Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 85

Wątek: Zmiękczanie pieluch

  1. #61

    Domyślnie

    Pieluchujemy się dopiero od miesiąca, ale już formowanki bambusowe zaczęły być mega sztywne, bo mamy mega twardą wodę. Stosowałam proszek Mio Care plus Mio Fresh.

    Teraz kupiłam płyn ze zmiękczaczem Ulrich Naturlich o taki http://ekobaby.pl/sklep.php?cat=14&id=24&ec=0 i wspólnie z mężem stwierdziliśmy, że pieluchy z każdym praniem są coraz bardziej miękkie! Jestem mile zaskoczona i na pewno kupię teraz baniak 5 litrowy
    Prałam też w tym płynie mega zapocone koszule męża i są super czyściutkie. No nie pachną, bo płyn nie ma zapachu, ale pachną świeżością
    Myszon 2012, Myszka 2014, Myszunia 2016, Myszeczka 2020

  2. #62
    Chustofanka
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    353

    Domyślnie

    Rzeczywiście twarda woda robi swoje, ale u nas przede wszystkim winowajcą jest proszek zalegający w materiale, więc najlepszą metodą jest puszczenie ich na co najmniej dwa płukania w pralce bąbelkowej, która płucze w letniej wodzie. Pieluchy jak nowe, zresztą inne materiały również.

  3. #63

    Domyślnie

    Ja, jako,że zbliżam do końca ciąży postanowiłam wyprać pieluchy po starszaku dla maluszka i po wyschnięciu wszystkie pieluchy są jak papier ścierny, zaczęłam czytać ten wątek i sposobach na zmiękczanie wody i przypomniało mi się, że jak dostałam swoją pralkę od znajomych to dali mi rurę z filtrem zmiękczającym wodę, odnalazłam go ale po chwili przypomniałam sobie, że jak mi montowali tą pralkę stwierdzili, że nie pasuje do moich rur które dostarczają wodę do pralki. Uparłam się i jakimś cudem się udało, ciężarne wszystko mogą. Mam nadzieję, że po moim montażu pralka będzie działała i pieluchy będą bardziej miękkie

  4. #64
    Chustoholiczka Awatar sag8
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    3,943

    Domyślnie

    a możesz zalinkować ten filtr? i oczywiście powiedz jak się sprawdza, bo przymierzam się i ja tylko nie wiem czy warto...
    Hancymon - 03.2010 Ingulec - 07.2013


  5. #65

    Domyślnie

    szukam, szukam i znaleźć nie mogę linka do tego filtra co mam. To jest taki filtr na wężu dopływowym. Mam nadzieję, że będzie skuteczny po kilku latach spędzonych za szafą.

  6. #66
    Chustoholiczka Awatar sag8
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    3,943

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jabłuszko86 Zobacz posta
    szukam, szukam i znaleźć nie mogę linka do tego filtra co mam. To jest taki filtr na wężu dopływowym. Mam nadzieję, że będzie skuteczny po kilku latach spędzonych za szafą.
    czy to jest coś takiego? http://allegro.pl/filtr-wody-do-pral...265573885.html
    Hancymon - 03.2010 Ingulec - 07.2013


  7. #67

    Domyślnie

    Niestety to nie to. Ten mój filtr to jest taka puszka przyczepiona na stałe do rury, w środku nie wiem co jest wmontowane bo jest pokryte gumą i nic nie widać. Wiem tylko, że pralka była kupowana w Niemczech i ta rura jest oryginalna od tej pralki (elektrolux).

  8. #68
    Chustoholiczka Awatar sag8
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    3,943

    Domyślnie

    a masz może jakąś nazwę firmy?
    Hancymon - 03.2010 Ingulec - 07.2013


  9. #69

    Domyślnie

    Nic nie ma tam napisane tylko electrolux...lipa, przeszukałam kilka stron z akcesoriami do tej pralki i nigdzie nic takiego nie znalazłam, nawet nie ma takiego węża , pralka nowa nie jest ma jakieś 6 lat ale raczej nie wycofaliby takiego czegoś ze sprzedaży (no chyba, że nic nie skutkuje bądź ma jakąś wadę ). Wyprałam dzisiaj ręczniki i żyłam nadzieją, że jakaś różnica będzie widoczna ale niczym się nie różniły miękkością, niecierpliwa jestem i chciałabym żeby wszystko działo się od razu

  10. #70
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    799

    Domyślnie

    Ja polecam na zmiękczanie płyn do płukania tkanin Attitude. Jest w 100% roślinny, biodegradowalny, eko i w ogóle wszystkie certyfikaty. Mam akurat o zapachu mandarynkowym, jest jeszcze lawendowy.
    Nie stosuję za każdym razem, bo wiadomo...cena, ale wtedy gdy bambuski zrobią się maksymalnie sztywne.
    Natomiast na twardą wodę nie znalazłam niestety patentu. Używałam kiedyś kuli Magnoball, która ma ponoć działanie anty-osadowe, ale w moim przypadku nie działa.

  11. #71
    Chustofanka
    Dołączył
    Dec 2012
    Posty
    164

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Losanna Zobacz posta
    Ja polecam na zmiękczanie płyn do płukania tkanin Attitude. Jest w 100% roślinny, biodegradowalny, eko i w ogóle wszystkie certyfikaty. Mam akurat o zapachu mandarynkowym, jest jeszcze lawendowy.
    Nie stosuję za każdym razem, bo wiadomo...cena, ale wtedy gdy bambuski zrobią się maksymalnie sztywne.
    Natomiast na twardą wodę nie znalazłam niestety patentu. Używałam kiedyś kuli Magnoball, która ma ponoć działanie anty-osadowe, ale w moim przypadku nie działa.
    gdzie ten płyn mozna kupic?

  12. #72
    Chustomanka
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Kraków
    Posty
    799

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kate18 Zobacz posta
    gdzie ten płyn mozna kupic?
    Nie wiem czy mogę link Najwyżej mnie wyedytują

    Ja kupowałam tutaj http://ekomaluch.pl/attitude-plyn-do...,p2802,l1.html
    Ale jest też w innych sklepach eko i na Allegro też można dostać. W stacjonarnym żadnym nie widziałam.

  13. #73
    Chustoholiczka Awatar sag8
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    3,943

    Domyślnie

    jeśli chodzi o zmiękczanie Tetro, u nas świetnym sposobem okazało się wirowanie z piłkami tenisowymi w zwykłej pralce bębnowej (dziewczyny pisały o suszarkach) na zmniejszonych obrotach 400 obr/min.
    żeby nam z nich kaczuszka wyszła - składając machnę jeszcze dwa razy w rękach i gotowe...
    Hancymon - 03.2010 Ingulec - 07.2013


  14. #74
    Chustofanka Awatar kahulec
    Dołączył
    Jan 2013
    Miejscowość
    Piotrków Trybunalski
    Posty
    205

    Domyślnie

    ja polecam kule do prania piorę normalnie z proszkiem i olejkiem kule wrzucam jedynie do zmiekczania i bambuski jak kaczuszki !!!

    co nie zmieknie zawsze można domietolić w ręku przy filmie dla relaksu

  15. #75
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    A jesli bym chciała zmiękczyć tylko formowanki, prefoldy i tetre to wtedy dodanie octu winnego jest ok? I to taki normalny ma byc ocet kuchenny??

  16. #76
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    z octem do pralki to nie ryzykowałabym, bardziej pomaga gotowanie w kwasku cytrynowym w garze, mi zawsze miękną np. wkłady konopne, ostatnio wygotowałam z dodatkiem sody(bo mi kwasku zabrakło) i tez pomogło

  17. #77
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Dziękuję Magento za odpowiedź to spróbuje tego kwasku

  18. #78
    Chustoholiczka Awatar sag8
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    3,943

    Domyślnie

    ostatnio zrobiłam płyn do płukania pieluch... litr wody i ok. 100g kwasku... stoi w litrowej butelce po płynie i dozuję po nakrętce dodając olejek herbaciany...
    prefoldy i tetro są super... a jak wysuszę tetro na kaloryferze to naprawdę bardzo nie wiele im potrzeba do kaczuszek...

  19. #79
    Chustoholiczka Awatar kornflejka
    Dołączył
    Aug 2013
    Miejscowość
    Portugalia
    Posty
    3,195

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sag8 Zobacz posta
    ostatnio zrobiłam płyn do płukania pieluch... litr wody i ok. 100g kwasku... stoi w litrowej butelce po płynie i dozuję po nakrętce dodając olejek herbaciany...
    prefoldy i tetro są super... a jak wysuszę tetro na kaloryferze to naprawdę bardzo nie wiele im potrzeba do kaczuszek...
    brzmi super! Napewno wypróbuję!

  20. #80
    Chusteryczka Awatar Magenta
    Dołączył
    Feb 2013
    Miejscowość
    Polska Pn
    Posty
    2,258

    Domyślnie

    ja też wypróbuję, wychodzi taniej niż gotowanie (mam indukcję) ale do pulu to kwasek się nie nadaje, z tego co czytałam, zresztą zastanawiam się ostatnio, czy nie prać osobno tego co zawiera pul i wkładów osobno

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •