dwoch łyżek sody + 60 C pranie.
    U mnie pomaga widzę rożnicę w praniu - szczegolnie na pieluchach bambusowych znow są miękkie !!!


    ..... ale szukam dalej, bo to nie jest jeszcze efekt jakiego rządam od mojej wody, więc zakupilam Sonett.
    wyprubuję i dam znać

    Oczywiście raz na jakiś czas robię zupę kwaskową na noc.
    Ostatnio edytowane przez kitekno ; 22-02-2011 o 14:02
    Adaś 28.05.2010

  18. #18
    Chustoguru Awatar Olapio
    Dołączył
    Apr 2009
    Miejscowość
    Warszawa
    Posty
    7,913

    Domyślnie

    mam magnetyzer
    maz zainstalowal, zrobilam pierwsze pranie i...chyba sa troche bardziej miekkie, albo moze inaczej, odrobine mniej sztywne
    ale moze trzeba poczekac az sie pralka troche oczysci i pieluchy tez

    obecnie zamawiam na allegro sode i kwasek i robie zmasowany atak

  19. #19
    Chustonoszka Awatar kitekno
    Dołączył
    Dec 2010
    Miejscowość
    Otwock -Wa-wa Biała łąka :) i tak sobie kursuję w obie strony :)
    Posty
    102

    Domyślnie

    Jestem już po dwóch praniach z dodatkiem Sonett i zdecydowanie widzę poprawę na moich bambusowych i bawełnianych formowankach. Są zdecydowanie bardziej miękkie nie muszę już im robić ręcznego zmiękczania

    Ale nadal szukam idelanej metody będę dalej przeprowadzać testy i eksperymenta dopuki M się nie będzie za bardzo wściekał
    Adaś 28.05.2010

  20. #20
    Chustofanka
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    213

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kitekno Zobacz posta
    Jestem już po dwóch praniach z dodatkiem Sonett i zdecydowanie widzę poprawę na moich bambusowych i bawełnianych formowankach. Są zdecydowanie bardziej miękkie nie muszę już im robić ręcznego zmiękczania

    Ale nadal szukam idelanej metody będę dalej przeprowadzać testy i eksperymenta dopuki M się nie będzie za bardzo wściekał
    Własnie ja wczoraj ściągnęłąm ze sznurka mięciusieńkie pieluchy, miłe w dotyku, po prostu super, do prania dodałam 2 miarki Sonett.

    Olapio a ten magnetyzer to jaki koszt?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •